Ugrás a kommentre

Mace Windu Jedi Master


jedi master yoda

Ajánlott hozzászólás

De ezaz! Hogyha Windu érzi, hogy mi zajlik Anakinben, vagy csak egy részét is, akkor miért nem utal rá? Yodáéknak,vagy a többi Jedinek? De nem, csak azt mondogatja, hogy nem bízik benne, meg veszélyes összehozni Palpatine-nal. Ha annyira ellene van, miért nem tett valamit?

 

Mert a jedik nem jövőlátók. A jövő mindig mozgásban van. Windu mit mondhatna, ha ő maga se tud semmi konkrétumot, csak megérzései vannak?

Egyébként pedig a Jedi Tanácsban egy valaki nem tud döntéseket hozni, hisz ez nem diktatúra. Yoda pl. ellenezte Anakin kiképzését a Tanács mégis elfogadta. Windu lehet bármilyen agyafurt és lehetnek remek meglátásai, ha a Jedi Tanács nagy része inkompetens módon rohan a végzete felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, tudom, hogy nem diktatórikus rendszer, de Windu mégiscsak a Tanács vezetői közé tartozik, akiknek bérelt helyük van. Sokkal többet nyom a latba az ő szava, mint mondjuk Saesse Tiiné. És Obi-wan biztosan támogatta a javaslatot. És ha a két egyik legnagyobb Jedi támogatta, akkor a többire is hatással kellett hogy legyen. Gondolj arra az ülésre, amikor Obi-wan küldetését tárgyalták. Pár szavazat elég volt ahhoz, hogy eldőljön a kérdés. Mert kevesen voltak.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.3-ban is teljes Jedi Tanács van és Yoda példája valóban remekül bemutatja a Tanács működését. Hiába más a legnagyobb jedi véleménye, ha többiek ellene szavaznak. És itt van Windu példája: ő ellenzi, hogy Palpi és Anakin egymás mellé kerüljenek a Tanács mégis az ellenkezőjét kéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre láttam az Episode III DVD-t. És szóval... az a képtelen ötlet fogalmazódott meg benne... hogy... mi van, ha Windu nem halt meg?

Mert tulajdonképpen csak a kezét vesztette el, meg jól megsütötték, de előbbibe még senki sem halt bele (vagy kevesen) utóbbit pedig Luke is egész jól viselte, még akkor is, ha csak attól kezdve számítjuk Palpatine EpVI-os villámozását, amikor azt mondja : "And now, young Skywalker, you will die!"

 

Jó, tudom, Windu még zuhant is mindemellett, de Obi-wan is elég magasról esett le...

 

szóval kéretik nem lehurrogni teljesen, de azért várom a reakciókat :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom. De amit akkor kapott, abba biztos belehalt. Már akkor, amikor kirepült az ablakon.

 

1. Fél karját elvesztette.

2. A kapott villám adag, ami teljesen átjárta és lebénította.

 

Szerintem ennyi elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh, ezzel a felvetéssel már találkoztam más fórumon is :D

De szerintem is hulla lett, hiszen elég magasról hullott alá, sokkal magasabbról mint Obi-Wan, de talán még Palpatine-nál is magasabbról, ráadásul benne akkor már ott volt a csalódottság, a legyőzöttség és párezer volt, ami még a csontjait és szépen izzóvá varázsolta. És persze, még kezetlen is volt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: megjegyzem, meggyőztetek, de azért belekötnék az egyik mondatodba. Luke-ot igenis átjárta annyira Palpatine villáma, hogy látszottak a csontjai. Szóval szerintem meg hasonló dózist kapott Winduval (Palpatine mindkettőt meg akarta ölni, miért tett volna különbséget???)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha volt valaki aki "hálóval" várta, aztán elrejtette úgy két légiónyi klón elől, nyugton maradásra bírta miközben a Jedi Templom odakozmált...

 

Csontok: Mace-ét nem értem. :P Elvileg a Rtg úgy működik, hogy nagy feszültségű áram ér fémet, és abból az energia kb 1%a Röntgen-sugárként távozik. Ez a fém Vader esetében megvolt. Aztán ugye csontot ér, majd utána fényérzékeny anyagot pl filmszalag. Vader esetére még ezt is rá lehet fogni. De Mace esetén a fém is hiányzik, meg mellesleg a fényérzékeny celluloid is, tekintve hogy digitálisan vették fel...

 

Úgyhogy nem tudom Windu miért kezdett világítani. :D Az biztos, hogy Lucas a dózisra akart utalni, de szvsz csak ebbe még nem hal bele. Ha megrötetik, na abba már inkább. Villámlás után minden szereplő kómázik egy keveset, szvsz esélye sincs megkapaszkodni vagy hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A villámok röntgenizálódva neonizálták Windu csontjait, és ezért világított :P

Nem hiszem, hogy az SW-ben olyan sok tudományos magyarázatot lehetne adni egyes természetellenes dolgokra. Apropó, itt is a magyarázat:

"Az Erő Sötét Oldala olyan képességekhez vezet, mely egyesek szerint természetellenesek." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.