Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Valakinek van valami ötlete miért nem csatlakozik a tabletem az otthoni wi-fi-mhez? Látja a jelet kiírja, hogy kiváló, de egyszerűen cseszik felmenni :S

 

szerk.: már jó kihúztam a routert meg a modemet utána vissza és működött, ilyen szokott máskor is lenni csak most az volta fura, hogy a gépemnek folyamatosan volt netkapcsolata csak a tabletnak nem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Édesapám beruházott egy 3d-s TV-re, pár héten belül fogják kiszállítani. Az lenne a kérdésem, hogy ha én azt összekötöm a géppel és leszedek egy 3d-s filmet akkor azt akármilyen lejátszóval elindítom működni fog vagy kell valami speciális lejátszó program?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is... milyen tévéről van szó?

 

Másodszor.... ha a géppel kötöd össze, akkor bármilyen lejátszó jó, mert majd a tévé távirányítóján kell bekapcsolni hozzá a 3D módot kiválasztva, hogy Half OU (egymás alatt-felett van kétszer a kép) vagy Half SBS (egymás mellett van kétszer a kép) az éppen játszott film. Ha ez megvan nincs más tennivaló, mint feltenni a szemüveget és élvezni a 3D-t. A film végével a távirányítón érdemes kikapcsolni a 3D-t.

 

Blu-Ray esetében 3D-s filmet csak arra alkalmas 3D-s Blu-Ray lejátszóval lehet eljátszani, ekkor a tévé automatikusan érzékeli a 3D tartalmat és át is vált rá.

 

Honnan rendeltétek, ha hetek kellenek a kiszállításhoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is... milyen tévéről van szó?

 

Másodszor.... ha a géppel kötöd össze, akkor bármilyen lejátszó jó, mert majd a tévé távirányítóján kell bekapcsolni hozzá a 3D módot kiválasztva, hogy Half OU (egymás alatt-felett van kétszer a kép) vagy Half SBS (egymás mellett van kétszer a kép) az éppen játszott film. Ha ez megvan nincs más tennivaló, mint feltenni a szemüveget és élvezni a 3D-t. A film végével a távirányítón érdemes kikapcsolni a 3D-t.

 

Blu-Ray esetében 3D-s filmet csak arra alkalmas 3D-s Blu-Ray lejátszóval lehet eljátszani, ekkor a tévé automatikusan érzékeli a 3D tartalmat és át is vált rá.

 

Honnan rendeltétek, ha hetek kellenek a kiszállításhoz?

 

Először is köszi a választ 3D-s témában még nem vagyok otthon :) Hogy milyen TV nem tudom, mert csak édesanyám hívott fel, hogy fater ezt rendelte és ő csak annyit tudott elmondani róla, hogy lesz hozzá szemüveg. :D Ennek okán a rendelést se tudom, csak annyit, hogy épp nem volt a készleten szemüvegük és választani lehetett, hogy küldik azonnal szemüveg nélkül vagy megvárjuk amíg lesz hozzá és akkor azzal együtt. Egyébként lehet az "pár hét" kissé túlzó volt, most a hét elején-közepén rendelték szerintem a jövő héten hozzák valamikor, hétvégén valószínűleg haza is kell mennem és beüzemelni a rendszert meg valami filmet keríteni rá. :D Azért is kérdeztem rá, hogy képbe legyek kicsit, ne akkor kelljen infók után kutakodnom.

 

Szóval akkor az olyan filmeket kell leszedni aminek a sample képein két kép van egymás mellett/alatt, nem pedig amik olyanok mintha szellemképesek lennének?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. HALF-SBS vagy HALF-OU tartalmakat kell leszedned.

 

Ha szemüvegre kell várni, akkor valószínűleg aktív 3D technológiás a tévé. Azt én kevésbé szeretem... le is írom, hogy miért:

 

- Nehéz, drága, akkumulátoros szemüveg kell hozzá, amiből egy vagy max. kettő darabot adnak a tévéhez (nagyon ritka, hogy többet)

- Fáj a fejem az aktív 3D-től.

 

Nekem passzív 3D-s tévém van. Előnye, hogy nem fáj tőle se a szemem, se a fejem, se semmi egyebem :P:D Pár száz forintos polarizált lencsés szemüveggel is használható. Cinema City mozikban kapható 3D-s szemüveggel is!!!!

 

Hátránya az aktívval szemben, hogy itt sajnos (aszem vízszintesen) feleződik a felbontás 3D módban (aktívnál nem feleződik semmi) de még a feleződéssel is tökéletes képminőségben lehet élvezni a 3D tartalmakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A polarizált szemüvegnél meg akkor tökéletes a kép, ha egyenesen tartod a fejed, mert ha már valamilyen szögben nézed a filmet, akkor 2 képet látsz. Aktív szemüvegél a teljesen más technológiából adódóan nincs ilyen probléma

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A polarizált szemüvegnél meg akkor tökéletes a kép, ha egyenesen tartod a fejed, mert ha már valamilyen szögben nézed a filmet, akkor 2 képet látsz. Aktív szemüvegél a teljesen más technológiából adódóan nincs ilyen probléma

 

Lehet, hogy én fogtam ki egy nagyon f*sza passzív 3D-s tévét, mert nekem ilyen gondom egyáltalán nincs. Persze a jelenség előidézhető ha természetellenes szögben fordítom el a fejemet, ahogy sohasem nézek tévét.

 

Egyébként a televízió készülék a nappaliban van és majdhogynem bármilyen szögből jól látható a 3D, nem csak szemből.

 

Az aktív 3D-nek sok pozitív oldala van, de az általam felsorolt két negatív pont elég volt ahhoz (főleg a szem és fejfájás), hogy ne azt válasszam vásárlásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Egy kis segítséget kérnék: néhány napja még jól működött az otthoni laptopom, de ma, mikor bekapcsoltam, nem tudott kapcsolódni a wifihez, majd lefagyott. Aztán kénytelen voltam kilőni hosszú kikapcsológomb nyomás segítségével, mivel semmi másra nem reagált. Azóta, akárhányszor bejön a windows, a vezeték nélküli internet jelzés át van húzva egy bazi nagy X-szel, és azt írja: nincsenek rendelkezésre álló kapcsolatok, noha vannak. Próbáltam az fn+f3 gombbal bekapcsolni a wifit, hátha az kapcsolódott ki valahogy, de semmi. A Wifi pötty a gép oldalán teljesen sötét. A hálózati adapterrel kéne valamit csinálni? Vagy mi lehet a hiba oka?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További infó: Atheros AR5BWB222 Wireleess Network Adapterem van, és az eszközkezelőnél azt írja, hogy

 

"Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)

 

Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."

 

Wtf?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik osztálytársamat megszállta a Szentlélek, vagy nem tudom. Adott nekem egy full PC-t monitorral, mindennel együtt. :D Egyedül egy billentyűzetet kellet lopnom, egerem meg megmaradt a régi laptopomból. Nem egy csúcsszuper gép, de azért van benne 4 giga ram, VGA-ról nem tudok nyilatkozni, de a Jedi Academy nem laggol. :D Battlefrontot nem próbáltam, de könnyen lehet, hogy a régebbi verzió elindul. Ilyen GTA: San Andreas meg hasonló játékok nem indulnak el rajta, de kb nem is kell nekem. Eddig is megvoltam nélküle, ezután is meg leszek. Ha nagyon akarok ilyennel játszani, akkor a telefonomon tökéletesen fut a Gangstar Vegas, ami majdnem olyan, mint a GTA. Meg a Modern Combat 5 sem laggol.

A gépben valami Intel Core Duo proci van, HDD elég kicsi, de majd veszek egy nagyobbat. Monitor sem a legjobb, ilyen kocka alakú, de engem nem zavar. Azt mondta, hogy ő vett egy teljesen újat, ez meg nem kell neki. Szóval most örülök, mert azért a régitől jobb. :D A laptopomban egy sima 1 magos celeron volt, 2 giga ram-al, és integrált VGA-val. :D

Egy baj van ezzel a géppel, hogy nem ismer fel egy wifi adaptert sem, de megoldottam: először csináltam azt, hogy (mivel dual sim-es a telefonom és az egyik simen telefonálok, a másik meg mobilnetes sim) hogy bluetooth-on osztottam meg a netet, de a kis 800 forintos usb bluetooth stick elég lassú volt, így usb kábellel összekötöttem a telefont a PC-vel, és kábelen is tudtam hotspotolni a gépre. Különben meg a kis usb bluetooth-ot nem is a gépre vettem, hanem a külsú hordozható hangszóróra. Ugyanis nem volt benne bluetooth, csak jack-el tudtam összekötni viszont van rajta egy usb nyílás. Aztán kipróbáltam hátha jó lesz bluetooth stick-el, de nem volt nyerő. Aztán ráraktam a gépre. Különben piszkosul jól szól ez a Speaker MS-18 Mobile Speaker System a pontos nevén, és az akksija is rettenetesen jól bírja. Már kb 3 órája üvöltetem vele a különböző SW remixeket. :D És esze ágában sincsen lemerülni.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valaki mondjon már nekem egy jó egeret. Nemrég ment tönkre a 10 éves Logitech rádiós lézeres egerem. Kinéztem ezt a Logitech-et:

 

https://www.pcx.hu/termek/logitech-m705-910-001950-eger-057746

 

De ennél azt irják hogy meg kell szokni a mozgását. A következő Logitech ami meg tetszik az 20000 ft. Azt meg sokallom. Néztem Gigabyte-okat is nagyon tetszenk jó áruk is van, de mindenhol azt olvasom hogy silányak.

A Microsoft is jó minőség de abban meg nincs ilyen ergonomiájú. Formára csak a fenti jöhet szóba.

 

Illetve ha valakinek van a fenti egér az megirhatná milyen.

 

Köszönöm előre is.

 

Majd elfelejtettem. Csak lézeres és rádiós jöhet szóba.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Logitech lézeres egerem van, egy régebbi és olcsóbb fajta, mint amit Te kinéztél, és nincs baj a mozgásával. Eleinte, amikor váltottam a korábbi vezetékes egérről erre, még valóban szokni kellett, mert sokkal gyorsabb mozgású, de hamar megkedveltem. Szerintem a váltástól nem kell félni, ha naponta használod, biztos gyorsan megszokod az újat Te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egér sebességét be lehet állítani, nem? Ahogy tapiegérnél a nyomásérzékenységét is....

 

Laptop vásárláskor mostanában milyen értékeket kell / érdemes keresni? Szeretném, ha egy közepes igényű videó - és képszerkesztő program el tudna futni rajta, és várhatóan öt-hat év múlva sem lesz annyira elavult, hogy a fentiek nagyon kifognának rajta. Hiba betöltötte a hetedik életévét, lassan elkezdek nézni egy új jószág után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Fórumtársak!

 

Nem tudom, hogy van-e közöttetek, aki komolyabb PC vásárlásán gondolkodik (hátha) mindenesetre belinkelem a szóban forgó 'félkonfigot', amit szeretnék eladni:

 

Katt ide a megtekintéshez!

 

Ha azt nézzük, hogy csak a processzor több, mint 100ezer forint újonnan, akkor abszolúte jó ajánlat!

 

A CPU új ára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár nap hezitálás után megrendeltem az egeret és ma érte is mentem. Végülis kb 10 évre vettem, úgyhogy beruháztam erre:

 

Logitech G602

 

A fenti cégnél is vettem meg. Másfél órája használom és mindent fillért megért. Nagyon pontos, pont a tenyerembe simul, a kattintás és a scrollozás nagyon finom és tühegyni pontosággal pozicionál. Pedig a performance-t(még pontosabb ilyenkor, játéknál hasznos) még be sem kapcsoltam. Holnap átnézem a programozhatóságát is. Tulajdonképpen egy játékosoknak készült egér.

Szóval nagyon örülök neki és élvezem. Persze kicsit húzós volt az ára, de most úgy érzem megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki csináljon reakciós videót a Rogue One meg majd a Rebels 3. évados előzetesére is, és ha máshol nem is, egymás között osszuk meg. :D

Én fogok csinálni. :)

 

Youtube-ra nem ígérem, hogy feltöltöm, túl csúnya vagyok hozzá. :D

 

 

Ez amúgy egy jó ötlet, de a jogot én is fenntartom hogy ha csúnya vagyok és/vagy sírok alatta, akkor nem osztom meg. :D :D

 

 

Lehet még sem tudok rekciós videót csinálni. :/

Tény, hogy már van gépem, de nem vagyok otthon, és akármilyen kamerás appot töltök le, egyikkel sem lehet videózni, miközben mást csinálok. :/

 

 

Nem tud valaki sos-be olyan appot androidra, amivel tudok videózni, miközben mást csinálok, tehát nem vagyok bent a kamera alkalmazásban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tud valaki abban segíteni hogy a TP-Linkes USBs WI-FI adapterem miért nem akar az USB 3.0 portokban aktivizálódni? A BIOS-ban be van kapcsolva és a Gigabyte honlapján ajánlott Etron drivert pedig felraktam. Egyéb ötlet híján az Intel-es 3.0 drivert is felraktam volna de ahhoz nem jó a gépem. Gondolom azért mert AMD-s. Az Eszközkezelő szerint a portok megfelelően működnek de mikor bedugom valamelyik 3.0 portba a kütyüt azt az üzenetet kapom hogy a vezetéknélküli eszköz nincs csatlakoztatva. Az egér használhatóságából ítélve a 2.0 része úgy-ahogy műxik. A sima 2.0 portokon keresztül meg jó lassú a kapcsolat.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tud valaki abban segíteni hogy a TP-Linkes USBs WI-FI adapterem miért nem akar az USB 3.0 portokban aktivizálódni? A BIOS-ban be van kapcsolva és a Gigabyte honlapján ajánlott Etron drivert pedig felraktam. Egyéb ötlet híján az Intel-es 3.0 drivert is felraktam volna de ahhoz nem jó a gépem. Gondolom azért mert AMD-s. Az Eszközkezelő szerint a portok megfelelően működnek de mikor bedugom valamelyik 3.0 portba a kütyüt azt az üzenetet kapom hogy a vezetéknélküli eszköz nincs csatlakoztatva. Az egér használhatóságából ítélve a 2.0 része úgy-ahogy műxik. A sima 2.0 portokon keresztül meg jó lassú a kapcsolat.

 

Ha sima pendrive-ot dugsz a 3-asba az működik? Lehet maga az eszköz tud csak usb 2-esen működni, bár elvileg kompatibilisnek kell lenniük egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pendrive-ot felismeri. Közben az adapter dobozán és a neten is olvastam hogy az adapter USB 2.0 interfészes. Csak tudnám akkor miért íródott ki hébe-hóba a 2.0 portba csatlakoztatás után hogy gyorsabb működésre is képes lenne. Amiatt voltam úgy vele hogy a 3.0 portban gyorsabb lesz. Akkor marad a 2.0 portolás. Előbb felraktam a TP-Link honlapján levő drivert és azzal se lett gyorsabb. Már arra is gondoltam hogy túl messze van a TP-Linkes jelküldő adapter a jelfogadó adaptertől. Az előbbi a földszinten míg utóbbi a másik az emeleten van. De azt kizárnám mert a tesóm Lenovo laptopja is az emeleten van és a laptop az abba épített jelfogóval sokkal nagyobb jelminőséget kap. Annál a jelminőséget szemléltető öt vonalból négy zöld míg az én kütyümmel legtöbbször csak egy zöldül be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No úgy-ahogy megoldottam az ügyet. Gondoltam megnézem hogy a kütyü laptopon is működik-e és ha már ott tartottam átvittem az öcsém szobájából az öt méterre levő enyémbe és egyből leesett a sebesség. A poén csak az hogy kábé egy méterre a szobámtól újra megnőtt annyira hogy el tudja érni a max letöltési sebességet. Elővettem hát a hosszabbik USB kábelt és azzal tettem le a kütyüt kábé egy méterre a szobámtól. Majd beszerzek egy hosszabb kábelt hogy fel tudjam rakni a szerkentyűt valahova. Plusz az USB3.0 is zavar még mert a bios és az alaplapvezérlő frissítése nem oldotta meg az adapter nembefogadásának problémáját. Márpedig a 2.0 funkciónak el kéne valahogy fogadnia. De ha el is fogadná lehet hogy nem lenne gyorsabb az adapter. Szóval akad kutatómunka bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No úgy-ahogy megoldottam az ügyet. Gondoltam megnézem hogy a kütyü laptopon is működik-e és ha már ott tartottam átvittem az öcsém szobájából az öt méterre levő enyémbe és egyből leesett a sebesség. A poén csak az hogy kábé egy méterre a szobámtól újra megnőtt annyira hogy el tudja érni a max letöltési sebességet. Elővettem hát a hosszabbik USB kábelt és azzal tettem le a kütyüt kábé egy méterre a szobámtól. Majd beszerzek egy hosszabb kábelt hogy fel tudjam rakni a szerkentyűt valahova. Plusz az USB3.0 is zavar még mert a bios és az alaplapvezérlő frissítése nem oldotta meg az adapter nembefogadásának problémáját. Márpedig a 2.0 funkciónak el kéne valahogy fogadnia. De ha el is fogadná lehet hogy nem lenne gyorsabb az adapter. Szóval akad kutatómunka bőven.

 

 

Tulajdonképpen én pont ezért szeretem a számítástechnikát. Adódik valami probléma és meg kell oldani. A jelmondatom meg az hogy nehogy már egy ostoba gép kifogjon rajtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.