Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, Rog írta:

 

Az magától került oda a telepítés közben.

 

Hát ha nem hiányzik azaz 5 GB akkor szerintem hagyd úgy. Nekem is elkülönített kb. annyit magától helyreállításra meg egyebekre, igaz nekem Dell-em van. Én inkább úgy hagytam :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Volt egy oldal ahol árultak párban, 7000 forintért. :D 

Na igen, azt én is megtaláltam, de az ár, meg maga az oldal megjelenése, nyelvezete azt súgja nekem, hogy ez valami átverés :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vennék, ha nem pár hónapos lenne a billentyűzet. Sajnos én voltam balf*sz mert takarítás közben tettem egy szerencsétlen mozdulatot és ez lett az eredménye... Nem hiszem, hogy ilyesmit lehet gariztatni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szükségem lenne valami számtech szakértő szakvéleményére. Ma a notebook bekapcsolásakor vettem észre, hogy valami furát kiírt alul a Windows bekapcsolásakor. Valamilyen fajta százalékos értékek peregtek alul, miközben jön be a Windows. Fixing, repairing stage szavakat láttam kutyafuttában. Mellette pedig a százalékos értéke peregtek, 30, 40...stb %, amíg el nem ért a 100-ig. Utána bejött minden, ahogy szokott. Ez mi volt? Mik ezek a dolgok, amiket %/-ban számolt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Közben megtaláltam a Windows eseménynaplóját. Itt még soha életemben nem voltam a saját asztali gépemnél sem. Itt, a munka notebookon is először néztem meg. Az úgynevezett Felügyeleti eseményeknél az Egyéni nézetek alatt. Itt ki van írva: Név Felügyeleti események. Leírás Kritikus Hiba és Figyelmeztetés felügyeleti események az összes felügyeleti naplóból. Mikor ezt megnyitom kilistázza az eseményeket, csomó helyen ilyen Hiba felkiáltó jelet látok, meg Figyelmeztetést.

Van a notebookon egy úgynezvett HP Support Assistant nevű dolog. Valami program, vagy alkalmazás ez, ami a notebookkal és a rajta lévő Windows-szal együtt járt. Itt vannak ilyen javítások és diagnosztikák részleg. Ez alatt egy csomó minden van, A teljesítmény optimalizálása, Operációs rendszer ellenőrzése, Hardverdiagnosztika futtatása. A teljesítmény optimalizálását azt gyakran szoktam használni is. Na most azt fedeztem fel, hogy ha a Hardverdiagnosztika futtatására megyek rá, nem indítja el, illetve kidobja ezt a windows event log service must be running feliratot. Ezek után bemegyek a Windows eseménynaplóba és ott legfelül valami hibát ír ki.

Napló neve:    Microsoft-Windows-ModernDeployment-Diagnostics-Provider/ManagementService
Forrás:        Microsoft-Windows-ModernDeployment-Diagnostics-Provider
Dátum:         2022. 12. 27. 17:44:28
Eseményazonosító:1010
Feladatkategória:Nincs
Szint:         Hiba
Kulcsszavak:   
Felhasználó:   LAPTOP-KRU8LLLI\HP
Számítógép:    LAPTOP-KRU8LLLI
Leírás:
Autopilot.dll WIL error was reported.
HRESULT: 0x80070491
File: onecoreuap\admin\moderndeployment\autopilot\dll\dllmain.cpp, line 191
Message: NULL
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-ModernDeployment-Diagnostics-Provider" Guid="{bab3ad92-fb96-5902-450b-b8421bdec7bd}" />
    <EventID>1010</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x1000000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2022-12-27T16:44:28.1801154Z" />
    <EventRecordID>3647</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="12280" ThreadID="8252" />
    <Channel>Microsoft-Windows-ModernDeployment-Diagnostics-Provider/ManagementService</Channel>
    <Computer>LAPTOP-KRU8LLLI</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-21-2390414705-4101537931-2215333424-1001" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="HRESULT">0x80070491</Data>
    <Data Name="File">onecoreuap\admin\moderndeployment\autopilot\dll\dllmain.cpp</Data>
    <Data Name="Line">191</Data>
    <Data Name="Message">NULL</Data>
  </EventData>
</Event>

Ez mit jelent? Van valami hiba, ami miatt aggódni kellene? A HP Support Assistanton belül minden Javítás és Diagnosztika rész elindul, csak a Hardverdiagnosztika nem. Minden más program kifogástalanul működik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Frenkie írta:

Mi a gond? Nem működik a laptop? Ha minden ok , hagyd figyelmen kivül ezt az üzenetet. Valószinü egy HP-s szolgáltatáshoz kell amit úgysem használsz.

Igen, igazad van. Valószínűleg csak megijedtem. Egyébként kifogástalanul működik a notebook, minden program ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A mai izgalom is megvolt (a TBB után :D ). Egyszerűen nem töltődött be a gépem, mindig csak a BIOS-ba dobott ki. Nem estem kétségbe, értesítettem @Frenkie bácsit a helyzetről, és nem hazudtolta meg magát, azonnal segített! A szituáció kb. ilyen volt:

 

 

 

Annyi különbséggel, hogy nem rázott meg az áram, és sikerült elhárítani a hibát. :D Szóval köszönöm a segítséget Frenkie bátyó! :peace:

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Sziasztok! Egy érdekes jelenség állt elő a HP notebookomnál.

Amikor rákapcoslom a töltőre, és magára hagyom, akkor bizonyos idő után alvó állapotba állítja magát. Viszont az Energiagazdálkodás  beállításoknál az Alvás akkumulátoros üzem esetén és hálózati áramforrás esetén egyaránt a Soha állapotba van beállítva. Ma kétszer csinálta.

Ez mitől van, mitől lehet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A technika érdekes csodái.

Kaptam tavaly egy használt okostelefont. Egyelőre csak internetezésre használom, próbálok barátkozni vele. A Duolingot is használom rajta. Eleinte Chrome böngészőből használtam. Az utóbbi időben tapasztaltam azt, hogy az okostelefonon a Chrome böngésző képtelen behozni a Duolingo honlapot. Duo állandóan csak táncikál, de nem megy tovább, nem tudja betölteni. Bármit csinálok vele, hiába zárom be a Chrome böngészőt és nyitom meg újra, ugyanezt csinálja már egy ideje. Gondoltam leszedem a Firefoxot a telefonra. Azon is elkezdtem használni a duolingot. A Firefox - eddig - gond nélkül behozza. A biztonság kedvéért arra gondoltam, hogy leszedem a Duolingo alkalmazást is, hátha a Firefox-szal is lesz valami. A helyzet az, hogy egy darabig az alkalmazást is tudtam használni, most viszont már ott se akarja beölteni a Duot.

Tehát összegezve a helyzetet az okostelefonon:

1. A Chrome böngésző nem tudja behozni a duolingo honlapot egy ideje - minden más honlapot be tud hozni, csak ezt nem.

2. A Duolingo alkalmazás nem indul el.

3. A Firefox böngésző gond nélkül behozza a duolingo honlapot és gond nélkül tudom ott használni.

Ez a jelenség mitől lehet?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Számítástechnikában járatosak véleményére lennék kíváncsi.

A duolinog nyelvtanuló honlap ma firefoxban nem hozott be semmit se, amikor beléptem. Más ismerősömnél minden rendben volt, pedig firefoxot használ ő is. Frissítettem a firefoxot, nem oldotta meg a problémát. Azután a duolingo weboldalon leállítottam az adblockert, befrissítettem és minden bejött rendesen. Ha viszont visszaállítottam az adblockert, akkor újra minden fehér lett.

Gondoltam ennyi megoldva.

Youtube. Firefoxon - nem tudom miért. de szinte egyáltalán nem hajlandó lejátszani semmi videót, vagy csak néhányat. Eddig nem volt ilyen gond. Eleinte gondoltam honlaphibára és az adblockerre is. Leállítottam az adblockert a firefoxon, de a youtube videók jó részét ezután sem tudta lejátszani. Egy részüket meg igen. Tehát a probléma továbbra is fennállt.

Megnéztem Chrome-ban, ugyanúgy adblockerrel. Simán, gond nélkül mindent lejátszik.

Facebook messenger. Firefoxban nehézkesen, vagy egyáltalán nem küldi el az üzeneteket. Megnéztem Chrome-ban. Ott gond nélkül küldi.

Korábban megint csak nem volt ezzel probléma. A kérdés: ez vajon a miatt lehet, mert a firefox kapott egy rossz frissítést? Chrome böngészőben minden ok, de most amióta a firefox befrissül ez a két fentebbi dolog youtube és messenger- nem igazán működik jól.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mi lehet a gond, de érdemes lenne Firefox helyett Chrome-ot használnod, ha azzal jól mennek az oldalak, amiket használsz. 

15 éve nekem is Firefoxom volt, de aztán nagyon belassult, valahogy nem jól kezelte a frissítéseket. A Chrome-ot akkor mindenki dícsérte, azóta azt használom, gond nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Létezik olyan jelenség, hogy a wi-fi nem stabil egy bizonyos területen a lakásban és redszerersen elmegy? Mikor a nagyszoba mellett használom a notebook-ot, az utóbbi időben egyre gyakrabban szétkapcsol a wi-fi, kiírja, hogy nem tud csatlakozni. Aztán érdekes módon, ha fogom a gépet és beviszem a nagyszobába, akkor helyrejön a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.