Ugrás a kommentre

Justina Ireland: A Test of Courage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Bár nem Bomarr vagyok, én is tervezem elkezdeni. Csak egyelőre nem találtam hangoskönyvet az Audible oldalán. Nem adnak ki middle-grade könyveket? :hmm:

Azért őt szólítottam meg, mert azt írta olvassa. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Bomarr említetted, hogy olvasod ezt is. Eddig hogy tetszik?

Még az elején vagyok, úgy kb. az első harmadánál. Nem akkora ívű, mint a Light of the Jedi és nem is akar akkorát markolni, inkább egy ifjúsági kalandregény, de abból a jobbfajta. A szereplők szinte mint tinédzserek. Az egyik főhős például csak 15 éves ugyan, de már jedi lovag (a Rendben ő az egyik legfiatalabb, aki megkapta a címet). Az üteme kellemes. A sztori kifejezetten hamar beindul. Nincs fölösleges üresjárat. Úgy érzem hogy nagy sorsdöntő dolgok nem fognak történni ebben a könyvben, de jó ebben a korszakban egy kicsit elmerülni. Akár igy egy kisebb kaland erejéig. Egyre jobban birom ezt a High Republic érát. Úgyhogy egyelőre meg vagyok elégedve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A végére értem. Rendbenlévő könyv volt bár azért nem egy Light of the Jedi. Eleve sokkal kisebb a lépték. Nagyrészt pár bajba jutott tinédzser történetét követjük végig. Egy egyszerü kis kaland ez, de úgy tűnik hogy idővel mindennek lesz jelentősége. Legalábbis van két jedi akik itt lettek igazán bemutatva és a High Republic karakter-rajzokon rendre megjelennek. Gondolom ahogy haladunk egyre fontosabb szerepük lesz majd. Annyit elértek, hogy érdekeljen hogy mi lesz velük és hogy alakul a sorsuk.

 

Azért olyan iszonyú nagyot nem veszít, akinek kimarad ez a könyv, de aki szeretne elmerülni az érában annak érdekes lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végig olvastam én is. Magához a fősodorhoz olyan sokat nem ad hozzá, tényleg csak a két jedi bemutatására szolgál inkább. Annak viszont nagyon jó, meg ettől függetlenül jól megírt és érdekes könyv :) 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 13. - 20:03, Bomarr írta:

A végére értem. Rendbenlévő könyv volt bár azért nem egy Light of the Jedi. Eleve sokkal kisebb a lépték. Nagyrészt pár bajba jutott tinédzser történetét követjük végig. Egy egyszerü kis kaland ez, de úgy tűnik hogy idővel mindennek lesz jelentősége. Legalábbis van két jedi akik itt lettek igazán bemutatva és a High Republic karakter-rajzokon rendre megjelennek. Gondolom ahogy haladunk egyre fontosabb szerepük lesz majd. Annyit elértek, hogy érdekeljen hogy mi lesz velük és hogy alakul a sorsuk.

 

Azért olyan iszonyú nagyot nem veszít, akinek kimarad ez a könyv, de aki szeretne elmerülni az érában annak érdekes lehet.

Az Out of the Shadows című regény folytatja A Test of Courage eseményeit. Szóval, egyelőre úgy néz ki, hogy akinek ez kimarad, egy kicsit nehezebben fogja érteni az Out of the Shadowst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A suli és egyéb teendők miatt egy kicsit leálltam a HR regények olvasásával. De a hétvégén újra belekezdtem. Még van pár fejezet ebből, amit ma szeretnék elolvasni. Egyelőre semmi probléma sincsen vele, érdekesek a karakterek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült nekem is befejeznem. Nagyon gyorsan lement az egész. Mondjuk nem is volt hosszú könyv.

 

A történet a Light of the Jedi eseményei alatt történik, van 1-2 kapcsolódási pont, de önmagában is teljesen érthető. A főszereplők kvázi gyerekek, van egy 16 éves Jedi lovagunk, Vernestra Rwoh, egy 14 éves jedi padawanunk, Imri Cantaros, egy kb. 12 éves(lehet rosszul emlékszem) tudóslány, Avon Starros és annak droidja, J-6, továbbá van a Dalnani nagykövet fia, Honesty Weft. Az ő történetüket követhetjük figyelemmel, ahogy megpróbálnak túlélni egy dzsungeles bolygón.

 

Élveztem, pedig ez volt az első middle-grade SW könyv, amit olvastam. Fel voltam rá készülve, hogy nagyon gyerekes lesz, de szerintem tökéletesen helytállt. Sőt, 1-2 helyen még durva is volt. A történet a LotJ -al ellentétben sokkal inkább karakterközpontúbb, minden egyes karakter erőssége és gyengesége megmutatkozik. Olyan hú, de nagy dolgok nem igazán történtek a könyvben, a végén volt egy-két sötétebb jelenet, amely tetszett.

 

Ezek után kíváncsi vagyok az Out of the Shadowra, ahol tovább fogjuk követni Vernestra, Avon és Imri történetét. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Éppen most , Ody Mandrell írta:

Pedig jó lett volna a kontinuitás végett. Bár az megszakad a képregények késése miatt is... :( 

Az még a legkisebb probléma, mert azokat még össze tudja várni az ember, és megveszi több HR könyvveo együtt. De egy könyv kimaradása már nagyobb baj, pláne úgy, hogy arra több más mű is építkezik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig jó lett volna a kontinuitás végett. Bár az megszakad a képregények késése miatt is... :( 

A képregényekkel a Szukits kiadó sem tud mit kezdeni. A jogtulaj ragaszkodik ahhoz, hogy a képregények gyűjteményes kiadásainál min fél évnek el kell telnie az eredeti és a magyar megjelenés között. Erre nyomatékosan fel is hívják az üzleti partnerek figyelmét.

19 perccel korábban, Iqvi írta:

Az még a legkisebb probléma, mert azokat még össze tudja várni az ember, és megveszi több HR könyvveo együtt. De egy könyv kimaradása már nagyobb baj, pláne úgy, hogy arra több más mű is építkezik. 

Remélem azért a Kolibri nem hagyja ki. Csak, hogyha a Kolibri lemondott volna róla, akkor a Szukits kiadó ki tudta volna adni nyáron. Most nem igazán örülök, hogy a Kolibri újra ki akar adni junior regényeket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ez a könyv is megvan. Sajnos nem tudtam magyarul olvasni, mert a Kolibri töketlen. Ugyanakkor jobb is lenne, ha a Szukits adná ki, egységesebb lenne a fordítás is.

A könyv maga nekem nagyon tetszett, nem olyan nagyszabású, epic kaland, mint A Jedik fénye, de nem is az a célja. Ez inkább a karakterekre és a saját vívódásaikra fókuszál.

Vernestra az egyik kedvencem eddig a THR-ből, nem tudom miért, de ő nagyon megfogott. Imri még semmi komoly, de látom benne a potenciált (főleg a regény történetének ismeretében). Honesty egy átlagos srác a galaxisból, Avon pedig az ügyeletes szaki, aki a többiekkel ellentétben... bocsánat a szóhasználatért: k...va idegesítő. A helyszín újnak hatott, a könyv olvastatja magát, de semmi komoly, világmegváltó nincs benne. Olyan, mint az eddigi kánon regények, amik felvezettek vagy folytattak egy mozgóképes alkotást, csak ezúttal egy könyvet egészít ki. Jól illeszkedik A Jedik fényéhez, illetve jól építi fel a későbbi történeteket is.

Az mondjuk meglepett, hogy helyenként azért elég mély és elég komoly érzéseket feszeget. Nem biztos, hogy előzetesen tippeltem volna ilyenekre, persze ez pozitívumként lepett meg.

Összességében szerintem ez is egy közel tökéletes alkotás, remélem egy nap magyarul is olvashatom a Szukits jóvoltából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az mindenféleképpen rossz, hogy a Kolibri beragadt SW fronton. Persze sok más kiadványt is a piacra dobnak, meg szükséges több lábon állni. Rossz, hogy így presztizs okokból ragaszkodtak újra a kánon junior SW-hez....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon meglepődnék, ha erre a könyvre egy-két félmondondaton túl bármelyik felnőtt- vagy YA-regény építkezne. Ilyesmire még nem volt példa, maximum megemlítik az itteni szereplőket. A ziro.hu-s interjú szerint a Kolibri tervei között van ez a könyv egyébként.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

Én nagyon meglepődnék, ha erre a könyvre egy-két félmondondaton túl bármelyik felnőtt- vagy YA-regény építkezne. Ilyesmire még nem volt példa, maximum megemlítik az itteni szereplőket. A ziro.hu-s interjú szerint a Kolibri tervei között van ez a könyv egyébként.

 

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A világ miatt lehet érdekes, az se baj ha nem történnek benne világmegváltó dolgok. :)

A helyzet az, hogy az Out of the Shadows-nál az eddig napvlágra került infók alapján kéne a Test of Courage. Nekem az jött le, hogy eddig példátlan módon egy YA regény - Out of the Shadows - folytat egy middle grade juniort - A Test of Courage.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoilermentesen csak annyit mondok, hogy ha Justina továbbviszi az Out of Shadows c. YA regényben az itt megkezdett történeteket - egyelőre csak annyi bizonyos, hogy Vernestra és Imri fognak feltűnni - akkor bizony valamennyi háttérismeret szükséges a két karakterről. Aminek az alapja ez a könyv. Persze ha az író elejtett mondatokkal megtudja oldani a helyzetet... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre számítok. Körülírja az előző könyve fő karaktereit, eseményeit és kész. Abból is érthető lesz minden. Csak a teljesség igényével rendelkező olvasóknak nyilván jobb lenne, ha a Test of Courage-t is el tudnák olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

ziro.hu-s interjú szerint a Kolibri tervei között van ez a könyv egyébként

Ahogy minden évben beígértek valamit, amiből semmi sem lett. Hát még a tavalyra ígért Secrets of the Jedi képeskönyvből se lett semmi, pedig az aztán tényleg nem kellett volna gondot okozzon. De mondhatnám a Myths & Fables antológiát is, amiből szintén semmi sem lett.

Abban az egyben voltam biztos a ziro cikk után, hogy a Mando képes útmutató érkezni fog, mert azokat tényleg kihozták eddig mindig. Erre nem törölte a kiadó? :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, kdani20 írta:

Hát még a tavalyra ígért Secrets of the Jedi képeskönyvből se lett semmi, pedig az aztán tényleg nem kellett volna gondot okozzon.

Nem mentegetni akarom őket, mert tényleg botrányos ahogy az SW-t kezelik, de a Secrets of the Jedi kiadvány nyomdai szempontból valószínűleg egy rémálom. Nekem megvan az eredeti kiadás és tele van kis zsebekkel, kártyákkal, beragasztott füzetekkel, kihajtható oldalakkal. Van olyan oldal, aminek a széle töredezett, mintha egy régi kódex lenne, egy fénykardos oldalnál meg van egy kis vékony áttetsző lap a fénykard leiráson mintha az angol forditásra rálenne téve a kis megmaradt régi kódex darab az eredeti aurebesh szöveggel.

Magyarországon én nyomdai szempontból ilyen komplex kiadványt még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen könyvek vannak azért Magyarországon is. Nekem pl. a fenti leírásodhoz hasonló könyvem van az elmúlt századok felfedezőihez köthető dokumentumok, levelek, naplójegyzetek stb. élethű másaival, korabeli tipográfiával stb., ugyanúgy zsebekkel, szétnyitható oldalakkal, térképrészletekkel, régiesen töredezett oldalakkal.

 

Szóval azért nem megoldhatatlan, de tény, hogy a Kolibri eddig csak igen egyszerű kiadványok lefordítására szakosodott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Justina Ireland: A Test of Courage

 

Ifjúsági regény lévén nyilván nem váltja meg a világot, de egészen kellemes olvasmány, ahol meglepően mélyen belenyúltak olyan komoly témákba is, mint a veszteség feldolgozása illetve az erőszak, mint helyénvaló eszköztár. A könyv erőssége a mély karakterábrázolás, annak ellenére, hogy egytől-egyig tizenéves főszereplőkről van szó - utóbit a 15 éves miriali Jedi-lovag (!) Vernestra Rwoh esetében néha hajlamos voltam elfelejteni, annyira éretten gondolkodott végig a könyv során. Talán Imri Cantaros, ki elveszítette mesterét a szabotázs során, volt a legösszetettebb karakter, akinek meg kellett küzdenie saját démonaival és bosszúvágyával, de Vern személyében segítőkész partnerre talált ebben a harcban. A technikai zseni Avon Starros - Sana Starros felmenője talán? - kezdetben inkább csak idegesítő volt számomra, de később ő is beért és kiderült, hogy pacifista és alapvetően mindent a tudományos megismerhetőség szemüvegén keresztül szemlél. Biztos, hogy nagy jövő vár rá. Érdekes volt a némileg militáns dalnai kultúra bemutatása is a negyedik túlélő, Honesty Weft személyén keresztül.

 

Történéseit tekintve ez a könyv mellőzhető, a karaktermélyítést illetően azonban elég fontos, a Wevo-n történt rövidke kaland rengeteg tanulsággal jár. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az lepett meg, hogy két nihil - szerelői kezeslábasba öltözve - ily könnyedén fel tudott jutni egy Magba induló luxushajó fedélzetére. Ez is csak azt jelzi, hogy a High Republic idejére tényleg teljes béke honol a Galaxisban (vagy legalábbis a szerencsésebbik részében), és az állampolgárok elkényelmesedtek. Kicsit hasonló ez ahhoz, hogy 2001. szept. 11. előtt pl. milyen elenyésző biztonsági ellenőrzések léteztek a repülőkön. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.