Ugrás a kommentre

Justina Ireland: A Test of Courage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Justina Ireland: A bátorság próbája

Kicsit későn jött ez a Köztársaság Fénykora regény a Kolibri jóvoltából Örülök, hogy megjelent itthon. Mivel 10-12 éveseknek szóló ifjúsági regényről van szó, ezért inkább a korábbi általam olvasott ifjúságiakhoz hasonítom. Ez pedig a minőségi és kiváló Jedi-növendék sorozat, valamint a nagyon gyatra és kritikán aluli Jedi-harceg sorozat (Darth Vader kesztyűje és folytatásai). Csak ezekhez volt szerencsém.

Nos, A bátorság próbája egyértelműen Jedi-növendék szint, tehát egy minőségi, kiváló ifjúsági regénnyel találkoztam, amit maradéktalanul tudtam élvezni. Ahhoz képest, hogy fiataloknak íródott, mégis jutott hely és idő a karakterekre. Itt egy mellékszál kerül feldolgozásra, mégis tudott árnyalni a korszak Jedijein. Mindegyik szereplőt nagyon megkedveltem. A vicces, humoros jelenetek, a drámai, kissé sötétebb pillanatok, a karakterek bemutatása és az akció itt most nagyon jól el van találva. Mindent harmonikusnak éreztem. És a terjedelem is pont megfelelő volt.

Vernestra a frissen lovaggá ütött ifjú Jedi lány Avon Starrost, a tudóst lányt kíséri el. Velük tart Douglas mester és Imri Cantaros padavan is, valamint a dalnai követ fia, Honesty, valamint egy droid, J-6. Szabotázs történik és hőseink egy Wevo nevű ismeretlen világon kötnek ki. Túl kell élniük, közben a Nihilek is utánuk jönnek. A Nihilek itt kevésbé voltak jelentősek, inkább a karakterek, a helyzetre adott viselkedése és érzelmei voltak középpontban. Kedvencem volt Imri Cantaros, aki nehezen tudja feldolgozni Dougla mester halálát és nagyon megkísérti a sötét oldal. Vernestrának minden tudását be kell vetnie, hogy visszatérítse a fiút. Nagyon jó betekintést kapuk abba, hogy az elmúlt évszázadokban nem igazán kísértett meg Jedit a sötét oldal. Most viszont olyan események vannak kibontakozóban, melyek megnövelik a fájdalmat és a szenvedést még a Jedikben is. Vernestra sokat nőtt a szememben, főleg ezzel a könyvvel. Érett, igazán talpraesett karakter. Nem csoda, hogy fiatalon lovaggá ütötték. Természetesen őt is gyötrik kétségek, de ezeket jól tudja kezelni. Avon és Honety figurái is szimpatikusak voltak. Jó volt látni azt a barátságot, ami kettejük között szövődik. J-6 pedig kifejezetten a Legendákbéli I-5-re emlékeztetett.

Elejétől a végéig nagyon élveztem, le tudott kötni. Na, így kell megírni egy remek ifjúsági regényt. Ötös, bekerült a kedvenceim közé. Remélem, jön a többi is a Kolibritől. Mindenesetre, most már nem fogok tovább várni a további kihagyott junior regényekre, inkább nyomulok tovább a nagy regényekben, rengeteg izgalmas dolog fog még történni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.