Ugrás a kommentre

4x18 - Crisis on Naboo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ebben egész biztos vagy? Sidious lehet sose fedte fel az arcát a csuklya alatt vagy akármilyen technológiával felvehetett másik arcot, amikor véletlenül szemtől szembe találkoztak. Hogy-hogy nem kérdi meg, hogy mire megy ki ez az egész?

 

szerk. Most hogy már láttam az évad végét, inkább ennek kellett volna az évadzárónak lennie...

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, de irányíthatta őket a háttérből is. Nem feltétlen értette úgy, hogy Dooku=Sidious. Bár itt volt egy kitekintése Palpira amikor a földre került, akkor egyértelműnek tűnt, hogy Sidiousra nézett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira biztos hogy Dooku már az AotC-ban elmondja Kenobinak hogy a "Szenátust a Sith Sötét Nagyura irányítja"

S ezt te komolyan vetted? Átvitt értelemben fogalmazott úgy, hogy zsarolással, viszályszitással irányítja / terelgeti a Szenátust a háttérben álló Sith Sötét Nagyura. Mi oka lenne ilyen kulcsfontosságú infót felfedni Kenobinak? Szerintem ő maga se tudja az igazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A sztori nyitánya volt a legbejövősebb, de a 2. része is tetszett. A Box-osnál érződött a "töltelék" szag, a zárót pedig szerinte nagyon elkapkodták. Tudom, a Star Wars egy nagy mese, de a hologramos álcázás kissé túlzás volt. Miért nem használták a későbbiekben ezt a technikát? Láthatóan előnyt nyújtó. Egyébként ez a Moralo Eval miért is volt olyan nagyon fontos? Nélküle is tökéletesen működött az akció.

Azt értem, hogy Palpatin megszervezte a saját elrablását, hogy cserébe szabadon bocsátást nyerjenek a szakadár foglyok. De ha ez ilyen fontos volt, miért nem szúrt el valait szándékosan, h Dooku foglya lehessen? Alkalma bőven volt rá. Ilyet ritkán írok, de Palpatine visszaszerzése a menekülő Dookutól elég nevetséges volt. Mintha nem is akarta volna ott tartani az öreget. Egy Erő lökéssel bőven meggátolhatta volna hogy a Jedik a hajó rámpájára ugorjanak. De azt is elég könnyen engedte a gróf, hogy Skywalker csak úgy elvigye Palpit. Holott máskor bőven meg tudta osztani a figyelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a "Dooku tudja-e?" témát valamely másik topikban elég részletesen kibeszéltük. Én azon az állásponton vagyok, hogy Dooku bizony tudta a szörnyű titkot és szinte mindent. Ahogy Kenobi esetében se csak úgy poénból mondta, amit mondott, hisz semmi értelme nem lett volna a dolognak. De ez tényleg nem ide tartozik, az adott topikban újra elővehetjük a dolgot, ha érdemes. ;)

 

Amúgy ez a Moralo-s szál nekem anno nagyon nem jött be. Akkor még nem voltam tag, így nem tudtam írni, aztán meg nem akartam felbolygatni a dolgot. Úgy érzem, hogy túllőttek vele a célon és teljesen kiléptek a SW hangulatból. Szenzációhajhász és túlkomplikált volt az egész, valószerűtlen és hangulatidegen elemekkel. Kicsit a Maul feltámasztás, a Mortis és a Talzin vonulathoz tartozik ilyen tekintetben.

Egyrészt az egész alapötlet túlzó és indokolatlan. Ok, hogy el akarják rabolni a főkancellárt, de ennél sokkal komplikáltabb problémákat is oldottak már meg a jedik és a Köztársaság, nem érzem szükségét egy ilyen tervnek. Eleve Palpi is elraboltatná magát, ez később előjön az Ep.3-ban, lerágott ötlet, mintha minden héten ez lett volna a remek visszatérő vágya.

Aztán a megvalósítás is röhej. Obi-t halottnak beállítani, majd percek alatt átvarázsolni mássá (hangváltoztató robot a torokba meg arcimplantátum, stb.). Na hagyjuk már! Mi ez, vmi elcseszett mese 4 éveseknek? Ez nem illik a SW-ba. De ha fel is tesszük, hogy van ilyen technológia, akkor is sántít az egész logikája. Miért nem használta soha senki ezt a remek trükköt, ha ilyen könnyen át lehet verni vele mindenkit? Ugyanez igaz azokra a holomicsodákra (szintén elég SW idegen). Csupa olyan kütyü, amivel simán meg lehetett volna nyerni a háborút, erre alig látjuk őket egyszer. Sajnos ez amúgy is sokszor előkerülő gond a TCW-ben. Főképp az elején minden részre jutott egy csodafegyver, amit egyszer kivédekezett az ellenfél és rögtön el is lett vetve az amúgy korszakos ötlet.

Eleve minek kellett Obi halálát eljátszani? Nem volt egy alkalmas jedi szerte a galaxisban, akinek a hiánya nem tűnt volna fel a szeparatistáknak? Egyébként ha Obi-t "elküldik" (papíron legalábbis) vhova a peremvidékre egy titkos akcióra, akkor ugyanúgy nem hiányolta volna senki. Ehelyett eljátszották a halálát és Anakin-t is megvezették. Mert nyilván ő buktatta volna le az egész tervet az érzéseivel. Felesleges és kidolgozatlan csavarok, csak a villongás kedvéért.

Most arról a nonszensz szégyenről nem is beszélve, hogy a végén Obi haja egy csapásra visszanő és az egész külseje visszanyeri az eredeti formát. Ez nagyon igénytelen megoldás. Még ha egy animációs sorozatról van szó, akkor is.

 

És ami a legszörnyűbb, hogy a szál tele van értékes és remek jelenetekkel, de szinte egyikhez se szükséges ez a sok hülyeség. Az egészet meg lehetett volna csinálni kisebb-nagyobb módosításokkal úgy, hogy az egész ugyanígy működjön a képernyőn, de ne hemzsegjen ezektől a "bugoktól".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem használták a későbbiekben ezt a technikát? Láthatóan előnyt nyújtó.

Ami a holografikus álcázómátrix technológiáját illeti, később felhasználták. Emlékezz csak a holografikus hajótisztekre a Point of No Return-ben. Ugyanúgy változott a bőrük amikor hozzáértek, mint ahogy azt az említett eszköz is teszi alkalmanként a viselőjén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Anno ez a történetszál volt az egyik kedvencem az évadból, most így 7 év távlatából (leírni is fura ezt) újranézve, már árnyaltabb a kép. Palpatine elrablása már eleve egy kudarcra ítélt akció, tudható, hogy se a fejvadászok, se Dooku nem fog sikerrel járni, így nem is lehet igazán izgulni értük, pedig az előző epizód arra nagyon jó volt, hogy megágyazzon ezeknek a karaktereknek (persze van akiket már ismerhettünk), meg leginkább az egész csapatnak, akik majd végrehajták az akciót. Itt megvan a terv, az egyes csapattagoknak a külön feladata, ami majd összeáll egy nagy egésszé, van benne kötelező csavar, tehát minden ilyen heist filmes kelléket ellőnek, csak hogyha megnézek egy ilyen rablásos történetet, akkor az nagyon sokat ront az élményen, ha már előre tudom a végét, hogy úgyse fog nekik összejönni. Az szintén zavart, bár ez nem ebben az epizódban jelent meg először, hanem már az előzőben is, hogy Moralo Eval totálisan a háttérbe szorult. A börtönös részben mikor ki kellett szabadítani, de még utána is igazi nagyágyunak látszott, egy másokban félelmet keltő, badass karakternek véltem, a történet végére meg olyan mint egy sértődött, hisztis gyerek, és sokkal inkább szánalmas, mint félelmetes (erre a szerepre ott van Cad Bane, aki teljesen a háttérbe szorítja Evalt, miután megérkeznek Dookuhoz). 
Ezzel együtt az Obi-Wan álcával, a fejvadászok közötti tornával és ezzel az egész történetszállal behozták megint egy kicsit a galaxis alvilágát ennek pedig nagyon örültem, számomra ez az egyik nagy pozitívuma ennek a történetnek és emiatt még mindig szeretem (bár már nem mondanám a kedvencemnek az évadból). Voltak egyébként nagyon jó vizuális megoldások, amikor pl. Palpatine gyenge öregembernek tetteti magát az egyik pillanatban, majd pár másodpercre rá már igazi sith nagyúrként vigyorogva nézi Dooku és Anakin párbaját. Apropó a párbaj, ez megint inkább egy fekete pont, minden egyes ilyen csatározás kettejük között nálam kissé rombolja az Ep. III-as párbaj jelenetüket, ami így csak egynek tűnik a sorban, azt azért meg kell hagyni, hogy az nagyon jól nézett ki, ahogy beleállnak a villák Anakin "műkezébe", vagy amikor Dooku egy székkel próbálja visszatartani Anakint és az átfúródó fénykard pengéje pedig csak pár centire áll meg Dooku orrától. Mindezek mellett szerintem a legértékesebb momentuma ennek a résznek és a végkifejletnek abban található meg - ami remekül ki is szolgálja a sorozat azon funkcióját, hogy kiegészíti a filmeket - amikor Anakin veszekszik Obi-Wannal, hogy nem avatták be a tervbe. Azért jobban belegondolva tényleg elég dúrva, hogy a hozzá talán legközelebb álló ember elvesztésével adják el az álcát (ami a cél szempontjából érthető), de azért ezt Anakinnak érzelmileg nehéz lehet feldolgozni (tudjuk róla, hogy halálszorongás és az ebből fakadó tehetetlenség az ő karakterének egyik neuralgikus pontja - gondoljunk csak az anyjára, vagy a feleségére) és itt azt érezte, hogy őt kihagyják, kizáráják valamiből, ami csak táplálta a Palpatine által már beléültetett gondolatcsírát, hogy a jedik nem ismerik el eléggé és nem bíznak benne... így ő is egyre bizalmatlanabbá válik a Renddel szemben. Ez pedig nagyon jól ad hozzá egy lépcsőfokot az Ep. III azon szekvenciájához, amikor Anakin elveszíti a bizalmát a jedikben és inkább a Kancellár mellé áll. 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.