Ugrás a kommentre

4x16 - Friends and Enemies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahogy elnéztem a hozzászólásokat, sokaknak semmi különlegeset nem hozott az epizód, de nekem nagyon tetszett. Végig izgalmas volt, és megragadott ez a "megmenekültünk Coruscantról, most hogyan tovább?" feeling. Fel se tűnt, hogy 22 perc alatt unalmas lenne 3 hajó lezuhanása, mivel mind-mind más szándékból zuhant le. Az első szándékosan, a második bosszúból, a harmadik pedig azért, hogy kimeneküljenek a slamasztikából.

 

Palpatine kavarása is tetszett, várható volt, hogy a hármas után küldi Anakint. De gondolom Palpinak sincs lövése arról, hogy Obi-wan be van épülve. Egyszerűen csak Anakint akarja a Sötét Oldal felé terelni. Mondjuk én még a helyében azért is tettem volna, hogy Ahsoka ne legyen ott. Szerintem van egy fajta kontroll erő a lányban, ami miatt Palpatine félre fogja állítani Anakin mellől, ahogy a döntő pillanatban félreállította Obi-want is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat eddigi legjobbja. A rész megtekintése alatt olyan érzések törtek rám, amit eddig csak a 6 film közbe éreztem.

Különösen tetszettek z Nal Hutta-n zajló események. A felszerelés és hajó beszerzése sokkal több élményt nyújtott mint az Umbara történetszál egésze. :D

Remélem a folytatás is legalább ilyen jó lesz. 10/10

 

Sebulba plakát ott fityeg a kantin falán, mekkora poén már. :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam kicsit felemás lett ez az epizód de még kivárok. Az Umbarásnál se értettem Krellt aztán minden a helyére került. Most ezt az Anakin szált nem tudom hova tenni. Egyre kevesebb értelmét látom, hogy nem avatják be. Márpedig per pillanat ez az egyik fő mozgatórugója az eseményeknek. Na majd talán a végén.

A látvány és az akciók persze szokás szerint pazarok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy leszűrtem, sokaknak azért nem tetszett annyira ez a rész, mert kevés volt benne az akció. Ez igaz, de szerintem kellenek ilyen részek is, sőt én jobban is szeretem az ilyeneket, amelyek inkább a karakterábrázolásra építenek. Anno a harmadik évadban a politikai színezetű részek voltak a kedvenceim, pedig ott is sokan már az akciót várták. Szerintem nem feltétlenül erről kéne csak szólnia a sorozatnak (még akkor se, ha az alcíme a 4. évadnak Battle Lines). A mostani rész nálam sokkal jobban ütött, mint az előző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy leszűrtem, sokaknak azért nem tetszett annyira ez a rész, mert kevés volt benne az akció. Ez igaz, de szerintem kellenek ilyen részek is, sőt én jobban is szeretem az ilyeneket, amelyek inkább a karakterábrázolásra építenek. Anno a harmadik évadban a politikai színezetű részek voltak a kedvenceim, pedig ott is sokan már az akciót várták. Szerintem nem feltétlenül erről kéne csak szólnia a sorozatnak (még akkor se, ha az alcíme a 4. évadnak Battle Lines). A mostani rész nálam sokkal jobban ütött, mint az előző.

Itt elég sok akció volt. Eleve a sztori is igyekezett ezekhez igazodni (lezuhanások) plusz a végére egy egész nagy összecsapást kaptunk. Szerintem elég erős lenne ezt akciótlan epizódnak elkönyvelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam kicsit felemás lett ez az epizód de még kivárok. Az Umbarásnál se értettem Krellt aztán minden a helyére került. Most ezt az Anakin szált nem tudom hova tenni. Egyre kevesebb értelmét látom, hogy nem avatják be. Márpedig per pillanat ez az egyik fő mozgatórugója az eseményeknek. Na majd talán a végén.

A látvány és az akciók persze szokás szerint pazarok voltak.

Yoda mondja is, hogy már el kellett volna mondaniuk az igazat. Egyébként szerintem nem igazán érezték addig szükségét a dolognak, amíg nincs vége a küldetésnek. Nem gondolták volna, hogy Palpatine Obi után küldi Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már le sem kéne írnom ,hogy nagyon tetszett az epizód. :D

Obi-wan jól csillapítja Bane gyanakvását a logikus ötleteivel. Pl hogy mocsárban szálljanak le. Bár a hajó összetörése nem volt a tervben. A város a kocsmáival igazi mocskos koszfészek volt, ahova egy tisztes családapa ha véletlenül odakerül a családjával, szerintem simán kinyírnák. Az egész hangulata olyan volt hogyha nem vagy kemény kicsinálnak. Bane mondja is hogy itt mindenkinek van sara.

Tetszett a bünöző mentalitás is miszerint köztük csak érdekkapcsolat lehetséges. Abban a pillanatban ahogy át tudják vágni/vagy megölni a társukat megteszik. Jó példa erre Eval és Bane tette mikor simán Haardenre kenték volna az egészet és ki sem akarták fizetni. Persze ők is meg lettek szívatva. :D Az is jó volt hogy Kenobi Jedi mivoltára is volt utalás pl mikor ki akarta fizetni a csajt a boltban.

De ami a legjobb volt az Anakin és Palpatine beszélgetése. Akkora Ep3 feeling jött át hogy csak esett le az állam. Számomra egyértelmű hogy itt kezdődik a fiú bizalmatlansága a Jedikkel szemben. Érezheti úgy hogy kihagyják a nyomozásból. Palpi jól rájátszik erre.

Szerintem Palpatine találta ki az egész elrablósdit mert Dooku is a képben van, ő meg csak mestere engedélyével tesz valamit. Dookutól tudhatta Nal Huttát is. De ha tudta akkor mi lehet a célja? Mert ha Anakint odaküldi akkor lehetséges hogy Anakin kinyír mindenkit és akkor nem lesz aki elrabolja. Remélem a következőkben ez kiderül.

Az is milyen durva már hogy Yodáék tudják hogy Anakin agresszív, és megölheti Haarden/Kenobit. Egy Jedinél eleve fel sem szabadna merülnie annak hogyha elkap valakit akkor megöli. Hát igen züllik a Rend rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine találta ki az egész elrablósdit mert Dooku is a képben van, ő meg csak mestere engedélyével tesz valamit. Dookutól tudhatta Nal Huttát is. De ha tudta akkor mi lehet a célja? Mert ha Anakint odaküldi akkor lehetséges hogy Anakin kinyír mindenkit és akkor nem lesz aki elrabolja. Remélem a következőkben ez kiderül.

Ez tényleg érdekes kérdés. Miért küldte Palpatine a szökevények után Anakint, ha az el rablós tervet ő találta ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg érdekes kérdés. Miért küldte Palpatine a szökevények után Anakint, ha az el rablós tervet ő találta ki?

 

 

Egy eszembe jutott. Ha az egész arra megy ki hogy Anakinnal kinyírassa mesterét akkor az ötlet zseniális. Bár mondjuk azt honnan tudhatta előre hogy a Jedik Kenobit beépítik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy eszembe jutott. Ha az egész arra megy ki hogy Anakinnal kinyírassa mesterét akkor az ötlet zseniális. Bár mondjuk azt honnan tudhatta előre hogy a Jedik Kenobit beépítik.

Talán nem tudta, de gondolta hasznot húz majd belőle, ha már így alakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy eszembe jutott. Ha az egész arra megy ki hogy Anakinnal kinyírassa mesterét akkor az ötlet zseniális. Bár mondjuk azt honnan tudhatta előre hogy a Jedik Kenobit beépítik.

Erősen kétlem, hogy Palpatine tudna a Jedik tervéről. Talán kapóra jött neki a helyzet és ki akarta használni. Anakin enged a bosszúvágyának, közelebb kerül a sötét oldalhoz, miegymás. És persze folytatódik a közte és a Jedi Tanács közt kialakulóban lévő ellentétes viszony. Ráadásul új tervet nem olyan nehéz összehoznia Palpatine-nak, mint mondjuk kialakítani egy számára ilyen kedvező szitut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy eszembe jutott. Ha az egész arra megy ki hogy Anakinnal kinyírassa mesterét akkor az ötlet zseniális. Bár mondjuk azt honnan tudhatta előre hogy a Jedik Kenobit beépítik.

Szerintem nem tudta, hogy Kenobi benne van. Bár az arckifejezése talán mást sugall. Ez a szitu engem inkább az EPIII -as színházjelenetre emlékeztet, amikor Palpatine elárulja Anakinnak, hol van Grievous. Szóval itt inkább arra ösztönzi, hogy a tanáccsal szemben cselekedjen. Az zseniális volt, amikor odaszól Windunak, hogy jobban is megbízhatna Anakinban. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem tudta, hogy Kenobi benne van. Bár az arckifejezése talán mást sugall. Ez a szitu engem inkább az EPIII -as színházjelenetre emlékeztet, amikor Palpatine elárulja Anakinnak, hol van Grievous. Szóval itt inkább arra ösztönzi, hogy a tanáccsal szemben cselekedjen. Az zseniális volt, amikor odaszól Windunak, hogy jobban is megbízhatna Anakinban. :cool:

 

Anakin fejvadászok után küldésének csak akkor van értelme Palpatine részéről, ha tudja hogy az egyik Obi-Wan. Hacsak nem az a célja hogy Winduéknak megmutassa hogy a Jedi Tanácsot kihagyva ő elküld egy Jedit egy küldetésre. Ez azért nagy pofon Yodának és Windunak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin fejvadászok után küldésének csak akkor van értelme Palpatine részéről, ha tudja hogy az egyik Obi-Wan. Hacsak nem az a célja hogy Winduéknak megmutassa hogy a Jedi Tanácsot kihagyva ő elküld egy Jedit egy küldetésre. Ez azért nagy pofon Yodának és Windunak.

De honnan tudta volna? Hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin fejvadászok után küldésének csak akkor van értelme Palpatine részéről, ha tudja hogy az egyik Obi-Wan. Hacsak nem az a célja hogy Winduéknak megmutassa hogy a Jedi Tanácsot kihagyva ő elküld egy Jedit egy küldetésre. Ez azért nagy pofon Yodának és Windunak.

Nem tudom, elolvastad-e, amit serényen pötyögtem, de írtam egy tippet rá. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is úgy jött le, hogy Palpatine valahogy tudott Yodáék tervéről (ő egyébként is mindent szokott tudni valahonnan), és nem csak úgy általában küldte Nal Huttára Anakint, hanem kimondottan Obi-wan miatt. Úgy nézett, hogy ezt tudta. :D

De majd a következő részekben kiderül, mi az igazság.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is úgy jött le, hogy Palpatine valahogy tudott Yodáék tervéről (ő egyébként is mindent szokott tudni valahonnan), és nem csak úgy általában küldte Nal Huttára Anakint, hanem kimondottan Obi-wan miatt. Úgy nézett, hogy ezt tudta. :D

De majd a következő részekben kiderül, mi az igazság.

Én is kíváncsi leszek erre, már ha lesz rá válasz. Az utolsó rész nagyon érdekesnek ígérkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnan tudta volna? Hmm:

 

Ez a nagy kérdés.

 

Nem tudom, elolvastad-e, amit serényen pötyögtem, de írtam egy tippet rá. ;)

 

 

Elolvastam, szerintem tegnap de már nem rémlik. Bocs. De újra elolvasom. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek írom be a hozzászólást, ha senki sem olvassa el, és vagy nem veszi figyelembe? :roll:

 

Palpatine nyilván nem tudhatott a Jedik tervéről, hiszen azt senkinek (még Anakinnek sem) mondták el. Ahogy azt már tegnap is leírtam, azért küldte utána Anakint, hogy a bosszú vezesse a fiút, így terelte a sötét oldal felé, ahogy később Dooku kivégzésénél is.

 

Palpatine kavarása is tetszett, várható volt, hogy a hármas után küldi Anakint. De gondolom Palpinak sincs lövése arról, hogy Obi-wan be van épülve. Egyszerűen csak Anakint akarja a Sötét Oldal felé terelni. Mondjuk én még a helyében azért is tettem volna, hogy Ahsoka ne legyen ott. Szerintem van egy fajta kontroll erő a lányban, ami miatt Palpatine félre fogja állítani Anakin mellől, ahogy a döntő pillanatban félreállította Obi-want is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek írom be a hozzászólást, ha senki sem olvassa el, és vagy nem veszi figyelembe? :roll:

Ez nálam is örök dilemma.

 

Elolvastam, szerintem tegnap de már nem rémlik. Bocs. De újra elolvasom. :D

Nem az epizódértékelésemre gondoltam, hanem amit Palpatine kapcsán írtam neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek írom be a hozzászólást, ha senki sem olvassa el, és vagy nem veszi figyelembe? :roll:

 

Palpatine nyilván nem tudhatott a Jedik tervéről, hiszen azt senkinek (még Anakinnek sem) mondták el. Ahogy azt már tegnap is leírtam, azért küldte utána Anakint, hogy a bosszú vezesse a fiút, így terelte a sötét oldal felé, ahogy később Dooku kivégzésénél is.

Én pl. elolvastam, mint mindenkiét. Szerinted miért reklamálom ha nem írnak? Viszont szerintem nem egyértelmű az eset, ezért kezdtem el más lehetőségeket keresni. Persze az is lehet, hogy túlbonyolítom és neked van igazad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl. elolvastam, mint mindenkiét. Szerinted miért reklamálom ha nem írnak? Viszont szerintem nem egyértelmű az eset, ezért kezdtem el más lehetőségeket keresni. Persze az is lehet, hogy túlbonyolítom és neked van igazad. :)

Nem neked címeztem, inkább Frenkienek. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a következő dolog van mostanság. Először írok aztán olvasok. Így lehet hogy beírtam a véleményemet az epizódról amiben olyan van amiie már valaki írt egy ötletet.

Ezt azért csinálom mert ha elolvasom először a beírásokat akkor elmegy a kedvem a saját kritikámtól, mondván minek írjam le ugyanazt?

 

Elnézést érte. Az viszont tuti hogy elolvasom a tieteket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a következő dolog van mostanság. Először írok aztán olvasok. Így lehet hogy beírtam a véleményemet az epizódról amiben olyan van amiie már valaki írt egy ötletet.

Ezt azért csinálom mert ha elolvasom először a beírásokat akkor elmegy a kedvem a saját kritikámtól, mondván minek írjam le ugyanazt?

 

Elnézést érte. Az viszont tuti hogy elolvasom a tieteket is.

Ezzel nincs is semmi gond. Én is így szoktam. :) Előbb megnézem az epizódot, írok egy "rövid" véleményt, aztán visszaolvasom az egész topikot.

 

Lentebb arra gondoltam, hogy Palpatine kapcsán folyt a beszélgetés, amire írt választ neked először KisKósa, majd én, harmadiknak pedig Ody (mindhárman gyakorlatilag ugyanazt, csak más szavakkal), valamiért viszont csak utóbbira reagáltál. Nem baj, nem fogok vérig sértődni, vagy ilyesmi, csak kicsit fura volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban szerintem van ráció, hogy Ahsoka Palpatine közreműködése révén fog "eltűnni az útból", de ha így történne, akkor kíváncsi leszek ennek módjára. Korábban úgy tűnt, hogy Anakin szinte a saját képére formálja a lányt (nagyképűség, túlzott magabiztosság, türelmetlenség), de mégsem így történt, sok esetben Ahsoka tartja vissza Anakint (és ez a későbbiekben még inkább így lesz valószínűleg), és jóval érettebben gondolkodik, mint a mestere. Kíváncsi leszek Ahsoka sorsára, az esetleges halála (talán a Rendet nem képes elhagyni) még inkább a sötét oldal felé sodorhatja majd Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész sem volt semmi. Obi nagyon jól működik együtt a két másik gazfickóval. Cad nem hazudtolja meg magát és ott tesz keresztbe mindenkinek, akár legyen vele vagy ellene, ahol csak tud. Mondjuk a mastermind még nem sokat mutatott, és a tervéről sem tudunk sokat, de hát ezért van még egy rész. :) Palpi is rendesen kavarja a kakit, főleg hogy talán pont ő szervezte meg az orvtámadást, de a jedik bekavartak, erre most talán megpróbálja Anakinnal kinyíratni Obit... sok lehetőség van. És persze ilyenkor mindig jó nézni, hogy hogyan is dönt a jófiú, akinek el kell játszania rosszat. Ahogy az előző részben is. Nem ölte meg a klónt, de meg sem tudja akadályozni hogy Cad ne tegye meg. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége. :)

7,5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ez aztán nem volt semmi. Mindenkinek a helyén volt a szinkronhangja és senkinek sem változott meg. Forgács Gábor pedig eszméletlenül cool még mindig. Mondom, az évad második felére már jobban összekapták magukat és ahogy Csoli mondja, Anger Zsolt sem tűnt olyan megjátszottnak.

 

Egyébként Lok Durd, tévedtem, megvan a név, mert most végre bemondták. Moralo Eval magyar hangja Czvetkó Sándor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.