Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Én most azért szavaztam a "nem tudom"-ra, mert élőben kellene látnom a különbséget, és nem direkt HD célú reklámfilmeket nézegetve, hanem igazi filmeken tetsztelve. Majd utána eldöntöm érdemes-e váltani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemet jelöltem be. Pár éves ez a szegény dvd formátum, minek rögtön lecserélni? Hogy újabb vásárlásokra ösztönözzenek vele a cégek (lemezek, lejátszó, olyan tv, melyen kijön a minőség javulás)? Ez a minőség sem rossz, főleg, ha belegondolok, hogy nem volt azér olyan veszett régen (az én gyermeki koromban, és most sem vagyok öreg :) ), mikor ócska hangalámondásos videokazettákat néztünk. Azt hiszem, inkább ilyen szempontok miatt nem. Nagy a rohanás, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rendes DVD formátumon is meg tudtam számolni, hogy a Galaktikus Szenátusban 1024 pod van. Kell ennél több minőségben?

Egyébként elég tudatlan vagyok ebben a témában, és felmerült bennem a kérdés, hogy meddig lehet a képminőséggel elmenni? :o Hol van a maximum, aminél már nem lehet jobbat csinálni, mert elérte az eredeti felvétel szintjét? Röviden arra lennék kíváncsi, hogy a mai filmeket milyen minőségben rögzítik a készítői. Majd ha a megvehető filmek ebben a formában lesznek elérhetőek, akkor beruházok a lejátszójukra. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden arra lennék kíváncsi, hogy a mai filmeket milyen minőségben rögzítik a készítői.

Ha jól tévedek az EPII-t egy Sony NAB HD kamerával forgatták, melynek felbontása 1920x1080. A DVD-k felbontása 800x600 körül van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Ha jól tévedek az EPII-t egy Sony NAB HD kamerával forgatták, melynek felbontása 1920x1080. A DVD-k felbontása 800x600 körül van...

Sziasztok.

Az igazság ennél szomorúbb:csak 720x576(jobb esetben),mert ugye vannak még olyan lejátszók amik a 720x480-at tudják.

Nos ezt meg lehet spékelni még egy kicsit egy kellemes progresszív pásztázással ami 720x625-ös felbontást idéz elő,de még ez is elmarad a nagyfelbontású formátumoktól.Persze kell hozzá egy ilyen tv is.De ez még a jövő zenéje :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az a pletyka járja, hogy a Universal stúdió januári kivonulását a Kelet-Európai piacról hamarosan követi a Warner is... igy már nem is az lesz a kérdés, hogy jön-e majd ide a HD-DVD vagy a Blu-Ray, hanem hogy egyáltalán jön-e ide bármi is? Mert úgy tünik, hogy a DVD se éri meg nálunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézus... ez most komoly? Mármint az Universal része már meg is történt? Január óta sehol egy Universal DVD itthon? :peace:

 

 

Donát.

Hát sajnos nem üzlet ez az ország nekik...Bár mindent megtettek a forgalamzók magyarországon, hisz voltak dvd ünnepek, nagyon sok dvd fele annyiba kerül...Bár így csak kényszerítik az embereket hogy kalózmásolatokat nézzenek.

 

Bár nemhiszem hogy a Universal teljesen kivonta volna a filmjeit az országból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Universal pedig már kivonult. Ezért nem kapható nálunk most az új King Kong (ez nem akkora tragédia) de a többi Universalos mozi-film se (a Land of the Dead azért érdekelt volna). A rosszabb, hogy az összes régi filmjük is belett vonva, pedig január felé ért meg bennem pont a döntés, hogy bevásárolok a Gladiátor 3 lemezes extra kiadásából :peace:

 

Ez nem csak ránk, hanem az egész Kelet-Európai piacra érvényes... de akkora gáz nincs: várni kell, amig egy másik forgalmazó átveszi ezeknek a filmeknek a jogait. Jelenleg azt suttogják, hogy az Intercom lesz az, ami nem túl meglepő. Volt idő régen, amikor teljes monopoliumuk volt és az összes amerikai stúdió filmjét ők forgalmazták. Ha ilyen tempóban vonulnak kifelé, akkor lehet, hogy minden vissza áll a régi kerékvágásba és újra Vajna cégénél lesz az összes fontosabb jog.

 

A nagy kivonulások mögött pedig sajnos valóban a DVD-eladások nem kielégitő száma áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez minket, vásárlókat, hogy érint? Drágulnának a DVD-ék egyestleges konkurencia nélkül monopoliumi helyzetben?

Sajnos akár ez is könnyen előfordulhat :peace:

Bár mivel a magyar DVD piac elég gyorsan hozzászokott a 2-3000 Ft-os DVD-khez, nem sok értelme lenne újra előhozakodni az 5000 Ft-osokkal, mert a kutya se venné. Valszeg nekik se az lesz az érdekük, hogy felfutassák az árat, de majd meglátjuk... és fontos leszögezni, hogy a Warner kivonulása még csak pletyka szinten létezik, ellentétben a Universal-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Universal pedig már kivonult. Ezért nem kapható nálunk most az új King Kong (ez nem akkora tragédia) de a többi Universalos mozi-film se (a Land of the Dead azért érdekelt volna). A rosszabb, hogy az összes régi filmjük is belett vonva, pedig január felé ért meg bennem pont a döntés, hogy bevásárolok a Gladiátor 3 lemezes extra kiadásából :oops:

Huh, akkor még időben vettem meg a Jurrassic Parkokat :peace:

Azért ez gáz, hiszen ha nem adnák olyan bazi drágán a DVD-ket (ami mostanra már nem igaz, hiszen sok DVD már kifejezetten olcsó), ráadásul mindegyiken lenne magyar szinkron (végre ezen is megpróbálnak javítani) és minime felirat az extrákhoz, akkor azért szerintem kicsit jobb lenne az eladási statisztika (na meg ha nem tojnák úgy le a külcsínt, mint pl a Star Wars DVD-k esetén).

 

Pl én most kezdtem el megvenni a Halálos fegyvereket, hogy megjelentek szinkronnal, eddig írottan voltak meg. És valószínűleg a Die Hard 1-3, a Ragadozó 1-2 és még sok, újra, immár szinkronnal és olcsón megjelenő DVD jut erre a sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ilyen kivonulásoktól nem kell tartani.

Régebben nem is volt itt az Universal. Az UIP Dunafilm forgalmazta. Pont akkor mikor kijöttek a Vissza a jövőbével. Aztán bejöttek a piacra, így be kellett vonni a BTF-t. Aztán újra kiadták, mondjuk hibás szériával, de kiadták. Az uip-sek voltak jók, majd később kicserélték a rossz készletet. Most meg ismét eltűnnek.

 

Warner elég korrekt volt pedig. Volt egyszer velük egy afférom. 10 lemezes mátrix díszdoboz öcsémnek szentestére, de a dobozban csak 9 lemez. Enyhén szólva hazavágta a karácsonyi feelinget. Karácsonyt még a hétvége is meghosszabbította, ezért lehetett hétfőn rohangálni. Persze mikor megtaláltam őket a főnök külföldön nyaralt éppen, de mikor megjött nagy készségesen kicserélte a cuccot, nem kukacoskodott, hogy át akarom baszni. Modnjuk nem is akartam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak, hogy esetleg az Intercom vagy más átveszi majd a filmjogokat, lehet még pozitív hatása is. Pl. ők úgy lesznek vele, hogy raknak az extrákra feliratot (audiokommentárra is!!), stb. Ha mindezek bekövetkeznek (mármint a kivonulás és jogok átvétele), remélem, hogy az árakat nem viszik fel. Mint ahogy írtátok, nem állna érdekükben. Eddig se sok filmet vettem (kalóz másolatot se nagyon :oops: ), de ha emelik az árakat, még annyit sem fogok. Ellenben, ha a kiadványok pozitív irányba mennek el (pl. az előbb említett felirat az extrákra), akkor esetleg többet veszek, de csak hasonló áron, mint eddig.

Mi lenne, ha esetleg a forgalmazók megkérdeznék a vásárlókat is? Vagy csak most jöttem le a falvédőről ezzel e kérdéssel? :peace:

 

Azért örülök neki, hogy még tavaly megvettem a Gladiátor 3 lemezest :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egyenlőre ott tartunk, hogy már a legújabb filmeket is szinte semmiért kinálják (új mozi-filmek 3000 Ft alatt!!!). Ilyen árért pedig irreális dolog full extrás, magyar feliratos kiadásokat várni...

Tudom, hogy ez kicsit önző dolog, de nem bánom annyira nagyon, ha nincs mindenhol magyarítás. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy egyáltalán van DVD, elérhető áron(!), extrákkal együtt. Így mostanában már szívesen veszek DVD-ket, eddig pedig nem volt jellemző. (Kivéve, ha Star Wars-DVD-ről van szó. :peace: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nálunk az a szomorú valóság, hogy az emberek nagy részét csak az érdekli, legyen minél olcsóbb a film. Tehát amíg vehet 500 Ft-ért írott DVd-t, azt is fog venni. Nem fogja érdekelni egy esetleg 2000 Ft-os full extrás cucc, amikor írottan megveheti 500-ért is! :) Az emberek hozzáálláson kellene változtatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogja érdekelni egy esetleg 2000 Ft-os full extrás cucc, amikor írottan megveheti 500-ért is! :) Az emberek hozzáálláson kellene változtatni.

Engem bizony inkább a 2000-es érdekelne ez esetben :) Amúgy igazad van, az átlagot nem érdekli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.