Ugrás a kommentre

4x22 - Revenge


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Észrevettétek, hogy amikor megérkeznek az éjnővérek erődjének belsejébe, Talzin anya végig pár centivel a föld felett? Érdekes... Ahogy az is, hogy egy pillanatra a Mos Eisley kantinában a weequay kalózok jellegzetes, arab zenéjét hallani. :) Nem tudom, mondtam-e már korábban, de a Raydonia épületei tök ugyanúgy néznek ki, mint amit a Rattatakon láthattunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Pontosítok, egy olyan videónak örülnék jobban, ami azt mutatná meg, hogy mi történt Maul-lal a zuhanás után amíg elért arra a roncs bolygóra.

Szerintem arra várhatsz. Én már annak is örülnék, ha kielégítő szóbeli magyarázatot kapnánk rá, de állítólag még az sem túl valószínű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Alighanem az évad legkiemelkedőbb epizódja. Legalábbis nálam. Kicsit lemaradásban voltam az epizódok megjelenési dátumait illetően, amikor a Klónok háborúját elkezdtem nézni Tehát amikor a harmadik évad végénél jártam, akkor már kijött ez a rész. Emlékszem, alig a bírtam kivárni, ezért úgy gondoltam, mivel már csak egy-két rész van hátra a harmadik évadból, rögtön a negyedik évad utolsó két epizódját nézem meg, utána kezdem el az első résztől. Aztán meggondoltam magam, és inkább ledaráltam kis idő alatt 20 epizódot, hogy végre láthassam a várva várt Maul-részt. Nem csalódtam benne. És mondom ezt annak ellenére, hogy nehezen tudtam befogadni a sokáig halottnak hitt szereplő visszatérését. Butaságnak tartottam szerepeltetni egy olyan karaktert, aki több száz métert zuhant, miután egy jedi kettévágta. De amikor megpillantottam a hírt az interneten, hogy Darth Maul szerepelni fog a Klónok háborújában, valamiért mégis kíváncsi voltam, miként fog visszatérni. Természetesen rögtön tudtam, hogy robotlábai lesznek, de a flashback lehetőségét sem zártam ki. Végül előbbi teljesült. Egy nagyon izgalmas és érdekes háttértörténetet találtak ki Filoni-ék a sithnek, ami méltón zárja le a számomra nem túl eseménydús negyedik évadot. Egy bosszúvágytól hajtott Maul próbál felülkerekedni azon az emberen, aki évekkel ezelőtt megcsonkította őt. Hab volt a tortán, hogy Ventress is megjelent az epizódban, ráadásul Obi-wan oldalán harcolva. Ez azért is érdekes, mert ők sem a barátságukról híresek. Többször is láthattuk őket egymás ellen harcolni, talán az egyik legemlékezetesebb a 2008-as animációs filmben látható párbajuk, amikor először esnek egymásnak. Most viszont kénytelenek voltak egy oldalon küzdeni, ezt egy nagyon találó szólás igazolja a rész elején (Az ellenségem ellensége a barátom.)

Szóval, én nem csalódtam ebben a részben, annak ellenére, mint már említettem, nem igazán toleráltam Darth Maul újbóli feltűnését.

 

 

Kár, hogy a sorozat végén nem végzett vele ismét Obi-wan, hatalmas csattanó lett volna, ha a bosszúszomjas Maul megint elbukik, ráadásul ugyanannak a jedinek a fénykardjától.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.