Ugrás a kommentre

Darth Raven

Fórumtag
  • Összes hozzászólás:

    117
  • Csatlakozott:

  • Utolsó látogatás:

Hozzászólások

  1. Örömmel jelentem be, hogy immár megjelent a második regényem, A Generális bosszúja.

     

    A%20Gener%C3%A1lis%20bossz%C3%BAja%2012.jpg

     

    Mint láthatjátok, szokásomhoz híven, már megint egy sci-fit írtam. A könyv 3831-be visz minket, az emberiség új Aranykorába. 48 évvel járunk az Ember-Kazak háború után, amely emberi győzelemmel zárult ugyan, de a diktatúra idejét hozta magával A Domíniumot a saját hívei buktatták meg 3814-ben, a vezetőjét, Dmitrij Ivanovics Zsukov generálist elfogták, úgy döntöttek, hogy egy atombunker mélyéra szállítják és sztázisba helyezik – a megmaradt hívei miatt nem mást mit kezdeni vele. Ezzel egy időben, a családját is megpróbálták elfogni, ami Zsukov feleségének a halálával, és a lánya súlyos sebesülésével végződött. A sztázisba helyezés előtti utolsó pillanatokban, a férfi úgy informálták, hogy mindketten meghaltak – valójában a lányával történtek egészen a regény idejéig rejtve maradtak.

    17 évvel az események után (azaz 3831-re) ismét megnő a Domínium eszméje, mivel sokan úgy érzik, hogy az emberiség veszít a galaxison belüli helyzetéből, és az köztudott tény, hogy a Föld szülöttei a Domínium ideje alatt képviselték a legnagyobb politikai s katonai erőt. Ez ahhoz vezet, hogy a szélsőségesek egy csoportja vakmerő mentőakciót indít a generális kiszabadítására, sikerül is feléleszteniük. Zsukov azzal a tudattal ébred, hogy a II. Földi Köztársaság emberei elvették tőle családját, és ezért megfogadja, hogy mindenképpen bosszút fog állni – szemet szermért, fogak fogért.

    És (a gyors kronológiai eseménysorolást leszámítva), nagyjából innentől kezdődik a könyv, ezért többet már nem áll módomban elmondani.

    Aki egy kicsit is érdekel a mű, az itt érdeklődhet, ha van fiókod, akkor bele is tudsz majd olvasni: http://konyvaruhaz.info/hu_HU/a-generalis-bosszuja

    Egyelőre még nem végzett vele a nyomda, da hamarosan nyomtatásban is elérhető lesz, addig is elégedjetek meg az e-könyvvel :)

    Igazán nem kerül sokba, remélem, sokaknak elnyeri majd a tetszését!

  2. Iron Man III:

    Korábban nem voltam valami nagy Irom Man fan, a filmek tetszettek, de kb. ennyi. A helyzet most sem változott valami sokat, de azt el kell ismernem, hogy pozitív irányba mozdult a mérleg. Ehhez valószínűleg az is nagyben hozzájárul, hogy ebben a filmben több Tony Stark volt, mint Iron Man, így is sok forgott a ruha körül, de számos olyan jelenetet láthattunk, amikor a hősünknek mellőznie kellett a hipermodern technológiát és a fejét használnia - a megfelelő mennyisébű humor mellett ez hiányzott a legjobban a II. filmből. Ha már szó esett a poénokról, azt jelentenem kell, hogy bizony most sokkal többet kaptunk belőle. Az Irom Man III a széria legdarkosabb, de mégis aleghumorosabb része, nem mondom, hogy teljesen összefrt a kettő, de mégis működött egy bizonyos szinten. Talán csak a végén vették egy kicsit túlzásba, de a megfelelő mennyiségű akció csak megmentette a dolgot. Akciót tekintetében most sem lehet hiány, legyen szó egy - most inkább me nem nevezett - repülőgép belső terétől Tony Stark hatalmas villájáig egy rakás hétköznapi, de mégis jelentős helyszínig, mindenhol sor kerül majd valami látványosra. Ebben nagy szerepet játszik a páncélok "alternatív" felhasználása is, de erről inkább nem szólok többet.

    Összességében a film jó volt, kellő szinten kikapcsolódhatott rajta az ember, s minden téren hozta a szintet, ami csak elvárható tőle.

    Nem túl nagylelkűen: 9 ponttal jutalmazom a 10-ből :)

  3. GoT S03E08

     

     

     

    Ez is nagyon erős rész volt. A Királyvárban játszódó jelenetek egyszerűen fantasztikusak. A Joffreyt játszó színész meg valami eszméletlen ahogy hozza ezt a figurát. Jó mondjuk a feje is megvan hozzá (az a tipikus első látásra már ellenszenves fazon), de emellett akkor is nagyon komoly a színészi teljesítmény, amilyen indulatokat ki tud váltani vele az egyszerű nézőkből! Az egész esküvőn szinte szó szerint tapintani lehetett a feszültséget és erre remekül játszottak rá a fokozásokkal, ahogy a hangulat egyre jobban vált frusztrálttá, feszélyezetté. Ebben az egy jelenetben rengeteg színészt ki lehetne emelni (amit csak azért nem teszek meg, mert nem tudom a nevüket és nincs kedvem utánanézni), de a teljesség kedvéért - Joffrey, Tyrion, Sansa és Cersei alakítása nagyban hozzájárult az esküvő hangulatához és miattuk lett ilyen ütős ez az egész jelenet.

    A Baratheon szálban én végig azt hittem, hogy akkor azt srácot megfogják ölni (így nyerne értelmet a mészárlás kifejezés, amit közben egy hasonlat formájában ejtenek el), nem csak "vérvételre" gondolnak... Vagy itt még lehet számítani valamire?

    A vége az meg valami egészen elképesztő volt. Amikor az elején a felvezetőben bemutatták azt a kis "tőrt" sejteni lehetett, hogy most lesz valami szerepe és tényleg! Nagyon várom a folytatást, de mintha úgy tűnt volna, hogy miután leszúrta a fószert, a "tőrt" ott felejtette Tarly.

    Kevesebb szállal dolgoztak, mint a korábbi epizódoknál, de ezek amik bemutatásra kerültek jobban ki voltak dolgozva ebben az epizódban. A Dany-s történet nekem egy kicsit kényelmesnek tűnt így. Megnéztem volna már a "Makulátlanokat" egy csatában és ez a győzelem is túl könnyen jött a Khaleesi-nek... Ettől függetlenül nagyon tetszett a rész, várom a folytatást. Megint egy remek évadot zárhatunk majd, reményeim szerint egy hasonlóan epic fináléval, mint a második szezon végén. Kár, hogy most egy hét kimarad a következő részig :(

     

     

    Nekem is tetszett a reész :)

     

     

     

    Nos, ha elégszer vesznek vért valakitől, akkor bizony elhalálozhat :P Bár ebben az esetben az lenne a logikus, ha hosszú távon csapolják, mert akkor ezek a kis varászlatok folyamatos előnyt biztosíthatnának nekik, bármit is tervezzenek.

    Daenerys győzelme szerintem is könnyen jött, úgy értem, ha így halad, akkor két kardcsapással fogja megszerezni a Vastrónt. Arra nem számítottam, hogy a merénylő inkább végez a társaival, mintsem teljesítse a feladatát. Inkább arra gondoltam, hogy egy hőséges testőr közbelép, vagy a "hajába kap" az egyik sárkány.

     

     

  4. Ezekben az időutazásokban sosem volt, sosem van, és értelemszerűen, jelenleg sincs SEMMI logika. Nem tudom, milyen logika szerint van itt bármire is magyarázat. :) Semmire sem adnak semmiféle magyarázatot, logikusat aztán pláne nem.

    Na, azért próbálkoznak :P

  5. Defiance:

    Frissen megnéztem az új részt, mit mondhatnék, nekem egyre jobban tetszik a sorozat. Sokkal jobb volt a múlt heti részhez képest, ami talán egy kicsivel rosszabra sikerült, mint a többi. Ott kezdtem félni, hogy túlzába fogják vinni a romantikát - már ha az utolsó jelentet annak lehet nevezni, de biztos valami olyasmit akartak szánni neki. De most úgy tűnik, hogy szinten maradnak a dolgok :D

     

    Doctor Who:

    Jelentem, sikerült a hetedik évad végére érnem. Korábban nem nagyon érdekelt a sori, aztán valami miatt csak elkezdtem nézni; meglehetősen pozitív élménybeen volt részem. Az egyetlen dolog, amit negatívumnak fel tudnék hozni az, hogy már tényleg kezdik túllogikázni az időutazást, mindenre van valami kis magyarázat, és ezek a magyarázatok kezdenek elentmondani egymásnak. De ezt leszámítva, egy remek sorozatról van szó, változatos helyszínek, jó karakterek - akikből különösen nagy a választék, mert állandóan cserélik a főszereplőket - bár ebből is fakadhatnak problémák.

    Kíváncsian várom a következő évadot :)

  6. A szokásos törlés. :) De aki még sokáig trollkodik ezzel, ki is lesz tiltva.

    Na, ilyenkor bánom, hogy mostanában csak ritkán látogatom az oldalt, én nem tudtam, hogy ez bárki számára is sértő lehetne. Elnézést kérek, legközelebbb majd rászánom azt a mondatot :(

  7. Bármelyik kiadónál, amelyik segít a könyv elkészítésében, nem csak a részesedésre fáj a foga (persze első sorban mindegyik arra pályázik, de azért nem mindegy, hogy azt hogyan teszi). Nagy tapasztalatom nekem sincs, ismerem a Tuant, a Tuant és a Tuant. :D Ez egy korrekt kiadó, de tőlük is csak egy kisregényem jelent meg egy ismert franchise antolgóiájában, szóval gőzöm sincs, hogyan állnak az út széléről beesett szépreményű írókhoz. Azt tudom, hogy a magánkiadás tényleg csak arra jó, hogy elmondhasd: megjelent könyved. Ennek nem is vagyok ellene, sőt, vannak aspektusai, ami miatt magam is szívesen élnék vele, ha milliomos lennék. Egyedül a módszer nem tetszik, amit az ilyen magánkiadók alkalmaznak. Vagyis nem csinálnak effektíve semmit, csak a pénzt akarják (hiába írod, hogy nem került neked semmibe, így is levesznek majd 30%-ot, holott te végezted az írást, a szerkesztést, te adtad a borítót, te gondoskodsz a terjesztésről, a marketingről, lényegében mindent te csinálsz, ők csak biztosítanak egy publikálási felületet... hát kérem, ezt ingyen is össze lehet hozni, akár saját kezűleg is). Nincs technikai támogatás, szakmai meg aztán végképp nincs. Ami utóbbi igen fontos, egy jó szerkesztő egy pocsékul megírt könyvet is fel tud javítani. Könyvet szerkesztő nélkül kiadni olyan, mint WC-t pucolni gumikesztyű nélkül.

    A másik, és ez nem csak szerintem, plusz ez már tapasztalat is: nem jó egyből regénnyel kezdeni. Persze, nem ismerem a munkásságod, lehet már hatszáz novella van a hátad mögött, szóval ezt ne bírálatnak vedd. De, jobb novellákkal kezdeni. Megtanítja az embert írni. Plusz, azokat lehet pályázatokra küldeni, amik megjelenéseket hozhatnak és persze az említett ismeretséget is. És ehhez nem feltétlen kell az a cél, hogy meggazdagodj (idehaza képtelenség), vagy ebből élj meg (nálunk ez közel lehetetlen), elég csak annyi, ha szeretnéd megosztani másokkal (ami nyilvánvaló, mivel nem a fióknak írod :)).

     

    De mint írtam, a neten össze lehet halászni kiadókat. Amiket kapásból tudok: Libri, Alexandra (egyik sem javallott, de kiadók és náluk azért nagyobb eséllyel kap méretes marketinget a könyv, bár irtóznak a sci-fitől), Tuan, Grál (kis kiadó, most indult újra, még nem próbálkoznék), Cherubion, Delta (már ha meg van még... :para: ), Szukits.

    Köszi, amint befejeztem a Szabadság Tüzét, megpróbálok majd más, jobb vizekre evezni :)

  8. Hát nem kell, se én, se más író ismerősöm nem szorult rá ilyen magánkiadásra. ;) Lehetőség csupán.

    Nem feltétlenül mondanám ezt rászorulásnak, nekem megérte, mert egykezdetet akartam, ami meg is lett. De tekintve, hogy még új vagyok ebben, és még próbálom felmérni a lehetőségeimet, mondanál néhány olyan helyet, ahol szerinted megéri kiadni egy regényt? :)

  9. Na, szerintem az ilyen magánkiadóknál ez a nagyon nagy baj. Hogy pénzt kérnek azért, hogy kiadják. Khm... fizess a saját munkádért? :facepalm: Kérem, ez semmi, csak színtiszta pofátlan lehúzás. Ezek nem kiadók, hanem nyerészkedő f*szkalapok, akik hamis illúziókat táplálva jól megszedik magukat. Komolyan, 30%-ot kérnek el azért, hogy semmit se csináljanak? :fuckoff: És további pénz azért, ha ők "csinálják" a borítót, a tördelést, a szerkesztést, stb... Khm... A valóságban ezeket a kiadónak ingyen, bérmentve kell biztosítania, már csak a saját üzleti sikere végett is.

    Az én esetemben nem került pénzbe se a tördelés, se a borító, egy garasba sem került az e-könyv kiadása. Még új vagyok az írók közt, de ahogy néztem a kiadókat, szerintem ennek a könyvemnek jó helye van ott - nyilván vannak más, jobb helyek is, de kérem szépen, oda már hírnév kell. Ezt meg kell alapozni, ehhez kellenek kiadott művek, és bizony, néhányat ilyen helyekre kell küldeni, hogy megteremjen az az alap, amire állva már komolyan vesznek.

     

    Ez annyira érdekel... Nálatok hogyan zajlik az írói/ alkotói folyamat? :) Kíváncsi vagyok

    Főleg a regény írásánál.. mert az nem kis piskóta :D

    Egyszerűen csak leültők a számítógép/füzet elé, és hagyjátok , hogy a képzeletetek szárnyaljon?

    Vagy előtte gondosan felépítitek az egyes fejezeteket, csináltok egy kusza diagrammot, hogy mely karakter mely másik személlyel milyen kapcsolatban áll?

    Tehát amolyan prototípus gyártás folyik előtte, és összeírjátok a követelményeket, fő sztorivázlatokat stb?

     

    Vagy néha csak hagyjátok hogy az agyatok és az újjatitok önnáló életet éljenek a billennyűzeten? :)

    Valami kis kulissza titkot áruljatok el légyszi :yes::D

    Nekem, aki csak szórakozásból csinálja: általában hamar kigondolom, amit csinálni szeretnék - na jó, azért van, amikor egy új könyvnél fel-alá járkálok egy két órát, mert le kell rakni az alapokat. Ha ez megvolt, általában könnyen építek rá, gyorsan, dinamikusan fel tudom vezetni a cselekményt. Ezért is szeretem az írást, számomra simán megy az egész, sok esetben csak leülök, hallgatok egy kis zenét, aztán néhány óra múlva kész is egy jókora fejezet. Persze ez a folyamat mindenkinek más, van, akinek több kell, van, akinek kevesebb egy jó regény megírásához. Mondjuk, nálam csak most fog eldőlni, hogy mennyire vagyok jó, vagy az vagyok-e egyáltalán, de majd meglátjuk :D

  10. Engem sem a meggazdagodás, vagy a hírnév vezet. Hobbiból írok, szeretek jó történeteket kitalálni és papírra vetni őket, azonban azt is fontosnak tartom, hogy lehetőséget biztosítsak azok számára, akik olvasni szertenék őket. A ekönyv ott van, nem olyan rettenetesen drága, tehát, aki akarja, az olvashatja. Pesze, amikor az ember azzal számol, hogy ebből jövedelme is lehet, automatikusan elkezd gondolkodni a karrierjén, tervezgetni kezdi, hova juthat, mi leht ezáltal. Én sosem gondoltam valami nagyra, már az is bőven elég lesz, ha egy ember van, aki megveszi és úgy érzi, megérte. Szerinten itt az a lényeg, hogy az ember elkezdje valahogy, kijöjjön tőle valami, amire büszke lehet - aztán lehet terjeszkedni :P

     

    Csak a könyvkiadás procedúrájára lettem volna kíváncsi. :) Én is írok most egy könyvet (még nincs kész, szóval egyelőre tárgytalan a kérdés), de majd ha elkészül lehet, hogy szívesen kiadatnám a művet...

    Nyugodtan adasd ki, amikor eljött az ideje. Szerintem kicsiben kezdd, olyan kiadónál, ami nem kér valami sokat, én az e-könyvet javaslom :) Persze kis kiadónál nem leszel ismert és nem fogsz valami sokat keresni, de ha téged valóban nem ez hajt, akkor gondolom, ez nem probéma - a többit Dzséjt már remekül elmondta :)

  11. Remélen jó topicba írom ezt, és írhatom egyáltalán, ha nem, akkor elnézést kérek :(

    Kijött az első nyomtatott regényem, amelyet a "6852 - A Polgárháború Éve" címmel láttam el. Az oldal valamennyi követőjének szeretettel ajánlom, mivel az egyik legjobb műről van szó, amit valha alkottam, és pont az SW ihletett meg rá - mi más :P - Véletlenül sem szeretnék túlzottam reklámozni, ezért, akit érdekel, az látogassa meg ezt a linket, ahol tájékozódhat a műről, és ha akarja, akkor meg is veheti. (akinek túl sok lenne a nyomtatott ára, de mindenképpen el akarja olvasni, annak a figyelmébe ajánlom a korábban kiadott, E-book veziót)

    Ennyi szerettem volna írni, remélem, nem bánjátok :)

  12. De, ellen tud állni (hisz már Bane ellen tudott állni, és őt is csak csoportosan tudták megtörni, namármost egy jedi aki ismeri is a folyamatot meg pláne ellen tud állni), és tettethetné hogy az igazat mondja, miközben hazudna. Akiről tudják, hogy ki tudja cselezni, arra nem is alkalmazzák.

    Hm... nem igazán tudom, hogy lehet tettetni, hogy elmetrükk alatt állsz, s hogyan lehetne ebben átverni mindenkit, még Yodát is, de ki tudja, lehet benne valami.

  13. Hogyha valaki zaklatott, vagy fél, meg ilyesmik azt képesek megérezni, de egy szó kiolvasása valakinek a tudatából teljesen más tészta. Ilyenkor az elmetrükkhöz fordulnak, hogy rávegyék a delikvenst, hogy fecsegje ki a titkát, de jelen esetben ugye erre kevés esély volt (és ez amúgyis csak a gyengék és azok ellen kap akik nem kaptak ellene kiképzést).

    Ilyesmire céloztam, de az elmetrükk csak akkor nem működik, ha egy erős akaratú egyénről van szó, aki ellenáll neki. Ahsoka miért állt volna ellen? + A véleményem szerint, az már egy kicsit meredek, hogy a Jedi Rend lenagyobb mesterei nem tudták eldönteni, hogy egy 17 éves padawan igazat mond-e, vagy sem. Értem én, miért kellett így lennie, de akkor is... fura :D

  14. Elérkezett az 5. évad vége, mint is mondhatnék, szerintem ez volt az eddigi legjobb évad - talán azért is, mert ez volt az első, amit hétről-hétre végigkövettem (valamikor a 4. évad közepén kapcsolódtam bele a sorozatba, ha jól emlékszem).

    Az előző két résszel ellentétben, elég kiszámítható ütemben zajlott az egész, amint felvázolták az alaphelyzetet a templomban. A jedik kényszerhelyzetbe kerültek, egyetlen személyért nem kockázathattak annyit, ami a megmentéséhez kellett volna, s ezért a legtöbbjük le is mondott a csajról, a mestere kivételével.

     

    A Templomban lévő tárgyalásnál már eldöntötték, hogy a Szenátusra bízzák az ügyet, amit hamarosan Ahsokának is fel kellett ismernie. A bizonyítékok, Tarkin és Palpi ismeretében, már magától értetődő volt, hogy Tano nagyon rossz helyzetbe kerül, ha nem sikerül döntő bizonyítékot hozni az utolsó pillanatban. Mivel mostanra már 99%-ban biztos voltam benne, hogy Barris a valódi áruló, s a rész elején szereplő idézet is előrevetítette, hogy nem a lány kivégzésével/bebörtönzésével fog végződni az évad, nem ért nagy meglepetésként, hogy tényleg ő lett az áruló. Az Anakin vs. Barris párbaj az egyik legjobb volt, amit az évadban láthattam, különösen az a rész tetszett, amikor a tanoncokat tanítgatták és ezek meg a tetőn hadakoztak, egyből ez jutott az eszembe: "És gyerekek, ha a tetőre néztek, Skywalker mestert láthatjátok, aki épp egy Sith-el vívja a kegyetlen párharcát. Ne aggódjatok érte túlzottan, szerepelt a III. részben, szóval nem lesz baja".

    Előre eldöntött küzdelem volt, bár az őrök egy kicsit siethettek is volna, de legalább több teret kapott Anakin.

    Így megoldódott a bonyodalom, Ahsokát végül ártatlannak találták, javarészt a mestere elszántságának köszönhetően, de ez egy újabb problémával járt.

    Az ifjút visszahívták a rendbe, s bocsánatot kértek tőle, amiért egy ember kivételével cserbenhagyták. nekem olyan érzésem volt, mintha már készek lennének lovaggá ütni, amiért ilyen hősiesen helytállt, valamint ezzel is engesztelni akarnák Ahsokát. Itt én azt hittem, hogy valaki, akit három éves kora óta a Templomban neveltek, s az egész életét feltette arra, hogy Jedi lehessen, az csak nem fog elsétálni - nem véletlenül csinálták úgy, hogy mindkét döntés érthető lehessen. A Jedi Tanács azt is végignézte volna, ha kivégzik őt amiatt, amit el sem követett, s ezért megrendült bennük a bizalma, ráadásul tudhatta, hogy legközelebb nem lesz ilyen szerencséje, de nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez állt a történések mögött. Valljuk be, valahogy gondoskodniuk kell arról, hogy a 66-os parancs idején ne lőjék agyon, s íme, ezzel előre megoldották a problémát. Az EU kapui tárva-nyitva állnak majd előtte, amikor véget ért a sorozat.

     

    Előre láthatóan, a 6. évadban még láthatjuk őt, elvégre egy fontos karakterről van szó, aki sokat hozzátesz a sorozat népszerűségéhez. Nem tudom biztosan, mi lesz vele a jövőben, de három dolog jó eséllyel teljesülni fog a véleményem szerint: megkörnyékezi a Sötét Oldal - ellenáll neki, vagy sem, írói szemmel nézve, a Renden kívüli erőhasználókkal bűn lenne kihagyni az ilyet; Lux-al folytatódik a románca - most már ki is teljesedhet; túl fogja élni a sorozatot.

     

    Összességében: mozgalmas volt, de könnyen kiszámítható. Évadzárónak szerintem jó volt, ráadásul végig a kedvenc karakteremre koncentrált, 9 pontot adok neki a 10-ből :D

  15. Ebben a részben tovább folytatódtak a váratlan események. Nem tudom, hogy miért, de én arra számítottam, ha már Ventress is ott van, s már végre valahára összefogtak, akkor jutnak is valamire, de ez már csak a meglepetések ideje. Igaz, annál a pontnál, amikor Barriss csak úgy előrukkolt egy nyommal, már kezdtem gyanakodni, hogy ez sem fog túl jól elsülni, s a végén valóban így lett. Kezdetben csak néztem, ki lehet a támadó, aztán összeraktam magamban, hogy képzett erőhasználóról van szó, akit pont össze lehet téveszteni Ventressel. Nem tudom, pontosan mikor, de nem lehetet sokkal a rész után, amikor beugrott, hogy ez Barriss - furcsaálltam, hogy csak úgy a fülébe jutott a hely, ráadásul pont ott voltak a nanobotok. Erre jött az, hogy ezelőtt ő sokkal stabilabb volt érzelmileg, mint Tano, de most mégis megrázta az eset, ráadásul pont az ő testalkatával bírt a rejtélyes támadó. Mivel ő azok közé tartozott, aki, ha nagyon akarja, képes lehet letámadni Ventresst, aztán pedig legyőzni Ahsokát, ha nehezen is, de leesett, hogy ő az áruló :D

    Összességében, ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az előző, s nem találtam benne olyan dolgot, ami zavaró lenne, ezért megkapja a 10 pontot :)

  16. Érdekes egy epizód volt, mivel nem néztem trailereket, nagyot néztem, amikor Letta meghalt.

    Maga az ötlet, hogy Ahsoka kerüljön a célkeresztbe meglepő volt és izgalmas, s engem elég váratlanul ért, hogy akárhogy is próbálkozott a csaj, annál rosszabb helyzetbe került - itt meg kell jegyeznem, hogy a Tano-ról készült felvétel, ami Letta megölését akarta volna bizonyítani, nem volt valami meggyőző azok számára, akik tudják, mi fán terem az Erő. Értem én, hogy mindenképpen azt akarták, hogy a lány bűnösnek tűnjön, de ha erre bármelyik Jedi rápillant, azonnal tudná, hogy egy embert nem így szokás fojtogatni az Erő segítségével + javítsatok ki, ha tévedek, de a Jedik nem jártasak a gondolatolvasásban? Lehet, hogy egy másik erőhasználó ellen tud állni neki, ha akar, de szerintem a togrutának pont kapóra jött volna, ha beengedi őket a fejébe egy picit. Persze ez már a tárgyalás, szóval egy kicsit előre szaladtam :D

    A szökéstől kezdve lendületesen folytak az események, jól kiütköztek a fiatal előnyei, azonban kicsit túlzásnak éreztem, hogy csak úgy meglógott a mestere és a fél Köztársasági Hadsereg elől, de mégis számítani lehetett rá.

    A kis hiányosságokat leszámítva, én 9 ponttal jutalmaznám a 10-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.