-
Összes hozzászólás:
19.441 -
Csatlakozott:
-
Utolsó látogatás:
-
Győztes napok:
41
Tartalom típusa
Profilok
Fórumok
Naptár
Star Wars Feliratok
Darth Revan9 összes hozzászólása
-
Megváltozott a Batman 2 műfaji besorolása. Akció/kaland/scii-fi/fantasy, ellentétben az első résszel, ami akció/kaland alatt futott. https://www.cbr.com/the-batman-2-sort-of-gets-a-title-change-plus-a-genre-update/
- 1.645 válasz
-
- dc
- képregények
-
(további 3 címke)
Címkézve mint:
-
Erősen emlékeztet a cím A gonosz útvesztőjére - Labyrinth of Evil. Lehet, hogy a Sithek bosszújához lesz köze?
-
Malcolm J. Hunt: Bosszúangyal Nagyon sokrétű ez a könyv. Megragadott az a koncepció, amely egy tárgy, egy nagyhatalmú ereklye bemutatását tűzte ki célul. A korokon átívelő történetben a Bosszúangyal nevezetű csatabárd históriáját követheti nyomon az olvasó. A mágikus erejű fegyver erősen kötődik a bosszúhoz, mint érzelemhez, és különböző kultúrák közötti konfliktusokhoz. Sok szereplőt felvonultató kötetről van szó. Novelláskötetként is kezelhető, de én regénynek éreztem. Mivel sok a szereplő könnyen el lehet veszni a nevekben. Egy névjegyzék nem ártott volna. Nagy pozitívum, hogy szépen bemutatja a M.A.G.U.S. világának főbb korszakait, konfliktusait. Ezt remekül kiegészíti a fegyvert övező misztikum. Pont ezért megnyert a történet. Apró negatívum, hogy a múltban játszódó fejezetek lehettek volna egy kicsit hosszabbak is. Egy színes, összetett világ jelenik meg előttünk. A kedvenceim voltak Ran, a felkelő rabszolga, Shabyr, a judikátor, Ksssistr Cassyl a snil tudós, és az Ércdaloló története a Másodkórból. Érdekes volt a negyedkori sztori is, de annyira nem fogott meg. A keretként szoltóló prológus és epilógus lehetett volna kicsit hosszabb, a kalandozók nem nőttek a szívemhez, inkább a történetfűzért elindító és lezáró szerepük volt csupán. A gazdag történelmi kitekintő és a sok-sok rejtély nagyon bejött, emiatt szemet hunyok pár apró negatív dolog felett, mivel a pozitívumok fantasztikus élményben részesítettek. Első M.A.G.U.S. könyvnek annyira még nem ajánlanám, de talán harmadiknak, vagy negyediknek már igen.
-
Master of Evil címmel új felnőtt regény jön Adam Christophertől.
-
Boldog szülinapot, @RacerX!
-
Boldog szülinapot, @Szisz!
-
Jön az új Doktor Aphra sorozat Doctor Aphra Chaos Agent címmel.
-
Alexander Freed: Reign of the Empire - The Mask of Fear
Darth Revan9 hozzászólást írt ebben a topikban: Star Wars Expanded Universe
Az új könyvek közül azok egyike, ami abszolút nem érdekel. Hihetetlen, hogy változik az ember. -
-
Bán Mór regényeit elég sűrítetten adaptálják. A regénysorozat egy idő után belassul. A szerzőnek 12 könyv után sem sikerült eljutnia Nándorfehérvárig. A sorozat ellenben 10 rész alatt eljut odáig. Én legalább két évadot adtam volna. Az első két részben is iszonyatosan feszített a tempó. A pozitívum viszont, hogy a regényekre jellemző sokszor túlzottan részletes brutalitást sikerült tompítani. A meztelenkedésre és a szexjelenetekre számítottam a könyvek alapján.
-
R. A. Salvatore: Két kard A Vadászpengék-trilógia zárásában tetőfokára hág az északért vívott küzdelem és egy új korszak köszönt be az Ezüstgyepűk vidékén. Előfordul, amikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az ember számított volna rá. A Csarnok Vándorai hazatértek, de egy pusztító háború közepébe csöppentek bele, ahol a túlélésért vívott harc nagyon kemény. A küzdelem minden hőst próbára tesz és a végletekig hajszol. Annak idején több váratlan fordulat is borzolt a könyvben. Véget ért egy kor, amiben a törpék lehettek Mithrill Csarnoknak és környékének egyedurai. Van, amikor a sötétséget nem sikerül teljesen legyőzni, csupán hátráltatni, kordában tartani. A regény jól boncolgatta, az örüljünk a pillanatnak filozófiát. A mában élni sokkal fontosabb, sem mint azt elsőre gondolnánk. Ha nem élvezzük ki a jó dolgokat, később elveszhet minden. A jövőtől való teljes félelem nem szabad, hogy eluralja az elmét és a szívet, mert akkor a kétségbeesés ösvényén minden sokkal sötétebb.
-
Boldog szülinapot, @csoli1138!
-
Nem is. De előfordul, hogy véletlenül ugyanazt gondolom, mint egyesek.
-
Én is segítek neked egy kicsit. Mindig a saját véleményem, elvárásaim, nézőpontom számítanak a vélemény alkotásban. Nem szoktam hozzádörgölőzni a cégek, vagy épp rendezők nyilatkozataihoz. Tudomásul veszem, hogy ő így gondolja, de ez nem befolyásol bennem semmit.
- 2.113 válasz
-
- 1
-
-
Igen, tényleg egy ep7-nek, vagy akármelyik másik Star Wars filmnek nem kell utalást tartalmaznia minden egyéb, az adott univerzumban játszódó dologra. Viszont, én, mint az előzmény-trilógián felnövekvő generáció, a személyes szubjektív preferenciáink alapján elvárhattuk, hogy a folytatás-trilógia egyesítő szerepet töltsön be és sokkal több előzmény-trilógia elemet vonultasson fel. Én ezt kevésbé éreztem. Ebben @Rixon-nal értek egyet. Ő is és mások is megállapították, hogy a folytatás-trilógiában elsősorban az eredeti-trilógiához nyúltak vissza vizualitásban, történetmesélésben, és az eredeti-trilógián felnövekvő generációnak igyekeztek kedvezni elsősorban. Később, persze volt több előzmény-elem is, de ennek ellenére én a személyes ízlésemnek kevés volt. Ja, hogy ez kettős mérce? És? Akkor mi van? Kit érdekel? Véleményem szerint így működik az egészséges, normális szubjektivitás. Mindenki a saját a kedvenc dolgait, elemeit szeretné viszont látni egy adott műben. Ez másnak nem jó felfogás? Nem érdekel, ha így gondolják.
-
Egy Predator filmnek nem kell tartalmaznia utalást minden más Predator filmre. Ezt nem tekintem figyelmen kívül hagyásnak.
- 2.113 válasz
-
Boldog nőnapot kívánok a fórum hölgytagjainak.
-
A múltban játszódó Prey hogyan tudja ignorálni a Predatorst és a The Predatort?
- 2.113 válasz
-
Azért az érdekes lenne, ha a Disney azt mondaná, hogy az új, jövőben megszülető AvP filmek már részét képezik egy egységes Alien-Predator univerzumnak.
- 2.113 válasz
-
Most hallottam erről a Predator kerregésről... Út egy AVP sztorihoz?
- 2.113 válasz
-
R. A. Salvatore: A magányos drow A folytatás sokkal jobb lett, itt már kellően kibontakozik a konfliktus és ismét jelen van a mély drámával kísért katarzis is. Az Ezüstgyepűk vidéke megváltozik. A Lapályosnál történtek után az ork klánok sereglenek Obould zászlaja alá. Mithrill Csarnok törpéi visszavonulásra kényszerülnek, Drizzt a vadonban küzd tovább. Elkeseredett állapotok uralkodnak. Nehéz ilyenkor az embernek megőrizni a hidegvérét és a logikus gondolkodását. A veszteségekből fakadó traumák itt elég erőteljesen jelen vannak. A törpék elkeseredett harca szintén központi szerepet kap. Az előző kötethez hasonlóan itt is elég szépen kitárul a kultúrájuk, jobban megismerjük őket. A változások lassan érnek be. A cselekmény egyre inkább szélesebb perspektívát kap, ami a későbbi Drizzt-regényeket idézi. Kiváló, epikus folytatás.
-
25 ezer évvel ezelőtt nem. De pár ezer évvel a filmek előtt, miért ne? Palpatine maga is a Sith Birodalom jogutódjának tartotta a Galaktikus Birodalmat. Akkor akár a csatahajók és egyebek kialakításában is meríthetett pár ezer évvel ezelőttről.
-
Lehet, hogy igen, de lehet, hogy nem. A Jedik hajnalánál én is mád design-ra számítok. De könnyen meglehet, hogy Régi Köztársaság és az előzmény-trilógia között nem lesz túl jelentős különbség design-ban.
-
Fölöslegesnek érzem a Régi Köztársaság lovagjai játékokon számon kérni, hogy miért nem néz ki radikálisan másképp. Egy olyan galaxisban, ahol hatalmas, több száz több ezer éves távokat tesznek meg hetek, hónapok alatt, vagy űrben is megélnek lények... Ha a Saga filmekben is vannak ilyen elrugaszkodott dolgok, akkor belefér az is, hogy 4000 évvel korábban majdnem minden ugyanolyan. Vagy csak kevés dolog változott. A Star Wars inkább space fantasy és nem vérbeli sci-fi. Fantasy világokban fordul elő a leggyakrabban az, hogy a társadalmak akár több tízezer éven keresztül megvannak ugyanolyan, vagy hasonló szinten, és nincs radiális különbség két civilizáció között, amelyeket mondjuk 20 ezer év választ el.