Ugrás a kommentre

Filmmustra


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elég régen foglalkoztunk már a Star Wars színészeivel, pedig bizony van miről szót ejteni. Hamarosan kiosztják az Oscar-díjakat és nem egy olyan film van a jelöltek között, melyben Star Wars színészek is szerepelnek. Most a nemrég és a még idén megjelenő filmjeiket vesszük sorra. Menjünk időrendben. A tovább mögött még nagyon-nagyon sok filmet találtok. wink.gif

 

 

Zero Dark Thirty – A bin Láden-hajsza (2012)

Kathryn Bigelow nagyon kedveli az ilyen háborús, katonás témákat, A bombák földjén (hat Oscart nyert) után nem mehetett el szó nélkül a Bin Laden téma mellett sem, és bizony Joel Edgerton (Owen Lars – Ep2-3) is feltűnik filmben, melyet Oscar-díjra jelöltek a Legjobb film, Legjobb női főszereplő (Jessica Chastain), Legjobb eredeti forgatókönyv, Legjobb vágás és Legjobb hangvágás kategóriákban.

 

 

 

 

 

 

Django elszabadul

Tarantino-film nincsen Samuel L. Jackson nélkül. Vagyis nem igazán van. wink.gif A legújabb műve, melyet öt Oscar-díjra jelöltek (Legjobb film, Legjobb férfi mellékszereplő, Legjobb eredeti forgatókönyv, Legjobb operatőr, Legjobb hangvágás), 2013. január 17-e óta megtekinthető a mozikban.

 

 

 

“- Hogy hívnak?

- Django.

- A d-t nem ejtik.”

 

 

Anna Karenina

A héten volt szerencsém Joe Wright legújabb adaptációjához, amelyről elsőre nem is tudtam igazán, hogy mit gondoljak. De pár nappal a megnézés után már úgy gondolom, hogy jó film volt ez. Úgyse ismertem nagyon részletekbe menően a sztorit, csak a végkifejletet, de a látvány miatt is érdemes volt megnézni. Ezt a filmet is több kategóriában jelölték Oscarra: Legjobb látványterv, Legjobb kosztüm, Legjobb operatőr, Legjobb filmzene. És ha már Joe Wright, akkor Keira Knightley (Sabé – Ep1) sem hiányozhat a címszerepből.

 

 

 

 

Az a bizonyos első év

Az előző komolyabb hangvételű filmek után rögtön itt van egy romantikus vígjáték, Rose Byrne-nel (Dormé – Ep2) és Simon Bakerrel a főszerepben. A filmet 2013. február 28-án mutatják be a magyar mozik.

 

 

 

 

Az óriásölő

Az én személyes kedvencem, Ewan McGregor is kicsit könnyedebb filmmel jön a cunamis A lehetetlen című filmje után. Az óriásölő 2013. március 28-ától tekinthető meg a magyar mozikban. Ewan McGregor miatt kötelező! wink.gif

 

 

 

 

42

Harrison Fordot legközelebb áprilisban láthatjuk a mozikban, mégpedig a Jackie Robinsonról szóló baseballos drámában, a 42-ben. Megmondom őszintén, amikor először feltűnt az előzetesben, hirtelen fel se ismertem…

 

 

 

 

A nagy Gatsby

A 2008-as Ausztrália után végre új mozifilmet láthatunk Baz Luhrmanntól. Korábban dolgozott már együtt Ewan McGregorral (Moulin Rouge), legújabb filmjét pedig Joel Edgerton miatt is érdemes lesz megnézni. A film 2013 májusában kerül a mozikba. Addig van idő elolvasni a regényt is. smile.gif

 

 

 

 

Thor: The Dark World

Ugyan még messze van a november, azért megemlítem, hogy ezzel a kreatív címmel fog visszatérni Thor (Chris Hemsworth) az ő Jane Fosteréhez, azaz Natalie Portmanhez. Amint lesz előzetes, hozom. smile.gif

 

 

Ender’s Game

Novemberben Harrison Forddal is találkozhatunk, ismét egy sci-fiben fog szerepelni, ez pedig az Ender’s Game. Egy regény alapján készült, a szerző a több díjjal is jutalmazott Orson Scott Card, a könyv magyar címe Végjáték és van néhány folytatása is. Ennek az elolvasására pedig még bőven van idő. Még én se olvastam, de mindenképpen kapni fog egy esélyt.

 

 

 

Teljes cikk megtekintése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.