Ugrás a kommentre

Legacy


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Megérkezett a The Hidden Temple első része, sok-sok érdekességgel, és egy-két eléggé meglepő jelenettel, ami leginkább néhány szereplő felbukkanásában nyilvánul majd meg. Jó szórakozást! :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hidden Temple part 1.

 

Örülök, hogy Sazenék túlélték Ossust. Eléggé eldugott helyen van ez a Rejtett Templom. Úgy tűnik Gar Stazi most már tényleg az Új Birodalom szövetségese. Elég sok Jedi túlélte a 66-ost és elég sokáig eléltek. Cade javaslaátát tartom az egyetlen jó megoldásnak Kraytnek pusztulnia kell, így a többi Sith-tel könnyebben végezhetnek. Jariah apját tehát Tuum ölte meg. Érdekes. Vajon hogy történhetett? És vajon Jariah meg fogja ölni ezért Tuumot? Talán ez felborít mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúton elnézést szeretnék kérni mindenkitől, mert véletlenül ejtettem egy hibát a szövegben, aminek azonnal nekiálltam, hogy kijavítsam. Konkrétan ott, hogy Gar Stazi még nem lépett szövetségre az Új Birodalommal, csupán hajlandóak tárgyalni az ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura is volt, hogy kész tény a szövetség. No akkor most helyén van a dolog.

Mikor olvastam a hozzászólásokat kicsit furcsának találtam, amit Revan írt, de aztán amikor megnéztem akkor észrevettem, hogy tényleg én voltam az, aki félreírt. Mert eszembe jutott, hogy a két fél közti szövetség majd csak a Vektor utáni Renegade című epizódban fog megköttetni. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor olvastam a hozzászólásokat kicsit furcsának találtam, amit Revan írt, de aztán amikor megnéztem akkor észrevettem, hogy tényleg én voltam az, aki félreírt. Mert eszembe jutott, hogy a két fél közti szövetség majd csak a Vektor utáni Renegade című epizódban fog megköttetni. :para:

De legalább meglesz a Szövetség. :) Így Krayt Birodalma már komoly problémákkal fog szembenézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett a The Hidden Temple második része! Eljött az idő, hogy végre lehulljon a lepel Jariah Syn múltjáról. Cade Skywalkernek és a birodalmi delegációnak pedig szembesülniük kell a Jedi tanács döntésével. Jó szórakozást! :para: Jövő héten megérkezik majd az Into The Core, amely a Vektor közvetlen előzményének tekinthető. A főszerepben harmadik Darth Wyyrlok, aki a Prakith bolygóra utazik, Darth Andeddu erődjébe, hogy gyógymódra leljen az ősi tekercsekben a haldokló mesterének...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy Tuum valami megfelelő magyarázatot ad arra, miért ölte meg a Jariah apját. Szerintem Jariah egyszer csak magába száll, és elmúlik a gyűlölet benne. Vagy ellenkezőleg :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hidden Temple part 2.

 

Már a borító is nagyon ász. Az egyik legjobb a sorozatban. :para:

Tehát Tuum mégse gonosz szándékból ölte meg Jariah apját. Syn elég nagy hévvel támadt rá, de aztán magába szállt. Vajon a gyűlölete elmúlik?

Shado Cade elleni támadása igazi meglepetés volt. Ez nem valami Jedi viselkedés. Pont Shado prédikált a Sötét Oldalról, miközben olyat tett, ami nem Jedire vall. Elítélem Shado viselkedését. A karaktere nagyot esett vissza a szememben.

A Jedi Tanács döntését sem értem. 130 évvel korábban Obi-van és Yoda nagyon bíztatták Luke-ot, hogy szálljon szembe Vaderrel és az Uralkodóval. Ők meg most tétlenül nézik Krayt-ot.

De legalább a Birodalmi Lovagok kitartottak Cade mellett. Shado csatlakozása meglepetés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shado Cade elleni támadása igazi meglepetés volt. Ez nem valami Jedi viselkedés. Pont Shado prédikált a Sötét Oldalról, miközben olyat tett, ami nem Jedire vall. Elítélem Shado viselkedését. A karaktere nagyot esett vissza a szememben.

Azt azért tegyük hozzá, hogy Shadónak elég nyomós indokai voltak, hogy így cselekedjen. Kezdjük ott, hogy mivé lett Cade Skywalker ezalatt a hét év alatt. Eleinte egy űrkalóz volt a Crimson Axe fedélzetén, utána pedig fejvadász lett belőle. Ezek mind tipikusan olyan alvilági alakok, akikben a Jedik alapjában véve nem bíznak, az pedig még csak hab a tortán, hogy Cade rezzenéstelen tekintettel adta fel Hosk Trey'list. Nem beszélve Cade különleges képességéről, amelyet eddig akárhányszor használt, szinte mindig egy hajszál választotta el attól, hogy a Sötét Oldal végleg eluralkodjon rajta. És miután Cade önfejűen, felkészületlenül besétált a Sithek templomába, Shadónak joga volt feltételezni azt, hogy Cade átállt a Sötét Oldalra, ahogyan ezt Wolf Sazennek is elmondta a The Hidden Temple első részében. És ha Cade valójában a Sötét Oldalon állt volna, akkor Shado igenis helyesen tette, hogy megakadályozza azt, hogy egy szó nélkül belesétáljanak a Sithek csapdájába. Cade-ről szinte egyetlen Jedi sem tudja igazán megmondani, hogy igazából most az Erő melyik oldalán áll, egyedül a Skywalker név az, amely reményt ad nekik arra, hogy még mindig a Jedikkel van. Igazából nem Shado változott meg, hanem Cade volt az, aki az elmúlt hét évben elérte azt, hogy az egykori legjobb barátja már egyáltalán nem bízik benne, sőt, már a Jedik ellenségét látja benne.

A Jedi Tanács döntését sem értem. 130 évvel korábban Obi-van és Yoda nagyon bíztatták Luke-ot, hogy szálljon szembe Vaderrel és az Uralkodóval. Ők meg most tétlenül nézik Krayt-ot.

A jelenlegi Jedi tanács három tagjából ketten, névszerint T'ra Saa és K'Kruhk még a Régi Köztársaság idején váltak Jedi lovagokká. És ne felejtsük el, hogy a Régi Köztársaság Jedi lovagjai miért buktak el. Mert vakok voltak, és nem vették észre azt, ami mindvégig ott volt az orruk előtt, és görcsösen ragaszkodtak a Jedi kódexhez. Nem csodálkoznék azon, ha T'ra Saa és K'Kruhk még mindig ilyenek lennének.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért tegyük hozzá, hogy Shadónak elég nyomós indokai voltak, hogy így cselekedjen. Kezdjük ott, hogy mivé lett Cade Skywalker ezalatt a hét év alatt. Eleinte egy űrkalóz volt a Crimson Axe fedélzetén, utána pedig fejvadász lett belőle. Ezek mind tipikusan olyan alvilági alakok, akikben a Jedik alapjában véve nem bíznak, az pedig még csak hab a tortán, hogy Cade rezzenéstelen tekintettel adta fel Hosk Trey'list. Nem beszélve Cade különleges képességéről, amelyet eddig akárhányszor használt, szinte mindig egy hajszál választotta el attól, hogy a Sötét Oldal végleg eluralkodjon rajta. És miután Cade önfejűen, felkészületlenül besétált a Sithek templomába, Shadónak joga volt feltételezni azt, hogy Cade átállt a Sötét Oldalra, ahogyan ezt Wolf Sazennek is elmondta a The Hidden Temple első részében. És ha Cade valójában a Sötét Oldalon állt volna, akkor Shado igenis helyesen tette, hogy megakadályozza azt, hogy egy szó nélkül belesétáljanak a Sithek csapdájába. Cade-ről szinte egyetlen Jedi sem tudja igazán megmondani, hogy igazából most az Erő melyik oldalán áll, egyedül a Skywalker név az, amely reményt ad nekik arra, hogy még mindig a Jedikkel van. Igazából nem Shado változott meg, hanem Cade volt az, aki az elmúlt hét évben elérte azt, hogy az egykori legjobb barátja már egyáltalán nem bízik benne, sőt, már a Jedik ellenségét látja benne.

 

A jelenlegi Jedi tanács három tagjából ketten, névszerint T'ra Saa és K'Kruhk még a Régi Köztársaság idején váltak Jedi lovagokká. És ne felejtsük el, hogy a Régi Köztársaság Jedi lovagjai miért buktak el. Mert vakok voltak, és nem vették észre azt, ami mindvégig ott volt az orruk előtt, és görcsösen ragaszkodtak a Jedi kódexhez. Nem csodálkoznék azon, ha T'ra Saa és K'Kruhk még mindig ilyenek lennének.

 

Ezekben mind van valami. De Shado csak feltételezésekre épít. Sokat kockáztat, mert, ha megöli Cade-et lehet, hogy a reményük is elveszik arra, hogy béke legyen a Galaxisban.

 

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy T'ra Saa és K'Kruhk Luke után tértek csak vissza a Jedi Rendbe máskülönben nem így állnának hozzá a dolgokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de tartozom mindannyiótoknak egy vallomással. Hazudtam nektek, és az Into The Core a jövő hét helyett még ma megérkezett. Remélem meg tudtok nekem bocsátani. :D Jó szórakozást hozzá! :)

Viszont most lepihenek egy kicsit, hiszen az ezt követő epizódok már a Vektor részét képezik, és én személy szerint nem akarom elrontani az eredeti képregény elolvasásának élményét egy rövidebb összefoglalóval. Amíg idehaza megjelenik a Vektor négy része, addig külföldön is folyamatosan jelennek meg újabb és újabb epizódjai a Legacynak, hogy aztán legyen miből összefoglalót írnom majd. :D

 

thefutureofthesith.jpg

The rule of one. The future of the Sith.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Into the Core

 

Nihl, mint kísérleti patkány. Így is megszívta. Azok a vong csontkinövések olyan fájdalmasak lehetnek, hogy szerintem még a halál is jobb.

Wyyrlok elég kitartó és hű Kraythoz. Gerlun meg a néhai Andedduhoz hű. Az az életelszívós trükk elég jó volt. Andeddu elég gyenge ellenfél volt, hamar kidobta a taccsot. De legalább Wyyrlok szerzett egy csomó érdekes cuccot. Köztük van valami a Muur talizmánról is.

És most már képban vagyunk végre valahára a Vektor végkifejlete előtti esményekkel, hála neked KisKósa. Köszönjük ezeket a nagyon szép, tartalmas összefoglalókat, kíváló munka. :D:D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most már képban vagyunk végre valahára a Vektor végkifejlete előtti esményekkel, hála neked KisKósa. Köszönjük ezeket a nagyon szép, tartalmas összefoglalókat, kíváló munka. :D:):D

Köszönöm, de azért nem kell zavarba hozni. :D

Néhányotokat biztosan foglalkoztatja az, hogy hogyan is nézhetett ki Jariah Syn apja. Vagyis, igazából egyáltalán nem biztos, csak feltételezem, hogy érdekel titeket. Itt van róla egy kép. :) Jah, és attól, hogy egy ideig nem lesz új összefoglaló, addig még remélem nem fog kihalni a topik. :)

 

zarebsyn.png

Zareb Syn

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég rossz arc kinézete van. :D Azt hiszem Zareb Syn tipikus kalóz-bandita volt.

Hááát... Nem volt egy kiscserkész, annyi bizonyos. :o Nos, Darth Stryfe lépett Darth Nihl helyére. Stryfe nagyúrról azt kell tudni, hogy az Új Sith Rend talán az egyik legbrutálisabb, legvadabb és egyben legkegyetlenebb tagja. Eddig csak egy jelentéktelen mellékszereplő volt, most azonban ő lett az egyik főszereplő. Számomra közel sem annyira szimpatikus, mint amilyen Nihl karaktere volt, de mivel Nihlt életben hagyták az írók, talán valamikor visszatérhet még a sorozatba.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Nem volt egy kiscserkész, annyi bizonyos. :D Nos, Darth Stryfe lépett Darth Nihl helyére. Stryfe nagyúrról azt kell tudni, hogy az Új Sith Rend talán az egyik legbrutálisabb, legvadabb és egyben legkegyetlenebb tagja. Eddig csak egy jelentéktelen mellékszereplő volt, most azonban ő lett az egyik főszereplő. Számomra közel sem annyira szimpatikus, mint amilyen Nihl karaktere volt, de mivel Nihlt életben hagyták az írók, talán valamikor visszatérhet még a sorozatba.

Talán Stryfe és Nihl egymásnak esnek Krayt kegyeiért. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán Stryfe és Nihl egymásnak esnek Krayt kegyeiért. :lol:

Mivel én már ismerem a Vektor végkifejletét... Nos, ezt erősen kétlem. :para:

Egyébként érdekes párbaj lenne. Nihl gyors és mozgékony harcos, míg Stryfe brutálisan erős. Gyakorlatilag kiegészítik egymás hiányosságait. Együtt szerintem sokkal ütőképesebbek, szinte legyőzhetetlenek lennének. Amúgy nem igazán értem, hogy az írók miért tették ezt Nihl nagyúrral. Nem tudtak már többet kihozni a karakteréből, vagy mi?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz Celeste a Legacyben. Csak a Muur talizmán miatt élhet még. Biztos meghosszabította az életét.

Ráadásul úgy, hogy egy percet sem öregedett. Karness Muur nem bízott semmit sem a véletlenre, amikor megalkotta ezt a talizmánt. Akárhogyan is próbáltam életben tartani ezt a topikot, szerintem mindenképp ki fog halni. Legalábbis addig, amíg meg nem érkeznek a Vektorok, aztán utána megint lehet miről beszélgetni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul úgy, hogy egy percet sem öregedett. Karness Muur nem bízott semmit sem a véletlenre, amikor megalkotta ezt a talizmánt. Akárhogyan is próbáltam életben tartani ezt a topikot, szerintem mindenképp ki fog halni. Legalábbis addig, amíg meg nem érkeznek a Vektorok, aztán utána megint lehet miről beszélgetni. :D

Egy percet sem öregedett? Jó kis cucc. Kíváncsi vagyok vajpn elpusztul-e e történet végén?

Legacy mellett ott van még az NJO, Dark Nest, Legacy of the Force, Fate of the Jedi. Csak az a baj, hogy ezek eseményeivel halványan vagyok tisztában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogyan is próbáltam életben tartani ezt a topikot, szerintem mindenképp ki fog halni. Legalábbis addig, amíg meg nem érkeznek a Vektorok, aztán utána megint lehet miről beszélgetni. :D

Szerintem emiatt ne bánkódj, mert máshol is vannak topikok, amik hónapok óta nem mennek, aztán egyszer csak valaki előhozza. Majd ha lesz miről írni, akkor megint írunk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Már október van. :evil: Most már csak 1-2 hét és jön a Vektor 9. és 10. része.

Jah... Én is várom már a magyar megjelenést... Bár nekem már sok újdonsággal nem fog szolgálni. :D Ugyanis én már tudom mi lesz az az esemény, amely fordulópontot jelent majd a Galaxis történelmében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs kedved esetleg spoiler mögött beírni azok kedvéért, akik nem olvassák el a képregényből? :D

Őszintén? Nincs. :D :D

Egyébként azért nem, mert tudom, hogy ha spoiler fül mögé is rakom, Revan ígyis úgyis elolvassa majd, és azt akarom, hogy izguljon, és jól pofára essen a végén! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.