Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm a vírusirtós ajánlásokat! Lecseréletem az avast, és feltettem az ingyenes microsft -ot. Talált is rajta négy vírust, az egyik közülük elég súlyos volt. Avast szerint tiszta volt a gép....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy nagyon érdekes problémám, szükség lenne a segítségetekre. A gépemen van net, azt már több helyen több embernek is kifejtettem, hogy a routerünk kicsit furán osztja meg a dolgot, hiszen egyszerre többen is gépezhetünk, de mindig fel kell csatlakozni a modemre.

 

A probléma ott van, hogy a programjaim nem tudják frissíteni magukat, pedig van net. Ez hogyan lehetséges? Pl. az Origin letölti a frissítést, de utána kiírja, hogy sikertelen a frissítés. Az AVAST, mely mindjárt lejár a gépemen, nem tudja elérni a legfrissebb adatbázisokat (pedig zölddel szokta jelezni, hogy frissítette magát), és nem tudom megújítani a regisztrációm, mert azt írja, hogy nincs net - pedig van, hiszen most is használom.

 

Ötletek? Sürgős lenne...

 

 

Próbáld először router nélkül. Első gyanúm hogy rosszul van konfigurálva a router vagy maga a gép ami a routerre csatlakozik,.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbáld először router nélkül. Első gyanúm hogy rosszul van konfigurálva a router vagy maga a gép ami a routerre csatlakozik,.

Már megpróbáltam router nélkül, és ugyanúgy nem jó. Plussz eddig prímán működött mindenfajta frissítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No... ma bekötötték az új netet. (Mikrohullámú internet a Giganet szolgáltatótól). Egyelőre egy 4 megabites csomag, de itt legalább lehet felfelé váltani (csak egyelőre drágák a csomagok, sajnos) és fejlesztés is várható a későbbiekben. Eddig az ADSL-nél 5 megabitnél nagyobb csomagom nem lehetett, az is instabil volt, és ahogy említettem azt is levették 1 megabitre (mert a vonal nem bírta tovább) és iszonyú ingadozó és magas lett valamitől a ping is. Szóval nem állhattam tovább ezt a helyzetet, valamit lépni kellett, mert a Tré-Fos úgysem csinál semmit... így kipróbáltam az egyetlen szóba jöhető alternatívát, és azt kell mondanom így első blikkre teljesen jól muzsikál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No... ma bekötötték az új netet. (Mikrohullámú internet a Giganet szolgáltatótól). Egyelőre egy 4 megabites csomag, de itt legalább lehet felfelé váltani (csak egyelőre drágák a csomagok, sajnos) és fejlesztés is várható a későbbiekben. Eddig az ADSL-nél 5 megabitnél nagyobb csomagom nem lehetett, az is instabil volt, és ahogy említettem azt is levették 1 megabitre (mert a vonal nem bírta tovább) és iszonyú ingadozó és magas lett valamitől a ping is. Szóval nem állhattam tovább ezt a helyzetet, valamit lépni kellett, mert a Tré-Fos úgysem csinál semmit... így kipróbáltam az egyetlen szóba jöhető alternatívát, és azt kell mondanom így első blikkre teljesen jól muzsikál :)

 

 

Nagyszerű. Ez azért már sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! A segítségetek kérném! Apám vett egy új gépet egy szűz új Win 7-essel. Na most ő a netet az én rooteremen keresztül kapta. Miként tudom beállítani nála a Win7 -et, hogy működjön a net?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt kérdezném hogy ezek a cuccok mennyire illenek egymáshoz? Úgy értem hogy kompatibilisek e egymással? Mert szeretnék gépet újítani.

 

 

Alaplap: ASUS P5G41T-M LX alaplap

 

Memóriakártya: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/4G) CL9

 

Winchester: 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAIII winchester ST3500413AS

 

Processzor: Intel Dual Core 3.06GHz 2MB dobozos Socket 775 E6600

 

Tápegység: M-Tech 500W táp 12cm ventilátor BOX

 

Videókártya: ASUS Radeon EAH5450 SILENT/DI/1GD2 1GB DDR2 PCIExpress

 

Hangkártya: Genius Value 5.1 V2 hangkártya PCI /20826/

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt kérdezném hogy ezek a cuccok mennyire illenek egymáshoz? Úgy értem hogy kompatibilisek e egymással? Mert szeretnék gépet újítani.

 

 

Alaplap: ASUS P5G41T-M LX alaplap

 

Memóriakártya: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/4G) CL9

 

Winchester: 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAIII winchester ST3500413AS

 

Processzor: Intel Dual Core 3.06GHz 2MB dobozos Socket 775 E6600

 

Tápegység: M-Tech 500W táp 12cm ventilátor BOX

 

Videókártya: ASUS Radeon EAH5450 SILENT/DI/1GD2 1GB DDR2 PCIExpress

 

Hangkártya: Genius Value 5.1 V2 hangkártya PCI /20826/

 

 

Az alaplapon a procifoglalat már kezd kimenni a piacról. Nem fogsz bele tudni venni majd később processzort. Azaz ne ezt az alaplapot vedd meg. Helyette ezt ajánlanám: Asus p8p67 LE. Ezen van már usb 3.0 kivezetés is és jóval modernebb. A procit is felejtsd el(a core2 mára durván elavult) így a Corei5-öst ajánlanám a 2400 Mhz-est ,ebből is a Sandy Bridge-t(második generációs corei proci ,a corei pedig a core2 utódja). Persze van most a harmadik generációs corei is de 300000 ft csak a proci hozzá. Ha soknak tartod a Corei5 árát akkor megveheted a Corei3-at is de az ha játszol nem igazán ok. A winchester ok bár elég kicsi de most aranyárban vannak az ok. Tápot inkább Chieftecet ajánlanék vagy Enermax-ot. Azok tényleg annyit is adnak le amennyi rájuk van íva és nagyon megbizhatóak. Hangkártya szerintem felesleges egy mai gépbe, az alaplapi is már nagyon jól szól és sok alaplapon 8 csatornás is van. Memória teljesen ok. A videókártya wordre jó de játékra nem főleg hogy régi már. Különben mennyi pénzed van az egészre? Ha gondolod összeállítok neked egy jó gépet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alaplapon a procifoglalat már kezd kimenni a piacról. Nem fogsz bele tudni venni majd később processzort. Azaz ne ezt az alaplapot vedd meg. Helyette ezt ajánlanám: Asus p8p67 LE. Ezen van már usb 3.0 kivezetés is és jóval modernebb. A procit is felejtsd el(a core2 mára durván elavult) így a Corei5-öst ajánlanám a 2400 Mhz-est ,ebből is a Sandy Bridge-t(második generációs corei proci ,a corei pedig a core2 utódja). Persze van most a harmadik generációs corei is de 300000 ft csak a proci hozzá. Ha soknak tartod a Corei5 árát akkor megveheted a Corei3-at is de az ha játszol nem igazán ok. A winchester ok bár elég kicsi de most aranyárban vannak az ok. Tápot inkább Chieftecet ajánlanék vagy Enermax-ot. Azok tényleg annyit is adnak le amennyi rájuk van íva és nagyon megbizhatóak. Hangkártya szerintem felesleges egy mai gépbe, az alaplapi is már nagyon jól szól és sok alaplapon 8 csatornás is van. Memória teljesen ok. A videókártya wordre jó de játékra nem főleg hogy régi már. Különben mennyi pénzed van az egészre? Ha gondolod összeállítok neked egy jó gépet.

 

Értelek :D

 

Hát ilyen I3-as procikra nem mostanság fog telni szerintem :D

 

Úgy nagyjából 90.000-es keret van eddig, nagyfaternak is annyiból lett jó gép összehozva, ezért számolok én is ennyivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelek :D

 

Hát ilyen I3-as procikra nem mostanság fog telni szerintem :D

 

Úgy nagyjából 90.000-es keret van eddig, nagyfaternak is annyiból lett jó gép összehozva, ezért számolok én is ennyivel.

 

90000-ből olyan gépet lehet összerakni ami teljesen alap. Ha nem játszol akkor semmi gáz. Holnapra összenézek egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

90000-ből olyan gépet lehet összerakni ami teljesen alap. Ha nem játszol akkor semmi gáz. Holnapra összenézek egyet.

 

Olyasmi kellene amivel lehet azért játszani is :D Nagyfaternál az új gép például viszi az új játékokat is, igaz nem fullon mindet, hanem max közepesen de viszi. Valami ilyesmi kellene nekem is. :) De köszi előre is :)

 

Amit elfelejtettem:

 

Másik verzóm ez lett volna:

 

Processzor: Intel Core2 Duo 3.06GHz 3MB dobozos Socket 775 E7600

 

Videókártya: ASUS Radeon EAH5570/DI/1GD3 1GB DDR3 PCIExpress (LP)

 

Többi ugyanaz.

 

Ezekről mi a véleményed?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg szóba jöhet az AMD is, akkor elképzelhető, hogy a proci árában sikerül pár ezer forintot megfogni. AMD egyébként is általában a játékra jobb Intel pedig komolyabb munkákra és számításokra. (De én mind a két proci márkét szeretem, most egy Core i7 860-ast nyúzok és kiváló) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg szóba jöhet az AMD is, akkor elképzelhető, hogy a proci árában sikerül pár ezer forintot megfogni. AMD egyébként is általában a játékra jobb Intel pedig komolyabb munkákra és számításokra. (De én mind a két proci márkét szeretem, most egy Core i7 860-ast nyúzok és kiváló) :)

 

Az tény hogy az AMD olcsóbb, csak azt nem tudom hogy jobb e :) Mert amennyi oldal/ember, annyi féle vélemény van. Ha játékra jobb az AMD akkor valószínűleg az lesz, mert elsősörban játékra kellene az új gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyasmi kellene amivel lehet azért játszani is :D Nagyfaternál az új gép például viszi az új játékokat is, igaz nem fullon mindet, hanem max közepesen de viszi. Valami ilyesmi kellene nekem is. :) De köszi előre is :)

 

Amit elfelejtettem:

 

Másik verzóm ez lett volna:

 

Processzor: Intel Core2 Duo 3.06GHz 3MB dobozos Socket 775 E7600

 

Videókártya: ASUS Radeon EAH5570/DI/1GD3 1GB DDR3 PCIExpress (LP)

 

Többi ugyanaz.

 

Ezekről mi a véleményed?

 

Ugyanaz mint az előzőről. Elavulóban lévő alaplap és procifoglalat. Az Lga 775-ös foglalatot ma már el kell felejteni.

 

Az Intel a Core2 duo óta(2006) jobb mint az AMD. Sajnos az AMD azóta sem tud olyan procikat csinálni ami megverné az Intelt. Nem rosszak az Amd-k de a ami megérné az a Phenom II. Az meg húzos. Viszont nekik van már olyan procijuk amiben GPU is van. Úgy hívják hogy APU. Kollégának raktam össze ilyen procival ellátott gépet tavaly. Marha jó kis processzor nem is vett videókártyát bele. Viszont játékra az sem igazán jó.

Nézd ,sajna az van hogy olyan nincs hogy olcsó és jó játékra. Persze lehet játszani olcsó géppel is, de nem full-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze... integrált APU, meg miegymás, de integrált APU nem is játékra van. Egy frankó Phenom II-es CPU és mellé egy elfogadható VGA kártya és mehetnek a játékok gond nélkül. Haverom gépében Phenom II 955-ös van + egy ATI Radeon HD kari... a 6000-es szériából egy középkategóriás, most meg nem mondom melyik + 4 GB DDR2 Ram és full HD-ban játszadozik minden gond nélkül.

 

Azzal vitáznék, hogy i3 nem elég erős játékra, persze az i5 és az i7 értelemszerűen erősebb, de az i3-asokkal is szépen lehet játszogatni. Tapasztalatból mondom. Asztali gépemben is i3-as volt az i7-es előtt, a laptopomba meg eleve i3-as van és teljesen jó játékra. Oké, az igaz, hogy nem a Crysis 2-t tolom rajta (bár kompromisszumokkal, de azt is elbírja, szóval nem írnám le az i3-ast. Erősebb, mint bármelyik Core2Duo)!

 

Abban teljesen egyetértek Frenkie barátommal, hogy nem szabad ma már 775-ös tokozású alaplapot venni. Nagyon rossz döntés lenne. Igen erősen kifutó socket a 775-ös. Hamarosan le is áll a gyártása, ha még le nem állt. Ha Intel, akkor mindenképpen egy Core i3-ban vagy i5-ben gondolkodnék a helyedben, ha most húzós, akkor érdemes várni addig, amíg nem gyűjtesz még egy kis zsetont a meglévő összeg mellé!

 

Mellesleg csak iránymutatásnak ajánlom ezt az oldalt. Nagyjából felvázolhat előtted 1-2 dolgot és árakban sincsenek elszállva. Nem azt mondom, hogy innen vedd (én egyébként is annak vagyok a híve, hogy egyénileg rakja össze magának az USER - vagy rakassa össze egy hozzá értővel - a gépet, de ezeket a gépeket a Prohardveres srácok is tesztelték, és tetszett nekik... szóval nem szarok!) A szóban forgó oldalhoz pedig kattints IDE!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz mint az előzőről. Elavulóban lévő alaplap és procifoglalat. Az Lga 775-ös foglalatot ma már el kell felejteni.

 

Az Intel a Core2 duo óta(2006) jobb mint az AMD. Sajnos az AMD azóta sem tud olyan procikat csinálni ami megverné az Intelt. Nem rosszak az Amd-k de a ami megérné az a Phenom II. Az meg húzos. Viszont nekik van már olyan procijuk amiben GPU is van. Úgy hívják hogy APU. Kollégának raktam össze ilyen procival ellátott gépet tavaly. Marha jó kis processzor nem is vett videókártyát bele. Viszont játékra az sem igazán jó.

Nézd ,sajna az van hogy olyan nincs hogy olcsó és jó játékra. Persze lehet játszani olcsó géppel is, de nem full-on.

 

 

Persze... integrált APU, meg miegymás, de integrált APU nem is játékra van. Egy frankó Phenom II-es CPU és mellé egy elfogadható VGA kártya és mehetnek a játékok gond nélkül. Haverom gépében Phenom II 955-ös van + egy ATI Radeon HD kari... a 6000-es szériából egy középkategóriás, most meg nem mondom melyik + 4 GB DDR2 Ram és full HD-ban játszadozik minden gond nélkül.

 

Azzal vitáznék, hogy i3 nem elég erős játékra, persze az i5 és az i7 értelemszerűen erősebb, de az i3-asokkal is szépen lehet játszogatni. Tapasztalatból mondom. Asztali gépemben is i3-as volt az i7-es előtt, a laptopomba meg eleve i3-as van és teljesen jó játékra. Oké, az igaz, hogy nem a Crysis 2-t tolom rajta (bár kompromisszumokkal, de azt is elbírja, szóval nem írnám le az i3-ast. Erősebb, mint bármelyik Core2Duo)!

 

Abban teljesen egyetértek Frenkie barátommal, hogy nem szabad ma már 775-ös tokozású alaplapot venni. Nagyon rossz döntés lenne. Igen erősen kifutó socket a 775-ös. Hamarosan le is áll a gyártása, ha még le nem állt. Ha Intel, akkor mindenképpen egy Core i3-ban vagy i5-ben gondolkodnék a helyedben, ha most húzós, akkor érdemes várni addig, amíg nem gyűjtesz még egy kis zsetont a meglévő összeg mellé!

 

Mellesleg csak iránymutatásnak ajánlom ezt az oldalt. Nagyjából felvázolhat előtted 1-2 dolgot és árakban sincsenek elszállva. Nem azt mondom, hogy innen vedd (én egyébként is annak vagyok a híve, hogy egyénileg rakja össze magának az USER - vagy rakassa össze egy hozzá értővel - a gépet, de ezeket a gépeket a Prohardveres srácok is tesztelték, és tetszett nekik... szóval nem szarok!) A szóban forgó oldalhoz pedig kattints IDE!

 

Intel után én is az AMD Phenom X2-be kezdtem el gondolkodni, vagy X4-ben. Na de majd meghallgatom nagybátyám pc guru ismerősének a véleményét is aki nagyfaternak rakta össze a gépet, aztán majd meglátom :) Akkor 775-ös helyett nézek másik alaplapot majd.

 

Megnéztem az oldalt amit Riddick amit belinkeltél, valamelyikre komplett gépre még telne is :D

 

Választékok közül ilyenben gondolkozok:

 

Imperium_Gamer_HD_PC.jpg

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... hogy Intel vagy AMD azt meg kell jól rágni, hogy melyik legyen. Ugye biztosan tudod, hogy szinte vallásos harc folyik az AMD és az Intel képviselői között, hogy melyik a jobb CPU :P néha kifejezetten poén belecsöppenni egy-egy ilyen vitába :P :P

 

Igen, azt az oldalt iránymutatásként linkeltem be neked, illetve hátha ad 1-2 jó ötletet.

 

Még egy megjegyzés. Az Intel "Sandy Bridge" processzorai nagyon jól sikerültek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... hogy Intel vagy AMD azt meg kell jól rágni, hogy melyik legyen. Ugye biztosan tudod, hogy szinte vallásos harc folyik az AMD és az Intel képviselői között, hogy melyik a jobb CPU :P néha kifejezetten poén belecsöppenni egy-egy ilyen vitába :P :P

 

Igen, azt az oldalt iránymutatásként linkeltem be neked, illetve hátha ad 1-2 jó ötletet.

 

Még egy megjegyzés. Az Intel "Sandy Bridge" processzorai nagyon jól sikerültek!

 

Én se tudom igazából eldönteni hogy melyik a jobb. Intel e vagy AMD :D rágoglézok akkor is ahány oldal, annyi vélemény van. Nehéz eset ez :D Bár azt mondják hogy AMD-ből az ilyen X6-sok jobbak inkább. Csak az a baj hogy az AMD olcsóbb, Intel meg lehet jobb de drágább :D Nehéz eset ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pendrive full filmekre kevés. Legfeljebb sorozatokra jó. Azokat én is azon keresztül nézem.

De még mindig olcsóbb harmincezret költeni 40-50 Blu-ray filmre, mint megvenni azokat 200-300 ezerért. ;)

 

 

Persze, igazad van. Viszont a winchesterek vissza fognak menni az árvíz elötti árszintre év vége fele. Ha valaki tud addig várni akkor érdemes. Azóta verem én is a fejem a falba. Húztam-halasztottam a külső vinyó vásárlását, pedig 3 tb-st 25000 ft-ért lehetett venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A belinkelt képen lévő config teljesen ok. A procit lecseréled egy i3-asra azt kész. Ennél jobbat ,ennyi pénzből én sem tudnék összehozni.

 

Az Intel megoldásai jobbak mint az AMD-é. Gyorsabbak is. De ez nem azt jelenti hogy rossz az AMD processzor. Régen volt a Barton magos Athlon Xp. Na akkor az AMD szárnyalt jobb volt mint az Intel.

 

A játékokra való gépet úgy értem hogy Full Hd-ban és az összes grafikai beállítást maxra húzva simán fusson. Természetesen lehet játszani olcsóbb gépeken is de ott kompromisszumokat kell kötni és lehet hogy egy idén év végén megjelenő játék már akadni fog rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ne várja senki, hogy arra az árra fognak visszamenni. Ezt már megmondták a nagyokosok is. Kb plusz harminc százalékot érdemes rászámolni a "végleges" árra.

Szerintem ebbe az ármanipulálásba nagyon benne van az, hogy az SSD-ket akarják favorizálni a nép felé. Mondjuk rendszer és programtárolónak biztos jó, de nagy mennyiségű adatokat ( pl filmeket) továbbra is vinyókon érdemes tárolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A belinkelt képen lévő config teljesen ok. A procit lecseréled egy i3-asra azt kész. Ennél jobbat ,ennyi pénzből én sem tudnék összehozni.

 

Az Intel megoldásai jobbak mint az AMD-é. Gyorsabbak is. De ez nem azt jelenti hogy rossz az AMD processzor. Régen volt a Barton magos Athlon Xp. Na akkor az AMD szárnyalt jobb volt mint az Intel.

 

A játékokra való gépet úgy értem hogy Full Hd-ban és az összes grafikai beállítást maxra húzva simán fusson. Természetesen lehet játszani olcsóbb gépeken is de ott kompromisszumokat kell kötni és lehet hogy egy idén év végén megjelenő játék már akadni fog rajta.

 

Tehát akkor az Intel jobb, oké :D

 

Majd akkor az elmúlt napok segítségei alapján megszülöm majd mi hogyan legyen, köszi mindenkinek a segítséget :)

 

Ja még egy kérdés: Videókártyában ATI a jobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.