Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hát, ha már belemennek egyszer az NJO-ba, akkor jó lenne eljutni a Fate of the Jedi-ig.

Talán még a Shatterpoint megjelenhetne. Az is Stover könyv. Ha jól teljesít a Halálcsillag könyv, akkor talán Reaves egyéb regényei is jöhetnének.

Érdekes, hogy az Én. a Jedi és a Thrawn keze messze menően nem teljesített ilyen jól. Persze azért, mert az Én, a Jedi drága volt, a Thrawn keze pedig újra kiadás.

 

Ami külön érdekes, hogy sokan miért akarnak NJO-t olvasni? Nem a Vongok miatt, hanem Luke, Leia és Han miatt. És mert úgy vélik, hogy végre egy olyan dolog, amihez nincs köze a Sith-eknek, mert unják a nagy Sith mániát. Hogy ezek mekkorát fognak pofára esni, ha eljutunk az NJO végére. :evil:

És vajon mit szólnának a Legacy of the Force-hoz, meg a Fate of the Jedi-hez?

 

De azért jó, hogy legalább elkövetkezendő 2-3 évben más korokból is jönnek regények. Annyi év után végre kijön a Republic Commando, lesz Baljóshoz kötődően két regény, kijön a Knight Errant regény, olvashatunk Jaden Korr-ról is....stb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki olvasta a Scourget? Milyen volt?

Valaki olvasta a Red Harvestet? Milyen volt?

Valaki olvasta a No Prisonerst? Milyen volt?

 

Ezt a három könyvet tervezem elolvasni. A Scourge iránt elég nagy az elvárásom, remélem tetszeni is fog :)

 

A következő pakk szerintem az Annihilation és a két CWGambit lesz :D

Ezenkívül még szeretném majd elolvasni a Scoundrelst, a Coruscant Nightst is :P Persze ezek mèg csak távlati tervek.

Ezeket bizony jó lenne olvasni mind.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről mesélnél nekem bővebben? Mert nem vágom, hogy micsoda.

http://www.swbooks.co.uk/oldrepublic/knight-errant-influx.htm

Egy novella John Jackson Miller tollából, 2010ben jelent meg. 1032 BBYben játszódik (akárcsak az Aflame, a Knight Errant, a Deluge és az Escape is). Egy rövid bevezető a képregényhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki eddig nem küldött listát, szombat estig még megteheti! :)

Sajnos teljesen kiment a fejemből :(

 

A Luke Skywalker és a Mindor árnyai első helyen landolt, viszont a Yoda: Sötét találkozó kikerült a TOP5-ből. Tehát erre az Endor utáni könyvre sokkal nagyobb igény mutatkozott, mint a CW regényre. Gondolom ebből a prequel utálók azt a következtetést vonják majd le, csak Endor utáni könyvekre van szükség.

Szerintem nem sok meglepetés van ebben, hiszem már több olyan könyv jelent meg, ami nem az ep6 után játszódik, és már ki volt éhezve a nép valami másra/újra. Fölösleges ennyire megkülönböztetni a rajongókat, egyáltalán nem biztos, hogy a prequel utálók (egyébként ez is nagyon sarkított kifejezés, jobb lenne, ha nem kellene minden oldalon erről olvasni, mivel már kezdem azt érezni, hogy a régi filmeket jobban kedvelőket valamiféle utálat övezi ebben a topikban) bármi következtetést levonnak ebből, hiszen ez az éra mindenkit érdekel(het). Pl. engem is jobban érdekel, mint a TCW időszaka, mégis felháborodnék, ha bárki rám sütné, teljesen jogtalanul, a prequel utáló címszót. Nem kell ezzel egyik oldalról sem szítani a kedélyeket :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, szerintem még nincs fenn pdf vagy word fájlban a világhálón. :) Eléggé új novella az.

Kivétel nélkül az összes listázott novellát sikerült megszereznem, úgyhogy ez nem jelenthetett problémát.

 

Most jöttem csak rá!!! A JJM Influx kimaradt, pedig az nagyon jó lenne, főleg, hogy a jedirenden még nyáron vége lesz a KEnek. Az a kis novella egy jó bevezető az egész sztorihoz.

Mintha azt nem jelöltem volna, de akartam. >.< Gondolom Eszter szándékosan ritkította meg a sort, mert talán nem lesz annyi jelentkező. Ha mégis, tudok előhúzni még érdekes novellákat a tarsolyomból. Out Foxed például, Fox parancsnok főszereplésével, E/1-es elbeszélésmód. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha azt nem jelöltem volna, de akartam. >.< Gondolom Eszter szándékosan ritkította meg a sort, mert talán nem lesz annyi jelentkező. Ha mégis, tudok előhúzni még érdekes novellákat a tarsolyomból. Out Foxed például, Fox parancsnok főszereplésével, E/1-es elbeszélésmód. :)

Azt ki írta, még sosem hallottam róla. Amúgy elég sok jelentkező van, nem számítottam ennyire. Talán majd a Karácsonyi novellafordításon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszter, akkor a Fair Trade az enyém? A leveleimhez nem tudok hozzáférni :S

Igen, a tiéd. Írtam róla mailt, mindjárt kiteszem a többi novellához. Eddig direkt nem raktam ki, nehogy lefoglalják előled. :P

 

 

Más: End Game nekem megvan, ha érdekel valakit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így gyűlnek a jelentkezők, szükség is lesz még néhányra. ;)

Rendben, akkor gyorsan össze is szedek néhányat. :) Az End Game-t is írd majd ki a honlapra, szerintem, Darth Maul úgy tűnik, népszerű téma.

 

Te nem vállalod? :)

Stover még nekem is túlságosan nagy falat lenne. (Chhh... Ezt úgy mondtam, mintha olyan fú de nagy angolos lennék. De jelenleg szeretnék a Holocron Database beindításán szorgoskodni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stover még nekem is túlságosan nagy falat lenne. (Chhh... Ezt úgy mondtam, mintha olyan fú de nagy angolos lennék. De jelenleg szeretnék a Holocron Database beindításán szorgoskodni.)

Na igen, az mindenképp előbbre való. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rob Valois: Out Foxed (2008)

A novella főszereplője nem más, mint a The Clone Wars tévésorozatból megismert, híres klón, CC-1010, ismertebb nevén Fox parancsnok, aki egy trandoshai fejvadászt üldöz a Coruscant utcáin, akit a szeparatisták béreltek fel, hogy elrabolja Shayla Paige-Tarkint és Fox parancsnokon a sor, hogy élve kiszabadítsa őt a fejvadász karmai közül. Ez a novella mindössze négy oldalas és az Én, A Jedihez hasonlóan E/1 elbeszélési módban íródott.

 

Egyelőre itt van ez, írok majd még, csak ezzel párhuzamosan meg kell keresnem és letöltenem, hogy legyen mit elküldeni a fordítóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiraktam az End Game-et is. Nem is értem, hogy első körben hogyan maradhatott ki...

A Hero Of Cartao-t gondolom a hossza miatt fogtad vissza inkább. :)Elusion Illusiont sem írtad ki, tehát vannak még novellák, amiket nem fedtél fel. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin J. Anderson: Firestorm (1997)

A Jedi Akadémia trilógia kiegészítő novellája, amely az Új Rend és a Sötét Oldal között játszódik, főszerepben Luke Skywalker és Tionne.

 

(Amiket kiírok azok már meg is vannak, Eszter, szólj, hogy ha küldhetem őket. :))

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mike W. Barr: Death In The Catacombs (2004)

Pár nappal járunk a Geonosisi Csata után. Jyl Somtay, a nemrég kinevezett Jedi Lovag azt a feladatot kapja, hogy számoljon le a geonosisiak ellenállásával. Az egyik éjszakán Dr. Frayne, a geonosisi kultúrát kutató tudós kapcsolatba lép Jyllel, kettejük találkozása során azonban csapdát állítanak nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, tehát itt egy rövid lista arról, amik eddig kimaradtak:

 

Michael A. Stackpole: Elusion Illusion (2003)

Timothy Zahn: Hero Of Cartao (2003)

Timothy Zahn: Jade Solitaire (1999)

 

Illetve azok, amiket utólag adtam hozzá:

 

Rob Vaolis: Out Foxed (2008)

Kevin J. Anderson: Firestorm (1997)

Mike W. Barr: Death In The Catacombs (2004)

Karen Traviss: In His Image (2005)

Karen Traviss: A Two-Edged Sword (2005)

Michael Reeves & Maya Kaathryn Bohnhoff: And Leebo Makes Three (2011)

Christie Golden: Getaway (2012)

 

És ennyi, többet már tényleg nem érdemes.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: In His Image (2005)

Egy hónappal A Sithek Bosszúja után játszódik, főszerepben Darth Vaderrel és az Erőre érzékeny rohamosztagosok kitenyésztésével foglalkozik.

 

Karen Traviss: A Two-Edged Sword (2005)

Az In His Image folytatása, továbbra is Darth Vader főszereplésével, aki az Erőre érzékeny rohamosztagosok kiképzésével foglalkozik. 1 évvel később játszódik, mint az In His Image.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reeves & Maya Kaathryn Bohnhoff: And Leebo Makes Three (2011)

Egy 7 oldalas, viszonylag friss novella, főszerepben Dash Rendar és a droidja, Leebo.

 

Christie Golden: Getaway (2012)

Jaina és Jagged Fel nászútjába nyerhetünk bepillantást a Fate Of The Jedi regénysorozat eseményei után, amely 44 évvel játszódik a Yavini Csata után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Michael Reaves novella majd jó lesz a Shadow Gameshez. Még érdekelne a Karen Traviss novella(k) is. Szerintem az NJOs és a FOTJos novellákat nem érdemes lefordítani, mert nem aktuálisak. Vagy ha úgy is kikerülnek, még hozzácsaphatnánk a MedStar: Intermezzot. Szerintem nem kell várni addig, míg csak egy-kettő marad, mert a Bane Of The Sith pl biztos nem fog elfogyni. A Tenebrous útja még jó lenne, a Darth Plagueis miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.