Ugrás a kommentre

Holiday Special


dstar

Ajánlott hozzászólás

Ezt a kevésbé kedvelt fejezetét az SW-nak olyannyira nem kedvelik még a rajongók sem, hogy igazán még a fórumok topicjaiban sem található meg.

Nem hiszem, hogy ez lesz a legkedveltebb téma itt, de azért a véleményét, tapasztalatait ezzel kapcsolatban is leírhatná mindenki.

 

Nekem nem jön be a film, sem a történet, sem a forgatókönyv, sem a kivitelezés. Ha durva akarnék lenni, azt mondanám, szemétre való az egész, de nem mondom.

Én úgy kezelem, mint az SW egy hibás, de már megváltoztathatalan kis fejezetét, ami kuriózum, mert az eredeti szereplők, gépek, stb szerepelnek benne. Ha ezt vesszük figyelembe, és ezt már sok helyen leírtam, minden gyűjtő és fan polcán ott a helye, aki nem tud kibékülni vele, annak legalábbis porfogónak.

Ja, és akiről szól: :csubi:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam a "nagy művet". És milyen? Hát, borzalmas. Bárgyú sztori, a színészek játéka sem valami meggyőző, gagyi vagy a New Hope-ból lopott trükkfelvételek, Carrie Fisher énekel...

Mondjuk ott feküdtem ki, mikor a rohamosztagos megtalálja Chewbacca fiát az emeleten, a polcra felrakja a fegyverét, felveszi a gyerek játék adóvevőjét, és a földhöz vágja - nesze neked büdös kölök elv - aztán jó gagyin elkezdi üldözni, hogy a 70 centis kis szőrcsomót biztos ne kapja el... :)

De a dalos betét is odab@sz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha durva akarnék lenni, azt mondanám, szemétre való az egész, de nem mondom.

 

Pedig ami sz*r az sz*r. Márpedig a Holiday Special nem is kicsi, de rögtön egy kalapnyit ér belőle. Ez föleg azért hiányzik a fanok polcáról, mert soha nem adták ki és nem is fogják kiadni hivatalosan, mivel Lucas tudtommal letiltatta a terjesztését.

 

Mondjuk az biztos, hogy jókat lehet rajta kacagni... a zenei betét, amiben rozsaszin, fluoreszkáló mikrofonnal énekelnek... nos asszem azaz SW világ mélypontja -már ha tényleg komolyan beleszámitjuk a Holiday Special-t. Viszont a benne lévő rajzfilm teljesen korrekt. Kevésbé erős idegzetüek is nyugodtan megnézhetik... Boba Fett első feltünésére, még a "hatásos" jelzőt is megkockáztatom. Egyébként az egész film kukára való of korz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az érdekes, hogy hogy csúszhatott ki ennyire Lucas kezéből a HS elkészítése? De azt becsülöm benne, hogy letiltatta, tehát ő is éri mi az ami szemétre való, és csak árthat az SW-nek.

 

Csak halkan jegyzem meg, hogyha az SW jogai nem Lucasnál volnának, akkor mégtöbb ilyen förmedvénnyel kellene szembenéznünk. Megkockáztatom, az SW már régen nem létezne ilyen színvonalon ahogy most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkockáztatom, az SW már régen nem létezne ilyen színvonalon ahogy most.

 

Ebben biztos vagyok. Egyébként, ha jól tudom, ugy szól a fáma, hogy Lucast nagyon lekötötte a Birodalom visszavág forgatása és az akörüli pénzügyi gondok, igy a Holiday Special-al már ő is csak akkor találkozott amikor leadta a TV. A vicc tényleg az, hogy rátudták venni az eredeti szinészeket, söt, ha jól tudom az alapstory-t maga Lucas irta (bár ki tudja mennyi maradt abból a megfilmesités végére) illetve a régi trilógia látványtervezője dolgozott az új helyszinek megjelenésén (döbbenet milyen pocsékak).

Viszont itt tünik fel elöszőr a Kashyyyk... aminek a 'valódi' képét az ep.3 óta ismerhetjük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

illetve a régi trilógia látványtervezője dolgozott az új helyszinek megjelenésén (döbbenet milyen pocsékak).

 

Talán ilyen lett volna maga az SW is, ha nem adnak még pénzt a forgatás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én láttam. Valóban egy torz szülemény, meg is van. Szerintem is gyűjtő fan gyüszijében a helye, de semmi több, csak röhögök rajta.

Rossz az egész, de nekem elsősorban hihetetlen unalmas volt. Ráadásul ilyen kölyökklubbos teletabi szintű gyerekhülyeség a színvonal. Gyakorlatilag amennyit szerepelnek a színészek benne szinte semmi, végig Chewie családjánál járunk, hálát adtam, mikor Vader vagy más szereplő feltűnt.

 

Akit esetleg érdekel és nem tudja beszerezni, egy 16 MB-s real Media verziót szívesen feltöltök beklőle. Az egész rajta van hihetetlen szar minőségben, de legalább lát belőle valamit az ember. Azóta már van belőle jobb verzióm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ezt képpel együtt kéne nézni?  :lol:

 

hát szerintem a dal magában is gáz, de tény, képpel együtt üt igazán. karácsony koppintás wookie ünnep közepén a piros ruhába bújt Chewie mellett mosolygón éneklő Leia... hát enyhén illúióromboló :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kellene derb! Köszi!

 

egyépként ha rá mész a startlp.hu starwars oldalára vagyis a http://starwars.lap.hu -ra akkor ott ki kell találnod a magyar linkek köszt egy olyat ,hogy Atom sw oldala.Arra menyrá és klikkelj a film képére majd a bejött oldalon megtalálod oldalt a letölthető filmet ,filmrésletet,stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kellene derb! Köszi!

 

egyépként ha rá mész a startlp.hu starwars oldalára vagyis a http://starwars.lap.hu -ra akkor ott ki kell találnod a magyar linkek köszt egy olyat ,hogy Atom sw oldala.Arra menyrá és klikkelj a film képére majd a bejött oldalon megtalálod oldalt a letölthető filmet ,filmrésletet,stb..

 

Kissé levannak maradva ep1 utáni időszakkor. De a teljes link: http://atom.pganet.com/holiday/

 

oldalt megtalálod a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ezen az oldalon található verzióval az a gond, hogy a fellelhető legócskább minőség, így aki ezt nézi meg, duplán csalódik, ha egyáltalán lesz türelme hozzá...

 

Le se tudom játszani egyenlőre! A lejátszók is tiltakoznak ellene. :) Majd letöltök egy Real Playert. Azzal tuti megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vártam egy kicsit ezzel a dologgal, hogy fel merjem-e hozni, de talán érdemes megpróbálnom.

Már az sw.hu-n is felvetettem, hogy miért nincs a HS-nak legalább egy magyar felirata. Számomra teljesen érthetetlen dolog, hogy ezt még nem csinálta meg senki.

Nekem megvan a film a felllelhető legjobb minőségben, és megvan az angol nyelvű forgatókönyv is, így elvileg minden adott lenne egy felirat elkészítéséhez, a baj csak a nyelvtudásommal és a technikai hozzáértésemmel van. :shock:

Úgy látom, köztetek van pár angol guru, akinek nem okozna nehézséget egy ilyen forgatókönyv lefordítása,( főleg, hogy a wuki szövegeket ki lehet hagyni :) ) és esetleg olyan is akad, aki készített már hasonlót.

Szóval, ha akadna köztetek olyan, aki szívesen részt venne az első magyar felirat elkészítésében, és a fordításban vagy a technikai kivitelezésben tudna segíteni, az írjon ide, és megbeszéljük.

Itt eddig komoly összetartást tapasztaltam, jó lenne, ha ezt ez a fórum tudná először megvalósítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na leszedtem a filmet. 94 perces. :lol: De a mese még türhető is.:) Én se vagyok egy angol guru, de a forgatókönyvre szívesen vetnék egy pillantást.

losee@axelero.hu -ide elküldheted, ha gondolod, köszönöm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felirat ütemezést már csináltam. Nagyon pepecs meló. Sokáig tart, de azt meg tudnám csinálni.

Fordítást nem vállalok, de ebbe be tudok segíteni, ezt az ütemezést lehet többen is van néhány egyszerű progi rá, csak mondjuk, mindenkinek ugyanazt a HS változatot kéne néznie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felirat ütemezést már csináltam. Nagyon pepecs meló. Sokáig tart, de azt meg tudnám csinálni.

Fordítást nem vállalok, de ebbe be tudok segíteni, ezt az ütemezést lehet többen is van néhány egyszerű progi rá, csak mondjuk, mindenkinek ugyanazt a HS változatot kéne néznie.

 

Ez jól hangzik. Én felajánlom az én változatomat a kivitelezéshez, ha nem akad jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Addig akkor meg kellene szereznem azt., mert nekem, csak egy 200MB-s változat van az is jó minőségű.

 

De az időzítést angol szöveggel is lehet csinálni. Elég utána átírni a lefordított magyar szövegre.

 

Innen az első két progi nagyon jó. Én ha ilyemsmit csinálok a DivX Subtile editort használom, de a másik is egyszerű. Könnyen használható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.