Újabb spoiler, ezúttal a végső harcról és Kylo Ren sorsáról: https://makingstarwars.net/2019/12/a-new-detail-has-emerged-from-the-final-duel-in-star-wars-the-rise-of-skywalker/
Először van egy visszautalás Rey új, gyógyító képességére. A képességről úgy írja, hogy Rey empátiájában, odaadásában és szeretetében gyökeredzik.
Később, amikor Rey legyőzi Kylo-t a párbajuk során, Rey ezzel a képességgel megmenti Kylo-t a haláltól. Ezután Bennek látomása támad, amelyben Han szerepel, és lezajlik kettejük között egy klasszikus párbeszéd:
Ben: "I love y..."
Han: "I know"
Rájön, hogy jó ember, és hogy retteg attól, hogy Reynek valami baja esik.
A végjátékban amikor Rey és Kylo együtt néz szembe Sidious-szal, az utóbbi kiszívja belőlük az erőt, hogy megfiatalítsa magát. Ekkor mindketten a földre kerülnek. Ben ekkor rájön, hogy Rey megtanította neki az "odaadás erejét", tehát a gyógyítást. Meggyógyítja Reyt az Erővel, ami nagyon felbosszantja Sidioust és rátereli a figyelmét. És ekkor taszítja bele a feneketlen szakadékba Kylo-t Palpi. És never to be seen again
Ezután Rey fejében hallja a régi Jedik hangját, megerősödik, felkapja a másik fénykardot, és amikor Palpi rálövi a villámot, ő visszalöki rá, amitől Palpi megmurdel...
Ennyi lenne. Hát egy hajszálnyival jobb, mint a korábbi halála Bennek, de nekem ez így is sótlan... szinte full RotJ és Vader copy Sidiousnak elképesztően gagyin hangzik a végső halála...