Ugrás a kommentre

4x18 - Crisis on Naboo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18. rész - Crisis on Naboo / Krízis a Naboon

 

epguide418.jpg

 

Írta: Brent Friedman

Rendezte: Danny Keller

 

Helyszín: Naboo, Coruscant

 

Szereplők:

Cad Bane - Corey Burton

Moralo Eval - Stephen Stanton

Obi-Wan Kenobi (Rako Hardeen) - James Arnold Taylor

Dooku gróf - Corey Burton

Palpatine kancellár - Ian Abercrombie

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Derrown - Matthew Wood

Embo - Dave Filoni

Twazzi - Catherine Taber

Mace Windu - Terrence Carson

Yoda - Tom Kane

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Padmé Amidala - Catherine Taber

Bail Prestor Organa - Phil LaMarr

Adi Gallia - Angelique Perrin

Kit Fisto - Phil LaMarr

Plo Koon - James Arnold Taylor

Eeth Koth - Chris Edgerly

Ki-Adi-Mundi - Brian George

Shaak Ti - Tasia Valenza

Saesee Tiin - Dee Bradley Baker

Neeyutnee királynő - Jameelah McMillan

Zinn Paulness - Stephen Stanton

Typho kapitány - James Mathis III

Mas Amedda - Stephen Stanton

Sio Bibble - ???

Kwilaan - ???

SG-194

 

 

Történet

Elérkezett Palpatine elrablásának a napja. Az akciót a Főkancellár beszéde alatt kell végre hajtani, ezért a fejvadászok beszivárognak a testőrségbe és az ünneplők közé. Vajon sikerül a Jediknek meghiúsítani a tervet?

 

Előzetes

 

 

Érdekességek

- Kiderült a Doboz lényege. Dooku terve sosem az volt, hogy fejvadászokkal raboltassa el a Kancellárt, hanem hogy eltereljék a Jedik figyelmét a valós elrablásról. Ez azt jelenti, hogy Dooku számított arra hogy egy Jedi be fog épülni a fejvadászok közé, aki a Doboz próba során kiszűrhető lett volna. Ezért is érdeklődött Dooku Rako Hardeen után.

- A tüzijátékok "elmesélik" Naboo történetét. Balról jobbra haladva láthatjuk a Grizmallt kolónia lezuhanását a bolygóra, a Kwilaan-ok felfedezik a bolygót, és egy nomád törzs felmerészkedik a Gallo hegyekbe.

- Az ezután következő három ábra azt meséli el ahogy a nomád törzs eljut a Dee'ja csúcsra, majd egy farmot alapít. Ezután következik Theed növekedése.

- A szimbólumok között felfedezhetjük a Köztársaság jelzését, valamint alatta a Star Wars filmek elejéről ismert nyitó szöveget. A feliratban ez olvasható: 847 years ago Naboo joined the Republic..

- Akik kíváncsiak arra hogy hol helyezkedett el a helyszín ahol Palpatine beszédet mondott, annak ezen a képen be van jelölve.

- A mozifilm óta először láthatjuk Sio Bibble-t, valamint visszahozták a mustár színű nabooi gyalogos katonákat is.

- Az epizódban láthattunk egy részletes holotérképet Theed-ről, ezt anno a Baljós Árnyakhoz készítették el.

 

Concept Art galéria

 

co1.jpg

Naboo-i sikló dizájn

 

co2.jpg

Derrown háti rakétával

 

co3.jpg

A holografikus álcázó mátrix

 

co4.jpg

A fejvadászok kommunikációs eszköze

 

co5.jpg

Theed -i leszállóhely

 

co6.jpg

Theed -i lebegő platform

 

co7.jpg

A Naboo -i szobor dizájnja

 

co8.jpg

Az ebédlőben látható falikárpit

 

co9.jpg

A plazmafinomító tervei

 

co10.jpg

A Theed -i raktár

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tetszett a rész, kellően izgalmas volt, ahogy el is vártuk a záródarabtól.

Fura módon a Hostage Crisis jutott eszembe, mert az is működött úgy, hogy felvezetőszöveg, fejvadászok a helyükön és indul a buli.

Szóval felmerült a gondolat, hogy akár a komplett előző 3 rész is átugorható lett volna, nem csak a Box?

De elhessegettem! Jó volt ez a történet igy négy részben.

Egyben nézve filmszerű élményt nyújt, és ez az amire rámennek az alkotók ebben az évadban a 4 részesekkel.

 

Dooku és Bane reakcióját megkaptuk, Bane hozta amit vártam tőle. :)

Satine-é gondoltam, hogy hiú ábránd, mint Obi-wan visszaalakítása.

Anakiné pedig... Micsoda párhuzam! A rendben való bizalmának megingatása tökéletesen elkezdve.

 

Eleinte zavart, hogy Obi-wan/Hardeen szinte nincs is beavatva és vajon mi a dolga a Sniper-ként?

Később a komlink, helyrebillentett, hogy végig lehalgatták és gondolom változott a terv.

De, hogy Bane álcájáról sem tudott, az fura.

És lezajlott a csődbe ment kancellárelrablás. Bane elfogva és a többiek is.

A játékidőre pillantottam. 14 perc körül vagyunk?

Óh, mondom végre nem lesz elkapkodva a befejezés, Obi-wan kopaszon visszatér, lehet beszélgetni a tanácsal.

Kb, mintha nem láttam volna az epguide képet.

Hát vissza van még az Anakin Vs. Dooku! Na itt elszált minden reményem a korrekt lezárással kapcsolatban.

 

Maga a párbaj jó volt, mint mindig, de én nem tudok megfeledkezni a tényről ami a sorok között van a Sithek bosszúja alapján.

Anakin ott másodszor vív meg Dooku-val és Magna guardokkal is először találkoznak ott.

Tudom, nincs ez kőbe vésve, de számomra ez jön le a film alapján. Ez sajnos hibája a TCW-nak nálam.

 

És Anakin gyakorlatilag jobban megszorongatta a grófot most, mint mikor egy ügyes mozdulattal "lekezelte" és megölte.

Persze Dooku-t menti a Sith villám. Ingatja a mozifilmet, hogy ott miért nem dobta be akkor?

Ezekért nem szeretem, mikor összehozzák kettejüket megint.

Eszembe jutott, hogy lehetne-e ott egy másik jedi Dooku-val? Jó, nem, mert Anakin és Palpi viszonyát építeni kell.

Ilyenkor kéne talán egy Ventress, hogyha mindenképp Anakint vívatni kell Palpi szeme láttára, de ő már nincs.

 

Persze a másik oldala a dolognak, hogy nézzük Palpi vigyorát párbaj közben.

És az már kellemes párhuzam, szintúgy mint a párbaj előtt az oszlopok közt sétálva elhangzó beszélgetésük.

 

Apróbb részletek pedig, mind pozitívum: Jó volt a holografikus álcázó és a Naboo-i fesztivál ill. a tüzijáték elpukkanó köztársaság logóval. :clap:

 

A folytatása ennek a szálnak valószínüleg már a nem a kancellárral lesz kapcsolatos, inkább Bane-nel Embo-val és az elfogottakkal.

(újabb börtönlázadás?)

Szóval jó volt ez és a 4 rész is, várjuk Obi-want nagy-hirtelen meghajasodva.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R*hadt jó rész volt. Valami isteni! Elejétől a végéig nagyon pergett a dolog. Észre se vettem, hogy eltelt az a húsz perc. A fejvadászok valami iszonyat profik voltak. Ez az új hologramos technológia valami nagyon ütős lett. Az elrablás jelenetei lélegzetleállítóak. Jól meglepődtek, mikor kiderült, hogy ki valójában Obi-van. A legjobb mégis Dooku húzása volt a végén és az Anakin vs Dooku összecsapás. Palpatine hogyan mosolygott, amikor Anakin megszorongatta Dookut.

Anakin bizalma rendesen megrendült most a Jedikben, jó, hogy erre is kitértek.

10/10

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos beleestem abba a hibába, hogy elvárásokkal ültem le megnézni a Crisis On Naboo-t. Igazából egyetlen problémám volt vele és az az, hogy az egésznek végül nem volt tétje. A The Box végén mintha előrejelezték volna, hogy mi a célja ennek az egésznek, amelyből végül semmi nem jött létre. Azt hittem, hogy legalább megtörténik az, hogy a már foglyul ejtett szeparatista vezetőket szabadon engedik és így egy hatalmasat lép előre a történet, de ez végül nem történt meg. Ennek ellenére nem rossz epizód a Crisis On Naboo, bár annyira nem ragadott magával a hangulata, mint az előző, körülbelül a Friends And Enemiesszel lehet egy szinten.

 

Most csak így nagy vonalakban szeretném megfogalmazni a tapasztalataimat, elsőként a holografikus álcázó mátrix megjelenését említeném meg, amely értelemszerűen az előző részben megjelent Sinrich találmánya. Nem értem, hogy mi ebben a találmány, mi ebben az új? Ez egy egyszerű álcázó berendezés, amilyet Cato Parasitti is használt, talán ez egy kicsit más elven működik.

 

A fejvadászok akciója az elején nagyon jó volt, egy pillanatra mindenki megvillogtatta, hogy mire képes, mind közül Embo volt a leglátványosabb, Derrown is megmutatta, hogy a törékeny alkata ellenére azért ért a szakmájához. A Moralo Eval-féle cssshhh is tetszett.

 

Most megszakítom egy kicsit az értékelésemet, mert eszembe jutott még valami. Talán mintha az is probléma lett volna, hogy annyira nagy hangsúlyt fektettek magára a cselekményre, hogy olykor a karakterekre szinte semmi idő nem jutott és egyesek teljesen eltűntek. Twazzi és Moralo Eval például alig volt a képernyőn. Derrown és Bane volt az, aki jelentősebb szerepet kapott. Derrown jól elintézte Anakint a fesztivál alatt. Az sem volt semmi, amikor Anakin levágta Twazzi kezét. Elméletileg most akkor elkaptak mindenkit, nem? Mert számomra annyira nem volt egyértelmű. Cad Bane-t és Moralo Evalt egyértelműen elkapták, Embóra ugyan ráfogták a fénykardokat, de amikor rájöttek, hogy az nem a kancellár és meglátták hol van az igazi, őket otthagyták, ergó Embo és Twazzi simán megszökhetett. Derrown is lezuhant valahová, de hát a fajából eredendően, ha a hajtómű nem robban fel a hátán, semmi baja nem lesz.

 

Persze volt sok visszatérő arc, akiket jó volt látni, Neeyutnee hercegnő és még Sio Bibble is. Bár sajnos ő nem szólalt meg, de örültem, hogy ott volt. Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e, de Padmé egész egyszerűen tündökölt. Nem tudom mit csináltak vele az animátorok, vagy hogy mi változott, de egyszerűen gyönyörű volt, nagyon szépen megcsinálták erre a részre. :) Ahsokának sem volt túlságosan nagy szerepe. Állítólag szerepelt Typho kapitány is, de felette valahogy elsiklottam. Jó lett volna látni még Jar Jar Binkszet és Panaka kapitányt is. :) A Naboo továbbra is gyönyörű, de valahogy most hiányzott az a bája, amit általában magában hordoz. Nyilván ez annak köszönhető, hogy szűkös volt a költségvetés, ez nem rég szóba is került valamelyik epizód kapcsán. Egy EPI.-ben látott Naboo-t meganimálni nem könnyű feladat, bizony nem. Már pedig ebben az évadban nagyon sok munkát fektettek a látványba, ezért érthető.

 

A tüzijáték is tetszett, meg az elrablási terv is. Azonban, amikor Obi-Wan és Anakin összevesztek (Ami egy nagy lépés Anakin jellemében, hogy nem bízik már többé a Tanácsban.) valamit piszkosul félrehallottam, ugyanis felirat nélkül néztem. A vita során Obi-Wan elkezd gyanakodni valamin, mintha Anakin mondott volna egy olyan dolgot, amit nem szokott volna. Megtalálja a jeladót és már vártam, hogy mikor derül ki, hogy Anakin valójában csak egy álca és Dooku van alatta. A párbaj jó volt, ahogy Palpatine mosolya is. Bár ez az Anakin Vs. Dooku párosítás már kezd amolyan Obi-Wan Vs. Grievous státuszba átcsapni. Igaz, hogy a sorozat időtartama alatt eddig mindössze 3-szor csaptak össze, de az Anakin Vs. Dooku párbajok talán már meg is előzik ezt. Volt ugyebár egy a mozifilmben, volt egy, amit nem láthattunk, de Dooku elkapta Anakint. Aztán ugye az utóbbi két összecsapásra a Naboo-n került sor.

 

Félreértés ne essék, tetszett ez a rész, de talán még nem láttam elégszer. :)

 

Jut eszembe, a Jedi Visszatéres utalás zseniális volt. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is kissé csalódás volt ez a rész, de azért összességében jól szórakoztam. Pedig jól indult, a fejvadászok az elején nagyon arattak, főleg Cad Bane és Derrown. Tetszett a tervük is, az ünnepség nagyon szépen meg volt csinálva, és az EU-ra is volt utalás. Furcsálltam, hogy Bane egy neimoidi képe mögé rejtőzött el, nem hiszem, hogy ezt a fajt a Kereskedelmi Szövetség inváziója után szívesen látják a Naboo-n :) Tetszett, hogy szerepelt Sio Bibble, még akkor is, ha nem szólalt meg, pedig az EP1-ben eléggé szószátyár volt. A királynőnek szintén örültem, ahogy Mas Ameddának és Bail Organának is. Typho szereplése nekem sem tűnt fel. Padmé szépsége nekem is feltűnt, Anakin meglehetősen szerencsés, de ezt már az EP2 óta tudjuk. :D

 

Úgy érzem, a fejvadászok akciója meglehetősen szedett-vedett volt, és hamar össze is omlott Bane terve, bár utólag már egyértelmű volt, hogy ők csak feláldozható bábuk voltak Dooku játszmájában. Derrown sorsa nem derült ki, de szerintem meghalt, Twazzi meg elég bénán támadt rá Anakinra, el is vesztette egyik karját :)

 

Anakin viselkedése megint nem tetszett, fennhéjazó, és engedély nélkül elhagyta a taktikai szobát, mielőtt a Tanács elengedte volna őt. Ahsoka arckifejezése jó volt... Na majd még írok holnap, de most fáradt vok :)

 

10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e, de Padmé egész egyszerűen tündökölt. Nem tudom mit csináltak vele az animátorok, vagy hogy mi változott, de egyszerűen gyönyörű volt, nagyon szépen megcsinálták erre a részre. :) ...Bár ez az Anakin Vs. Dooku párosítás már kezd amolyan Obi-Wan Vs. Grievous státuszba átcsapni. Igaz, hogy a sorozat időtartama alatt eddig mindössze 3-szor csaptak össze, de az Anakin Vs. Dooku párbajok talán már meg is előzik ezt. Volt ugyebár egy a mozifilmben, volt egy, amit nem láthattunk, de Dooku elkapta Anakint. Aztán ugye az utóbbi két összecsapásra a Naboo-n került sor.

 

Igen Padmé egész olyan volt, mint az igazi. Feltűnt, de fel ám!

 

Az Anakin vs. Dooku-nak most nem számolok utána, de csak ebben az évadban volt már 3-szor! Shadow w.; Escaope from Kadavo; Crisis on Naboo. Sajnos. Hogy számomra miért sajnos, lentebb leírtam.

 

Egyébként második nézésre az a gondolatom támadt, hogy miért nem lépték meg, hogy Windutól Obi-wan megkapja a visszaalakító szérumot és így eredeti arcával kopaszon szakáll nélkül ment volna Anakin segítségére. Ütős lett volna!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Anakin vs. Dooku-nak most nem számolok utána, de csak ebben az évadban volt már 3-szor! Shadow w.; Escaope from Kadavo; Crisis on Naboo. Sajnos. Hogy számomra miért sajnos, lentebb leírtam.

Tényleg, az Escape From Kadavóról meg is feledkeztem. Egyébként megértem én az érveidet, ám Anakin tényleg csak annyit mond, hogy erősebb lett az utolsó találkozásunk óta, ami pedig bármikor lehetett, ezért talán annyira nem sántít mint Obi-Wan és Grievous esetében, ugyanis utóbbi hencegése kissé tényleg arra utalt, hogy akkor küzdenek meg először. Ám mégsem hangzott el semmi konkrét. Anakin és Dooku kapcsán lényegében csak annyit semmisítettek meg benned, hogy a legutóbbi találkozásuk alatt nem a Geonosisra fogsz gondolni, egyéb logikai ellentmondása nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek volt, és pont azért amit már sejteni lehetett. Anakin és a Jedik kapcsolata itt kezd megromlani! Ez volt ennek a szálnak a lényege.

 

Az is emelte a rész hangulatát, hogy tényleg nem tudtuk mi fog történni. Legalább is én nem voltam benne biztos, hogy nem fogják elrabolni a kancellárt. A végén meg is lepődtem amikor Dooku viszi fel a hajójára, hogy akkor most mégis csak sikerül az akció? :) A terv egyébként briliáns volt. Az a holomátrix nagyon jól ki volt találva. Kár, hogy a készítője nem élte túl a dobozt. Egyébként Eval nem hazudott akkor amikor arról beszélt, hogy a próbák a küldetés során felmerülő szituációkra épülnek. Derrown pl. a pajzsot is akképpen hatástalaníthatta, mint a dobozban azt a elektromos mezőt. Bár mondjuk azt nem értem, hogy pontosan mi is volt Obi szerepe az akcióban. Nekem úgy tűnt, mintha kivonták volna a képből. Ráadásul egy lőszert adtak neki. :D Itt jön be a képbe Dooku, vagyis inkább Sidious. A fejvadászok is meg lettek szívatva, mert csak arra voltak jók, hogy a figyelmet elvonják az igazi játékosokról. Ezek pedig Dooku és Sidious.Nekem nagyon az volt az érzésem, hogy Palpatine direkt vezette be Anakint abba a terembe, hogy mérkőzzön meg a gróffal. A csatájuk nagyszerű volt, mert minél többször ütköznek meg, Anakin annál erősebbnek mutatkozik. Itt már fojtogatta Dookut!! Remek harc volt kettejüké, kissé EPIII -as feelingem is volt ahogy Palpatine mosollyal a szája szegletében figyeli őket. :evil:

A legjobb viszont az a jelenet, amiben Obi és Anakin szemtől szemben végre elbeszélgethetett (ellőtte az is kiderült, hogy Yoda mindent elmondott Anakinnak). Kettejük konfrontálódása nagyszerű volt! Obi szemlesütései, pont mint az EPIII -ban....tudja, hogy kifogásolható dolgokat tett illetve tettek és ezért magyarázkodni kényszerül. Aztán itt ütköznek először keményebben Anakin és a Jedik. Érdemes megnézni az eligazítás után milyen feszült a hangulat. Vagy említhetném Palpit is, aki megint zseniálisan oltogatja a kölyköt. Innentől még érdekesebb lesz az egész kapcsolatrendszer.

 

Amiről még meg kell emlékeznem az Naboo. Valami eszement szép volt! Asszem Dzséjt hozta fel régebben, hogy ezzel a bolygóval valahogy nem tudnak mit kezdeni. És íme...lélegzetelállító volt. Az ünnepélyről nem is beszélve, ahol nagy tömeget és igazi látványos tűzijátékot láthattunk. Külön örültem Sio Bibble feltűnésének is, hatalmas piros pont jár érte! Csak úgy mint ezért a szálért, amelyben a Jedirend, Obi-Wan és Anakin kapcsolatának hanyatlása elkezdődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Anakin gyakorlatilag jobban megszorongatta a grófot most, mint mikor egy ügyes mozdulattal "lekezelte" és megölte.

Persze Dooku-t menti a Sith villám. Ingatja a mozifilmet, hogy ott miért nem dobta be akkor?

Az teljesen más jellegű párbaj volt. Ott pl. két kézzel vív Anakin ellen, ráadásul olyan gyorsan megy előre a fiú, hogy esélye sincs villámozni. Gondolom Anakin azért is vágta le a kézfejeit, hogy ne tudja őt megtámadni villámokkal, mint pl. itt. Nekem egyébként régebben, kimondatlanul nem igazán jött be az EPIII -as Anakin vs. Dooku. Túl gyorsnak találtam, ráadásul Anakin túl könnyen ölte meg a grófot. A TCW -nek hála ez az érzés teljesen elillant.

 

Jut eszembe, a Jedi Visszatéres utalás zseniális volt. :)

Meg az EPV -ös is, amikor Dooku Anakinhoz dobálja a cuccokat. :) Egyébként nekem nem hiányzott több a fejvadászokból. Pont annyit kaptunk amennyi kijárt. Bane nagyon berágott Obi-ra a végén. :D Kíváncsi vagyok megölik-e majd a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az EPV -ös is, amikor Dooku Anakinhoz dobálja a cuccokat. :) Egyébként nekem nem hiányzott több a fejvadászokból. Pont annyit kaptunk amennyi kijárt. Bane nagyon berágott Obi-ra a végén. :D Kíváncsi vagyok megölik-e majd a sorozatban.

Erre én is, szinte biztos vagyok benne, hogy Cad Bane története itt még nem ért véget. Gyűlölni fogja Obi-Want, ebben biztos vagyok, de nem hiszem, hogy olyan módszeres bosszúhadjáratba kezdene, mint annak idején Boba Fett. Apropó, Filoni mondta, hogy nem először fog neki dolgozni Fett, így most már érthető, ha visszamegy a dutyiba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én is, szinte biztos vagyok benne, hogy Cad Bane története itt még nem ért véget. Gyűlölni fogja Obi-Want, ebben biztos vagyok, de nem hiszem, hogy olyan módszeres bosszúhadjáratba kezdene, mint annak idején Boba Fett. Apropó, Filoni mondta, hogy nem először fog neki dolgozni Fett, így most már érthető, ha visszamegy a dutyiba. :D

Biztos visszatér de én nem bánom mert nagyon megszerettem a karaktert. Igazi szemétláda. :D Arra is kíváncsi vagyok milyen a további kapcsolata Anakinnak és a Jediknek. Egyébként több témát is elindított ez az évad, ami még később kiteljesedhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos visszatér de én nem bánom mert nagyon megszerettem a karaktert. Igazi szemétláda. :D Arra is kíváncsi vagyok milyen a további kapcsolata Anakinnak és a Jediknek. Egyébként több témát is elindított ez az évad, ami még később kiteljesedhet.

Ebből a szempontból örülök neki, hogy a sorozat tényleg a haladás érzetét mutatja, különösen a negyedik évad igaz erre. Először a 66-os parancs, most pedig Anakin kapcsolata a Tanáccsal került terítékre. Bane-t én egyébként nem tartom annyira szemétládának. Nem egy jó em... duros, tény, de... Azért van gerince, láttuk a The Boxban is. Az árulást pedig mindenki nehezen viseli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangsúly szerintem is azon volt, hogy tovább hidegült Anakin kapcsolata a Tanáccsal, és most Obi-Wannal is sikerült összevesznie. Palpatine zseniális, ahogy manipulálta Anakin gondolatait, tovább borzolva annak hiúságát. Meg az a mosoly, miközben Dookuék harcoltak :)... de még nem jött el az ideje annak, hogy tanítványt váltson, ez nyilvánvaló. Szerintem eddig ez volt a legjobb párbaj Anakin és Dooku között.

 

Jó, hogy Bane-t nem ölték meg, megkedveltem a karaktert ebben a tetralógiában, remélem majd visszatért és bosszút akar állni, amiért így átverték :) Vajon Obi-Wan a következő részben már hajjal és szakállal fog feszíteni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, az Escape From Kadavóról meg is feledkeztem. Egyébként megértem én az érveidet, ám Anakin tényleg csak annyit mond, hogy erősebb lett az utolsó találkozásunk óta, ami pedig bármikor lehetett, ezért talán annyira nem sántít mint Obi-Wan és Grievous esetében, ugyanis utóbbi hencegése kissé tényleg arra utalt, hogy akkor küzdenek meg először. Ám mégsem hangzott el semmi konkrét. Anakin és Dooku kapcsán lényegében csak annyit semmisítettek meg benned, hogy a legutóbbi találkozásuk alatt nem a Geonosisra fogsz gondolni, egyéb logikai ellentmondása nincs.

 

Igen tudom, mindig az aktuális utolsó küzdelmet kell Anakin Sithek bosszúja beli mondatának előzmeényeként venni.

De ez erőltetett. Szemet tudok húnyni felette, megértem hogy egy tv-sorozatnak kell az esemény, de a mozifilmből és a regényből akkor is érződik, ami érződik.

Anakin mondatára lehet építeni még további összecsapásokat is akár, de már elég volt bőven szerintem.

Jó, hogy felhoztad Obi vs. Grievoust mert az a hencegés az alkotók számára is egyértelmű kizáró ok kéne legyen, de nem.

Jó alkalom lenne a sorozat névtelenebb Jedik megküzdetésére e két főgonosszal és igen kéne már párat ölnie Grievousnak és talán Dookunak is a Jedik soraiból.

A Lair of Grievousben volt egy kis szösszenet, de jóformán azóta semmi e téren.

 

De azért leszögezném, hogy a sorozaton, a részen és a kvadrólógián belül persze működött a párbaj, sok gondom nincs is ezzel.

Mikor a kék kard 1 centire volt Dooku orrától -átnyomva a széken- akkor azért nekem is kaján vigyor volt a képemen, hogy "mi van öreg sz@rban a haza?" :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért leszögezném, hogy a sorozaton, a részen és a kvadrólógián belül persze működött a párbaj, sok gondom nincs is ezzel.

Mikor a kék kard 1 centire volt Dooku orrától -átnyomva a széken- akkor azért nekem is kaján vigyor volt a képemen, hogy "mi van öreg sz@rban a haza?" :D

Na ja, Dooku megint csak elbízta magát és meglepte, hogy Anakin időközben milyen erős lett, viszont Dooku fölénye továbbra is érezhető.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háttérbeli érdekességek közül nagyon tetszett az, hogy a tűzijáték és a vetítések alatt az egyik effekt egy az egyben a filmek sárga betűs indítását idézi.

A rész jó volt, és biztos nem véletlen az sem, hogy pont a Baljós újrabemutatójához időzítettek (írtak?) egy naboo-i fejezetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangsúly szerintem is azon volt, hogy tovább hidegült Anakin kapcsolata a Tanáccsal, és most Obi-Wannal is sikerült összevesznie. Palpatine zseniális, ahogy manipulálta Anakin gondolatait, tovább borzolva annak hiúságát. Meg az a mosoly, miközben Dookuék harcoltak :)... de még nem jött el az ideje annak, hogy tanítványt váltson, ez nyilvánvaló. Szerintem eddig ez volt a legjobb párbaj Anakin és Dooku között.

 

Jó, hogy Bane-t nem ölték meg, megkedveltem a karaktert ebben a tetralógiában, remélem majd visszatért és bosszút akar állni, amiért így átverték :) Vajon Obi-Wan a következő részben már hajjal és szakállal fog feszíteni? :D

Obi biztos hajas lesz a következő feltűnésekor. :) Ami már lehet, hogy csak a következő évadban lesz.

 

Igen tudom, mindig az aktuális utolsó küzdelmet kell Anakin Sithek bosszúja beli mondatának előzmeényeként venni.

De ez erőltetett. Szemet tudok húnyni felette, megértem hogy egy tv-sorozatnak kell az esemény, de a mozifilmből és a regényből akkor is érződik, ami érződik.

Anakin mondatára lehet építeni még további összecsapásokat is akár, de már elég volt bőven szerintem.

Jó, hogy felhoztad Obi vs. Grievoust mert az a hencegés az alkotók számára is egyértelmű kizáró ok kéne legyen, de nem.

Jó alkalom lenne a sorozat névtelenebb Jedik megküzdetésére e két főgonosszal és igen kéne már párat ölnie Grievousnak és talán Dookunak is a Jedik soraiból.

A Lair of Grievousben volt egy kis szösszenet, de jóformán azóta semmi e téren.

Én nem érzem erőltetettnek mert nem rakom hozzá a saját verzióm. Megér több posztban ezen rugózni? Annyi minden szép és jó volt a részben ezen kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW.comon látott kép alapján lesz még ebben az évadban :D

Ha az nem egy későbbi kép. De majd meglátjuk. :)

 

Egyébként fura, hogy mennyire oda vannak a kancellárért a Jedik. Windu pl. be is nyal neki fehér csontig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az nem egy későbbi kép. De majd meglátjuk. :)

 

Egyébként fura, hogy mennyire oda vannak a kancellárért a Jedik. Windu pl. be is nyal neki fehér csontig. :D

 

Nem mondhatja neki Windu hogy Védd meg magad gyökér, te vagy itt a főkancellár. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rohadt szemét tetű, alias Palpatine. Még, hogy szörnyű belegondolni, hogy mi lenne a Jedik nélkül. Ó, hogy lökték volna le az erkélyről.

Ez egy hálaisten epizód volt. Eleve a sok kiszólás a későbbi eseményekre (Anakin: "Amíg én élek, nem eshet bántódása." :lol: ), aztán Sidious apánk sunyiskodása, miközben Anakin Tyranussal harcolt. Már-már az az érzésem volt, hogy az egészet csak ezért hozza össze. Egy felmérő, hogy Anakin hol jár, érdemes-e már összeszedni Darth Vadert, vagy még kell egy kicsit formálni. Szerencsére a párbajban ezúttal is Anakin maradt alul, van még hová fejlődnie. Külön plusz, hogy Dooku még le is szólja, hogy ő nem volt méltó ellenfél, csak Obi-Wan.

A Magna droidok már megint változtak egy kicsit, most már csak a botjuk volt sárgás, ők újra bevörösödtek (elfogyott a sárgás szemű változat? :D). Itt nagyon jól működött amúgy az Anakin vs Magna harc, nem úgy, mint az évad elején a Shadow Warriorban. Anakin könnyen, gyorsan lenyomta őket, ahogy kell.

Tetszett Anakin haragja Obi-Wan és a Jedi Tanács irányába. Ezt vártam, ennek kellett jönnie. Megtörtént az első megbicsaklás, erre már alapozhat Palpatine. Ráadásul volt egy apró momentum, mikor Anakin hozzávágta Windu fejéhez, hogy most már nekik is tenniük kéne valamit. Ez az első pillanata annak, hogy Windu és Anakin konfliktusba kerül, ami szintén kezdete kapcsolatuk rossz irányba fordulásának.

Kifejezetten tetszett, hogy Theedről és Nabooról is megtudtunk egyet s mást, illetve most már teljesen biztos, hogy Palpatine anno ezen a bolygón látta meg a napvilágot. Sio Bibble szerepeltetése is találat, csak kár, hogy túl sok szerepe nem volt. Oké, a filmekben sincs. Még Panaka kéne. :)

Cad Bane azt hiszem, most már végleg megutálta Obi-Want, szerintem ha kijut a dutyiból (márpedig kijut), akkor eljön a végső leszámolás. Nagyon a bögyében van már a jó öreg Jedi mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi biztos hajas lesz a következő feltűnésekor. :) Ami már lehet, hogy csak a következő évadban lesz.

 

 

Én nem érzem erőltetettnek mert nem rakom hozzá a saját verzióm. Megér több posztban ezen rugózni? Annyi minden szép és jó volt a részben ezen kívül.

 

Áh..A revenge-ben csak benne lesz...

 

Ennyire csak az "én verzióm" lenne az az elmélet, miszerint a filmekből más jön le? Jó.. és bocs, hogy rugózok rajta, csak nagyon így érzem.

De mentségemre szóljon, hogy dícsértem is a részt, csak tudnom kell a kelyén kezelni amit nem tartok jó ötletnek. Egyelőre még tudom, bár azért szóvá teszem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

aztán Sidious apánk sunyiskodása, miközben Anakin Tyranussal harcolt. Már-már az az érzésem volt, hogy az egészet csak ezért hozza össze. Egy felmérő, hogy Anakin hol jár, érdemes-e már összeszedni Darth Vadert, vagy még kell egy kicsit formálni. Szerencsére a párbajban ezúttal is Anakin maradt alul, van még hová fejlődnie. Külön plusz, hogy Dooku még le is szólja, hogy ő nem volt méltó ellenfél, csak Obi-Wan.

Dooku játszotta az agyát Palpi előtt. Mert ő ugye tudja, hogy Palpatine=Sidious. Van egy jó pillanat, amikor a lépcsőn a földre kerül és kinéz Palpira. :D Akkor egy "Hú ez nagyon égő volt" nézést eresztett meg. :D A végén is azért szólta le Anakint, hogy a látszat azt sugallja, hogy ő uralta a harcukat. Pedig nem volt ennyire egyértelmű, Palpatine láthatta, hogy Anakin már majdnem készen áll.

 

mikor Anakin hozzávágta Windu fejéhez, hogy most már nekik is tenniük kéne valamit. Ez az első pillanata annak, hogy Windu és Anakin konfliktusba kerül, ami szintén kezdete kapcsolatuk rossz irányba fordulásának.

Az a jelenet ütött rendesen. :cool: A Jedik még szólni se tudtak. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi rendesen készíti előre a terepet Anakin átállásához. .) Jó kis rész volt, csak helyén kell kezelni az egészet. Naboo is új arcát mutatta, néhány snittben mintha egy középkori Földi várost láttam volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen.. konkrétum csak a kimondott szó.. De én a sorok közt is szoktam olvasni és valami érződik és kész.

Neked érződik, nekem nem. Most akkor kinek van igaza? :) Ez egy eldönthetetlen kérdés. Vagyis eldöntött, mert a sorozat megválaszolja. :D Bocs' Csoli. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.