Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Talán segít ha kikapcsolod a Tűzróka hardveres gyorsítását.

Beállítások > Speciális > Általános > Böngészés > Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges

De az is lehet hogy videokártya drivert kell frissíteni. Más tippem sajna nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Múlt héten álló lámpa keresés közben elkalandoztam a "jófogáson" és ráakadtam erre:

 

PC

AMD Phenom II X4 B50 3,1GHZ proci

6GB RAM

ATI Radeon Sapphire HD 4890 Atomic 1GB

465GB merevlemez

 

mindössze 24500 FT-ért ezt a kommentet már erről is írom :)

 

Szerintem ez valóban "jófogás"! Szerintetek?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten álló lámpa keresés közben elkalandoztam a "jófogáson" és ráakadtam erre:

 

PC

AMD Phenom II X4 B50 3,1GHZ proci

6GB RAM

ATI Radeon Sapphire HD 4890 Atomic 1GB

465GB merevlemez

 

mindössze 24500 FT-ért ezt a kommentet már erről is írom :)

 

Szerintem ez valóban "jófogás"! Szerintetek?

 

Simán megéri. A vinyó mérete érdekes ,de valószinüleg több van a gépben és az összméretük ennyi mert ilyen méretü hdd-t nem árulnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán megéri. A vinyó mérete érdekes ,de valószinüleg több van a gépben és az összméretük ennyi mert ilyen méretü hdd-t nem árulnak.

 

Nemtom hogy van, de alapból win telepítésnél egybe írta csak most már ketté vágtam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Segítséget szeretnék kérni. Egy kis nyom is megteszi amin eindulhatnék. Tegnap este bekopogott hozzám a krampusz és hozott egy kis meglepit. Úgy tűnik hogy betett az alaplapomnak vagy a videokártyámnak. Még nemtom melyiknek lehet baja.

Kezdődött azzal hogy játék után egyszer csak színes pacák jelentek meg az asztalon és majdnem minden befagyott. Egyedül az egeret lehetett mozgatni. Aztán próbálgattam ezt-azt beleértve az alaplap és a videokari vezérlő újratelepítését de a kártyáé sehogy se akar felmenni. Egy adott ponton elsötétül a kép és annyi. Már a 8.1-es felújítóját is ráeresztettem mert volt hogy az asztal sehogy se akart bootoláskor normálisan előjönni de csak annyi hasznom lett belőle hogy a fő kártyavezérlő összetevők nélkül tudom a gépet használni mert a vidikari vezérlője persze még mindig nem akar felmenni. Hátrány meg több lett mert szinte minden letörlődött de azt nem bánom igazán mert a lényegesebbeket tudom pótolni.

A BIOS is vacakol. Vízszintes rózsaszín csíkokkal jelenítődik meg. Rég voltam PC ügyileg meglőve ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítséget szeretnék kérni. Egy kis nyom is megteszi amin eindulhatnék. Tegnap este bekopogott hozzám a krampusz és hozott egy kis meglepit. Úgy tűnik hogy betett az alaplapomnak vagy a videokártyámnak. Még nemtom melyiknek lehet baja.

Kezdődött azzal hogy játék után egyszer csak színes pacák jelentek meg az asztalon és majdnem minden befagyott. Egyedül az egeret lehetett mozgatni. Aztán próbálgattam ezt-azt beleértve az alaplap és a videokari vezérlő újratelepítését de a kártyáé sehogy se akar felmenni. Egy adott ponton elsötétül a kép és annyi. Már a 8.1-es felújítóját is ráeresztettem mert volt hogy az asztal sehogy se akart bootoláskor normálisan előjönni de csak annyi hasznom lett belőle hogy a fő kártyavezérlő összetevők nélkül tudom a gépet használni mert a vidikari vezérlője persze még mindig nem akar felmenni. Hátrány meg több lett mert szinte minden letörlődött de azt nem bánom igazán mert a lényegesebbeket tudom pótolni.

A BIOS is vacakol. Vízszintes rózsaszín csíkokkal jelenítődik meg. Rég voltam PC ügyileg meglőve ennyire.

 

 

Tönkrement a videókártya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Androidos tableten szólt a frissítés, hogy a chrome ês a skype is frissülni akar. Aztán elkezdett szólni, hogy egy com.xc.c80 nevű vacak nem fér hozzá a helymeghatározás adataihoz. Aztán elkezdtek appok (Goodgames Empire, Ali, Netpincér - wtf????) települni, kitakaríthatatlanul. Pontosabban töröltem, visszajött.

Teljes reset gyári állapotra. Egyetlen file volt, amit menteni kellett, a többi már eleve pótolható, úgyhogy hadd szóljon. Utána új google fiók, újta megadott wifi jelszó, nézem a letöltéseket - google play és com.xc.c80 letöltve.

Hát fújják meg.

Igaz, egyelőre nem ugrott fel semmi....

 

Edit helymeghatározás letiltva, com.cx.c80 reklamál, felugró dolgok nincsenek. Most kezdem egyenként majd a programokat újra felrakni.... Legyek bátor és kezfdjem a Skype-pal?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan a megfejtés: a Skype frissítésével jött. A második reset után raktam egy skype ad blockert, azóta békén hagy. Viszont utólag jöttem rá, hogy volt egy hétvégényi fotóm amit nem mentettem át.... Pótolhatatlanok, és BŐVEN lett volna időm lementeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Androidos tableten szólt a frissítés, hogy a chrome ês a skype is frissülni akar. Aztán elkezdett szólni, hogy egy com.xc.c80 nevű vacak nem fér hozzá a helymeghatározás adataihoz. Aztán elkezdtek appok (Goodgames Empire, Ali, Netpincér - wtf????) települni, kitakaríthatatlanul. Pontosabban töröltem, visszajött.

Teljes reset gyári állapotra. Egyetlen file volt, amit menteni kellett, a többi már eleve pótolható, úgyhogy hadd szóljon. Utána új google fiók, újta megadott wifi jelszó, nézem a letöltéseket - google play és com.xc.c80 letöltve.

Hát fújják meg.

Igaz, egyelőre nem ugrott fel semmi....

 

Edit helymeghatározás letiltva, com.cx.c80 reklamál, felugró dolgok nincsenek. Most kezdem egyenként majd a programokat újra felrakni.... Legyek bátor és kezfdjem a Skype-pal?

 

Szerintem először, ha még nincs rajt valami vírus kereső/tűzfal appot rakj fel, én a 360 Security nevű programot használom telefonon és tableten is egyaránt, nincs vele gondom, azon kívül, hogy távol tartja a vírusokat, figyeli az akksi használatot meg a felesleges szemét fájlokat is .

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek lehet, hogy egy képernyőhiba (néha egy pixel szélességben vibrál a kép) teljes gyári visszaállítás után máshol jelenik meg? Mintha odébb lenne.... Bár lehet, hogy csak azért tűnik így, mert a sok reset közt már nem is emlékszem, milyen, amikor működik....

 

Három teljes "gyári visszaállítás" után úgy tűnik ott rontottam el több példányban, hogy a google store-ból fogadtam programokat. Nem vicces.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Egy felettébb kellemetlen, dolog esett meg velem az imént. Ncore-on a függőleges tengelye mentén tükröződött az oldal, ez most csak április 1. vagy bekaptam valami vírust vagy mi lehet? Valakinek valami ötlet?

 

Csak április 1. miatt :)

 

Szerk.: Így lehet visszacsinálni:

36ZwGCg.png

 

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Na, most én kérném a segítségeteket. Vettem egy új VGA-t és két új memóriát, pénteken szereltem be, azóta viszont a gépem fagy. Rendszertelenül, tegnap három órán át tudtam zökkenőmentesen játszani a Mass Effect: Andromedával, ma kétszer a menüben lefagyott. És fagy Blu-ray lejátszásakor is, szóval nem az MEA lesz a ludas (a Batman: Arkham City-nél nem érzékeltem fagyást, de azzal nem sokat játszottam, ugyanakkor jóval kisebb a gépigénye). Blu-ray esetén is rendszertelen, szintén tegnap a The Dark Knight Rises első három percében lefagyott (PowerDVD 16-ot használok). Aztán újraindítás után lazán végignéztem a 2,5 órás filmet. Utána az extra lemeznél 5 perc után újra fagyott.

 

Fagyás alatt teljes fagyást értek, egér nem mozdul, billentyűn a caps lock nem reagál, semmi, csak a reset marad.

 

Próbáltam az nvidia driver újratelepítését (letöröltem az egészet és újra raktam), már a Windows 10-et (64 bites) is újraraktam. Zéró siker.

 

A konfigom:

Alaplap: Asus Z77-V LX2 (BIOS verziószám: 0501)

CPU: Intel Core i5-3350P 3100GHz 6MB LGA1155

VGA: GIGABYTE nVidia GTX1050 Ti 4Gb OC

Memória: 4 db Kingston DDR-3 4Gb/1600 HyperX

 

Esetleg valami tipp? :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kezdek arra tippelni, de a memória teszt nem mutatott ki hibát. Viszont most tesztelem mindjárt úgy, hogy csak az eredeti páros van benn. Lehet sikerült véletlenül nem 100% ugyanolyan memóriát vennem. :para::pfff::roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.