Ugrás a kommentre

2011 - Regények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem szoktam ilyen összegző bejegyzéseket írni, de most mégis ilyen kedvem támadt, szóval essünk neki. smile.gif

 

Kezd visszatérni az élet a magyar SW könyvek kiadásába szerencsére, úgyhogy van miről írni. 2011-ben összesen hat darab könyv jelent meg, ami szerintem egész jól hangzik. Milyen jó lenne, ha 2012-ben is kéthavonta megjelenne egy-egy regény. Szóval, befejeztük a Darth Bane trilógiát, újra kiadták a Thrawn keze ciklust, volt egy egészen új, ugyan játék alapján íródott regény, a Tomboló erő, és karácsony előtt az elég réginek számító Én, a Jedi. Szerintem senki se panaszkodhat, mert megjártuk az ősi időket, aztán a Birodalom korát és persze az Új Köztársaság korát is. Jó, tudom, akkor is a legtöbb sztori az Ep6 utáni időszakból jött, de ezeket is lehet élvezni a sok Sith-es olvasmány után.

 

 

 

Dynasty_of_Evil.jpg

 

Az itteni reakciók alapján én arra jutottam, hogy a legtöbben a Darth Bane trilógiának örültek a legjobban. Tény és való, hogy itthon nagyon hanyagolva van az az időszak (sokan biztos megkönnyebbülten fellélegeztek, hogy végre nem egy Luke-Leia-Han sztori wink.gif ), szóval ezek a regények már ezért belopták magukat az olvasók szívébe. Arról nem is beszélve, hogy nagyrészt a rosszfiúk szemszögéből látjuk az eseményeket, és megismerjük a legendás Darth Bane történetét, közben pedig más Sith-ekről is kapunk bőven infót. Szóval ez a trilógia jó választás volt. smile.gif

 

a_mult_kisertete.jpg

 

A Thrawn keze ciklussal se lehetett nagyon mellélőni, hiszen rengetegen szeretik Timothy Zahn írásait, ehhez biztos hozzájárulnak a karakterei is, akik nélkül a szerző nagyon nem is tud elképzelni egy-egy történetet. Ebben a két könyvben pedig tényleg ott volt mindenki. Mara Jade, Karrde és híres kompániája, Pellaeon, a Zahnra jellemző két faj közti ellentét… És ugyan csak a háttérben, de ott volt Thrawn is, sokak örömére. wink.gif

 

tfu.jpg

 

Azért az újoncokból is kaptunk egy kis ízelítőt, méghozzá a pár éve megjelent The Force Unleashed játék Tomboló erő címen megjelent adaptációját. Sajnos még nem sikerült befejeznem (ígéretemmel ellentétben), mert jöttek az ünnepek, és minden jó elrontója, a vizsgaidőszak (fél szemem most is Prouston van), azért említést teszek erről a műről is, mert már elég sokáig eljutottam benne. Eléggé unikumnak számít szerintem, hogy egy játékból készül regény. Legalábbis nem túl gyakran találkozik ilyesmivel az ember. Néha-néha, egyik fejezetről a másikra azért érezni is ezt a játékszerű történetvezetést, mintha egy fejezet egy pálya lenne. smile.gif Nincsenek is olyan tarka-barka szereplők, mint például Zahnnál. És a visszajelzések alapján ezért a regényért nem is voltatok úgy oda, mint a Darth Bane trilógiáért. wink.gif

 

ijedi.png

 

Az idei év legutolsó Star Wars regénye az Én, a Jedi volt. Na erről tényleg nem tudok mit írni, mert sajnos még arra se volt lehetőségem, hogy beszerezzem (ezúton jelezném, hogy akinek van jó állapotú, használt Én, a Jedi könyve, és el szeretné adni/cserélni, dobjon egy mailt a jedi.rend@gmail.com címre). De erről se állíthatjuk, hogy olyan sablonsztori lenne, mert a chates beszélgetésekből sikerült már leszűrnöm, hogy az elbeszélés E/1-ben történik, és ilyennel még SW-s olvasmányaim során sosem találkoztam. Az E/1 elég ritka jelenség, és nem is olyan egyszerű bánni vele, de ha valaki jól eltalálja (és Stackpole miért ne találná el?), akkor sok pluszt hozzá tud adni a történethez.

 

Tehát nagyon jó dolog ez a sok új regény, de azért kiábrándító részei is vannak a kiadásnak. Például az árak egyre csak emelkednek, jó minden másnak emelkedik az ára, de itt, bizonyos könyveknél már enyhén túlzásba esett a kiadó. Durván 4000 Ft ilyen kisalakú könyvért, ráadásul semmi extra nincs rajta… Én személy szerint kicsit soknak érzem. Arról már nem is beszélve, hogy a legutóbb megjelenő könyveket csak és kizárólag a kiadótól lehetett megvásárolni, és így a kicsit soknak vélt árhoz hozzácsapódott a szállítási költség is. sad.gif Bízzunk benne, hogy a 2012-es évben ez a rendszer is pozitív változáson fog átmenni.

 

(Ahogy időm engedi, a képregényekről is ejtek pár szót, viszont a játékokkal bajban vagyok – szívesen fogadnék vendégírást, ha valaki összefoglalná a 2011-es játékokkal kapcsolatos eseményeket, jelezze itt a hozzászólásoknál, aztán írjon nekem egy mailt a jedi.rend@gmail.com címre.)

 

 

 

Teljes cikk megtekintése

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.