Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hazudott? Igen. Bevallotta? Igen. Tett valamit ellene? Nem.

Hát kösz, de én nem fogom sajnálni. :D A többi háttérsztorijáról meg nem is beszélve.

 

Persze, hogy ezzel az újjal nem lesz jobb. Jól tudjuk, hogy nagy a bratyizás a komcsikkal. De megválasztottuk őket? Igen, meg. Agymosottaknak lehet emiatt tekinteni a többséget? Igen, hisz nekünk tökéletesen jó az ha lopnak, csalnak, hazudnak nekünk.

Szóval hogy is van észak-koreával az a dolog? :D

Aha, nekünk van internetünk, torrentezhetünk, írkálhatunk. Juhé! :D

Olyanok a vezetőink mint a nép maga. :( Egyébként nem értem miért lázongsz folyton, hisz neked ahogy vesszük, úri sorod van. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze választhatsz, de ha ellentmondasz nem is fogsz előrébb jutni.

Nem tudom, valahogy valamilyen szinten megy az előrébbjutás. :D

 

Egy másik példa. Csúcsfejlett arab országok, ahol alanyi jogon osztják a lakást. Itt pedig beledöglesz, hogy el tudj szakadni a szülői fészektől, esetleg várod az örökséget, vagy a lottó ötöst.

Hmm, úgy tudom, nekik van is valamijük, ami elég sokat ér, amiből ezt finanszírozni tudják. Itt szerinted miből finanszíroznánk ezt a luxust? Újabb kölcsönökből?

 

A Nagy Vezér. Sajnáljuk őket mert egy olyan embert imádnak, kell imádniuk aki megfossza őket a fejlett országokra jellemző ideológiáktól, "luxustól".

szerintem nem az a luxus, h fájdalomcsillapítsanak műtétkor. Aluxus az ingyen lakás. De ők is még a luxus mellett is lesik a helyet, ahol még befektethetnek, ha kimerülne az olaj. Nálunk befektetésre alig van pénz, nemhogy félretenni!

 

"Hazudtunk reggel, délben, este". Ismerős ugye? "Imádtuk" továbbra is, vagy legalábbis pár hónapig amíg le nem mondott elvtársai részére.

no de le lehetett v álltani őket? Le bizony! Volt lehetőség választani? Volt! Nekik nincs. Semmilyen esélyük sincs.

 

Egészségügy. Aha, van fejlett géprendszerünk, pár hónapos várakozási listánk és esetleg túl is élheted az egészet, ha a mentő nem furikázna veled keresztül a fél országon, hogy most akkor melyik kórház is fogad téged.

De legalább van, és jó esetben rendbe is hoznak.

Oldi. ez a félig tele, félig üres pohár esete. Neked félig üres, mindig azzal hasonlítod, hogy bezzeg nekik. Én azt mondom, nem vagyunk a csúcs közelében sem, de nem vagyunk az utcán, nem állnak mögöttünk puskával vagy korbáccsal, és nem viszik el a srácainkat mondjuk bedrogozott katonáknak. Van leheztőségem a srácot taníttatni. Neked is van lehetőséged tanulni - és remélem, h haszna is lesz!!! - De szerintem nem annyira rossza helyzet ahogy te lefested néha. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyanok a vezetőink mint a nép maga. :D Egyébként nem értem miért lázongsz folyton, hisz neked ahogy vesszük, úri sorod van. :D
Hát igen, de tudod hová jutnánk ha mindenki csak magával törődne ilyen formán. Amúgy meg kinek is van FULL HD plazmatévéje? :D :D :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol van itt nagy vezér kultusz a diktatúrákhoz képest? :( Gyurcsányé meg az egyetlen őszinte politikusi megnyilatkozás 1989 óta, csak az a baj, hogy ezt nem a TV -ben mondta el a nyilvánosságnak. Egyébként olvasd el az egész szöveget, gyakorlatilag végig nagyon jókat mond. Ő akart is változtatni valamit, csak hát szerencsétlen annyira bénán csinálta, hogy szükségszerűen belebukott. A másik, hogy a népek meg a demagógia (ami mos hatalmon van) nem is akar itt változást.

 

Sajnos az új hatalom még Gyurcsánynál is sokkal rosszabb lesz.... Karrde kiszámolta mennyivel fog kevesebbet keresni jövőre.... De ezt majd leírja ő. Persze a gazdagoknak jobb lesz...

minden résszel egyetértek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márti, annyira nem rossz a helyzet, valóban, mint észak-koreában. De nem is azt akartam én megcáfolni. :D Hanem rávilágítani arra, hogy sokban mi sem különbözünk az észak-koreai emberektől. Megalkuszunk, megelégszünk azzal ami van. Pedig lehetne több is, anélkül, hogy kárt okoznánk azzal másoknak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, az arab Jaffarnak meg még a kisujját sem kell megmozdítania érte :(
az észak koreai meg azt se tudja mi az a TV. :D

 

Egyébként nem lennék Jaffar amikor elfogy az olaj. Másuk ugyanis nincs. Ja de! A homok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az észak koreai meg azt se tudja mi az a TV. :D

 

Egyébként nem lennék Jaffar amikor elfogy az olaj. Másuk ugyanis nincs. Ja de! A homok.

Te meg nem tudod, milyen Ferrariban vezetni. :(

 

Jaja, nem hiába tepernek most arra, hogy fellendítsék a vendéglátóipart meg ami ehhez hozzátartozik. Építik a nyaralókat meg az üdülőközpontokat rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márti, annyira nem rossz a helyzet, valóban, mint észak-koreában. De nem is azt akartam én megcáfolni. :D Hanem rávilágítani arra, hogy sokban mi sem különbözünk az észak-koreai emberektől. Megalkuszunk, megelégszünk azzal ami van. Pedig lehetne több is, anélkül, hogy kárt okoznánk azzal másoknak. :(

Akkor úgy mondom, hogy választhatunk kisebb és nagyobb xar között. Nekik meg csak a sima xar van, és azért is hálát köll adjanak. És még csak nem is szabad elhinniük, ha azt hallják, másutt jobb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te meg nem tudod, milyen Ferrariban vezetni. :D

Jaja, nem hiába tepernek most arra, hogy fellendítsék a vendéglátóipart meg ami ehhez hozzátartozik. Építik a nyaralókat meg az üdülőközpontokat rendesen.

Csak hát gáz van, mert nem megy annyi nyaral, mint szeretnék. Mert azoknál is xar a helyzet, akiknek jobban ment... (persze az ő xaruk kisebb mint a mienk :( )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy mondom, hogy választhatunk kisebb és nagyobb xar között. Nekik meg csak a sima xar van, és azért is hálát köll adjanak. És még csak nem is szabad elhinniük, ha azt hallják, másutt jobb!
Ez így korrekt :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hát gáz van, mert nem megy annyi nyaral, mint szeretnék. Mert azoknál is xar a helyzet, akiknek jobban ment... (persze az ő xaruk kisebb mint a mienk :( )
Na jah. De még mindig jobb helyzetben vannak mint mások. Momentán ha elfogy az összes olaj, és nem lesz valami alternatív megoldás ( amit azért kétlek) mindenki meg fogja szívni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A miénk, a hófehérke Junior úgy is mászkált kicsit.

Majd figyelünk rájuk, hogy ne legyen gond az ilyen mászkálásból :D

 

Karrde kiszámolta mennyivel fog kevesebbet keresni jövőre.... De ezt majd leírja ő. Persze a gazdagoknak jobb lesz...

Az adójóváírás kivezetésének menetétől függ, de lehet 5 számjegyű is az összeg (tekintve azt is, hogy a családin kívül minden más kedvezmény megy, nekem meg van olyan, ami eddig járt). De erről többet nem igazán szeretnék írni, eléggé elkeserít így is, mert most az lesz, hogy aki keveset kapott, az még kevesebbet fog, aki meg sokat, az most még többet fog hazavinni.

 

De szerintem nem annyira rossza helyzet ahogy te lefested néha. :(

De elég rossz, csak szerintem nem úgy, ahogy ő írja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert most az lesz, hogy aki keveset kapott, az még kevesebbet fog, aki meg sokat, az most még többet fog hazavinni.
Amúgy is szeretik néhányan a lámpavasat emlegetni. Ez megér egyet, plusz egy Dunába lövést, majd karóba húzást. Így szépen sorban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is értelek most Ody. Mi ez a radikalizmus felőled? :(
Azt a kicsit is elveszik ami van, tőlem is. :D De vajon a gazdagok miért járnak jobban? ez az ami igazán dühítő. Dunára vizet? Még szerencse, hogy nincs családom, mert akkor nem itt pötyögnék, hanem melóznék most is, nehogy éhen halljunk. Egyszerűen a józan ésszel ellentmond ez az intézkedés. Nem is értem...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben valszeg igazad van :(
Ha megkérdezel az utcára került embert vagy afelé sodródót valszeg tényleg nincs igazam. Nem olyan rossz a helyzet. Hanem sokkal rosszabb.

 

 

Azt a kicsit is elveszik ami van, tőlem is. :D De vajon a gazdagok miért járnak jobban? ez az ami igazán dühítő. Dunára vizet? Még szerencse, hogy nincs családom, mert akkor nem itt pötyögnék, hanem melóznék most is, nehogy éhen halljunk. Egyszerűen a józan ésszel ellentmond ez az intézkedés. Nem is értem...
És ez megy már hosszú évek óta.

 

Épp tegnap mondta itt a szomszéd nekem ( nagyon hasonló a nézetünk, csak ő nagyon durván lehordja a célszemélyeket), hogy akármilyen, akármekkora sz*rral is nézel szembe, röhögd pofán. Nem szabad engedni, hogy totál leamortizáljon. Valahol még igazat is adok neki, már többször is ezzel vigasztalt. :D Mondjuk sokra nem megy vele az ember, de egy kicsit talán nyertesnek érzi magát ilyenkor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szerencse, hogy nincs családom, mert akkor nem itt pötyögnék, hanem melóznék most is, nehogy éhen halljunk. Egyszerűen a józan ésszel ellentmond ez az intézkedés. Nem is értem...

Ha tudnál annyit melózni, mert munka sincs elég, vagyis van, csak nehéz szerezni bárkinek.

Öcsém szerint a tömegektől tudnak elvenni, azért csinálják ezt. Sok kicsit sokra megy alapon. Egyébiránt meg odafent azt hiszik, hogy akinek alacsony a bére, az kap zsebbe. Kár, hogy ezek nincsenek tisztában a valósággal :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megkérdezel az utcára került embert vagy afelé sodródót valszeg tényleg nincs igazam. Nem olyan rossz a helyzet. Hanem sokkal rosszabb.

És ez megy már hosszú évek óta.

 

Nézd. tiznhárom-tizennégy éve szociális melósként dolgoztam. Anyás otthon, és lányotthon. Tudod milyen kevés akart bármit is tenni h jobb legyen neki? Ezügyben - másfélévig dolgoztam ott - nagyon is "kemény" vagyok.

Egyébként tegnap a suliban pont a dajkafizukról beszélgettünk. Nem fogok falnak menni az összeggel. De 7 éve albérletben lakunk, és valahogy mindig volt. Mondjuk mindig mondom, h valaki fent nagyon vigyáz ránk, nem egy kétségbeesett helyzetben jött mindig valami, ami kirángatott a trutyiból. :( És Írtál valamit, idézem : "akármekkora sz*rral is nézel szembe, röhögd pofán. Nem szabad engedni, hogy totál leamortizáljon." Ez életfilozófiám is lehetne. És azt hiszem, sokat fogok erre gondolni a kövi pár évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általánosságban fogalmaztam. Téged ez most ért utol.

Meg egy rakat másik embert, pl. az egész családomat, összeadva már nagyon sok lesz a visszaesés. Egyébiránt itt most nem lehet általánosságban beszélni. És most nem a szociális juttatásokról van szó (amit állambácsi juttat), hanem a rendesen dolgozó emberek fizetéséről, a kettő nem ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt meg odafent azt hiszik, hogy akinek alacsony a bére, az kap zsebbe.
Persze, hogy azt hiszik! Mert ez mutyisztán, és a mutyisok ebből indulnak ki. A sokat szidott külföldi cégeknél, multiknál ilyen nincs. Persze a szittya magyar vállalkozóknál létezik ez, de ezt lehet a magas adóra fogni meg egyéb bla-bla -t nyomni, de az az igazság, hogy magyar munkáltatónál nagyobb g*ci nincs. A legtöbb úgy indít, hogy szabi nincs. És ezeket támogatni? Aha persze.... Dögöljenek éhen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, örülök, hogy valami pozitív gondolatot sikerült megosztanom :)

Már ha egy ilyen gondolathoz pozitív fogalomnak kéne tárulnia. :S

Noh, mindegy. :(

A lényeg, hogy maradj erkölcsös, ne lopj, ne hazudj, ne csalj. Csak röhögj. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.