Jump to content
Darth Sky

Számítástechnika

Recommended Posts

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Win 10 Home verziójában ráadásul(mivel nem léptethető tartományba) még a trükk sem működik, ott már a registryben kell matatni a kikapcsoláshoz.

Én ezzel mondjuk pont megszívtam. Pár hónapja, vagyis már jó pár hónapja, még tavaly az egyik frissítés sehogy sem akart települni, és állandóan beb*szkurálta nekem az "indítsa újra a gépét" ablakot, játék, film, munka közben. Eléggé bosszantó volt, főleg, mert újraindítás után tíz perc várakozás a telepítésre, aztán a gép visszaállt az utolsó állapotára. Ezért néha lekapcsoltam a frissítést, persze nem a regisztriben, mert nem akartam örökre kiiktatni. Szóval néha-néha visszakapcsolt, és eljátszottuk ezt. Jött a frissítés, nem települt, kikapcs. Aztán kijött a frissítés, ami automatikus mellőzi a hibás update-eket, na, attól kezdve ez a probléma megszűnt.

A lényeg, hogy szerintem az azért jobb volt, amikor volt némi beleszólása az embernek a frissítésekbe, így például ki tudta manuálisan ütni azokat, amikkel gond volt. Plusz még az is előnye volt a manualitásnak, hogy nem kapta le egyből a hibás frissítéseket. Ezért volt nálam "kérdezősködésre" állítva a frissítés - automatikusan leszedte, de telepítés előtt rákérdezett. Így utána tudtam nézni, vagy ha már eleve tudtam, hogy hiba van a gépezetben, nem telepítettem. Az Nvidia frissítéseket a mai napig pár napos késéssel telepítem.

Ugyanakkor tény, hogy így a gépek nagyobb védelemben részesülnek, hiszen mindig naprakészek. Viszont azért vna ányoldala a dolognak - de hát valamit valamiért.

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én ezzel mondjuk pont megszívtam. Pár hónapja, vagyis már jó pár hónapja, még tavaly az egyik frissítés sehogy sem akart települni, és állandóan beb*szkurálta nekem az "indítsa újra a gépét" ablakot, játék, film, munka közben. Eléggé bosszantó volt, főleg, mert újraindítás után tíz perc várakozás a telepítésre, aztán a gép visszaállt az utolsó állapotára. Ezért néha lekapcsoltam a frissítést, persze nem a regisztriben, mert nem akartam örökre kiiktatni. Szóval néha-néha visszakapcsolt, és eljátszottuk ezt. Jött a frissítés, nem települt, kikapcs. Aztán kijött a frissítés, ami automatikus mellőzi a hibás update-eket, na, attól kezdve ez a probléma megszűnt.

A lényeg, hogy szerintem az azért jobb volt, amikor volt némi beleszólása az embernek a frissítésekbe, így például ki tudta manuálisan ütni azokat, amikkel gond volt. Plusz még az is előnye volt a manualitásnak, hogy nem kapta le egyből a hibás frissítéseket. Ezért volt nálam "kérdezősködésre" állítva a frissítés - automatikusan leszedte, de telepítés előtt rákérdezett. Így utána tudtam nézni, vagy ha már eleve tudtam, hogy hiba van a gépezetben, nem telepítettem. Az Nvidia frissítéseket a mai napig pár napos késéssel telepítem.

Ugyanakkor tény, hogy így a gépek nagyobb védelemben részesülnek, hiszen mindig naprakészek. Viszont azért vna ányoldala a dolognak - de hát valamit valamiért.

A Win 10 elött nálam is úgy volt hogy rákérdeztettem telepítés elött hogy biztos akarom-e. Érdekes hogy több mint 3 éve használom a Win 10-et(még azt amit elsőnek telepítettem, persze azóta frissült) és hálistennek soha semmilyen problémám nem akadt az automatikus frissitésekkel. Mindig olvastam hogy ez meg az a frissítés problémát okozott pár gépnél, de nekem sose. Persze ez csak szerencse.

Kedvencem, amikor sietnék vonattal haza, és amikor le akarom állítani a laptopot, hogy eltegyem a táskájába, elkezd minden kérdés vagy figyelmeztetés nélkül frissíteni... Szerencsére a nagy októberi fiaskó után, már van némi beleszólása az embernek, hogy mikor frissítsen, de voltak bosszantó elemei az egésznek

Megint fel lett adva nekem a lecke.

Vidit akarnék 8.1-en a BB FlashBack Pro 5 Recorder-rel játékból rögzíteni ami nem sikerál mert a kihagyja képet.

Itt-ott olvastam a neten hogy talán ki kéne kapcsolni a hardveres gyorsítást amit meg is csinálnék de a 8.1-ben  úgy tűnik nem lehet. Troubleshoot nincs benne hogy azon keresztül ki tudjam kapcsolni és a regedit-es beszerkesztős megoldás se válik be. Már ha jól csináltam.

Egyesek azt irkálták hogy a fejlesztők direkt kihagyták és állandóra aktivizálták.

Létezik valami trükk amivel mégis ki lehet kapcsolni?

Közben olvastam hogy némely game beállításai között is van gyorsítás plusz a renderelés kikapcsolását emlegetik. No azok nincsenek.

Még utánaolvastam az NVIDIA Shadowplay-nek. Ott a "My Rig" bigyó kéne de azt én Experience-em tetején olyan nincs.

--------------------------------

Közben csak meglett az a játékrögzítős cuccos. Egy háromszög alakú bigyóra kellett kattintani hozzá.

No rögzítettem vele egy kicsit. Jól felvette amit kellett de az a majdnem 60 fps zavar egy kicsit. Nem hat ki a vidire ha 25-re állítom? No meg ott van átalakítás után két oldalt egy-egy függőleges csík. Azokat ki lehet küszöbölni valahogy?

Felraktam a Jutyubira egy kis részletet. Ott már nincsenek oldalt függőleges fekete csíkok.

Edited by Rog