Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Már csak 32 nap a VB-ig!

 

Németország - Lengyelország

2006. június 14. szerda 21:00, Dortmund

 

Mint azt tegnap írtam, vége az első fordulónak, már mindenkit láttunk, tudjuk ki mire képes.

Egy ilyen versenysorozatot nézve körvonalazódnak a képességeik, az adott formák a csapatoknál.

Érdekes párhuzam, hogy 4 éve is a németek játszották az első meccset a második fordulóban. Akkor kicsit megtorpantak írek az utolsó percben egyenlítettek.

Ezen a ponton nagyon nehézzé válik az okoskodás, latolgatás. Hiszen az első meccs befolyásolja a további alakulást. Nem mindegy, hogy ki nyert, az első körben kinek kell az életéért küzdenie, vagy pedig, ki elégedettebb, nyugodtabb, magabiztosabb.

Mégis megpróbálkozunk vele.

Ugye két szomszédos ország csatázik, történelmük elválaszthatatlan. Focijuk sem kevésbé. Sok lengyel focizik németeknél, sőt Klose és Podolski sem tagadhatja le lengyel származását, Miroslav keresztnév és Lukas vezetékneve árulkodik.

Kellőképpen ismerhetik egymást a csapatok.

Történelem a németek oldalán áll, nagy főlénnyel állnak egymás elleni örökmérleg élén.

Mikor elkészült a sorsolás, és a német adón néztem, pár perc múlva már kész volt egy összeállítás a lengyel német nagy csatákról. Nem tétlenkedtek, már elő is keresték az összefoglalókat. Gerd Müller csak pofozta be a gólokat a lengyel kapuba.

 

Mivel a Németek otthon vannak, jól megy nekik a szomszéd ellen, szerintem simán behúzzák a meccset.

Tipp: 1: 40% X: 35% 2: 25%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HUN-ESP 0-2. Kiestünk.

Nem láttam, az előző két meccset. De nagyon gyengén játszottunk, szinte nem is voltunk egy súlycsoportban.

Támadásban max 2 passzig jutottunk előre. Harmadik sose sikerült.

Ellenben a spanyolok már most milyen összeszedettek. Tudják mit akarnak, nem csak odapattan a labda, hanem oda van téve. Nem csak irányba megy a beadás, hanem fejre. Nem csak az ember közelébe állnak, hanem "latapossák" a sarkát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knézy Jenő akkora ISTEN volt. ;)

Az az ember, olyan hangulatba tudta, hozni a nézőt! Igazi foci (sport) varázs!

Akkor kevésbé tudta értékelni az ember, de most mikor ilyen lédererekkel, vagy szántókkal gyilkolnak minket, kitűnik a lelkesedése, zsenije.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ember, olyan hangulatba tudta, hozni a nézőt! Igazi foci (sport) varázs!

Akkor kevésbé tudta értékelni az ember, de most mikor ilyen lédererekkel, vagy szántókkal gyilkolnak minket, kitűnik a lelkesedése, zsenije.

Ezek az RTL klubos valakik, fényévekre vannak tőle.

 

Aki ma a top-on van az Hajdú B.-Faragó-Török hármas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azért ;)

Már azt hittem nem ismerek valakit, még néhány rádiós hang nagyon jó.

Olimpián Sipos János remekelt. Meg most a Girod Itálián.

 

Nekem még a Horvát Ferenc is bejön, bár ha későn van a meccse, majdnem elalszik maga is. Egyszer el is aludt Snooker közben, bevágták egy szilveszteri összeállításba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 31 nap a VB-ig!

Bizony már csak egy hónap van!!!

 

Ecuador ? Costa Rica

2006. június 15. csütörtök 15:00, Hamburg

 

Nagyon fontos meccs a továbbjutás szempontjából. Két majdnem azonos képességű csapat játszik egymással. Aki kikap vélhetően utazhat haza.

Ecuadornak kevés a tapasztalata nemzetközi téren, otthon ugyebár jók az eredményei a tengerszint miatt.

Costa Rica ütőképesebbnek tűnik, több szempontból. Egyrészt jó néhány játékosa focizik ismert csapatban. Másrészt ők már túl lesznek a csoport talán legnehezebb ellenfelén a németeken. Kérdés milyen eredménnyel, de ha számukra kedvező az eredmény, akkor a továbbjutás kapujában nem torpanhatnak meg, és azért kell győzniük. Ha kikaptak, akkor az életükért kell küzdeniük.

Ecuador furcsább helyzetben van, mert ha lengyelek ellen nem érnek el semmit ( ugyebár a németek elleni eredménnyel nem nagyon számolhatnak előre), akkor már ki sem kell csomagolniuk, hisz akkor kevés lehetőségük marad megszerezni a továbbjutáshoz szükséges pontokat.

Elvileg 3 ponttal is tovább lehet jutni, de ahhoz döntetleneket kell játszania a két kiesőnek, és ki kell kapniuk a csoport elsőtől, míg a másik továbbjutó leikszel a csoportelsővel.

Ez volt a helyzet 98-ban Chilével. 3 döntetlennel és 3 ponttal második lett.

De ez extrém helyzet, normális esetben 6pont kell a továbbjutáshoz minimum, de már volt aki ennyivel kiesett.

 

Szerintem Costa Rica esélyesebb a meccsen, de szoros lesz a küzdelem.

Tipp: 1: 30% X: 30% 2: 40%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tegnap nem tudtam jelentkezni, mert nem volt jó a net egész nap. Ezért most duplázunk és letudjuk egyben az egész B csoportot.

 

Már csak 29 nap a VB-ig!

 

Anglia ? Trinidad és Tobago

2006. június 15. csütörtök 18:00, Nürnberg.

 

Anglia kerete még Rooney nélkül is nagyon erős. Elég komolytalan dolognak tartom, hogy így is nevezve legyen, teljesen felesleges egy ilyen sorozatban egy helyet elpazarolni. Elvenni a helyet egy teljesen egészséges embertől, annak tudatában, hogy ha esetleg Anglia döntőbe jutna, még ott sem biztos Wayne játéka. Totti eseténél azt mondtam, őt még így is kell vinni hisz ha valamit elérnek az olaszok, akkor ő is legyen részese, mert ő már annyit letett az asztalra. Ha akármilyen érmet kapnának az olaszok, akkor neki is akasztani kell egyet a nyakába, érmet pedig a vb-ken csak a kerettagok kapnak, még az edzők sem kaptak ilyesmit, eddig. Rooney-nak szerintem még le kell tennie valamit az asztalra, hogy ilyen előjogai lehessenek. Persze tehetséges, de még nincs eredménye, nem nyert semmit. Az angoloknál nálam Beckham és Owen van ilyen ?Tottis? helyzetben. Ők már letettek annyit, hogy egy érmet kaphassanak, de kérdéses persze, hogy ha mindenki elvinné az ilyenjeit, akkor is elég erősek lennének, hogy megnyerjék a sorozatot.

Rooney pótlására Theo Walcott lett behívva a keretbe, pótlás az furcsa megfogalmazás, hisz egyenlőre, még Rooney is a keretben van, mindenesetre egy biztos helyette még nem hívtak be senkit. Az említett fiatalemberben azaz érdekes, hogy még egy meccset sem játszott a Premier League-ben, Arsenal játékosa, de alacsonyabb osztályú csapatnak volt kölcsönadva. Tudhat valamit a gyerek, ha onnan beválogatják. Nekem az angolok csatársora rövidnek tűnik. 4 csatár Rooney-val együtt! Owen, Crouch, Walcott?! Hát ez nagyon sovány, ha valakinek nem megy, vagy kisebb sérülést szenved nincs tartalék, bár ez még nem benevezett keret, de aggasztó.

Tobago az esélytelenek nyugalmával várhatja a meccset. Néhány érdekes párharc és nagy találkozásnak is szemtanúi lehetünk. Hisz az ismertebb játékosaik a Premier League-ben fociznak. Legérdekesebbre felhívnám a figyelmet. Dwight Yorke találkozása Manchesteri csapattársaival. Igaz már csak 2-en vannak abból a garnitúrából a válogatottban, Neville és Beckham. Te jó ég micsoda csapat volt azaz MU. Ugye mindenki emlékszik arra a felejthetetlen BL döntőre, amikor a Bayern ellen fordítottak. (Ott is mit üvöltött Knézy! :peace: )

York akkor még csatár volt, azóta visszahúzódott a középpályára, ahogy az ?öregek? szoktak. (pl. Roberto Baggio)

 

Anglia mindenesetre sokkal nagyobb játékerőt képvisel, nem lehet gond nekik a Trinidadi kis ország. Még azt is figyelembe kell venni, hogy az Angolok ezen a napon már tovább is juthatnak.

Tipp: 1: 80% X: 10% 2: 10%

 

Svédország ? Paraguay

2006. június 15. csütörtök 21:00, Berlin.

 

Ugyanezen játéknap estélyén óriási csoport rangadó a második helyért. Ugyebár megint a bizonytalant is be kell valahogy számítani. Svédek valószínűleg behúzzák a Trinidad ellen szerezhető 3 pontot. Paraguay, esetében ez korántsem biztos. De nagyon sok függ attól mennyit tudtak elcsenni Angliától. De azért számoljunk azzal, hogy nekik jobban kell a pont, hisz hátrányban vannak a svédekhez képest mindenképpen. Paraguay amúgy is mindig az életéért küzd a vb csoportmeccseken itt sem lesz ez másként.

2002-ben leikszeltek Dél-Afrikával, aki a másik jelentkező volt a továbbjutó helyre, ez majdnem a kiesésüket jelentette, de akkor kiharcolták a továbbjutást. Itt nehezebb dolguk lesz. Nagyon éles, és szoros meccsre számítok.

Svédek egységesek. Ma hirdettek keretet és nincs meglepetés. Ibrahimovicnak nagyon fel kell javulnia a vb-re különben nincs helye a kezdőben, legalábbis nálam.

Keretük négy év alatt nem sokat változott, mi ezt saját bőrünkön tapasztaltattuk, hisz a 2002-es vb utáni két selejtezőn egy csoportban voltunk.

Szerintem a svédek vannak olyan erősek, hogy az utolsó fordulóban a csoportelsőségért játszanak majd, nem pedig a továbbjutásukat kell majd kiharcolni Anglia ellen.

 

Tipp: 1: 35% X: 35% 2: 30%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozsik keretet hirdetett.

 

Ilyen Dárdaival, Molnár Balázzsal, Vanczákkal, Vadócz-cal és Simekkel nem tudok mit kezdeni. :peace:

 

A többivel nincs nagy gond, sőt, bár mondjuk Lisztest én csapat és játék nélkül is beválogatnám.

Még Dvérit el tudtam volna képzelni, de az lehet, hogy már lemondta.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne viccelj már! Végre értelmes emberek a keretben!

Dárdai neked értelmes?!

 

Molnár Balázs iszonyat szarul játszik az utóbbi időben. Pl a dózsa ellen vasárnap.

Simek fél évig sérült volt, majd elpasszolták Temesvárra, onnan beválogatni.

Vadócz és Vanczák szerintem egyszerűen gyengék.

 

Többi valóban nevezhető értelmesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dárdai neked értelmes?!

 

Molnár Balázs iszonyat szarul játszik az utóbbi időben. Pl a dózsa ellen vasárnap.

Simek fél évig sérült volt, majd elpasszolták Temesvárra, onnan beválogatni.

Vadócz és Vanczák szerintem egyszerűen gyengék.

 

Többi valóban nevezhető értelmesnek.

Dárdai és Vadócz SIMÁN befér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dárdai nálam azóta le van írva, mióta hazajöttek Grúziából a 3-1-es Zakó után és röhögve (na jó csak vigyorgott, meg a vereséghez képest vidám volt) azt mondta, hogy Kikaptunk és? Túl magas mércét állítanak a szúrkolók állítsanak olyan mércét amit át tudunk ugrani. Mondta ezt a Dárdai. Legalább elvárnám, hogy szomorú legyen egy ilyenszar játék után és vereség után. Esküszöm én jobban le voltam törve a vereség után, mint ő. (Szombaton volt a meccs, hétfőn láttam a felvételt a focihétfőben, én még akkor is el voltam keseredve, ő meg vígan pofázik a reptéren, mikor szar volt, mint a bűn.)

 

Focistaként sem tartom sokra, szinte csak rossz labdái vannak, mindent elad és aztán vissza akarja szerezni, ekkor szokták megdícsérni, hogy küzd. :)

Meg mondják sokat fut, a saját maga által eladott labdákért. Én utálom, régen csak haszontalan játékosnak tartottam, persze mióta a fenti idézetet mondta végképp leírtam, ilyen mentalitású húzzon a francba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és most jut eszembe Bozsik legnagyobb kritikája!

Horváth András nincs még a keretben sem! :)

Pedig nem kell olyan marhanagy szakembernek lenni, hogy észrevegyük ez az ember iszonyatosat fejlődött, és hihetetlen jó formában van tavasszal.

Elég lett volna a góllövőlistára ránézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit lenézed Dárdait. Én teljesen másmilyen játékosank tartom. Nagyon hasznos futballista, aki ha kell, góllövésre is képes.

Ezután a "nyilatkozata" után szerintem nyugodtan megtehetem azt, hogy lenézzem.

De szerintem figyeld a passzait, nem véletlenül alig játszik a Herthában. Most megpróbálok objektív lenni. kb passzai 30% jók, és többnyire a hátrafelé adott labdái ezek, előre képtelen játszani, aztán fut, hogy visszaszerezze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Herthában épphogy húzóember volt, még Röber alatt. A BL-ben is nagyon jól játszott, igazi szűrő, brusztoló játékos. A Milan ellen a mezőny legjobbja volt Berlinben. Sajnos ott szalag szakadást is szenvedett, asszem Albertini rugta agyon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszer akkortájt striguláztam a jó labdáit, és kb 10ből 3 volt az arány. Most lehet előhozakodni, hogy szerelni is szokott, de ha az eladott labdáit levonjuk a szereléseiből, bőven minuszban vagyunk. De én tartom, hogy a saját eladott labdái után fut és néha szerel, de ha nem adja el vissza sem kellett volna szerelnie.

 

Az a Milan meccs kicsit régen volt ahhoz, hogy azzal a sérüléssel indokoljuk, hogy miért játszik olyan keveset mostanság.

Húzóember az igaz, de nem mindegy, hogy fel vagy le teszi azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen igenis jó volt, nem adta el a labdákat olyan nagy százalékban. Mostanéban is amikor játszott, nagyon dícsérték. Az új edzőnek mások az elképzelései, amibe nem fér bele. Remélem eligazol mostmár onnan egy olyan csapatba, ahol játszik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 28 nap a VB-ig!

Argentína ? Szerbia és Montenegró

2006. június 16. péntek 15:00, Gelsenkirchen

 

C jelű csoportban minden meccs a továbbjutásról dönthet. Könnyen pofára eshet bárki, akár mondjuk a gólkülönbség miatt.

Argentin és a Szerb foci hasonlíthatjuk sok szempontból, van nem is egy közös pontjuk. Temperamentumukat ismerve a két országnak, heves vérmérsékletűek. Nem is szeretnek ülni a labdán, és várni a sült galambot. Bátor támadójáték az erőssége mindkét csapatnak, ez az argentinoknál egy kis latinos könnyedséggel is párosul, míg déli szomszédainknál agresszív kemény játék jellemző. Nagyon nehéz lehet, bármelyik edzőnek nyugalomra, egy kis taktikázásra intenie fiait.

Mikor két olyan csapat találkozik, akiknek hasonló a stílusuk, ott két eshetőség szokott véghez menni, nyílt élvezhető játék, vagy kicsit óvatoskodó. Mindkettőből kisülhet gólzáporos meccs is. Jugók védelme nem a kevés kapott gólokról híres, és nem is a sportszerűség mintaképei, az biztos. Akármelyik oldalon lehet kiállítás, mert nem nyuszik ülnek egyik oldalon sem, nem riadnak vissza a keményebb eszközöktől, csetepatéktól és kakaskodásoktól. Egy nagyon erélyes, határozott, tekintélyes és rutinos bíró kell a meccsnek, hogy kordában tartsa az esetleges keletkező indulatokat.

Most egyik csapatra sem lehet azt mondani, hogy rutinosabba a másikon, hisz mindkét csapat fiatalításon ment keresztül az elmúlt években, de ha a játékos állományt nézzük argentinoknak van több olyan játékosa, akik klubjukban nemzetközi tapasztalatokat, vagy kemény bajnokikat játszanak hétről hétre.

 

Kicsit nehéz tippelni, hisz Argentínára jellemző, hogy kicsit hangulatcsapat, nem kevésbé a szerbek. Forma is befolyásol, nem is kicsit, hisz fel vagy le is röpítheti egy csapat hangulatát. Meg persze megint nem ismerjük az első forduló eredményeit. Ha Argentína topon van hangulatilag, akkor erősebbnek érzem őket valamivel, ha nem így lesz akár hengerelhetnek a szerbek.

Tipp: 1: 40% X: 25% 2: 35%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen igenis jó volt, nem adta el a labdákat olyan nagy százalékban. Mostanéban is amikor játszott, nagyon dícsérték. Az új edzőnek mások az elképzelései, amibe nem fér bele. Remélem eligazol mostmár onnan egy olyan csapatba, ahol játszik is.

Ő volt a barom, mikor szóbakerült a Bayernnél horribilis időre hosszabbított a Herthával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen igenis jó volt, nem adta el a labdákat olyan nagy százalékban.

A Pécsi időkre nem emlékszem bevallom. Válogatottban viszont egymással vetekedtek Somogyival. Te jó ég, hogy utáltam őket, reszkettem, ha náluk volt a labda, biztos volt, hogy eladják.

 

Azt elismerem, hogy jó lövése van messziről, de nem lő annyit, mint kéne. Próbálkozna többet elnézném, hogy elszórja a labdákat.

Horváth András jelenleg akkor is százszor jobb nála (is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hát a válogatottban mindenki sz*r volt, ezen nem kell kiakadni. Dárdai a Herthában játszott kiemelkedően.

Nekem a válogatott valamiért (nem is tudom miért :clap2: ) a szívügyem. A herthában tőlem úgy játszik, ahogy akar, de a címeres mezben nem vigyorogjon a grúziai vereség után. Bielefeldi vereség után vigyoroghat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.