Ugrás a kommentre
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Star Wars SAGA Fórum és Hírportál

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.
A fórum támogatása

RockySkywalker

Fórumtag
  • Csatlakozott:

  • Utolsó látogatás:

  1. Igen, és a Resistance-ben is nagyon rossz lett volna véleményem szerint, ha megjelenik. Maul után én még max egy tényleges klón lázadást, és annak leverését elmesélő sorozatot néznék még meg, aztán szerintem is jöhetne végre valami új
  2. Őszintén, én a Mandoverse karaktereit is egy kicsit unom már. Úgy vagyok vele, hogy szeretem Ahsoka-t, szeretem a Ghost Crew-t, Mando-t, Thrawn-t, stb. De zárják végre le őket, mert úgy érzem, hogy már a legvégénél járunk, ami az ő történetüket illeti. Az, hogy Maul keveset szerepelt a sorozatokban meg a filmekben, szerintem pont nem baj. Akkor hozták be, amikor volt értelme is. Inkább ez legyen, minthogy túlhasználják a karaktert. Merthogy Ahsoka-t sem kellene például a Mandoverse-en kívül sehol sem szerepeltetni, az is biztos. Az, hogy Dooku vagy Griveous milyen keveset szerepeltek, az már más. Dooku-ról van egy könyv, ami a születésétől elmeséli a történetét, Griveous-ről meg ugyan megnéznék valamit, de a Filoni féle TCW-ben nekem kicsit csalódás volt az, hogy a nagy Jedi gyilkos terminátor hét évad alatt mindössze egy Jedi-t öl meg, és mindig megfutamodásra kényszerül. Értem hogy Windu azt mondja a Sithekben hogy gyáva ellenfél, de attól még hagyják már hogy néha megnyerjen egy két csatát. Lényeg lényeg, nem kell teljesen elengedni az ismert karaktereket, de ne ők legyenek feltétlenül a középpontban. Én annak örülnék, ha a Shadow Lord meg a többi foltozgatás után inkább már egy új érában lévő sztorik lennének a reflektor fényben, az EP3 és 4 között meg adjanak ki felőlem könyveket, de mozgóképen nem kellene még sokáig az legyen a központ (vagy a Mandoverse, bár hozzáteszem, hogy annyiban vegyes érzéseim vannak, hogy kellene még ott Thrawn mellé egy másik ellenfél, amihez viszont kellene egy újabb Mando évad). A Maul videójáték meg habár menő lett volna ugyan, de történetileg szerintem egy hatalmas katyvasz lett volna. Konkrétan a Red Fly csapata (ők tervezték volna a játékot) hiába kérték, nem kapták kézhez a TCW Maul visszatéréséről szóló epizódjainak a forgatókönyvét, így aztán ha jól tudom, kreatív nézeteltérésük lett Lucas-al. Arról már nem is beszélve, hogy Darth Talon megjelenése a játékban megint felforgatta volna az akkori idővonalat
  3. Én azt nem értem hogy Ventress-t minek hozták vissza, ha a Sötét Tanítványban remekül lezárták a történetét. A Bad Batch-ben is értelmetlen volt a visszahozatala, bármelyik másik Jedi túlélőt behozhatták volna helyette (mondjuk Quinlan-t). A Rejtett Ösvény szerepeltetésének értelmét én sem látom, azzal inkább egy Ventress sorozatban kellene foglalkozni, bár én inkább egy Quinlan Vos sorozatnak örülnék, Ventress-t és Lyco-t meg kihagyhatnák belőle
  4. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 5. évad
    Nem baj, én a Mandalorian második évadjának az újra nézése közben lepődtem meg, hogy a negyedik részben Cara Dune akciózik egyet azzal az aqualish bandával. Azelőttig az a jelenet valamiért kimaradt nekem. Vagy hogy a Rebelsben Ezra is harcolt a Sötét Karddal
  5. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Clone Wars - 5. évad
    Majdnem mindenben egyetértek, egyedül azzal nem hogy Anakin itt csalódik vagy dühös nagymértékben a Tanácsra. Szerintem az első akkor érte, amikor Obi-Wan megjátszotta a halálát, és a Tanács nem avatta be a tervbe. Még nagyobb csalódásként érte az egész, hogy Obi-Wan vélte úgy, hogy jobb, ha ő neki nem szólnak erről
  6. Egyetértek, nekem is nagy csalódás lenne, ha nem a Malachorral zárulna a történet. Én is szeretem Mault, meg minden, de addig üssék a vasat, ameddig még meleg, és tudják végre elmesélni Maul életének az utolsó hiányzó láncszemét
  7. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    A Droid Gotra kapcsán én örültem, hogy live action-ben is tiszteletüket teszik. Nagyon tetszett a korábbi szerepeltetésük azokban a művekben, ahol korábban a megjelentek (Doctor Aphra 2016, Koréliai Hajsza)
  8. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    @Bomarr, @Dei, @Sinistra, @Donát, @tomcsi80, utólag is Boldog Szülinapot nektek, bocsi hogy nem köszöntöttelek fel eddig titeket
  9. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Én nekem szerintem a főcímdal maradt meg igazán, főképp mert maga a jelenet is nagyon tetszett, ahogy stáblista megy, és Mandoék megérkeznek az Adelphi bázisra. De a This is the Way sem rossz.
  10. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: Expanded Universe
    Sziasztok, remélem a kérés nem megy szembe a fórum szabályzatával, de a Kix-ről szóló novellát (asszem The crimson corsair and the lost treasure of Count Dooku a címe) valaki fel tudná rakni pdf-be? Mindig is érdekelt ez novella, de csak mostanában kezdtem összegyűjteni magamnak a rajongói fordításokat, és mostanra már sehol sem tudtam megtalálni
  11. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Acolyte
    Kár. Reméltem hogy átveszik a Plaugeis könyvnek ezt a részét, mert nagyon szerettem azt a könyvet. Szerintem az eddig a kedvenc Legends könyvem
  12. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: The Mandalorian and Grogu
    Na szóval: Nekem össz-visz tetszett a film, de az biztos, hogy az első két évad minőségétől azért még egy kicsit odébb vagyunk. A film első fele tök jó, ahogy Djarin levadássza a birodalmi hadurat azon a havas bolygón, és aztán kapja a következő megbízását. Zeb tökre jól működött eggyütt Mandoval, bár azért Kallus-t hiányoltam mellőle. Rotta szerethető volt, és nem is volt rossz egy izmosabb Huttot látni mozgóképen. Emellett a Shakari arénában lévő harc is király volt, engem egy kicsit a KOTOR-ra emlékeztetett, csak itt emberek helyett űrlények voltak. Ward karaktere pedig habár nem egy Wedge Antilles vagy egy Ackbar admirális, de azért neki is szerethető volt a karaktere, remélem hogy majd látjuk még. Grogu kapcsán meg örülök, hogy amíg a film második felében egy jelentős szerepet kapott, az már nem csak azért volt, merthogy kell egy csomó Baby Yoda content, hanem úgy éreztem, hogy volt is értelme. Láthattuk, hogy most már a saját lábán is meg tud állni, hogy már valami látszik abból, hogy Din mandalore-inak neveli. Embo szerepeltetésének is örültem, ahogy annak is, hogy nem rúgták fel a kánont azzal, hogy meghal a Din elleni összecsapásban. Az űrlények engem személy szerint nem zavartak, én pont hogy pozitívumnak éltem meg, hogy ennyi űrlény volt szerepeltetve. A zene is f*sza volt, és annak ellenére, hogy annyira nem örültem még neki amikor kiderül, hogy benne lesz, de nagyon jó volt újra látni a Razor Crestet. Viszont itt jönnek a negatívumok, amikből most a hozzászólásomat írva jövök rá, hogy van belőlük bőven. Janu Coin felvezetése sokkal jobb, mint maga a karakter. Tökre izgalmas és érdekes koncepció, hogy konkrétan még az ÚK hírszerzése is csak a nevét tudja, de azt nem hogy hogy néz ki meg hol tartózkodik. Csak az a baj, hogy az ő nevét már a marketing ellőtte, illetve egyáltalán nem volt olyan fordulatos, amilyen azzal az egyébként brilliáns felvezetéssel lehetett volna. Scorcese (tuti rosszul írtam a nevét) karakterét nem értem, hogy minek kellett összekötni Rio-val a Solo-ból. Ha ennek lett volna valami értelme a fanservice-en kívül, akkor nem bánnám, de magában a filmben még csak említést se tesznek Rio-ról. Nyilván tudom, hogy szőrszálhasogatás, meg nem is negatívum, inkább egy kis értetlenkedés ez a részemről. A sisak levétele pedig ugyan nem a film hibájából, de számomra baromira érdektelen és súlytalan lett már. Most már ha le van véve róla a sisak, akkor nyugodtan visszamehet a Mandalore-ra, megfürödhet a Mythosaur társaságában, és kész, most már megint a Manda'lor útját járhatja bármilyen akadály nélkül. Borzasztóan zavar, hogy míg az első két évadban ennek még volt súlya, addig a harmadik évadnak köszönhetően már egyáltalán nem az ebben a filmben sem. Embo-nak pedig habár örülök, de nagy szívfájdalmam, hogy Filoni és Favreau egyáltalán nem gondoltak az OT-s fejvadászak behozására a Mandoverse-be. Visszahozzák Embo-t meg Cad Bane-t, beemelik a képregényekből Krrsantan, és kitalálnak új fejvadászokat is, mint Fennec Shand, de egy Bossk, Dengar, vagy egy Zuckuss már nem megy nekik? Komolyan? És ugyan valamennyi hatása van a film eseményének a galaxisra, hisz két Árnyéktanács tag ki lett vonva a képből, és a Huttoknak is valószínüleg meggyengül a hatalmuk, főképp azért, mert Rotta nem akarja elfoglalni a helyét a trónon, de egy picit mégis az érzése van az embernek, hogy olyan sokat mégsem haladtunk előre. ég egy olyan birodalmit sem ismerhettünk meg, aki ha nem is egy Thrawn, de egy érdekes figura, és egy olyan fenyegetés, akire még oda kell figyelni, kiegyenlítve ezzel az arányokat. Engem ugyanis nagyon zavar, hogy a jók oldalán ott van Mando, Grogu, Bo-Katan, Ahsoka, a Ghost crew, ha nagyon akarják, akkor Luke, Han, és Leia, de a rosszak oldalán pedig csak Thrawn és Pellaeon az egyetlen rosszfiúk. Végezetül tényleg nem volt rossz a film, thank god mérföldkövekkel jobb minőségileg, mint a harmadik évad, de sajnos a második évadhoz nem fér fel. És ugyan már elengedtem, de szerintem 7 év kihagyás után még mindig azt mondom, hogy egy nagyobb volumenű sztorival kellett volna visszahozni a mozikba az SW-t. Remélem a Starfighter már egy olyan film lesz. I have spoken
  13. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: Külvilág
    Sziasztok, sorry hogy kicsit megkésve válaszolok, az utóbbi időben nem figyeltem a szervert. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki felköszöntött a szülinapomon
  14. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: Galaktikus témák
    Üzletileg stabil lesz, persze, csak szerintem nem elég grandiózus ahhoz a film, hogy pont ezzel térjen vissza az SW a vászonra. Én inkább a Starfightert raktam be volna előbb a moziba a Disney és a Lucasfilm helyében
  15. RockySkywalker hozzászólást írt ebben a topikban: Galaktikus témák
    Meg még a Mace Windu-s könyv volt ott azt hiszem

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.

Account

Navigation

Keresés

Keresés

Böngésző push értesítéseinek konfigurálása

Chrome (Android)
  1. Koppints a címsáv melletti lakat ikonra.
  2. Koppints az Engedélyek → Értesítések lehetőségre.
  3. Módosítsd a beállításokat.
Chrome (Desktop)
  1. Kattints a lakat ikonra a címsorban.
  2. Válaszd a Webhelybeállítások lehetőséget.
  3. Keresd meg az Értesítések elemet, és módosítsd a beállításokat.