Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Sokak szerint a Hz nagy parasztvakítás. Hát nagy lósz*rt! Az én 100Hz-es Full HD-s LED/LCD tévémen tökéletes a fekete, a színek gyönyörűek, tűéles minden. A 100Hz-nek köszönhetően nincs "elmosódás" hanem full folyamatos "csíkhúzásmentes" a kép... és sehol nincs műanyag hatás. Apámék 720p-s Panasonic LCD tévéjén a DigiTV adásai .. hát hagynak kívánni valót maguk után, viszont az MKV és a Blu-Ray nagyon szép rajta... ellenben az én tévémen érdekes módon a DigiTV adása is teljesen elfogadható. (Persze én nem nézek tévét, de ég és föld a különbség édesanyámék tévéje és az én tévém között, pedig LCD mindkettő... szóval igen, van különbség LCD és LCD között!!) ( - természetesen tudom, hogy normális,lapostévék számára is elfogadható tévéadás sugárzást még meglehetősen kevés szolgáltató ad (helloHD pl) vagy a MindigTV HD csatornái, de attól még a sima SD minőségű tévéadás is nézhet ki egyik lapostévén jobban, másikon rosszabbul... de ezeknél a tévé készülékeknél természetesen már a HD-ban sugárzott 16:9-es képaránnyal rendelkező csatornáknak lenne igazán értelme!!)

Ezzel teljesen egyetértek. Az én TV-men is gyakorlatilag tökéletes a képhatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak szerint a Hz nagy parasztvakítás. Hát nagy lósz*rt! Az én 100Hz-es Full HD-s LED/LCD tévémen tökéletes a fekete, a színek gyönyörűek, tűéles minden. A 100Hz-nek köszönhetően nincs "elmosódás" hanem full folyamatos "csíkhúzásmentes" a kép... és sehol nincs műanyag hatás.

 

Csak a rend kedvéért:

"Napjainkban, bárhogy is hívják, minden 100 Hz-es tévé az interpolációs technológiát használja, azaz a meglévő képkockák közé újakat számol ki és illeszt be az elektronika, a két „szomszédos”, valóban meglévő képkocka alapján. A plusz képkockák beszúrásának eredményeképpen az egyes képkockák fele annyi ideig látszanak (20 helyett 10 ms-ig), így élesebbnek tűnnek. A 100 Hz-es technológia járulékos előnye, hogy csökkenti a 3:2-es pulldown okozta judder, azaz a kép rángatózásának mértékét is.

 

A történet így azonban még nem kerek, a 100 Hz-es megoldásnak hátránya is van. Legyen bármilyen gyors és okos az elektronika, tökéletes köztes képkockát nem tud kiszámolni. Többek között azt sem tudja kitalálni, hogy mi van a mozgó tárgyak mögött, s emiatt az élek mellett vékony sávban a mozgás sebességétől függően csökkenhet a részletgazdagság. Egy rosszul megoldott interpoláció ezen kívül a mozgóképfelbontást is csökkentheti."

 

Ha egy filmet 24 képkocka/sebességen rögzítettek, akkor azon a Hz-en, vagy annak többszörösén a legjobb lejátszani, mert úgy lesz megegyező.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesztlemeznek igen. :P Az Avatart vedd meg e célra. :)

Az megvan gépen. Ha meglesz valamikor a médialejátszó is meg a vinyó, az fog menni. Viszont pendrivera szedtem le pár tesztvideót. Remélem majd valamelyik készülék ( tv, BR lejátszó) lejátssza.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az megvan gépen. Ha meglesz valamikor a médialejátszó is meg a vinyó, az fog menni. Viszont pendrivera szedtem le pár tesztvideót. Remélem majd valamelyik készülék ( tv, BR lejátszó) lejátssza.

Az attól függ. Gondolom olyan Pana BD -t vettél ami mindent lejátszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ. Gondolom olyan Pana BD -t vettél ami mindent lejátszik.

Jaja. Egy alap 3D-s lejátszót. Ezen még van optikai kimenet, ami per pillanat az erősítőmnek fontos. A panás ürge épp mondta, hogy mostmár nagyon ritka lesz amit optikai vagy koax digitális kimenettel fognak ellátni, mert ugye ott van a HDMI. Csak hát ugye hiába kényszerítik rá az embert az új erősítők vásárlására, ha egyszer idehaza nem megy egyszerre az átállás. :S
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye szerintetek se gagyi tesztlemezként a John Rambot és a Wanted-ot megvenni? :D :D :D

 

 

Dehogyis. A gépágyús rész maga a TESZT. :D Majd írd már meg légyszi hogy a br-lejátszó lejátszik-e mindent? Értem ezalatt a torrentekről letöltött 1080-p-s mkv-kat. Különben miért vettél 3D-s lejátszót? Csak az optikai kimenet miatt? Mert ha a tv nem az(ami ugye nem) akkor felesleges.

Viszont ha a tv vagy a lejátszó mindent lejátszik amit szeretnél akkor felesleges a médialejátszó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az megvan gépen. Ha meglesz valamikor a médialejátszó is meg a vinyó, az fog menni. Viszont pendrivera szedtem le pár tesztvideót. Remélem majd valamelyik készülék ( tv, BR lejátszó) lejátssza.

 

 

Rossz hír hogy a tv csak minimum 160gb-al hajlandó foglalkozni usb-n keresztül. Azaz pendrive kilőve, de a lejátszó még lehet ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MEGSZÜLETTEM! :D 24 kg és 116 cm.

 

 

Skaccok, még szokja a szobahőmérsékletet, de még így be se kapcsolva is gyönyörű. :) Mindenki megérdemelne egy ilyen szépséget. :)

Délután tesztelés. :cool:

 

 

Ne feledd két oldal legyen. :D Amúgy gratulálok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz, srácok. :peace: Ne tudjátok meg micsoda új dimenziók nyíltak meg. Vagyis, igenis tudjátok meg, mert érdemes koplalni. ;)

Sajnos azonban az örömbe, némi üröm is vegyül azért. :) m2ts fájlokat nem viszi, csak az mkv-t. Szóval hiába töltöttem le egy pár m2ts-t, nem ismeri fel. Majd holnap kipróbálom azért a lejátszóval is, csak ahhoz meg egy hosszabb HDMI kábelt kell majd vennem. mert az 1m-es nem elég. Kicsit nagy a tv, de ez most nem vág földhöz. :lol: Hihetetlen fasza a mozihatás és talán még az eggyel nagyobb méret is "elfért" volna. ;)

Node van így is öröm és bódóttá'. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig azt mondják, hogy látatlanban sose vegyünk TV-t, pedig csak úgy szabad. :D Ha az ember jól utána jár akkor nem fog csalódni egy 'vak' rendelés után sem. Sőt... Én láttam később egy olyan típusú TV-t az egyik plázában mint ami nekem is van, és a többi mellett borzalmas gyenge volt a képe, fakó és élettelen. Persze az LCD -k virítottak. Ha csak az alapján akartam volna venni, akkor tuti nem a plazmát veszem meg. A tudvalévő okok miatt be lettem volna csapva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig azt mondják, hogy látatlanban sose vegyünk TV-t, pedig csak úgy szabad. :D Ha az ember jól utána jár akkor nem fog csalódni egy 'vak' rendelés után sem. Sőt... Én láttam később egy olyan típusú TV-t az egyik plázában mint ami nekem is van, és a többi mellett borzalmas gyenge volt a képe, fakó és élettelen. Persze az LCD -k virítottak. Ha csak az alapján akartam volna venni, akkor tuti nem a plazmát veszem meg. A tudvalévő okok miatt be lettem volna csapva. :)

Ezt már én is megfigyeltem: a plazmáknak sokkal csúnyább a képe a boltokban. Számomra nem "tudvalevő" az ok. Miért van ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már én is megfigyeltem: a plazmáknak sokkal csúnyább a képe a boltokban. Számomra nem "tudvalevő" az ok. Miért van ez?

Nem állítják be megfelelően. Az LCD-knek meg felhúzzák a dinamikus kontrasztot, mert azzal a birkának el lehet adni a készüléket. Mert ugye az szép fényes meg éles. Na jah, csak egy esti mozizásnál már agyig égeti a szemet. Ha meg lejjebb veszed a képbeállítást, csúnyán felsülsz az elcédével.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem állítják be megfelelően. Az LCD-knek meg felhúzzák a dinamikus kontrasztot, mert azzal a birkának el lehet adni a készüléket. Mert ugye az szép fényes meg éles. Na jah, csak egy esti mozizásnál már agyig égeti a szemet. Ha meg lejjebb veszed a képbeállítást, csúnyán felsülsz az elcédével.

De miért nem állítják be rendesen a plazmát? Azt nem akarják eladni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem állítják be rendesen a plazmát? Azt nem akarják eladni? :)

Nincs akkora haszon rajta. Mit gondolsz mi történne akkor mikor az eladó a jóval olcsóbb árura akarná rátukmálni a "szőke" vevőt, mondva sokkal jobb mint a dupla annyiba kerülő LCD.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs akkora haszon rajta. Mit gondolsz mi történne akkor mikor az eladó a jóval olcsóbb árura akarná rátukmálni a "szőke" vevőt, mondva sokkal jobb mint a dupla annyiba kerülő LCD.

Az árakkal nem voltam tisztában. Így már érthető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam magammal és ( szigorúan csak tanulás után :P - összeraktam a lejátszót. :D

Jelentem új tv-t kaptam ezáltal. Nem hogy a John Rambo virított gyönyörűen, de a Sithek bosszúja DVD version.... ÁÁÁÁÁ :rock:

Most már tudom, hogy Ody mit érzett annó. :) Én majdnem elsírtam magam.Fantasztikus. :)

Frenkie öregem, bírd ki buli nélkül egy ideig, mert megéri. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam magammal és ( szigorúan csak tanulás után :P - összeraktam a lejátszót. :D

Jelentem új tv-t kaptam ezáltal. Nem hogy a John Rambo virított gyönyörűen, de a Sithek bosszúja DVD version.... ÁÁÁÁÁ :rock:

Most már tudom, hogy Ody mit érzett annó. :) Én majdnem elsírtam magam.Fantasztikus. :)

Frenkie öregem, bírd ki buli nélkül egy ideig, mert megéri. ;)

 

Én kibírom(már repedezik a plafon :D ) de akiknek szervezem nem biztos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már én is megfigyeltem: a plazmáknak sokkal csúnyább a képe a boltokban. Számomra nem "tudvalevő" az ok. Miért van ez?

A plazma eleve sötét szobára van tervezve. Ergo egy kivilágított helyiségben semmit nem fogsz megtudni a valós tudásáról, ott az aLCD lealázza. Persze amint megfelelő környezetet teremtesz a plazmának, akkor fordul a kocka. az LCD -nek esélye se lesz. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik hamarosan új lakótárs érkezik majd egy Pattogatottkukorica Óra A-210-es személyében. :D Jézuska most nagyon kitett magáért. :) De innentől hagyom pihizni. :D

Szóval hamarosan kezdődhet az igazi tesztelés. :) Kicsit csitult a hangulat ( vagy lehet, hogy innentől fog majd felerősödni ;) ) , elmúlt a három csodával teli nap. Lekaptam a Hubble és a Grand Canyon 1080p-s doksifilmeket, gondolom lesz tátott száj ezerrel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik hamarosan új lakótárs érkezik majd egy Pattogatottkukorica Óra A-210-es személyében. :D Jézuska most nagyon kitett magáért. :) De innentől hagyom pihizni. :D

Szóval hamarosan kezdődhet az igazi tesztelés. :) Kicsit csitult a hangulat ( vagy lehet, hogy innentől fog majd felerősödni ;) ) , elmúlt a három csodával teli nap. Lekaptam a Hubble és a Grand Canyon 1080p-s doksifilmeket, gondolom lesz tátott száj ezerrel. :)

 

 

Vedd meg az sw br-t. Már csak 30000 ft az Auchanban. Hátha visszajön a kedved. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis rövid összefoglaló következik, mivel a főbb videó összetevőket sikerült beszerezni és beszerelni. :)

A tv fantasztikus a nagy felbontású anyagokkal, gyönyörűen hozza a színeket, a kontrasztot és még a hangot is, melytől én még tartottam az elején. Nem tudok sok különbséget felfedezni képminőségileg a Crt és közte. Viszont messze lekörözi az LCD művíségét, jobban mondva, rendkívül természetes képpel rendelkezik. Médialejátszója ugyan gyenge, szóval erősen javallott valamiféle lejátszó hozzá. Nálam immár a Blu-ray-el és a Pocornnal is remekül összefért; a BR lemezek kristálytiszták, míg a más egyéb médiafájlok a Popcornon keresztül hasonlóképpen köszönnek vissza. ( Egy apró kivételtől eltekintve: a 25 fps-es m2ts fájlt enyhe ricegéssel jeleníti meg valamilyen oknál fogva). Nagy szívfájdalmam viszont eddig az, hogy a médialejátszót nem sikerült összhangba hoznom a számítógéppel. Amint a szakfórumon olvastam, másnak is hasonló okai voltak/vannak; buherálnak mindennel amit csak javasolnak. Nálam egész egyszerűen még a beállítások után se látja a médiafájlaimat a gépen. :S Ellenben Pendriveról, mint fentebb olvasható, szépen lejátssza az anyagokat ( leszámítva azt a fránya 25 fps-es demóanyagot). Most úgy vagyok vele, hogy ha több időm lesz, a két ünnep között még jobban utánajárok a dolognak, illetve várom a vinyók áresését. :S Addig marad a pendrive és a rövid videóanyagok nézegetése.

Szóval aki tv-t tervez venni ( Frenkie, hallod? :D ) az nyugodtan vágjon bele a Pana plazma projektbe. Az eredmény bőven feledteti azon lemondásokat amik végül lehetővé tették, hogy megvegyem a tv-t. Meg is becsülöm a drágasszágot. :D

A folyamat azonban nem ért véget, cél az audió szekció leváltása.......újabb pár év lemondásainak hátszelében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.