Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Jedik gyermekei és az Alkonybolygó borzalmasak. De Revan, szerintem az előzménytrilógia előtt íródott a J. Gy. így nyilván nem az ő hibája, ha ellentmond az előzménytrilógiának (hisz akkor még nem volt EpI-II-III).

Igen, tudom. A könyv Amerikában 1995-ben jelent meg. Mindenesetre Hamblynak nem kellett volna annyi mindent az ő elképzelései alapján leírni a régi Jedi Rendről. Zahn és Anderson pl. nem nagyon bonyolódtak bele. (Persze azért az ő kronológiájukat is módosítani kell.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anderson bejött nekem. De tőle csak a Jedi Akadémia trilógiát olvastam. Azokból a Sötét Oldal volt a legjobb szerintem.

A Jedi Akadémia trilógia valóban elég jó, bár azért ott is előjöttek számomra valahogy túl elrugaszkodott dolgok, viszont a Sötétkard aztán átlépett minden ilyen határt a szememben :D Élvezhető alaptörténet, amit egy rakás kis apróság elront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Akadémia trilógia valóban elég jó, bár azért ott is előjöttek számomra valahogy túl elrugaszkodott dolgok, viszont a Sötétkard aztán átlépett minden ilyen határt a szememben :D Élvezhető alaptörténet, amit egy rakás kis apróság elront.

Sötétkard... Abban halt meg Crix Madine, jól tudom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Akadémia trilógia valóban elég jó, bár azért ott is előjöttek számomra valahogy túl elrugaszkodott dolgok, viszont a Sötétkard aztán átlépett minden ilyen határt a szememben :D Élvezhető alaptörténet, amit egy rakás kis apróság elront.

Hát igen a Jedi Akadémia trilógiában ott volt a Protohalálcsillag és a Napzúzó. Kicsit erőltetett húzásnak éreztem ezeket. Az Exar Kun szál meg túl hamar elrendeződött. Érdekesebb lett volna arra rámenni. Lett volna pár ötletem rá. Pl: Kun szelleme megszálhatta volna Luke testét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom a Fekete Flotta fenygetésében történt. Bár lehet, hogy rosszul tudom. :D

Úgy rémlik, hogy ez a sorozatcím volt, és azon belül a Sötét kard :D

 

Az Exar Kun szál meg túl hamar elrendeződött. Érdekesebb lett volna arra rámenni. Lett volna pár ötletem rá. Pl: Kun szelleme megszálhatta volna Luke testét...

Ízlés kérdése, nekem az is elég volt, amit beleírtak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy rémlik, hogy ez a sorozatcím volt, és azon belül a Sötét kard :D

Ez tévedés, a Fekete flotta trilógiát Michael P. Kube-McDowell írta és a három regény, ami bele tartozik: Fekete kard, Hazugságok pajzsa és A zsarnok erőpróbája. Madine viszont a Fekete kardhoz nagyon hasonló című, Kevin J. Anderson által írt Sötétkardban veszti életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen a Jedi Akadémia trilógiában ott volt a Protohalálcsillag és a Napzúzó. Kicsit erőltetett húzásnak éreztem ezeket.

Anderson amúgy valami perverz vonzalmat érezhet a szuperfegyverek iránt :D

Spoiler:

Ugyanis a Sötétkard sztorija is egy új szuperfegyver körül forog, amit Bevel Lemelisk, a Halálcsillag tervezője épít a Halálcsillag lézerének felhasználásával Durga megrendelése alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anderson amúgy valami perverz vonzalmat érezhet a szuperfegyverek iránt :)

Spoiler:

Ugyanis a Sötétkard sztorija is egy új szuperfegyver körül forog, amit Bevel Lemelisk, a Halálcsillag tervezője épít a Halálcsillag lézerének felhasználásával Durga megrendelése alapján.

Hajaj. :) Akkor vajon az Ifjú Jedi-lovagok sorozatban is van ilyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ifjú Jedi Lovagokban minden őrültség is van (nem éppen Anderson élete műve, sőt nekem kifejezetten nem jött be ellentéttel a többi sztorijával), de szuperfegyver most éppen nem rémlik :) Kár, hogy már vagy 10-11 éve olvastam :)

Ez a pár könyv sokkal inkább a Jedik sztorija, a többiek háttérben vannak.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régebben írtam a legújabb képes enciklopédiáról. Most kiderült, hogy október 10-én jelenik meg külföldön és nyilvánosságra hoztak belőle egy oldalpárt

 

Természetesen Dzséjtnek kötelező lesz a megvásárlása :D vagy tisztelet példányt kap? :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem a TCW mozifilm regényváltozatát... Csipisz? Ndorító Feereg? WTF?!? :D

:D

Tudom, én is jókat nevettem rajta. Ha valaki nem olvasta volna: Csipisz=Ragacs=Szájas=Ahsoka

Feereg=Loathsom tábornok :P

 

Amúgy ezek a nevek ne vegyék el a kedvedet a könyvtől, egész jóra sikerült. A könyv után más szemmel nézed majd a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Tudom, én is jókat nevettem rajta. Ha valaki nem olvasta volna: Csipisz=Ragacs=Szájas=Ahsoka

Feereg=Loathsom tábornok :D

 

Amúgy ezek a nevek ne vegyék el a kedvedet a könyvtől, egész jóra sikerült. A könyv után más szemmel nézed majd a filmet.

Tudom kikről van szó, nem az a problémám vele... Csak azért nem vártam el, hogy lefordítsák Loathsom tábornok nevét. Bár Kevin J. Anderson "Dark Apprentice" című könyvében is lefordították Nomi Sunridert "Napjáró Nomira". Eddig csak az elejébe olvastam bele, és eddig nem látom bizonyítékát Traviss hihetetlen író képességének. De majd a könyvben előrehaladva nyilván fény derül rá. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Traviss nagyon jól leírta Anakin kapcsolatát Rex-szel és a többi klónnal kapcsolatban, nekem ez tetszett benne.

Jah, beleolvastam egy részbe, amikor Ahsoka kérkedik azzal, hogy ő már 14 éves, erre a Rex beszól, hogy ő már 10, csak a korához képest nagyra nőtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, csak szoktalan...

Mostmár igen. Én akkor olvastam amikor még nem is láttam a filmet moziban, de kolmilan már elkészítette a feliratot hozzá. Emlékszem, akkor még át is írtam a Ragacsot Csipiszre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen impozánsnak tűnik ez a legos könyv :D

 

Ahsokának jó pár neve van így, nekem pont a Szájas tetszik a legkevésbé, bár találó rá. A Csipisz vagy Ragacs inkább megfelel egy kölyöknek becenévnek, a Szájas negatív hangulatú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, haladtam előre a könyvben.

Igazatok volt Traviss-al kapcsolatban. Tényleg zseniális írónő. Nagyon érdekes, ahogyan bemutatja a Huttokat, gondolkodásmódjukat, lelki világukat. Hogy mi a véleményük a "kétlábúakról".

Rex százados sosem tartozott a kedvenceim közé. Jellegtelen figurának találtam. A mozifilmben még tetszetős volt a karaktere, a sorozatban már nem annyira. De ez a regény óriásit dob a karakterén! Rex sokkal szerethetőbbé válik, mint amilyen alapból.

Meglepetésként ért, hogy Palpatine beszéli a Hutt nyelvet. :P

Az viszont nem tetszett, hogy az írónő a Teth bolygó növényzetét "smaragdzöldnek" állítja be. Holott a mozifilmben pont a rivális magyar futballcsapat színeiben pompázott. Ennek talán az lehetett az oka, hogy amikor leadták neki a történetet, ami alapján dolgoznia kell, nem volt arról szó, hogy milyen színű az erdő, vagy utólag módosították lilára, úgyhogy szerintem ez nem Traviss hibája. Jó könyv! Eddig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.