Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Jól látom, hogy a törlődés után eltűnt a "számítástechnika" topik is?

Akkor ide írom: tudtok ajánlani valami nem túl bonyolult, könnyen kezelhető programot, amivel egy avi fájlból (film), ki tudok vágni néhány másodperces "jelenetet" gifként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Laptopokhoz/netbookokhoz nem értek viszont kéne vegyek egyet. Valaki tud ajánlani egy jót? Amire kéne: netezésre, kép és videó nézésre. Nuku játék. Ilyen viszonylag minimál igényekre mire érdemes beruházni?

Szerintem egy Apple Mac a legjobb választás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Laptopokhoz/netbookokhoz nem értek viszont kéne vegyek egyet. Valaki tud ajánlani egy jót? Amire kéne: netezésre, kép és videó nézésre. Nuku játék. Ilyen viszonylag minimál igényekre mire érdemes beruházni?

Én hasonló körülményekre, Androidos tabletet nézegetek, szerintem azt érdemes venni. Motorola XOOM 2-t, vagy várni egy kicsit és majd a Google saját tab-jét.

 

Mondjuk ebben a javaslatban közrejátszik, hogy Googlesexuális vagyok, de azért az jelenthet valamit, hogy nekem 3 éve Androidos telóm van, most karácsonyra meg kb. az egész osztálynak már az van. Én 5 éve kértem karácsonyra Wii-t, 3 év múlva már 9 embernek volt az osztályból, és két éve van XBoxom (elcseréltem a Wii-re) mostmár 6 embernek van az osztályból. :)

 

Úgyhogy ilyen téren van egy kis előrelátásom a jövőre, és én mindenképpen Androidos tab-et javaslok. Ha kell billentyűzet is, akkor ASUS Eee Pad Transformer 2. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Laptopokhoz/netbookokhoz nem értek viszont kéne vegyek egyet. Valaki tud ajánlani egy jót? Amire kéne: netezésre, kép és videó nézésre. Nuku játék. Ilyen viszonylag minimál igényekre mire érdemes beruházni?

 

 

Mennyi pénzt szánsz rá? Ha megvan az összeg megnézem azért az összegért a legjobbat. Ha notebook akkor én a Toshibát javasolnám, ha tabletpc akkor egyértelműen IPad 2, de az drága egy kicsit. Mondjuk most a notebook-ok - a winchesterek brutális drágulása miatt - is drágábbak. A netbook-ot csak akkor javasolnám ha nem zavar a kicsi képernyő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi pénzt szánsz rá? Ha megvan az összeg megnézem azért az összegért a legjobbat. Ha notebook akkor én a Toshibát javasolnám, ha tabletpc akkor egyértelműen IPad 2, de az drága egy kicsit. Mondjuk most a notebook-ok - a winchesterek brutális drágulása miatt - is drágábbak. A netbook-ot csak akkor javasolnám ha nem zavar a kicsi képernyő.

Köszi szépen! 100 és 160 ezer forint közötti gép kéne, tehát viszonylag olcsó. Nem nekem lesz egyébként, de aki használni fogja az képek szerkesztésére is használná, ami látatlanba úgy gondolom, hogy táblagépen picit problémásabb. A képernyő ha nem is óriási, de azért ne legyen kicsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettőt ajánlanék.

 

Kezdjük az olcsóbbal. Ez lenne:

 

http://www.notebook.hu/notebook/toshiba/satellite/toshiba-satellite-l750d-169.html

 

A processzora modern, kb tavaly nyár óta árulják. Ami újdonság hogy egy lapkán van a cpu(processzor) és a gpu(grafikus chip) is. a neve APU. Decemberben egy ilyen procival szerelt gépet raktam össze és simán vitte a a hd-s videókat a gpu. Sokkal jobb mint az alaplapra integrált videókártya, tulajdonképpen még játszani is lehetne vele(persze nem full beállításokkal), de a hd-videókkal jól megbírkózik. A RAM mennyisége ok(min 4gb legyen) a vinyó is elég, főleg ha képekre kell amik minimális helyet foglalnak el.

Ez a notebook mindent tartalmaz ami kellhet. Nem is sorolnám fel őket.

Egy hátránya van hogy freedos van rajta de rá lehet rakni egy Win7-et.

 

A második drágább de még benne van a 160000 ft-ban. Ime:

 

http://www.notebook.hu/notebook/toshiba/satellite/toshiba-satellite-l750-1e3.html

 

Ebben Intel proci van de az előzőnél valamivel rosszabb, viszont van rajta Win7 és 500 Gb helyett 640 Gb winchester van rajta. A videókártyája alaplapra integrált Intel HD. Ez is viszi a hd-videókat de az előzőé jobb teljesítményre képes.

 

Összefoglalva, egyértelműen az elsőt venném meg és raknék rá egy Win7-et. Amire kell arra bőven képes, sőt. Szerintem a másik nem tud annyival többet(valamely alkatrészei még rosszabbak is), hogy megérje a plussz 24000 ft-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettőt ajánlanék.

 

Kezdjük az olcsóbbal. Ez lenne:

 

http://www.notebook.hu/notebook/toshiba/satellite/toshiba-satellite-l750d-169.html

 

A processzora modern, kb tavaly nyár óta árulják. Ami újdonság hogy egy lapkán van a cpu(processzor) és a gpu(grafikus chip) is. a neve APU. Decemberben egy ilyen procival szerelt gépet raktam össze és simán vitte a a hd-s videókat a gpu. Sokkal jobb mint az alaplapra integrált videókártya, tulajdonképpen még játszani is lehetne vele(persze nem full beállításokkal), de a hd-videókkal jól megbírkózik. A RAM mennyisége ok(min 4gb legyen) a vinyó is elég, főleg ha képekre kell amik minimális helyet foglalnak el.

Ez a notebook mindent tartalmaz ami kellhet. Nem is sorolnám fel őket.

Egy hátránya van hogy freedos van rajta de rá lehet rakni egy Win7-et.

 

A második drágább de még benne van a 160000 ft-ban. Ime:

 

http://www.notebook.hu/notebook/toshiba/satellite/toshiba-satellite-l750-1e3.html

 

Ebben Intel proci van de az előzőnél valamivel rosszabb, viszont van rajta Win7 és 500 Gb helyett 640 Gb winchester van rajta. A videókártyája alaplapra integrált Intel HD. Ez is viszi a hd-videókat de az előzőé jobb teljesítményre képes.

 

Összefoglalva, egyértelműen az elsőt venném meg és raknék rá egy Win7-et. Amire kell arra bőven képes, sőt. Szerintem a másik nem tud annyival többet(valamely alkatrészei még rosszabbak is), hogy megérje a plussz 24000 ft-ot.

Nagyon köszönöm! Ez nagy segítség!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HTML guruk segítségét kérem. Adva van egy olyan gondom, hogy Jegyzettömbe ( átnevezve html kiterjesztésbe) megírt utasítást követően, megnyitva a fájlt nem a várt oldalképet kapom vissza, hanem az utasításokat olvasom vissza. Máshonnan kaptam olyan jelzést, hogy valszeg a tűzfalam blokkol valamit. Mi lehet a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgyhogy ilyen téren van egy kis előrelátásom a jövőre, és én mindenképpen Androidos tab-et javaslok. Ha kell billentyűzet is, akkor ASUS Eee Pad Transformer 2. Szerintem.

Egy ilyen tabletnek a tudása még a nulla felé konvergál, teljesen felesleges venni, főleg laptop helyett. Ipad 2: 512 ram, 32 gb hdd, 170 ezer forint. Hát remek vétel. De cserébe nyomogatós játékok tömkelege!

Nekem X360-om 5 éve van, még se vagyok nagy technikai előrelátó zseni, csak volt pénzem megvenni. Nem művészet. :D

 

Oldie: Biztos jó a kód? Másolj be netről valami egyszerű kódot, és ha működik akkor valószínűleg azzal lesz a gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is kizártam már.

Nem találtam neten semmit.

Ha jó a kód(pl. html szerkesztő program elfogadja), html a kiterjesztés(és biztos nem xy.html.txt), de egyik böngésző se tud vele mit kezdeni.. Passz.

Legtöbben amúgy a <html>-t hagyják le az elejéről és a végéről.

 

Vagy próbáld meg ezt betenni az elejére:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN">

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A xy.html.txt ilyen van, de a végéről nem tudom eltűntetni a txt-t.

:pfff::pfff:

Így jó hogy, nem jeleníti meg a tartalmat, lévén txt a fájl kiterjesztése.

XP-n: Start/Sajátgép/Eszközök/Mappa beállításai/Nézet/Ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése-éből szedd ki a pipát és így át lehet nevezni.

7-esem nincs, de itt van egy univerzális megoldás:

Megnyitod a fájlt, mentés másként, Fájl típusa: Minden fájl és akkor most írd be, hogy xy.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff::pfff:

Így jó hogy, nem jeleníti meg a tartalmat, lévén txt a fájl kiterjesztése.

XP-n: Start/Sajátgép/Eszközök/Mappa beállításai/Nézet/Ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése-éből szedd ki a pipát és így át lehet nevezni.

7-esem nincs, de itt van egy univerzális megoldás:

Megnyitod a fájlt, mentés másként, Fájl típusa: Minden fájl és akkor most írd be, hogy xy.html

Ne fogd a fejed, nem lehet mindenki olyan okos mint te. :P

Amúgy meg kösz, az XP-s javaslat bejött, műxik 7-es winen is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.