Ody Mandrell összes hozzászólása
-
Box Office
Követi a SOLO tendenciáját, kicsit alatta. Már most 10 millió mínuszban vele szemben és mégis.... Valahogy más érzés. Ok nem hoz sokat, de fura mód alig hallani róla rosszat. Kínában pl. ez a legmagasabbra értékelt Disney égisze alatt készült SW film. Persze az eredményekben nem látszik, de egy hét alatt úgy tűnik majdnem duplázni tud, ami önmagában véve egy csoda. Koreában minden értékelés 90% felett van, de ott se hoz sokat a többi filmhez képest. IMDB 7.0, Rottentomatoes 88%. Kicsit disszonáns érzés, hogy ez nem tükröződik a bevételekben. A nem túl acélos számok ellenére talán kezdete lehet valaminek, ki tudja?
-
Starfighter spoileres topik
Ami őszintén szólva nem is lenne baj.
-
Starfighter spoileres topik
Rey nagyon népszerű a fanok között, de szerintem az átlag nézők is ismerik. Vissza fog térni!
-
Értékeld a filmet
Az előzményeket nagyon jól lezárták, ami ugye Gideonról és a Mandik hazatalálásáról szólt. A harmadik évad utolsó részének záró képkockái nem is lehettek volna frappánsabbak ez ügyben. Viszont az az érzésem, hogy ez a film Din Djarin és Grogu kalandjainak újabb korszakát vezeti fel. Be hoz olyan szereplőket, akikkel majd később többet is találkozunk. Rotta egyértelműen ilyennek tűnik, ezért én nagyon is kíváncsi vagyok a folytatásra. Amit lehet, hogy jövő év elején meg is kapunk csak nem Mandalorian lesz a címe, hanem Ahsoka.
-
Starfighter spoileres topik
Nekem tetszik ez az alapötlet. Viszont nagy fénykardpárbajról írnak. Kétlem, hogy Mia karaktere a sráccal vívna meg. Szóval kell lennie még egy felnőtt karakternek benne, aki a jó oldalon áll és fénykardja van. Milyen lenne már, ha ez a valaki Rey lenne. Bár tudom, Levy megmondta, nincs benne ismert karakter.
-
A háttérben lévő történetek, érdekességek
- Starfighter spoileres topik
Egy új pletyka szerint Mia Goth egy Erő-érzékeny karaktert játszik, akinek fénykardja is van. Egy galaxis szerte hírhedt hadúr és fegyverkereskedőnek dolgozik (őt játssza Matt Smith). A nő vadászik Ryan Gosling unokaöccsére.- Box Office
Ez még csak becslés. A várhatót hozhatja. 23.5 millió körül lesz a hétvége, ha hozza a Solo százalékait.- Box Office
Nálunk hoz legjobban a film a régióban, szóval a népszerűsége töretlen. Úgy tűnik. Persze várjuk meg a Starfightert. Ha az jó lesz de mégse termel, akkor el kell gondolkodni ezen a sloton. Sajnos a Disney-nél az Avatar lett a fő karácsonyi bemutató és kaszál is rendesen, pedig semmivel nem jobb filmek az SW-nél. Sőt! Örüljünk ha a 300 meglesz. Sovány vigasz de ez lett a legtöbbet termelt TV adaptáció.- Értékeld a filmet
A helyén voltak nagyon. Nekem pont az tetszik itt, hogy önállóan cselekszik, és nem mondja meg senki mit csináljon. Ha itt kapcsolatba lép Yodával, akkor az olyan érzést kelt, hogy nem bír el a helyzettel és segítségre szorul. Szerintem a jelenet értelme épp az, hogy saját kútfőből old meg egy krízis helyzetet.- Értékeld a filmet
Tudom, de meditáció útján pont Yoda szellemével kapcsolatba kerülni nekem nem biztos, hogy tetszett volna. Főleg, hogy nem tudunk semmit kettejük kapcsolatáról. Szerintem jó, hogy nem hozták be ezt, elvitte volna a hangsúlyt Yoda önállóságáról. Továbbá én nem éreztem karikatúrának Grogu Yodás utalásait. Inkább voltak ezek célzások arra, hogy akár az örökébe is léphet.- Értékeld a filmet
Jégh Attila mire gondol Grogu kapcsolatfelvétele alatt Yodával? Yoda már rég halott. Te pedig amit írtál az inkább volt egy 4-es kritika, mint egy 3-as.- Box Office
A hétvégére leszek kíváncsi, bár ebből a csütörtökből sok jóra nem számítok.- Box Office
Igen, abból a cikkből indultak ki a korábbi fejtegetéseim. Úgyis meglátjuk a jövőben mi a verdikt, de csodálnám ha nem lenne több Mando tartalom, akármennyit is hozzon végül a film. A SOLO esete teljesen más. Ott eleve akkora káosz volt, hogy nem csodálom a kudarcnak ítélést. Valószínűleg még az egyéb bevételek is gyengék lehettek.- Box Office
Egyébként itt visszautalnék Lucasra, aki talán az első volt aki többet kaszált a merchel, mint a filmmel. Igen, a legendás megállapodásáról van szó, amit a FOX-al kötött a New Hope bemutatása előtt.- Box Office
Nem a filmhez számolja, de a projekt okozta bevétel pozitívan számíthat a végső értékelésnél.- Box Office
Csak Groguból egy milliárd dollárt árultak ki az első és második évad idején. Önmagában az SW meg éves szinten hoz ennyit. Azért gondlom nem sírják tele a párnájukat ha néha nem hoz egy film milliárdot a pénztáraknál.... Persze kell a siker, hisz sokan abból ítélnek mennyit hoz a moziban. Ami a Grogut illeti még, számomra az előrelátás egyik jele, hogy baromi olcsó volt. Szerintem erre a filmre többet hiba lett volna költeni, de nekik 165 milliót megért mert úgy ítélték, az vállalható kockázat.- Box Office
Plusz Disney World, ahol egy állítólag új MF run is indult a film alapján, plusz a digitális kiadás bevételei majd, és még ott van az új Disney+ regisztrációk száma, akik kíváncsiak a sorozatra. Lehet már nem is csak a mozis bevétel számít, vagyis az számít kevésbé. Érdekességként a SOLO még 56 milliót rápakolt a mozis eredményére a DVD és BD eladásokból. Tehát 450 millió körül termelt és ebben semmi egyéb nincs benne.... Nyilván a Disney látja majd az igazi nyereséget és ha megéri neki, akkor lesz mozis (vagy akármilyen más) folytatás.- Box Office
Jelenleg $177,863,177 de ebbe csak a hétvégi nemzetközi adat van és az USA bevétel szerdáig. Tehát ez kb 6 nap bevétele, mínusz worldwilde. Tippre olyan 180 milla környékén állhat most. Hétvégén simán átlépi a 200-zat.- Értékeld a filmet
Rixon videós értékelése a filmről.- Box Office
Na mos testünk át a ló tuloldalára. Egyelőre nincs hatalmas baj, a film Worldwide még jobban is áll, mint anno a SOLO. Ez az első olyan film, aminek nincs köze a bejáratott régi SW brand karakterekhez. Egy hat és fél éve indult sorozatról beszélünk, ami most nagy vászonra lépett. Így hozott eddig WW-ben annyit, mint a SOLO, ami meg a Star Wars egyik legikonikusabb alakjáról szólt. Szóval ha innen nézzük, nincs nagy gond. Persze az ember mindig többet akar, meg jó lenne látni, hogy egy SW film halmozza a százmilliókat, de ez manapság már nagyon nem egyszerű. A témában ajánlom az alábbi cikket. Szerintem minden benne van. Star Wars News Net'The Mandalorian and Grogu' Exceeds Expectations With $98...The Mandalorian and Grogu is overperforming initial expectations, but does that make the new Star Wars movie a hit? We break it down.- Box Office
Nem úgy tűnik, pedig minden mutató szerint tetszik az emberek többségének. Na hátha a hétvégén megrohanják a mozit a kis srácok. Viszont benne van az is, hogy bejön a jóslatom.- Box Office
Sajnos a hétközi domestic számai nem túl acélosak. Hasonlókat esik, mint a Solo, semmi túlteljesítés. Hétvégén meglátjuk mi lesz, de valami pozitív meglepetést illene okoznia... Egyre inkább úgy érzem ez a nyári időpont nem való az SW-nek. A Statfighteren nagyon sok fog múlni.- The Mandalorian and Grogu spoileres topik
- Zene
Ludwig mesél a film zenéjének megalkotásáról. https://www.starwars.com/news/star-wars-the-mandalorian-and-grogu-soundtrack-feature - Starfighter spoileres topik