Ugrás a kommentre

4x15 - Deception


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, mennyi van még az EpIII-ig. Illetve azért egy ilyen terv megszervezése nem egyszerű feladat. Ha állandóan el akarnák rabolni Palpatine-t, az elég snassz lenne. Remélem, hogy ugyanarról beszélünk, mint ami az EpIII-ban fog kiteljesedni.

Meglátjuk. Most biztos nem számoltak egy beépülő Jedivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész sok mindent bővített ám. Szerintem itt már elkezdődik Anakinban az hogy a Jedik elhallgatnak előle dolgokat. Mert mi lesz akkor ha a végén megmondják neki a tervet? Szerintem baromira haragudni fog. Obi-wan-on látszik is az orvosi szobában hogy nem igazán tetszik neki az hogy Anakint nem avatták be. Gondolom ismeri az ifjú reakcióit ilyen esetekre. Mindenesetre kiváncsi vagyok mi lesz ebből.

Maga az ötlet jó hogy Kenobi beépüljön, bár kicsit bonyolult. Elképesztő hogy a Jedik mire képesek már hogy eredményt érjenek el. Hova jutottak Qui-Gon óta? Ilyenkor mindig kedvenc Jedim jut eszembe mit szólna ehhez? Ezért is jó ez a sorozat hogy bemutatja a Jedik eszmei hanyatlását.

Ami különösen tetszett ebben a részben a zene. Mikor Anakint mutatják a csuklya alatt a temetésen és megy a birodalmi téma az valami félelmetes. Egyből Mustafar jutott eszembe mikor a mészárlás után állt a hídon. Ahsoka is aggódik már mestere miatt ,szerintem érzi hogy a fiú vonzódik a sötét oldalhoz, sok benne a düh.

A kricsmi hatalmas volt. :D Be nem mennék oda egy sörre. Bűnözői körökben mekkora isten lesz már az ember ha megöl egy Jedit. :D

Azt is jól megoldották hogy Rakot kiiktassák. Windu szerintem memóriatörlést hajtott végre rajta hogy később ne beszélhessen.

Jól néz ki a sitt, csak az nem világos miért klónok a smasszerok? Ők katonák nem rendőrök. Az is érdekes, hogy korruptak. Mit ajánlhatott nekik a főnök a különleges elbánásért?

Bane nem semmi fazon ha megadta magát hogy kiszöktessen pár figurát. Az is benne van hogy nem sikerül és ott rohad meg a börtönben. A szökés lebonyolítása jó volt, egyértelmű hogy Boba és Bossk is itt lépett le. Nem csak koporsóval lehet megszökni.

Azt meg nem is tudtam hogy egy Jedi az Erővel egy kódolt ajtót is ki tud nyitni. Akkor nekik felesleges bármilyen zár.

Nem értem Bane miért gyanakodott Obi-wanra mikor nem ölte meg a tisztet? Biztos előfordul hogy besül egy stukker.

Viszont a fő kérdés az-e hogy ez a kancellár elrablása a főpróbája-e annak amit az ep3-ban látunk? Mert ha igen akkor közel vagyunk a 3. részhez.

Felmerült még egy kérdés. Ha így át tudnak alakítani egy arcot, akkor miért nem egy Dookuhoz közeli figura helyébe lép valaki? Mindjárt meg lenne a gróf úr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól néz ki a sitt, csak az nem világos miért klónok a smasszerok? Ők katonák nem rendőrök. Az is érdekes, hogy korruptak. Mit ajánlhatott nekik a főnök a különleges elbánásért? Nem értem Bane miért gyanakodott Obi-wanra mikor nem ölte meg a tisztet? Biztos előfordul hogy besül egy stukker.

Viszont a fő kérdés az-e hogy ez a kancellár elrablása a főpróbája-e annak amit az ep3-ban látunk? Mert ha igen akkor közel vagyunk a 3. részhez.

Felmerült még egy kérdés. Ha így át tudnak alakítani egy arcot, akkor miért nem egy Dookuhoz közeli figura helyébe lép valaki? Mindjárt meg lenne a gróf úr.

Erre én is gondoltam, egyszerűen elképzelésem sincs, hogy Moralo mégis mit ajánlhatott nekik. Krediteket? Egyébként Obi-Wan kamu szövegében csak egyetlen dolog sántított, hogy meg sem próbálta lelőni a klónt, ha tényleg besült volna a fegyver és tényleg úgy viselkedett volna, mint Rako Hardeen, akkor őrülten próbálta volna meg többször is meghúzni a ravaszt, szitkozódni, satöbbi. Obi-Wan pedig habozott, Bane pedig észrevette. A Dooku-s ötlet eddig oké, de több problémát felvet, lehet, hogy Dooku az Erőn keresztül gyanút fog, bár ha Anakin nem teszi, akkor nem tudom hogy van ez. A másik probléma, hogyan kapcsolják le azt a Dookuhoz közel álló személyt anélkül, hogy bárki észrevenné és mindezt hitelesen előadni. Meg hát, Dooku-t nem igazán veszik körül más emberek, inkább idegenek, akiket maga mellé toborzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jól néz ki a sitt, csak az nem világos miért klónok a smasszerok? Ők katonák nem rendőrök. Az is érdekes, hogy korruptak. Mit ajánlhatott nekik a főnök a különleges elbánásért?

 

Igen, én is furcsálltam, hogy klónok a smasszerok, főleg az nem világos, hogy akkor mégis kik őrizték a rabokat, mielőtt a Köztársaság egyáltalán értesült a klón hadseregről úgy kábé másfél éve? :hmm:

 

Szerintem Moralo a börtönigazgatót kente meg, az meg parancsba adta a klónoknak, hogy tegyenek meg ezt-azt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga az ötlet jó hogy Kenobi beépüljön, bár kicsit bonyolult. Elképesztő hogy a Jedik mire képesek már hogy eredményt érjenek el. Hova jutottak Qui-Gon óta? Ilyenkor mindig kedvenc Jedim jut eszembe mit szólna ehhez? Ezért is jó ez a sorozat hogy bemutatja a Jedik eszmei hanyatlását.

 

Yodának se tetszik az ötlet, de Windu letorkolja, hogy ezt már megbeszélték...

 

Felmerült még egy kérdés. Ha így át tudnak alakítani egy arcot, akkor miért nem egy Dookuhoz közeli figura helyébe lép valaki? Mindjárt meg lenne a gróf úr.

Az a baj, hogy Dooku közelébe se lehet férkőzni nagyon. Nyilván ha lehetett volna már megteszik a Jedik. :) Aztán meg ehhez az átalakításhoz lehet, hogy valami DNS is kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őt valahogy nem sikerült kiszúrnom. :o

Amikor felülről közelít a kamera a temetés elején akkor látni a lapos fejét. :D

 

Egyébként jól írtad az értékelésedben. Óriási hangulata van ennek a résznek. Főleg az elején nagyon noir! A The Holocron Heist óta nem éreztem ezt a fajta feelinget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt! Az elején kicsit mondjuk húztam a szám, hogy itt egy Palpatine elrablás és ez most vagy az ep3 elejét vezeti már fel, amit kétlek, vagy csak ismétlik magukat. De aztán az események jó fordulatot vettek.

Először is, Bane szökése nekem elégséges magyarázattal szolgál arra, hogyan szökhetett meg korábban Aurra Sing. Másodszor, ez a lázadás remek ürügy arra, hogy korábban elfogott alakok szabadlábra kerüljenek (Boba, Bossk, Poggle, Wat Tambor).

Isteni volt Obi-Wan bejelentkezése Yodáékhoz: Ben. Bár az Obi-Wan nevet még mindig használja, de most már elmondhatjuk, legalább a Bent is használta Luke születése előtt. :)

Furcsa volt Cad Bane váratlan feltűnése is, de ezt a készítők egy elegáns húzással megmagyarázták. Kíváncsi vagyok, ez hová fog fajulni végül, mivel Bane elég jól ismeri Obi-Want és már most gyanakszik, szóval Kenobinak nagyon oda kell figyelnie, ha nem akar lebukni.

És ami Obi-Want illeti, nagyon ott volt a szeren. Láthatóan élvezte a szerepét, még ha - érthető okokból - nem is sikerült neki teljesen hitelesen alakítani. A játszadozása az étellel kellően jó volt, ám Cad provokációját és Boba támadását is agresszívebben kellett volna kezelnie. Nem csoda, hogy Bane gyanakszik rá. Azután meg pláne, hogy nem lőtte le a klónt. Apropó, klónok, már páncél nélkül is ep3-as egyenruhát hordanak. Nagyon jó!

A sok mellékszereplő feltűnése szintén tetszetős volt. Boba és Bossk kívánkoztak ezért a szerepért (és Tambort és Poggle-t is elhelyeztem volna valahol a háttérben), Satine sírása pedig Obi-Wan "temetésén" magáért beszélt.

Apropó, temetés. Kicsit fura volt, eddig úgy képzeltem, hogy a Jedik a máglyán elégetés hívei és a Templomban is van egy hasonló hely, mint ahol Qui-Gont temették. De sebaj, így is nagyon ötletes volt ez a fajta temetés.

Aztán itt van Anakin. Egyrészt, létszükséglet volt, hogy ne szerezzen tudomást erről, másrészt, veszélyes volt őt küldeni "Hardeen" után, hiszen - ahogy azt maga is bevallotta - szívesen megölte volna. Mázli, hogy Anakin tiszteli ennyire Obi-Wan szellemét, és, hogy Obi-Wan ennyire bízott egykori tanítványában. Na de vajon mi lesz ennek a következménye? Anakin megérti, miért kellett félrevezetni, vagy ez egy újabb lépés lesz a Jediktől és Obi-Wantól való elhidegülés ösvényén? Vajon ez a megtévesztés mérföldkő abban, hogy Anakin odafigyel Palpatine későbbi szavaira arra vonatkozóan, hogy őt szándékosan kihagyják a terveikből? Állomása ez annak, hogy Anakin nem akar Obi-Wanhoz fordulni a látomása után? Szerintem a válasz igen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de vajon mi lesz ennek a következménye? Anakin megérti, miért kellett félrevezetni, vagy ez egy újabb lépés lesz a Jediktől és Obi-Wantól való elhidegülés ösvényén? Vajon ez a megtévesztés mérföldkő abban, hogy Anakin odafigyel Palpatine későbbi szavaira arra vonatkozóan, hogy őt szándékosan kihagyják a terveikből? Állomása ez annak, hogy Anakin nem akar Obi-Wanhoz fordulni a látomása után? Szerintem a válasz igen lesz.

Bennem is felmerültek ezek a kérdések és csak úgy mint Te én is arra jutottam, hogy ez egy fontos láncszem lesz az EPIII -as alapkonfliktus kiteljesítésében. A Ben -ért pedig csillagos ötös jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor felülről közelít a kamera a temetés elején akkor látni a lapos fejét. :D

 

Egyébként jól írtad az értékelésedben. Óriási hangulata van ennek a résznek. Főleg az elején nagyon noir! A The Holocron Heist óta nem éreztem ezt a fajta feelinget.

És tényleg. :D

 

Pedig a Holocron Heist annyira még nem volt durva, inkább a Lethal Trackdownhoz hasonlítanám, vagy esetleg a Lightsaber Losthoz, de ez annál sokkal komorabb. Főleg az erősen domináló barna szín teszi ezt. Leginkább a 24 hatodik évadára emlékeztet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tényleg. :D

 

Pedig a Holocron Heist annyira még nem volt durva, inkább a Lethal Trackdownhoz hasonlítanám, vagy esetleg a Lightsaber Losthoz, de ez annál sokkal komorabb. Főleg az erősen domináló barna szín teszi ezt. Leginkább a 24 hatodik évadára emlékeztet.

Félig takarásban még egy jelenetben fellelhető. Végre úgy érezheti, hogy beteljesült Maul "gyilkosainak" végzete. :)

 

Igen az említette részek is nagyon jók, a Coruscanti alvilág egyszerűen kiállt az élőszereplősért. Elképesztően darkos cuccot ki lehet belőle hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félig takarásban még egy jelenetben fellelhető. Végre úgy érezheti, hogy beteljesült Maul "gyilkosainak" végzete. :)

 

Igen az említette részek is nagyon jók, a Coruscanti alvilág egyszerűen kiállt az élőszereplősért. Elképesztően darkos cuccot ki lehet belőle hozni.

Erről írtam abban a topikban is nemrég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TCW eddigi legjobb része. Igaz a 4. évadba egy rész kivételével mindegyikre ezt mondtam. :D

Cad Bane, Boba és Bossk szereplése hatalmas piros pont.

Obi halála és temetése is elég hiteles volt, ha nem ismerném a filmeket simán bekajáltam volna az egészet.

A börtön lázadást és a trió menekülését jól megcsinálták. Ide kapcsolódik a rész negatívuma is, nem láttuk Boba és Bossk szökését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A börtön lázadást és a trió menekülését jól megcsinálták. Ide kapcsolódik a rész negatívuma is, nem láttuk Boba és Bossk szökését.

Szerintem az túl erőltetett lett volna. Egyébként egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem én is. Háááát.......

Hangzlatosnak piszok hangulatos volt és a sztori is remek, de ez a arcátváltoztatás meg az a lenyelt kütyű.....Nem illik egy Csillagok háborúja koncepcióba nálam. A kocsmáros karakterek remek ötlet, a börtönélet is jól sikerült és asszem ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem én is. Háááát.......

Hangzlatosnak piszok hangulatos volt és a sztori is remek, de ez a arcátváltoztatás meg az a lenyelt kütyű.....Nem illik egy Csillagok háborúja koncepcióba nálam. A kocsmáros karakterek remek ötlet, a börtönélet is jól sikerült és asszem ennyi. :)

Ittál? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eggyel korábbi rész nem annyira, de ez baromira bejött: a korcsmáros szerintem jó példa rá, hogy kell egy már feldobott ötletet jól továbbgondolni. Én nem éreztem nyúlásnak. Egyébként érdekes, hogy ebben az évadban minden felnőttesebb rész fókuszában a harcok és a csaták álltak. Most pottyant le a négyesben az első rész, ami kifejezetten a cseles sztorira épít. Kiváncsian várom a folytatásokat.

 

Egyébként Anakin elöl miért kell ilyen sokáig titkolni Obi-Wan beépülését? Az érthető, hogy kellett a hatásos reakciója, de utána? Előbb-utobb ugy is el kell mondani, hogy Obi-Wan él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Anakin elöl miért kell ilyen sokáig titkolni Obi-Wan beépülését? Az érthető, hogy kellett a hatásos reakciója, de utána? Előbb-utobb ugy is el kell mondani, hogy Obi-Wan él.

 

Ezen már én is agyaltam, és arra gondoltam, hogy talán a Tanács teszteli Anakin-t. Látni akarják mennyire tudja kordában tartani az érzelmeit.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eggyel korábbi rész nem annyira, de ez baromira bejött: a korcsmáros szerintem jó példa rá, hogy kell egy már feldobott ötletet jól továbbgondolni.

Bár Llew berakta a Mauglis filmet, nekem álmomban se jutott volna eszembe Ká erről a csaposról :) Szerintem is nagyszerű ötlet volt. A katicába is jó lenne egy ilyen. :D

 

Egyébként Anakin elöl miért kell ilyen sokáig titkolni Obi-Wan beépülését? Az érthető, hogy kellett a hatásos reakciója, de utána? Előbb-utobb ugy is el kell mondani, hogy Obi-Wan él.

Erre már én is gondoltam. Szerintem az álca hitelességében volt szerepe, hisz ha üldözi őket Anakin akkor senki nem fog gyanút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre már én is gondoltam. Szerintem az álca hitelességében volt szerepe, hisz ha üldözi őket Anakin akkor senki nem fog gyanút.

És nem gondolod, hogy ha Anakin üldözi őket, akkor annál nehezebb Obi-nak fenntartania az álcát? Arról nem beszélve, hogy azt kockáztatják, hogy Anakin megöli Obi-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem gondolod, hogy ha Anakin üldözi őket, akkor annál nehezebb Obi-nak fenntartania az álcát? Arról nem beszélve, hogy azt kockáztatják, hogy Anakin megöli Obi-t.

A kockázat fenn áll, de így hitelesebb. Biztos kapuink ezekre is választ a későbbiekben. Nézd meg az új előzetest. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem gondolod, hogy ha Anakin üldözi őket, akkor annál nehezebb Obi-nak fenntartania az álcát?

És nem gondolod, hogy amíg Bane el van azzal foglalva, hogy Anakin elől menekül, nem gondolkozik azon, hogy Hardeen valóban az-e, akinek mondja magát?

 

Arról nem beszélve, hogy azt kockáztatják, hogy Anakin megöli Obi-t.

Én nem aggódnék e miatt, mivel Ben sem olyan hülye, hogy akár az élete árán is fenn tartsa az álcáját

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem aggódnék e miatt, mivel Ben sem olyan hülye, hogy akár az élete árán is fenn tartsa az álcáját

Az lehet, de Anakin forrófejűségét ismerve, képes lenne beszéd közben lenyakazni azt, akit Obi-Wan gyilkosának tart.

 

A kockázat fenn áll, de így hitelesebb. Biztos kapuink ezekre is választ a későbbiekben. Nézd meg az új előzetest. :)

Amit Ágki talált? Már megnéztem :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, de Anakin forrófejűségét ismerve, képes lenne beszéd közben lenyakazni azt, akit Obi-Wan gyilkosának tart.

Ez valóban igaz, csak kihagytad az egyenletből, hogy ez esetben Kenobi vélt gyilkosa, egy erőhasználó, aki egy mozdulattal képes hatástalanítani akár a legforrófejűbb jedi támadását is, és az így nyert időben sitty-sutty kimagyarázhatja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az nagyon érdekes lesz, ha Anakin épp Obi-want akarja lekaszabolni Obi-wan haláláért. :D

Egyébként nekem olyan kérdések motoszkálnak a fejemben, miszerint 1. miért nem Anakin lett átalakítva? Hozzá sokkal jobban illene egy ilyen küldetés. 2. Ezek szerint a Jedi Tanács bérelte fel Rako Hardeen-t, hogy lője le Obi-t, aki előre készült a saját halálát eljátszani. Nem volt ez nagy kockázat? Mert akár tényleg meg is ölhette volna, ha pontosabban céloz.

 

Kb. ezek voltak azok a dolgok, ami miatt első megnézésre kissé idegenkedtem a történettől, bevallom, dacára annak, hogy nagyon jó ritmusú, remek zenéjű és izgalmas epizód volt. Valahogy mégsem stimmelt, főleg Obi-wan miatt, akit sokkal jobb fiúnak ismertünk meg annál, minthogy ilyen lazán eljátsszon egy alvilági figurát, beledöfjön egy villát bárki kezébe, csak demonstrálásképpen, és szenvtelenül végignézze jó pár börtönőr halálát, mégha maga nem is ölt egyet sem. De ki tudja, hogy nem hozza-e majd úgy a történet, hogy kénytelen lesz ilyet tenni az álcája kedvéért? És akkor vajon mi lesz?

 

Aztán másodszorra megnézvén már kicsit másképpen látom ezt. Először is, Obi-wan biztos, hogy jó fiú és jó Jedi, és talán soha nem volt lehetősége rosszalkodni, de most itt az alkalom, és él vele. Más bőrébe bújva egyszer lehet rosszfiú is, és ez jó, utal is erre az egyik mondata, és egyébként is úgy látszik, hogy kezdettől fogva élvezi ezt a küldetést. :D Kicsit fura ez vele kapcsolatban, de emberileg abszolút hihető.

Másodszor, nem véletlen Yoda megjegyzése még az elején, miszerint sötét utakra tévedtek ezzel az akcióval. Gondojunk csak bele: mennyire eltávolodtak már eleve a háború miatt is a béke és igazság örzésétől, és most konkrétan beépítenek egy Jedit az alvilágba, ehhez csalnak, hazudnak, megtévesztenek, csak hogy megakadályozzanak egy merényletet a főkancellár ellen. Nem csekély a tét, valóban, de ez nem más mint a "cél szentesíti az eszközt" filozófia, ami nagyon veszélyes morálisan. Ugyan valószinűleg ez a történet nem erre akar majd legfőképp kilyukadni, de közben megint csak belebotlottunk abba, hogy a Jedi Rend mennyire nem önmaga már.

 

Ezen gondolatok mentén immár túl tudok jutni azon a sokkon, hogy Obi mire vállalkozott, és mert az összes többi momentum abszolút az epizód méltánylása mellett szól, nálam is egy ígéretes kezdetnek számít ez a rész, kezdetnek egy szövevényes ás izgalmas történeti szálban. Ebből még nagyon sok jót ki lehet hozni, remélem, meg is teszik a készítők. :)

 

Arra pedig én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogja ezt majd Anakin feldolgozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.