Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Azt szokták mondani, hogy a hülye az, aki még kérdezni sem tud. Na én most kerültem abba a helyzetbe, hogy még a kérdést sem igazán tudom megfogalmazni, de megpróbálom.

Szóval van egy TV-m (4K-s) és egy BD lejátszóm, hangszórókkal. A közelgő Skywalker saga 4K BD kiadás merült fel bennem a következő kérdés:

Azért az még világos, hogy a sima BD lejátszómmal a 4K-s kiadást nem tudom lejátszani, így szükségem lesz egy olyan lejátszóra, de mi a helyzet a hangszórókkal, ugyanúgy vennem kell azt is, ha élvezni akarom a térhangzást, vagy valahogy össze lehet "kapcsolni"?

Remélem, hogy valaki megértette... :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Brodie írta:

Azt szokták mondani, hogy a hülye az, aki még kérdezni sem tud. Na én most kerültem abba a helyzetbe, hogy még a kérdést sem igazán tudom megfogalmazni, de megpróbálom.

Szóval van egy TV-m (4K-s) és egy BD lejátszóm, hangszórókkal. A közelgő Skywalker saga 4K BD kiadás merült fel bennem a következő kérdés:

Azért az még világos, hogy a sima BD lejátszómmal a 4K-s kiadást nem tudom lejátszani, így szükségem lesz egy olyan lejátszóra, de mi a helyzet a hangszórókkal, ugyanúgy vennem kell azt is, ha élvezni akarom a térhangzást, vagy valahogy össze lehet "kapcsolni"?

Remélem, hogy valaki megértette... :hehe:

Nem hiszem, hogy kiadtam már "dolby atmos only" bd-t. Mindegyiken van dd vagy dts 5.1 vagy akár 2.0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Brodie írta:

A BD lejátszóra. (remélem, hogy nem mondok hülyeséget)

:o Azt hogy? Ez ilyen egyesített házimoziszett? 

 

20 perccel korábban, gafz írta:

Nem hiszem, hogy kiadtam már "dolby atmos only" bd-t. Mindegyiken van dd vagy dts 5.1 vagy akár 2.0

Az eredetin csak DTS-HD hang van és ennek változatai. Az erősítő viszont lejátssza, maximum "csak" sima DTS minőségben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Brodie írta:

Értem, köszi szépen! Szóval a TV-n kívül mindent cserélnem kellene... :para:

Nem biztos. Ha neked olyan erősítővel egybeépített BD házimozi szetted van, amire csak a hangszórókat kell rácsatlakoztatni, akkor lehet hogy önálló erősítőként is használható. Van-e önálló hangbemenete (audio in) hátul? Van e olyan gomb, vagy állítási lehetőség a házímozidon, hogy "AUX"? Ha van akkor ezt-azt rá lehet csatlakoztatni, és AUX üzemmódban azt hallgatod amit rákötöttél. Természetesen azért kell egy 4K-s UHD BD lejátszó is. Olyat vegyél  ami van "audio out" külön, és kompatibilis. Egyébként én is most vettem egy UHD BD lejátszót, de nem vagyok hajlandó belemenni a HD hang háborúba (nincs rá pénzem), csak simán rá van kötve a 4K-s tv-re. 

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Azt szokták mondani, hogy a hülye az, aki még kérdezni sem tud. Na én most kerültem abba a helyzetbe, hogy még a kérdést sem igazán tudom megfogalmazni, de megpróbálom.

Szóval van egy TV-m (4K-s) és egy BD lejátszóm, hangszórókkal. A közelgő Skywalker saga 4K BD kiadás merült fel bennem a következő kérdés:

Azért az még világos, hogy a sima BD lejátszómmal a 4K-s kiadást nem tudom lejátszani, így szükségem lesz egy olyan lejátszóra, de mi a helyzet a hangszórókkal, ugyanúgy vennem kell azt is, ha élvezni akarom a térhangzást, vagy valahogy össze lehet "kapcsolni"?

Remélem, hogy valaki megértette... :hehe:

 

Ahhoz hogy teljes mértékben élvezd a filmet kell az erősítő ahogy Ody írja. Természetesen olyan kell ami tudja a Hd-hangokat(Dolby True Hd, illetve DTS HD Master Audio). Van egy harmadik a Dolby Atmos is ,de az 2 plussz hangszorót jelent a plafonon, ami nem hiszem hogy nálad van.

A sima dts és dolby hang és a hd-hangok közt óriási a különbség a hd javára. Nekem egy H/K van itthon ami egy belépőszintü, de mikor átkapcsolom hd-ra a hangsávot ,ég-és föld a különbség.

A HD hang kristálytisztán szól, a sima dts-dolby hang meg mintha barlangból szólna. Ráadásul az utóbbi évek filmjeiben már hd hangsávok vannak. Mármint az angol az ,mert a magyar az sima dts-dolby hang(jobb esetben 5.1, rosszabb esetben 2.0).

Soha ne próbáld magyar hangsávval ezeket tesztelni. Komolyan borzalom. A magyar hangsávnál pl a mintavételezési frekvencia kb 4-500 között mozog az angol hd-hangnál pedig minimum 1500.

Úgyhogy látványfilmeket én angolul nézek magyar felirattal.

Szóval ha már 4K a rendszer akkor a teljes élményhez kell egy hd-hangot tudó erősítő is.

 

 

@A pécsi: Nem mondod hogy 4K-s rendszered van és a tv-n jön a hang. Hiába szép a kép ha a hang borzalom. Érdemes neked is beruházni. A tv hangja a hangzás legalja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

@A pécsi: Nem mondod hogy 4K-s rendszered van és a tv-n jön a hang. Hiába szép a kép ha a hang borzalom. Érdemes neked is beruházni. A tv hangja a hangzás legalja.

Még annál is borzalmasabb a helyzet. A tv-ről is egy sztereo fülhallgatóval hallgatom, de az legalább vezeték nélküli.  Szép lenne a 7.1 , de a 4K is csoda számban megy nálunk, a hangban kötöttem meg a kompromisszumot.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy kérdés TV kapcsán: 2011 környékén vett ultra pici Technika TV-met lecserélném valami normálisra. Igazából ez lesz az első normál TV, amit vennék. Kb. 60-100e forint sávban gondolkodom. Nem kell hogy mindennél nagyobb legyen, inkább a képminőség érdekelne. Mely márkák, típusok irányába érdemes elmenni szerintetek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit meglepő milyen TV-ket lehet venni abban a sávban amit említesz. Bár ez egy középkategóriás TV, de szerintem tökéletes választás lenne elsőre.

 

https://euronics.hu/termekek/panasonic-tx-43gx550e-smart-4k-uhd-led-tv/p/231720?gclid=EAIaIQobChMI5Pr3mojy6AIVyoSyCh275QcnEAQYASABEgJt4vD_BwE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Donát írta:

És vannak népszerű típusok? 

Szerintem az LG is elég jó márka, nekem a monitorom az és meg vagyok vele elégedve, de ahogy Ody is írta a széles körben ismert technikai eszközöket gyártó márkákban, ha olyat veszel biztos nem csalódsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Pildi írta:

Huh, egy ekkora TV nálunk is elférne. :)  Meg vagyok döbbenve, hogy csak ennyibe kerül... A régi, most már 12 éves HD-ready Philips tévénk 250 ezer Ft-ba került.

A technika, főleg ez a fajta gyorsan avul. :) Ma annyi pénzből már egy felső kategória beszálló TV-t is nézhetnél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A technika, főleg ez a fajta gyorsan avul. :) Ma annyi pénzből már egy felső kategória beszálló TV-t is nézhetnél. 

Akkor még avulhat, mert az idén biztos nem veszünk új tévét. :D

Idén kell két laptop a családba, amelyek együtt már simán viszik egy olyan tévé árát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vajon ezeknél a tévéknél a szappanopera hatásr keltő MotionFlow cuccot ki lehet kapcsolni? Mindenképpen olyan tévét szeretnék, aminél meg lehet szabadulni ettől a zavaró hatástól.

https://whatis.techtarget.com/definition/soap-opera-effect-motion-interpolation

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem az LG is elég jó márka, nekem a monitorom az és meg vagyok vele elégedve, de ahogy Ody is írta a széles körben ismert technikai eszközöket gyártó márkákban, ha olyat veszel biztos nem csalódsz.

Jó az LG, anyám LG-je némely tekintetben jobb, mint az én (dupla áru) Sonym. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

És vajon ezeknél a tévéknél a szappanopera hatásr keltő MotionFlow cuccot ki lehet kapcsolni? Mindenképpen olyan tévét szeretnék, aminél meg lehet szabadulni ettől a zavaró hatástól.

https://whatis.techtarget.com/definition/soap-opera-effect-motion-interpolation

 

Ahhoz látni kéne a menüjét. A prohardveren tedd fel a kérdést. Ott tényleg értenek hozzá, rádásul tuti van olyan fórumtag akinek van ilyen tv-je.

Az enyémen pl ki lehet kapcsolni, mert engem is zavart. 

Még annyit hogy ez egy belépőszintü tv nincs olyan képe mint egy közép-vagy felsőkategóriásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Na, megvan az új tv! Megnéztem a korábban közösen beszél tévéket de a képminőség hát nem volt valamo egetverő. Több ismerőssel konzultálva a Panasonicot elvetettem, mert mostanában nem nagyon ajánlják már. Végül egy 49 colos LG lett, és jelentős előrelépés történt az átmeneti tévéhez képest:

 

Kicsit többet szántam rá, mint akartam, mert 125k volt, de egyszerűen megérte ráfordítani azt a plusz 25000et. Úgyhogy végül ez lett: LG 49um7390plc

 

Már meg is néztem rajta az EpIX 4k trailerét és álleesős. :o Ja és sikerült rajta kikapcsolni a Trumotiont is, így már minden adott az SW maratonhoz. :)

received_665798850934009.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.