Ugrás a kommentre
Darth Sky

Számítástechnika

Ajánlott hozzászólás

Ha RAM-ot akarok venni a PC-mbe akkor, hogy tudom megnézni, hogy az alaplapom milyen RAM-okat bírna el (MHz, összes GB stb.) Valamint az fontos, hogy egyforma RAM-ok legyenek benne?

Szerkesztve: - Darth Cupsy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
2018. 07. 03. - 11:30, Darth Cupsy írta:

Ha RAM-ot akarok venni a PC-mbe akkor, hogy tudom megnézni, hogy az alaplapom milyen RAM-okat bírna el (MHz, összes GB stb.) Valamint az fontos, hogy egyforma RAM-ok legyenek benne?

Az alaplap gyártójának(Asus, Gigabyte stb..) honlapján keress rá az alaplapod tipusára. Ott mindent ki fog írni róla, azt is hogy milyen RAM-ok-at támogat.

Nem árt ha azonos frekvenciájú és gyártójú RAM-okat raksz bele. Igaz müködnek a különböző gyártók ramjai egymással de hallottam már hogy néha nem fértek össze. Ha meg különböző frekvenciájút veszel a lassabban fog ketyegni mindkettő.

• Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
54 perccel korábban, Frenkie írta:

Ha meg különböző frekvenciájút veszel a lassabban fog ketyegni mindkettő.

Erre voltam leginkább kíváncsi, mert ami most van benne az Corsair 8GB-s 1066 MHz-s és az érdekelt, hogy érdemes-e mellé egy nagyobb frekist venni, de így akkor veszek neki egy ikertesót :D

szerk.: na jó most kicsit összezavarodtam a Max bandwidth mögött azt írja, hogy 1066 MHz, de rákersetem típusszám szerint ott meg 2666 MHz-t ír most akkor melyik?

2018-07-04_173826.jpg

Szerkesztve: - Darth Cupsy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ