Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Lenne egy kérdésem. Windows 7-em van, sima, nem SP1, és 2 napja csinál olyat a Win hogy egy idő után kiírja hogy az svchost.exe hibát észlelt ezért leállt. Mit tud pontosan ez a cucc és mi baj lehet abból ha leáll? Valamint normális e hogy a Feladatkezelőben kb 6-7 darab svchost.exe fut?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején a Windows 7-hez kaptam egy pár hónapos licenszet a Norton Internet Securityhez. Mivel új gép volt, feltettem rá, gondolván, kipróbálom, és majd ha lejár, lecserélem a jól megszokott avastra. Ma jött el ez az idő. Norton uninstall, végén kéri, hogy indítsam újra a gépet. Újraindítás: a gép nem indul, boot közben megáll, a DVD meghajtó lámpája villog, de ki nem nyitható. Másodszorra sem bootol. Harmadszorra sem. Enter setup, nagy nehezen, nagyon lassan belép. "Hard drive: not detected." Leizzadás. Negyedik próba: ugyanez. Idegbaj.

 

A gépet szétszedtük, a vinyó és lemezmeghajtó-kábeleket kihúztuk, visszacsatlakoztattuk. Ezután végre elindult. Azonnal winchestertesztelés, Hard Drive Sentinel, visszaállító pont létrehozása, stb. Elvileg minden rendben van. Ezután felmegyek a netre, hogy megnézzem, más is belefutott-e már ebbe. És egy csomóan írják, hogy Norton uninstall után előfordul, hogy nem bootol a gép (állítólag mert a szoftver letelepítése belekavarhat a Master Boot Recordba). Szerintetek ez véletlen egybeesés, és csak kontakthiba volt, vagy a drága Norton tényleg így bánik el azokkal, akik le merik telepíteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Norton egy akkora F*shalmaz, hogy hihetetlen... hasonló a Panda szoftverekhez. Sokszor olyan, mintha ezek az eméletileg védő-óvó-írtó programok lennének a vírusok. Váhhhj... nagyon sz*rok.

 

Még XP-s időkben hoztak egy gépet javításra (igazából szoftverfrissítést kellet csinálni) Norton volt rajta, de az XP majd össze sz*rta magát alatta. Uninstallálni akartam, de ne hidd, hogy hagyta. A program lejött ugyan (némi szenvedés árán) de az XP-t egyszerűen nem lehetett az uninstall után rendesen használni. Bebootolt, fel is állt a rendszer, de amiket művelt, az döbbenet volt... vírustól nem láttam még ilyet... de a Norton megcsinálta. Egy BŰN az a program.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Nod32 uninstallja után is szétment a gépem. Azóta folyamatosan megy magasan a rendszer üresjárati folyamat, és néha mozdulni se tudok tőle.

 

Én teljesen jól megvagyok vírusirtó nélkül, csak azért telepítek fel néha egyet hogy megnézzem hogy van-e vírus a gépemen, de sose talál semmit. De már erről is teljesen leszoktam.

 

És mikor is lett újratéve az oprendszer, két éve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején a Windows 7-hez kaptam egy pár hónapos licenszet a Norton Internet Securityhez. Mivel új gép volt, feltettem rá, gondolván, kipróbálom, és majd ha lejár, lecserélem a jól megszokott avastra. Ma jött el ez az idő. Norton uninstall, végén kéri, hogy indítsam újra a gépet. Újraindítás: a gép nem indul, boot közben megáll, a DVD meghajtó lámpája villog, de ki nem nyitható. Másodszorra sem bootol. Harmadszorra sem. Enter setup, nagy nehezen, nagyon lassan belép. "Hard drive: not detected." Leizzadás. Negyedik próba: ugyanez. Idegbaj.

 

A gépet szétszedtük, a vinyó és lemezmeghajtó-kábeleket kihúztuk, visszacsatlakoztattuk. Ezután végre elindult. Azonnal winchestertesztelés, Hard Drive Sentinel, visszaállító pont létrehozása, stb. Elvileg minden rendben van. Ezután felmegyek a netre, hogy megnézzem, más is belefutott-e már ebbe. És egy csomóan írják, hogy Norton uninstall után előfordul, hogy nem bootol a gép (állítólag mert a szoftver letelepítése belekavarhat a Master Boot Recordba). Szerintetek ez véletlen egybeesés, és csak kontakthiba volt, vagy a drága Norton tényleg így bánik el azokkal, akik le merik telepíteni?

 

Nem hinném hogy véletlen. Norton, Nod32 kerülendő. Ajánlat: A Microsoft Essentials. Ingyenes és nem szívat és megtalál minden rosszat. Mióta Win 7-et használok, csak ezt a vírusírtót rakom fel és minden ok. Ha lehet Windows 7-et használj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb esetben én is évente szoktam, ami egy elfogadhatónak mondható idő (számomra)... de sajnos XP-vel ezt nehezen lehetett kivitelezni, ugyanis mindenféle külső terheléstől mentes XP is néhány hónap eltelte után önmagától döntött a belassulás mellett... így ha az ember nem akart csiga tempójú gépet általában újra kellett húzni az XP-t.

 

NOD32-t egy időben (régen) még szerettem, de már lassan 2 éve nem használom, de az általad leírt tünetet nekem nem produkálta.

 

Nekem a Microsoft Security Essential van fent, ingyenes, megfogja amit meg kell (már ha egyáltalán kapok vírust, lehet hogy nekem sem feltltlen kellene írtó a gépemre, mert rendkívül ritkán kapom be a dögöket) és még az erőforrás igénye is minimális. (Közben látom, hogy Frenkie is ezt ajánlotta. Egyetértek)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb esetben én is évente szoktam, ami egy elfogadhatónak mondható idő (számomra)... de sajnos XP-vel ezt nehezen lehetett kivitelezni, ugyanis mindenféle külső terheléstől mentes XP is néhány hónap eltelte után önmagától döntött a belassulás mellett... így ha az ember nem akart csiga tempójú gépet általában újra kellett húzni az XP-t.

 

NOD32-t egy időben (régen) még szerettem, de már lassan 2 éve nem használom, de az általad leírt tünetet nekem nem produkálta.

 

Nekem a Microsoft Security Essential van fent, ingyenes, megfogja amit meg kell (már ha egyáltalán kapok vírust, lehet hogy nekem sem feltltlen kellene írtó a gépemre, mert rendkívül ritkán kapom be a dögöket) és még az erőforrás igénye is minimális. (Közben látom, hogy Frenkie is ezt ajánlotta. Egyetértek)

 

 

Még annyit hozzátennék hogy xp-ről leállni és Windows 7-et felrakni. Rengeteg problémától megkíméljük magunkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ezzel egyedül leszek, de nekem sohasem jött be igazán az XP rendszer. A Microsoft termékeket a DOS 6.22 óta nyomon követem, de az XP-t és a Vista-t nem nagyon komáltam, bár egy hangyaf*nggal jobban bejött a közutálatnak örvendő Vista mint a közimádatnak örvendő XP*. Fura... de tényleg, XP helyett már inkább egy jól belőtt Ubuntu!

 

* Érdekes módon nekem a Vistával kevesebb bajom volt, mint az XP-vel... de igaz, hogy nem sokkal. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen laptopod van, hogy se particionálni se más OS-t feltenni nem lehet?

 

Egyébként a W7-ben is beállítható a klasszikus Windows kezelő felület, ami abszolút csicsa mentes.

Szeritem a leg kezelhetőbb és leg kézreállóbb (valamint a leg megbízhatóbb kliens alapú Windows) a Hetes! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig még sohasem találkoztam olyan géppel, amiben a winyót a W7 telepítő lemezével ne tudtam volna particionálni és/vagy formázni.

Még a Linux saját file-rendszerére formázott vinyót is simán újra formázza NTFS-re és particionálja is!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon nem szeretem a Win7/Vista kezelőfelületét, hiába biztonságosabb mondjuk.

 

De ha akarnám se tudnám feltenni a laptopomra, még particionálni se lehet, nem hogy más oprendszert rárakni. Tudtommal.

 

 

Ez marhaság már bocs. Minden vinyót lehet particionálni. A Win 7-nek igazából jó ha van 4 Gb Ramja(ami ma már fillérekbe kerül), egy minimum core2 első generációs proci(2006). Kb 13 gb-ot telepít fel. A VGA meg legyen directx 9-es ami ma már szintén olcsó. Vistát felejteni egy rakás kaki, lassú és sz*r. Win 7 viszont a király, főleg a 64 bites.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vírusírtóból nálam megfordult már a Nod32 anno mivel akkoriban azt beszélte már az egész város hogy az a legkirályabb, mondom oksa felrakom. Kb 1 évig volt fent az XP-n, úgy fogta a gépet mint a rohadás. Uninstal listára került, felkerült az Avast, már egy fokkal jobb volt, de az is fogta a gépet és volt hogy hiába volt beállítva hogy induljon rendszerindításkor, bagózott rá. Na ezután lett Win7-em, baráti ajánlásra került fel a Microsoft Security Essentials amit már többet is írtak lejebb, abszólut nem fogja a gépet, víruskat is jelzi egyből :)

 

Frenkie: Nekem 1 magos 2.0 GHZ-s procim van, 256 mb-os videókarival, 768 MB rammal, és a Win7 vígan elfut rajta, persze amik nem kellenek cuccok (árnyékok ablak alatt, kurzor alatt stb) ki szoktam nyomni, így még jobban gyorsul a Win. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a tanácsokat! Utoljára egy agresszív kodekcsomag szemétkedett velem letelepítéskor, valamikor 2006-ban. Eszembe sem jutott volna, hogy egy gyári vírusirtó 2012-ben durvább legyen. Egy barátom azt mondta erre, némelyik vírus kevesebb kárt okoz, mint az irtó letelepítése... :)

Egyébként azért hozta rám a frászt ez a "hard drive not detected" hiba, mert augusztusban a biztonsági másolat készítése közben elszállt egy vinyóm. Az adatok egy részéről elkészült a másolat, másokat régebbi mentésekből állítottam vissza, jópár dolog viszont végleg elveszett, köztük néhány Star Wars-poszterem Photoshop munkaanyaga is.

 

A Microsoft Essentials-t többen is ajánlották már, ha majd lejár az avastom, lehet, hogy kipróbálom.

 

Amúgy 64 bites Win7-et használok, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen laptopod van, hogy se particionálni se más OS-t feltenni nem lehet?

 

Egyébként a W7-ben is beállítható a klasszikus Windows kezelő felület, ami abszolút csicsa mentes.

Szeritem a leg kezelhetőbb és leg kézreállóbb (valamint a leg megbízhatóbb kliens alapú Windows) a Hetes! :)

Valamilyen HP.

 

Onnan veszem hogy nem lehet particionálni, hogy a laptopom a tesómé volt, és nála nem engedett más oprendszert felrakni a gyárin kívül. Én nem próbáltam.

 

Nem csak a kinézet nem tetszik, ami igazán bosszant hogy minden mozdulatot meg kell erősíteni, hogy biztos ezt akarod? Tuti?

 

 

Ez marhaság már bocs. Minden vinyót lehet particionálni. A Win 7-nek igazából jó ha van 4 Gb Ramja(ami ma már fillérekbe kerül), egy minimum core2 első generációs proci(2006). Kb 13 gb-ot telepít fel. A VGA meg legyen directx 9-es ami ma már szintén olcsó. Vistát felejteni egy rakás kaki, lassú és sz*r. Win 7 viszont a király, főleg a 64 bites.

Jó laptopot újítgatni nem olyan egyszerű és olcsó mint rendes gépnél.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen HP.

 

Onnan veszem hogy nem lehet particionálni, hogy a laptopom a tesómé volt, és nála nem engedett más oprendszert felrakni a gyárin kívül. Én nem próbáltam.

 

Nem csak a kinézet nem tetszik, ami igazán bosszant hogy minden mozdulatot meg kell erősíteni, hogy biztos ezt akarod? Tuti?

 

 

Az a funkció teljesen kikapcsolható és akkor az ég világon semmit sem fog megkérdezni tőled. Én is mindig kikapcsolom... és így volt nyűg - nincs nyűg.

Azért én már csak kíváncsiságból is kipróbálnám azt a laptopot telepítés és particionálás szempontjából. Nekem is volt HP gépem egy sirály 17"-os Pavilion DV7-es, imádtam... még BD olvasó is volt benne, és simán bezabált bármilyen OP rendszert.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Avira vírusírtót használok. Ma vírusírtás közben ilyen hibaüzenetet írt ki:

Error in Avira AntiVir Personal Scanner:

Error message: While loading the module (aecore.dll) the following error occured:

Definition file (.VDF) is destroyed!

Error code: [21010].

 

Aztán nem tudta folytatni a vírusírtást. Újraindítottam a gépet és aztán újraindítotam a vírussrtást.

Vlami baj történt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyat olvastam, hogy a Windows Update-tel vesz össze az Avira, mert egy memória-területet használnak indításkor, amikor a frissítéseket keresik. Tedd át manuálisba a frissítéseket, és próbáld úgy, de gondolom újra kell tenned a programot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is lenne egy érdekes kérdésem.

 

A Fifa12 egyik napról a másikra belassult. Ez mitől lehet? Nem történt semmi a gépemmel, sem frissítés nem került rá, sem semmi egyéb. A játék is előfordul, hogy néha beszaggat, de még durvább egyes játék részlegeken belül a menü, ami irtó lassan tölt. Más játékmódoknál viszont semmi baja.

 

Szintén érdekes, hogy az elmúlt napokban ha alt-tabbal leteszem a tálcára a progit, és közben elindítom a netet, akkor nem jön be semmilyen oldal, csak a kezdő oldal. Ötletek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam egy ilyen esetleges megoldást:

 

Töltsd le ezt a programot.

 

Nyitsd meg

Add hozzá a Fifa 12.exe-t a listához

Application detection level (HIGH)

Force triple buffering (ON)

Force Vsync (ON)

Futtasd a játékot, hogy a D3D nyitva van

 

Vagy:

 

Vsyncet tedd ki a játékban

Anti Aliasingot is

Kapcsold be a Vsyncet D3DOverriderral

Kapcsold be az Anti Aliasingot az ATI Catalyst Control Panelen vagy az Nvidia Control Panelen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogyan tudok újra rakni egy netbookot? Nincs cd meghajtó.

2 módszerrel lehet.

Egyszerűbb: Szerzel egy USB-s meghajtót valahonnan.

Bonyolultabb: Ráteszed USB-re a telepítőt. Gyorsan kerestem egy megoldást rá, szerintem ez elég jól, érthetően leírja: http://pomiweb.com/?p=1018

 

Vagy van olyan is, hogy egy rejtett partíción rajta van a telepítő, csak le kell szedni az oprendszert és akkor onnan telepítheted az újat vagy a bootolást átállítod. Én egy Suse Linuxot nyomattam újra így.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek lenne egy kis gondom. Újratelepítettem a Windows 7-et, beállítottam Felbontásnál hogy Több képernyő: Asztal megjelenítése csak itt: 1. Majd ikonokat is elrendezem szépen az asztalon. Ezután minden indításnál magától visszaállítja a felbontást arra hogy E képernyők kiterjesztése, és az ikonokat is átvariálja. Mit csináljak hogy jó legyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.