Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

De jó, hogy nem tököltem tovább a tv vásárlással. A Panashop jól felemelte a készülékek árát. :S És ez csak a kezdet.

Jól szuperál a TV? Ugye jól mondtam anno, hogy plazmát kell venned. :P Én azóta beállítattam a kábel TV-t is szuperre, és hát a TV is valami csodálatos. Főleg a "HD" adások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól szuperál a TV? Ugye jól mondtam anno, hogy plazmát kell venned. :P Én azóta beállítattam a kábel TV-t is szuperre, és hát a TV is valami csodálatos. Főleg a "HD" adások.

Gyönyörű. Amit tudok azt leszedek még a pendrivera és megnézzem. ( negyven-ötven perces természetfilmek full hd-ban), illetve most faterral a Spartacust kezdtük el nézni, 720p.ben, de szinte észre se venni a különbséget a full hd-hez képest. :) Remélem még eljutok odáug, hogy vinyót is tudjak venni. Ma is felrakták az SW Blu-ray kiadást.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtaláltam a megoldást a logo problémára. 5 percenként át kell rakni a másik oldalra a logot és minden ok.

A csatornákat, piszkosul nem érdekli a dolog. Pár levelet már kaptak, de a legtöbbjük még kitart az élénk logója mellett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karácsonyra nekünk is befigyelt egy Sony KDL-EX721 (mondjuk az ott kiírt ár 3-adáért).

 

102 cm, FullHD, LED, plazma, Wi-Fi, okos tv, szóval van benne minden ami kell. :D Az egyetlen ami nem kell az a 3D, mert azt úgysem nagyon használjuk, és sokkal megdobta az árat, de ez volt a járulékos "rossz" a Wi-Fi funkció mellé, mert amiben nincs 3D, abban nincs WiFi sem.

 

Márpedig nekünk kellett a WiFi, mert mi balgák (többesszám = a család) azt hittük ezzel minden probléma megoldódik, hálózaton keresztül bármit bárhonnan rögtön tudunk nézni a TV-n, meg ilyenek.

 

Sajnos ez nem így van. Noha a TV brossúrájában szerepel feltüntetve az .mkv kiterjesztés is, valójában hálózatról nem látja az ilyen tipusú fájlokat. .avi-t viszi simán, de hát ahhoz minek FullHD TV, hogy egy 576x432-es fájlt lejátszunk? Arra jó a gép is. Interneten utána böngészve láttam, hogy senkinek nem játszik .mkv-t tehát nem is érdemes próbálkozni. Találtam azonban egy félig elfogadható megoldást (a konvertálás nem számít elfogadahatónak, nem fogok 16 GB-okat konvertálni) az a neve, hogy PS3 Media Server, és a lényege, hogy a TV-n úgy játsza le a fájlokat, hogy közben a gép folyamatosan transcode-ol, és bufferel. Ez jó lenne azt leszámítva, (hogy kicsit romlik a minőség) de ez sem megoldás, mert 10 percenként megáll a film valamiért.

 

Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen ötletetek van egy olyan hálózat kiépítésére, ahol minden mindent mindenhonnan lejátszik? (TV .mkv-t gépről, gép .mkv-t gépről, TV .mkv-t laptopról stb.) Tehát valamiféle médialejátszó kéne a TV-hez...

 

Köszi a segítséget, ha tudtok!

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USB-külső vinyó track, HDMI, Médialejátszó, szevasztavasz.

 

Ezt az ostoba okostévé marketingmaszlagot meg messze elfelejteni. Szerintem.

A külső vinyót akarom elfelejteni. Amúgy van egy terrásom, és sok minden azon van, de én nem akarom ide-oda hurcolászni.

 

Csak jáccani hálozatról, oszt' kész!

 

Létezik ilyen média lejátszó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A külső vinyót akarom elfelejteni. Amúgy van egy terrásom, és sok minden azon van, de én nem akarom ide-oda hurcolászni.

 

Csak jáccani hálozatról, oszt' kész!

 

Létezik ilyen média lejátszó?

Én a hálózatbeállításokkal eddig csak bajlódtam ( Popi A-210). Nem is látom különösebb értelmét. De van elég médialejátszós fórum a neten ( A prohardvert ajánlani tudom itt is)

Ha vége a sulinak, majd komolyabban beleásom magam a témába. De addig is csak javasolni tudom eme célhatdvereket. Tv-re nem szabad ilyet bízni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a kábel nélküli szórakozás a jövő, de még nem tart ott, hogy egy 10-20 gigás filmet kiváló minőségben, de HDMI nélkül élvezhessünk.

A mai legjobb lehetőség: TV+médialejátszó, ha lehet minél több HDMI-kimenettel (esetleg beépített BR-lejátszóval)+külső vinyó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pana kiadta a terveit, igaz, eddig csupán az amerikai piacra szánt plazmáit mutatta meg. A hírek szerint javítanak pár megjelentési funkción, tovább bővítik az okostv szolgáltatást ( szerintem r*hadtul feleslegesen), illetve az amerikai példányok már mind 3D-sek lesznek. Ja és 50"-tól kezdődnek valszeg a méretek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pana kiadta a terveit, igaz, eddig csupán az amerikai piacra szánt plazmáit mutatta meg. A hírek szerint javítanak pár megjelentési funkción, tovább bővítik az okostv szolgáltatást ( szerintem r*hadtul feleslegesen), illetve az amerikai példányok már mind 3D-sek lesznek. Ja és 50"-tól kezdődnek valszeg a méretek.

 

Az okostv csak itt felesleges. Az USAban van a netflix, ott a tv lonline lejátsza a filmet melyet egy adatbázisból választassz, havi szinten fillérekért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy érzem, egy ideje lemaradtam technikai téren, és szükségem lenne egy kis gyorstalpalóra. Lenne egy pár kérdésem:

 

Már létezik, BD 3D, ezt ugye csak 3D-s BD lejátszóval lehet lejátszani?

 

Ha 3D-s lejátszóval játszom le, akkor szemüveggel nézve 3D-s látvány lesz??

 

Ha ez így van, akkor mi az a 3D-s TV, és mégis mi szükség van rá??

 

Tudom, h ezek a legalapabb kérdések lehetnek, kérlek nézzétek el engem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, egy ideje lemaradtam technikai téren, és szükségem lenne egy kis gyorstalpalóra. Lenne egy pár kérdésem:

 

Már létezik, BD 3D, ezt ugye csak 3D-s BD lejátszóval lehet lejátszani?

Igen.

 

Ha 3D-s lejátszóval játszom le, akkor szemüveggel nézve 3D-s látvány lesz??

Igen.

 

Ha ez így van, akkor mi az a 3D-s TV, és mégis mi szükség van rá??

A 3D-s lejátszóval játszott BD 3D anyaghoz kell a 3D-s TV, valamint a hozzá kapható szemüveg.

 

 

 

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, tehát akkor, ha 3D-s lejátszóval játszok, BD 3D-t, akkor csak simán 2D-ben látom a filmet?

Valami nem tisztult le nálad. :) Először is attól függ, hogy milyen tv-d van. Ha 3D-s, akkor aktív vagy passzív szemüveggel bármikor 3D-sen látod a filmet az adott lejátszóddal. Ha 2D-s, akkor meg felesleges 3D-s Blu-rayt venned, de még lejátszót is, másrészről általában az ilyen kiadványoknál a menűből kiválaszthatod, hogy milyen formában akarod megnézni a filmet. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma kipróbáltam, hogy egy szobai antennával be tudom e fogni a digitális földi sugárzást. Be tudtam. :) Ímmel-ámmal az igaz, de az analóg kábeltévéhez képest, ég és föld a különbség. Az M1 fantasztikusan nézett ki. Sajnos többször szétesett a kép a beállítások alatt, de később majd nézek egy normális antennát. Igaz, ez most egy erősítős volt, de mégse az igazi. A jelminőség nagyon gyenge volt. De még így is frenetikus volt a hatás. :) Alig várom már a Forma1-et HD-ben nézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, egy ideje lemaradtam technikai téren, és szükségem lenne egy kis gyorstalpalóra. Lenne egy pár kérdésem:

 

Már létezik, BD 3D, ezt ugye csak 3D-s BD lejátszóval lehet lejátszani?

 

Ha 3D-s lejátszóval játszom le, akkor szemüveggel nézve 3D-s látvány lesz??

 

Ha ez így van, akkor mi az a 3D-s TV, és mégis mi szükség van rá??

 

Tudom, h ezek a legalapabb kérdések lehetnek, kérlek nézzétek el engem!

 

Lada kicsit ködös válaszokat adott, megpróbálom letisztítani a dolgot.

 

3DBD-t bármilyen BD-lejátszóval le lehet játszani. Ahhoz, hogy 3D-ben lásd a filmet, két dologra van szükséged:

 

  • 3D-képes BD-lejátszóra, mert csak ez képes értelmezni a plusz adatot a lemezen, ami a 3D-hez kell
  • 3D-képes megjelenítőre.

A 3D-t a mostani TV-k váltottképes technikával érik el. Ez azt jelenti, hogy felváltva(másodpercenként kb. 120-szor) váltogatják a bal, illetve a jobb szemnek szánt képet. Valahogy el kell érni, hogy a szemek csakis a nekik szánt képet lássák. Ehhez van szükség a szemüvegre. Amikor a TV a bal képnek szánt képet mutatja, a szemüveg letakarja a jobb szemet, és fordítva. Hogy ez működjön, a TV szinkronjelet küld a szemüvegnek, mikor kell takarja le a megfelelő szemet. Ezért van szükség 3D-s TV-re. Egyrészt képesnek kell lennie arra, hogy nagyon gyorsan váltogassa a jobb és a bal képet, másrészt tartoznia kell hozzá szemüvegnek. A szemüveg csupán segédeszköz, semmit nem tud 3D-ssé tenni. Remélem, most már érted, bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada kicsit ködös válaszokat adott, megpróbálom letisztítani a dolgot.

 

3DBD-t bármilyen BD-lejátszóval le lehet játszani. Ahhoz, hogy 3D-ben lásd a filmet, két dologra van szükséged:

 

  • 3D-képes BD-lejátszóra, mert csak ez képes értelmezni a plusz adatot a lemezen, ami a 3D-hez kell
  • 3D-képes megjelenítőre.

A 3D-t a mostani TV-k váltottképes technikával érik el. Ez azt jelenti, hogy felváltva(másodpercenként kb. 120-szor) váltogatják a bal, illetve a jobb szemnek szánt képet. Valahogy el kell érni, hogy a szemek csakis a nekik szánt képet lássák. Ehhez van szükség a szemüvegre. Amikor a TV a bal képnek szánt képet mutatja, a szemüveg letakarja a jobb szemet, és fordítva. Hogy ez működjön, a TV szinkronjelet küld a szemüvegnek, mikor kell takarja le a megfelelő szemet. Ezért van szükség 3D-s TV-re. Egyrészt képesnek kell lennie arra, hogy nagyon gyorsan váltogassa a jobb és a bal képet, másrészt tartoznia kell hozzá szemüvegnek. A szemüveg csupán segédeszköz, semmit nem tud 3D-ssé tenni. Remélem, most már érted, bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok. :)

 

kolmilan, leírásod abszolút helytálló, csak egy a bibi. Te tulajdonképpen az aktív szemüveges 3D-ről beszéltél, és amit leírtál róla az 100%-ban igaz. DE van egy (szerintem) sokkal jobb 3D-s megoldás, méghozzá a CINEMA 3D technológia, amit (nem tudom biztosan de tévék esetében talán a LG használt első alkalommal) vagyis más néven a passzív 3D. Ha az ember olyan tévén akar 3D-t nézni, ami Cinema 3D-s passzív megoldást használ, akkor nincs szükség olyan - egyébként bitang drága és nehéz, a bal illetve jobb szemeket felváltva gyorsan kitakaró, éppen ezért hamar fejfájást okozó - szemüvegre, hanem egy egyszerű műanyag, pár száz forintos polarizált lencsés (mint a mozikban) szemüveg is elegendő a 3D-s térhatás eléréséhez. Ebben az esetben nincs szemkitakarás, ergo ebből következő fejfájás sem, valamint ahogy említettem az aktívval ellentétben a szemüveg sem kerül sokba. Vagyis a televízió a mozikhoz hasonló 3D technológiát alkalmazza.

 

Hátránya: pl egy FULL HD-s film felbontását megfelezi, az egyik fele jut az egyik, a másik fele a másik szemnek... tehát összességében a 3D-ben látott kép nem FULL HD ugyan, de még így is tökéletesen élvezhető.

 

Ha veszek majd 3D tévét (márpedig ez tervbe van véve, a 3D BD lejátszó már megvan) akkor csakis passzív 3D technológiával szerelt megoldást fogok választani, mert attól nem fáj a fejem és a 3D-je szerintem jobb, mint az aktív megoldásé (és az aktívtól egyébként is fáj a fejem) :P

 

--------------------------------

 

Egyébként van olyan megoldás is, amihez egyetlen egy darab 3D képes eszköz sem kell, csupán egy kellően erős PC (ergo ne legyen integrált *VGA-s és Celeron vagy Atom procis!! hanem egy pöttyet erősebb) egy hagyományos "piros/cyan" 3D szemüveg (a klasszikus papír szemüveg is lehet) egy olyan forrásfájl, ami mondjuk 3D BD-ből lett MKV-ba pakolva, és egy megfelelő lejátszó szoftver, pl: Power DVD 10 (ez a szoftver képes kezelni különböző 3D megoldásokat, és a mai modern BD 3D formátumot használó MKV-kat is képes átalakítani a piros/cyan 3D szemüvegnek megfelelő jellé, amit ezzel a szemüveggel nézve (és persze megfelelően beállítva a szoftvert) 3D-t kapunk, de sajnos itt komolyabb kompromisszumokat kell kötnünk, mivel a piros/cyan szemüveges 3D sajnos nagyon nem színhű, mondhatjuk színhűtlen... legalábbis a mai kor 3D-jéhez képest + ez is szem és/vagy fejfájást okoz egy idő után. DE ez is egy működő megoldás és még csak 3D-s eszköz sem kell hozzá, kivéve a piros/cyan szemüveg, ami meg filléres dolog.

 

(*VGA: Igazából ha a mai kor integrált VGA-járól van szó, akkor nincs gond, csak a poroci ne legyen mellé alacsony teljesítményű!)

 

Egy kis megjegyzés még: ez a megoldás még CRT tévén vagy monitoron is működik, más dolog, hogy mennyire éri meg CRT-n nézni bármit is, ami 3D.

Az sem elhanyagolható tény, hogy a kijelzőnek hány Hz-es a képfrissítése, egy sima 50Hz-esnél a színhűtlenség jobban kiüt és a szemnek is fárasztóbb, mint egy 100Hz-es vagy a feletti képfrissítési értékkel bíró készüléknek, de a kijelzőnek NEM KELL 3D-snek lennie!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, tehát akkor, ha 3D-s lejátszóval játszok, BD 3D-t, akkor csak simán 2D-ben látom a filmet?

 

 

Erre is válaszolnék.

 

Ha 3D BD lejátszóról nézel 3D BD lemezt 3D módban, akkor ILYET fogsz magad előtt látni a 2D-s tévéden.

Amennyiben a BD menüjében beállítod, hogy bizony a 3D-s tartalmakat is 2D-re tegye ki, mert 2D-s a tévéd, akkor valóban 2D-ben fogod látni, ahogy kell (és duplikálás sem lesz).

Egyébként 3D tévén is a fent linkelt "duplikált" képet fogod látni egészen addig, amíg a távirányítón található dedikált 3D gombbal be nem állítod a megfelelően pozicionált beállítást és be nem kapcsolod a 3D módot, ha ez megtörtént a tévéhez adott szemüvegen át máris 3D-ben élvezheted a látottakat. :)

 

/A kép duplikálás egyébként a két szem miatt van/

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan, Darth Riddick nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Tátott szájjal olvastam, mert ez az itthoni 3D őrület eddig nekem teljesen kimaradt. Az aktívnak meg a passzívnak a keveréke lenne a legjobb. Mert a passzívnál, ez a "Hátránya: pl egy FULL HD-s film felbontását megfelezi, az egyik fele jut az egyik, a másik fele a másik szemnek... tehát összességében a 3D-ben látott kép nem FULL HD ugyan, de még így is tökéletesen élvezhető." - eléggé elveszi a kedvemet. Mert fanatikusan és meggyőzhetetlenül minőségmániás vagyok. Például egy hangyányit elszomorít, hogy csak DTS ES angol hang van a az SW BD-n. Lehet, hogy nem is észlelek szinte semmi különbséget, de a tudatba bele tudok betegedni :)

 

Nem mostanság tervezik ilyet, mert a BD lejátszó, és a TV sem olyan túl régi, és amúgyis jelenleg RENGETEG pénzem van! :D

 

2017-ben viszont biztos vagyok abban, hogy a végső 40. évfordulós SW kiadás megjelenik, és az mindenképpen kellene :)

 

Mellesleg, egy ilyen átlagos lejátszó és TV mennyibe kerülne ma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Cinema 3D-s televízió már 200 ezer környékén kapható (aktív 3D-sről ... mivel az a leírt okok miatt engem nem érdekel... most hirtelen nem tudok árat mondani, de elvileg már 200 ezer alatti áron is elérhető néhány) 3D BD lejátszó pedig szintén rengeteg van, ha jól tévedek 25-30 ezer körüli áron már hozzá lehet jutni néhány modellhez, de majd holnap (MA) nap közben kicsit jobban utána járok neked.

 

Ja ... és nagyon szívesen ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Cinema 3D-s televízió már 200 ezer környékén kapható (aktív 3D-sről ... mivel az a leírt okok miatt engem nem érdekel... most hirtelen nem tudok árat mondani, de elvileg már 200 ezer alatti áron is elérhető néhány) 3D BD lejátszó pedig szintén rengeteg van, ha jól tévedek 25-30 ezer körüli áron már hozzá lehet jutni néhány modellhez, de majd holnap (MA) nap közben kicsit jobban utána járok neked.

 

Ja ... és nagyon szívesen ;)

 

Mégegyszer köszönöm!! Ez annyira azért nem is sok, és addigra lesz még ez bőven olcsóbb is!

 

Még egy kérdésem lenne hozzád, szerinted ez lesz a jövő, vagy csak egy kitérő, ami el fog tűnni egy pár év múlva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mennyire kitérő vagy mennyire végleges erről sajnos fogalmam sincs... tényleg nem tudnék még csak jóslatokba sem bocsátkozni, mert mindkettőre van esély! Vannak, akik egyik, vannak akik másik lehetőség mellett foglalnak állást. Egy biztos, jelenleg nagyon a 3D felé tendál minden a fejlesztések terén tévé és lejátszó ügyben, tehát egy ideig még biztosan sűrűsödni fognak a 3D-s eszközök. Nem beszélve az esetleges új 3D-s technológiákról (pl: szemüveg nélküli 3D, ami már ma létezik... van ilyen kijelzőjű okos telefon is pl, ami kifejezetten jó 3D-s képet ad szemüveg nélkül, de maga a technológia tévék esetében még finomításra szorul + ha el is kezd majd terjedni várhatóan bitang drága lesz, stb...)

 

Nekem feltett szándékom egy Cinema 3D-s tévé beszerzése, ahogy már említettem, nem azért, mert felkapott a 3D manapság, hanem mert én alapesetben sem gyűlölöm sokakkal ellentétben ezt a technológiát, szerintem elvenni semmit nem vesz el a filmektől, inkább hozzáad, ez valakinek vagy bejön, vagy nem... azt tudom, hogy már elég sokan vannak olyanok, akik vallásosan gyűlölik ezt az egészet. :)

 

Mellesleg folyik a tervezés Cinema 3D ügyben is, ki akarják küszöbölni a felbontás vesztést 3D módban! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az árat leginkább a minőség és a technológia szabja meg. Egy kétszáz ezres 3D-s tv olyan amilyet ellenségemnek se kívánnék. Arról nem is beszélve, hogy manapság ez a technológia igen kiforratlan (Riddick amúgy nagyon jókat írt ). Én mindenféleképp várnék egy szemüveg nélküli készülékre, és abból is ami 50"-nál kezdődik méretügyileg. Ennél kisebbet 3D-re felesleges venni, sőt a 65"-os is határeset. Sokkal inkább egy vetítő. Ma még nem hiába ajánlanak igen sok helyen egy csúcs 2D-s plazmát bármilyen 3D-s készülék ellenében. Pluszban meg még normális forrásanyag sincsen ami megérné egy 3D-s készülékbe való invesztálást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ma már olyan sík hülye 3D TV-s vásárlók, akik azzal hencegnek, hogy nekik bizony már 3D-s tv -jük van. Aztán várják, hogy a híradót több dimenzióba lássák. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ma már olyan sík hülye 3D TV-s vásárlók, akik azzal hencegnek, hogy nekik bizony már 3D-s tv -jük van. Aztán várják, hogy a híradót több dimenzióba lássák. :lol:

Vagy Magdi anyust ahogy söpröget. :lol:

 

Tényleg borzasztó dolgokat lehet olvasni a szakfórumokban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan. Minek vesz valaki 3D -s TV-t ha gyakorlatilag alig jó valamire?

Kb arra mint aki ugrik az o'ccó LCD LED tv-re. Mondjuk én személy szerint egy 65"-os Pana VT plazmát nem utasítanék vissza, de sajnos azt is csak az Avatarra tudnám kihasználni. Más 3D-s film ebben a minőségben nincs.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán sejthető, hogy én nem a Híradót nézném szoftveresen konvertált 3D-ben... hanem megfelelő forrásból NORMÁLIS 3D-t. :P :P :P ettől függetlenül sokan tényleg nem tudják mi is az a 3D tévé és mire jó.

 

Természetesen a technológia és a minőség szabja meg az árat (és a márka), ez vitán felüli. Az is igaz, hogy 3D-nél minél nagyobb a képátmérő, annál jobb az élmény (és annál több értelme is van az egésznek) CSAKHOGY, minél nagyobb egy televízió képátmérője, annál többet zabál (áramot) ami egyeseknél (pl nekem) igen komoly szempont.

 

Szóval az, hogy ki milyen 3D tévét vesz NORMÁLIS és nem mondva csinált használatra, az ha okosan teszi, akkor természetesen mérlegel mindet, ami számára fontos és még a pénztárcájának megengedhető. Én is elismerem az Apple termékek minőségét, mégsem veszek soha, mert nekem nem ér meg annyival több pénzt, mint amennyivel többe kerül + a PC eleve több szabadságot hagy a usernek mint egy Mac. Hiába vannak király 3D-s vetítők, ha millió vagy millió feletti az ára, max annyit tehetek, hogy elismerem a minőségét, de SOHASEM veszem meg.

 

Egyik ismerősömnek egy ilyen Cinema 3D-s LG tévéje van 106 cm-es. Karácsony környékén vette némileg 200 ezer alatt karácsonyi akcióban. Voltam nála, kipróbáltuk az Avatarral. Hát, lehet, hogy az ellenségednek sem vennéd meg, de azért én simán elfogadnám :P:D

 

-----------------------------

 

Ja még valami... a 3D egy plusz funkció, amire képes a tévé... ez NEM jelenti azt, hogy mindent, ami létezik 3D-ben kell nézni rajta. Aki így gondolja, azzal tényleg nem stimmel valami. Rendesen lehet 2D-s tévéként is használni, DE ha az embernek kedve szottyan megnézni egy 3D BD filmet, akkor azt minden további nélkül megteheti... és EZ a jó benne.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.