Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Juj, megtaláltam ennek a teljes magyar fordítását, amit még nyáron a honlapomhoz készítettem. Ejjj, de örültem neki, hogy még megvan. :D Ha lesz némi fölös időm, a közeljövőben átszámítom BTC/ATC-be. :)

http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_galactic_history

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még rendben van. Ugye Han mellett ül Luke és Leia. Luke mellett ül Ben, mellette Mara, akihez éppen odagurult Artu. Leia mellett ül Jaina, ő mellette Jacen... De hogy ki az a hosszú hajú srác az asztal túloldalán, na róla aztán tényleg fogalmam sincs. Anakin nem lehet ugye, mert ez a Betrayalból van, addigra pedig ő már meghalt. Időközben már utána olvastam, a hosszú hajú srác Zekk, a Solo-ikrek jó barátja, eleinte elég sötét úton járt, de megtért. Ő is Jedi Lovag. A killikekkel vívott háború során őt és Jainát is erőszakkal beleolvasztották a killikek kaptár elméjébe, így elég erős kötelék alakult ki közöttük, valószínűleg ezért is van ott. Zekk Wookieepedia adatlapjának elején pont ehhez a képhez illő idézet van.

 

"And Zekk. Who, may I ask, invited Zekk? He's not family.

Not yet."

Ez érdekes volt, köszönjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Michael Arndt, aki az EP7 forgató könyvét írja, mennyire van tisztában az EU-val? Mit fog figyelembe venni, mit fog eltörölni? Most már konkrétabban tudjuk, ki az első személy, akin az Endor utáni EU sorsa múlik. Érdekes lesz.

Úgy érted, most már tudjuk ki az első személy, akit szidni kell, ha az EP7 áthúz sok-sok EU-t?? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érted, most már tudjuk ki az első személy, akit szidni kell, ha az EP7 áthúz sok-sok EU-t?? :lol:

Akár ez is megeshet. Persze csak az EU-kedvelőknél. De az is lehet, hogy figyelembe vesz dolgokat és átültet őket a filmbe.

De mindegy, hogy áthúz, vagy sem. A lényeg, hogy jó történetet produkáljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. A FOTJ olvasása közben felmerülhet, hogy hogyan is halt meg pl. Mara Jade vagy Jacen Solo. A sok visszautalgatás és a számunkra ismeretlen szereplők ismertként való bemutatása némileg élvezhetetlenné tenné az egész sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizonyos események, például Luke Skywalker száműzése a Galaktikus Liga területeiről, vagy a Jedi Rend kivonulása a Coruscantról a Legacy Of The Force-ban lezajlott cselekmény miatt történik úgy, ahogy, de ettől függetlenül egy teljesen új történetszállal van dolgunk. Néhány alap dologgal nem árt képben lenni, például hogy mi lett Mara Jade és Jacen Solo sorsa. De szerintem csak annyira jelentene problémát a dolog, mint amikor A Túlélők Keresését olvastam úgy, hogy a Thrawn Keze duológiájához azelőtt nem volt szerencsém. Rengeteg utalást tartalmaz az elején, amivel egyszerűen nem voltam képben, de így utólag már összeállt a dolog. Bár engem nagyon érdekel a FotJ, elvileg a LotF sokkal eseménydúsabb, mint a FotJ. Állítólag ez volt a LotF "nagy hibája", hogy ha már kihagytál egy kötetet, akkor teljesen kiestél a cselekményből és önmagában nem élvezhető. (Mondjuk nem tudom, hogy mit vártak a rajongók, hogy majd így csak 1-2 könyvet olvasnak el egy szorosan összefüggő sorozatból?) A FotJ-ban emiatt elvileg egy kicsit visszavettek a tempóból és lassabb. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a könyv unalmas lenne, de benne van a pakliban, hogy a LotF jobb. És ahhoz talán kevesebb előismeret kell, hiszen annyira szorosan nem függ össze a tNJO-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgatókönyv író ezt mondta az EP7-ről röviden:

Arndt stays faaaaar away from Kevin J. Anderson‘s Expanded Universe Jedi Academy storyline.

 

Ez vajon mit jelent? :hmm: Időben leszünk tőle távol, vagy a kontinuitásától leszünk távol?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgatókönyv író ezt mondta az EP7-ről röviden:

Arndt stays faaaaar away from Kevin J. Anderson‘s Expanded Universe Jedi Academy storyline.

 

Ez vajon mit jelent? :hmm: Időben leszünk tőle távol, vagy a kontinuitásától leszünk távol?

Ez jó kérdés, remélem az előbbi. A főszereplők életkora még passzolna is hozzá.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam egy nagyon elégedetlenkedő ember véleményét. Azt reméli, hogy ez még mindig pletyka. Kívánja, hogy hívják inkább Timothy Zahn-t, mert ő sokkal jobban ismeri a SW-t, mint Lucas. :lol::facepalm:

EU kedvelő vagyok de ez már tényleg baromság. Gondolom ilyen prequel utálóról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn meglehetősen furcsa író a szememben, mert egyértelműen ő az EU egyik úttörője, a legnépszerűbbek között van, mégis az ő könyvei állnak talán a legtávolabb az igazi SW életérzéstől. Azontúl, hogy mindegyik könyvét nagyon szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg prequel utáló. Bár lehet, hogy a klasszikust is utálja. Olvastam már olyan véleményt aki szerint még a klasszikus trilógia is rossz, csak Zahn művei a jók.

 

Zillo: most néztem, elég szép szám összegyűlt a szavazásnál. Szerintem, ha elér kb 300-at le is állíthatod, ha gondolod. Köszönjük szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg prequel utáló. Bár lehet, hogy a klasszikust is utálja. Olvastam már olyan véleményt aki szerint még a klasszikus trilógia is rossz, csak Zahn művei a jók.

 

Zillo: most néztem, elég szép szám összegyűlt a szavazásnál. Szerintem, ha elér kb 300-at le is állíthatod, ha gondolod. Köszönjük szépen.

Te mit szűrsz le a szavazatokból? Én azt, hogy ha áthúzná ezeket az EP7, akkor nem érné meg a Szukitsnak kiadni őket, hisz majdnem a vásárlóik felét elvesztenék!! A gyengus magyar piacon ilyet nem lehet kockáztatni, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader And Son: 5/nem tudom értékelni

 

Nem azért, mert olyan rossz, de én pl nem nevettem rajta túl sokat. Hát, igazából nem ajánlom. (Félreértések elkerülése végett, nem megvettem, hanem letöltöttem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mit szűrsz le a szavazatokból? Én azt, hogy ha áthúzná ezeket az EP7, akkor nem érné meg a Szukitsnak kiadni őket, hisz majdnem a vásárlóik felét elvesztenék!! A gyengus magyar piacon ilyet nem lehet kockáztatni, szerintem.

 

Úgy néz ki nincsenek elsöprő többségben azok, akik mindenféleképpen, tehát áthúzás esetén is elolvasnák ezeket. Elég nagy a nemek száma. Így tényleg kockázatos. És a Jedi Rend-es adatok is ezt mutatják. Ráadásul van egy réteg, akik most semmiféleképpen nem tudnak szavazni: a jövő rajongói. Minden SW mozifilmnél bővül a rajongók tábora, főleg az ifjabb generációval. Lesznek olyanok, akik a Disney-s filmekkel lesznek csak rajongók, most nem azok. És lesznek közülük olyanok, akik SW könyvolvasásra adják a fejüket. Ha nem azt látják majd az olvasott könyvben, amit a mozifilmek eléjük tárnak, akkor könnyen meglehet, hogy nem vásárolják tovább az adott sorozatot.

Persze lehet kockáztatni, de ha mindenféleképpen ezt vállalni akarják, akkor nem vásárolnám fel a teljes NJO-t, hanem csak bizonyos részig, mondjuk csak az első 6 vagy 9 kötetet. Ha a Legacy of the Force-Fate of the Jedi mellett döntenének, akkor csak a LotF-t lenne célszerű kiadni.

De még az is meglehet, hogy 2-3 hónapon belül érkeznek olyan infók, melyek megerősítik, hogy ezekkel a sorozatokkal nem lesz semmi baj. És akkor még üzletileg is célszerűbb lesz ezekkel a sorozatokkal foglalkozni.

Még az is megfordult a fejemben, hogy a Disney is nagyon beleszólhat, hogy mit adjanak ki. De ezt majd meglátjuk.

 

Nem úgy volt, hogy lesz új Tales...? Már hiányolom. Főleg, ha egy új megjelenne, akkor a Sz kiadhatná a két hiányzót is :)

 

Volt róla szó, de csak "lehetséges" szinten.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán sajnos vannak olyanok, akik fejükbe vették, hogy ha itthon évente 7 könyv megjelenhet, akkor itt minden meg fog jelenni. Nem tudják elképzelni azt, hogy miért ne lehetne ezt megoldani, hiába mondanak nekik bármit is. Kétségtelen: lesznek olyan könyvek, melyek soha nem jutnak el hozzánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán sajnos vannak olyanok, akik fejükbe vették, hogy ha itthon évente 7 könyv megjelenhet, akkor itt minden meg fog jelenni. Nem tudják elképzelni azt, hogy miért ne lehetne ezt megoldani, hiába mondanak nekik bármit is. Kétségtelen: lesznek olyan könyvek, melyek soha nem jutnak el hozzánk.

Szomorú, de sajnos így van. Bár engem tényleg jobban érdekel az Endori csata előtti idők, a FOTJ-ra és a LOTF-ra nagyon kíváncsi lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú, de sajnos így van. Bár engem tényleg jobban érdekel az Endori csata előtti idők, a FOTJ-ra és a LOTF-ra nagyon kíváncsi lennék.

Én még az NJO-t is szívesen elolvasnám, de a Szukitsnak mindenképp érdemes megvárni az EP7 premiert, hogy kiderüljön, mi maradt és mi nem.

 

Matthew Stover: Luke Skywalker és a Mindor árnyai

 

 

 

Stover stílusával szerintem még Szente Mihály is megküzdött. :) A bolygón történt változások részletezésekor én sokszor elveszítettem a fonalat, de a hiba bennem van, hiányosak a fizikai ismereteim. Néha úgy éreztem, hogy szórakoztató regény helyett tudományos publikációt olvasok. A párbeszédeket az író viszont nagyon eltaláta, Han csípős megjegyzései a filmekhez is méltó, Leia és Lando is adta a saját karakterét. Tetszett, hogy Stover változatos hasonlatokkal élt a galaxis egy-egy élőlényét felhasználva mondataiban. Stover kellően filozofikus megvilágításba helyezte az Erő fogalmát, ez is nagyon jó volt.

 

Maga a történet kissé bárgyú, tényleg a korai EU-műveket idézi. Már megint itt egy főgonosz, aki előjött a homályból és át akarja venni a Galaxis feletti uralmat. Shadowspawn nagyúr... a neve olyan, mintha valami huszadrangú amerikai szuperhősös képregényből lépett volna elő. Ismét egy nagyúr, aki dehonesztálja és már-már pocskondiázza azt az "ostoba Palpatine-t". Komolyan, szinte már Palpi volt a legbénább Erő-használó, aki valamilyen szerencse folytán uralta az egész Galaxist és mindenki megvezette őt... Ráadásul a könyv olvasásakor az volt az érzésem, hogy a fickót az olvasónak ismernie kell valahonnan, hisz Luke is utalt rá, hogy találkoztak már vele korábban. Valaki meg tudná mondani, hogy melyik kiadványban szerepelt korábban ő? Stover sokat utalt vissza a Shatterpointra is, remélem, egyszer kiadják idehaza is. :) A Windus utalások nagyon jók voltak. Mindent egybevetve furcsa volt egy olyan Endor utáni regényt olvasni, amely tisztában van a kornológiával és a Régi Köztársaság szerkezetével. :)

 

 

A lezárás sem sikerült tökéletesre, de azért összességében nem rossz regény. Stovertől az EP3 persze jobban tetszett, de az őt jellemző már-már szépirodalmi stílus itt is jelen volt és ez nagyon tetszett. Nálam a könyv 3/5.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.