Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ilyen alapon minden könyvet el kéne olvasnod és minden filmet meg kéne nézned. Ez pedig ugye nem megoldható, tehát az ember szelektál valami alapján, aztán legfeljebb rosszul dönt. Engem a Thrawn-trilógia már 3 mondat után sem érdekelt. Később mégis beleolvastam az első rész elejébe, de csak megerősítettem korábbi döntésemet.

 

 

Én ezt teszem :P . Természetesen amit elérek magyarul mert én a régi világ gyermeke vagyok orosz és latin nyelvtudással. Az esetleges 3 mondat utáni rossz döntéssel ugyanis egy késöbbi remek élménytől fosztod meg Magad. De természetesen mindenki úgy csínálja ahogy Neki jól esik !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy történet tíz mondatban is ugyanolyan, mint ezerben. Max ezerben nagyobb szenvedés, és emiatt el sem jutsz a végére.

 

 

A Lando sorozatnál és az Erőpróbánál néha Én is ezt éreztem de azért végeztem velük / kétszer is hátha elsöre bennem a hiba /. ÖRÖKRE !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azóta gyűjtöm a Star Wars-os könyveket, mióta hetedikben voltunk osztálykiránduláson. Magyarul nem annyira rég óta. A Jedi Akadémia trilógia első kötetével kezdtem, de mivel hogy a többi rész még nem jelent meg, ezért nekiestem a Thrawn trilógiának, amely természetesen nagyon bejött. Számomra úgy volt tökéletes, ahogy volt. Egyetlen dolog szúrt szemet Timothy Zahn irományában, az pedig az, hogy előszeretettel dobálózik evilági nevekkel. Jó, a filmben is voltak ehhez hasonló dolgok, példának okáért Luke... Sőt, a legjobb példa erre inkább Conan Antonio Motti.

De nézzük csak meg Zahn művét! A szóban forgó dolog igazából csak az Utolsó Parancsban jelenik meg... Példák: Samuel Tomas Gillespee, Peter Midanyl, Amber.

Timothy Zahn szerintem itt egy majdnem tökéletes trilógiát vetett papírra, amely jóformán a filmek hivatalos folytatásaként tekinthető. Thrawn karaktere magával ragadó, és különös igénytelenségre vall, hogy ilyen egyszerűen ölték meg. Minden hangsúly a Joruus C'Baoth elleni harcra összpontosult, amellyel lényegében kaptunk egy párbajt, amely majdnem ugyanaz volt, mint a Jedi Visszatér végén, mindössze újra volt keverve, új szereplőkkel.

A Jedi Akadémia trilógia viszont valamilyen oknál fogva jobban bejött. A trilógia vége felé haladva a kötetek egyre rövidültek, amiért fel is vontam a szemöldököm rendesen. A második rész különösen tetszett. Valahogy ez sokkal Star Wars-osabb, mint Timothy Zahn művei.

Aztán jött néhány Klónháborús történet, és mindkettő emberfelettien jó történettel állt elő. James Luceno művei elé így már mindig olyan előítélettel fogok leülni, hogy "Nah... Ez is egy jó könyv lesz." A Darth Vaderes könyve a mai napig a legjobb Star Wars-os könyv, amit olvastam.

A Túlélők Keresése elé is úgy ültem le, hogy "Timothy Zahn... Biztos jó." Tévedtem. Először is nagyon nem jött be, hogy mindössze Luke Skywalker és Mara Jade fog szerepelni a klasszikus szereplőgárdából. Kaptunk vagy húszféle utalást a Hand Of Thrawn duológiára, amit ráadásul nem is olvastam. Itt ismét előjött Zahn mániája a nevekkel Dean Jinzler személyében.

Aztán pedig kaptunk egy fölöslegesen elnyújtott sztorit, amely fele olyan röviden sokkal jobb lett volna. A Star Wars hangulat még csak véletlenül sem jellemző rá, sokkal inkább a Star Trek felé hajlik. Viszont ezáltal többet tudtam meg a Chiss-ekről, és a folytatásával együtt új megvilágítást adnak Thrawn, és Palpatine cselekedeteinek. Mindkét esetben a Yuuzhan Vongok közeledésérre fogták a dolgot.

A Kirajzás ellenben jobban bejött. Sokkal jobban tetszett a prequel hangulat. A történet eleje, amikor a Barloki részek egy az egyben fölöslegesek. És maga az egész történet százszor jobb volt, mint az előző. Thrawn szemszögéből különösen jó. Jorus C'Baothról kiderült, hogy ígyis úgyis átállt volna a sötét oldalra, nem kellett hozzá elmebetegnek lennie. Azt pedig nem értettem, hogy Darth Sidiousnak miért állt érdekében elpusztítania a Kirajzást. Mindenesetre a végén szépen összeállt az alaphelyzet, ami aztán a Túlélők Keresésében folytatódhat.

Azóta várok már egy jó kis Star Wars könyvre, és rosszul értintettek Revan hírei... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn trilógából szeritem Az Utolsó parancs sikeredett a legjobbra. De azért az előző 2 is jó volt. Thrawn nagyszerű gonosz, ahogy a klón C-baoth is. A Jedi-akadémiában végre színre lépett Exar Kun, mégha csak szeelem formájában is. Ott szerintem Kevin feleslegesen erőltette a prototípus Halálcsillagot és a Napzúzót.

A gonosz útvesztőja és a Sötét Nagyúr nagyon, de nagyon jók. Best of SW-ben ott a helyük. Én a Sith-ek bosszúja regényváltozatűval olvasom mindig együtt, mert úgy sokkal jobban elmélyítik a katarzis élményt. Matt Stower alkotott szerintem eddig a legjobban a Sith-ek bosszújával. Fantasztikus a stílusa.

A Túlélők keresése első 300 oldala tényleg unalmas egy kicsit, de az utolsó 200-ért megérte elolvasni. A Kirajzás tényleg messzemenően jobb. Nagyon bejött mindkét könyvben, hogy a dridekák ott voltak. Thrawn pedig sokkal szimpibb karakter.

Karen Travisstől A klónok háborúja regényvéltozata nagyon állatira sikeredett. Sokkal jobb mint a mozifilm.

Ennek hamarosan olvashatjuk a folytatását.

A Szukits kiadó tervei is ígéretesek. Ezért is kár, hogy idén nem jönnek még.

A Darth Bane trilógiáról rengeteg jót hallottam. Drew Karpyshyn írta, ő volt a KOTOR 1 sztorijának és karaktereinek atyja. Ha minden igaz ez a trilógia joggal fog helyet követelni a Thrawn trilógia, X-szárnyúak sorozat, a Jedi-akadémia trilógia, a Darth Vader trilógia A Birodalom árnyai, Darth Maul, a Thrawn Keze és a Republic Commando, vagyis a legjob SW könyvek között.

Az Allegiance Zahntól nagyon érdekes lesz, hisz nem sokszor láthattuk Marát a Császár szolgálatában.

A Yoda könyv A gonosz útvesztője előzménye lesz. Az I, Jedi a Jedi-akadémia és az X-szárnyúak sorozathoz fog kötődni. A Deathstart két nagyágyú Reaves és Perry jegyezték, szintén nem fogunk csalódni benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válság egyre joban eléri az SW könyvgyűjtőket is. Kiket pozitív, kiket negatív értelemben. Egyre többen válnak meg könyveiktől és adják el antikváriumba.

Én az X-szárnyúak: Lidérc osztagot 650 Ft-ért vettem meg.

De láttam még ezeket is:

A Jedik gyermekei: 800 Ft

Történetek a fejvadászokról 1000 Ft,

Fekete flotta fenyegetése, 800 Ft kötetenként,

Új lázadás 800 Ft,

Kristálycsillag 1000 Ft,

Sötétkard 800 Ft.

Szóval egyes gyűjtők, akik veszik őket nagyon jól járnak néha. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn írta, ő volt a KOTOR 1 sztorijának és karaktereinek atyja.

Erről ugyan nem tudtam, de ez megmagyarázná azt a rengeteg KotOR-os utalás a regényben. Például megjelennek benne a Csillagkohó roncsai, Darth Revan holokronja... (Nem, nem a tied. ;))

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy már "felnőttek", és nem érdekli őket az egész, így aztán minek porosodjon a polcon ;)

Hát igen, ez is lehet.

De én például olyan vagyok, aki előbb vágná fel a saját ereit, semmint, hogy pl. A gonosz útvesztőjét, vagy a Sötét Nagyurat antikváriumba adja. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről ugyan nem tudtam, de ez megmagyarázná azt a rengeteg KotOR-os utalás a regényben. Például megjelennek benne a Csillagkohó roncsai, Darth Revan holokronja... (Nem, nem a tied. ;))

Igen abban a sorozatban tényleg nagyon sok utalás van az Ősi Idők történelmének nagy alakjaira pl. Exar Kunra, Nagy Sadow-ra. Szerintem a történetre sem panaszkodhatunk majd. Hallottam egy olyan Star Wars rajongói véleményt, miszerint ezek a legeslegjobb Star Wars könyvek, amiket valaha írtak. Hát, majd meglátjuk ha megjelenik. (Van egy olyan sanda gyanúm, hogy jövőre jönne párhuzamban a Starcraftos Dark Templar trilógiával.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én például olyan vagyok, aki előbb vágná fel a saját ereit, semmint, hogy pl. A gonosz útvesztőjét, vagy a Sötét Nagyurat antikváriumba adja. ;)

A fene tudja, én azért csak-csak az életem mellé tenném le a voksomat ;) A könyvet meg tudnám újra venni, ha megint kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene tudja, én azért csak-csak az életem mellé tenném le a voksomat :) A könyvet meg tudnám újra venni, ha megint kellene.

Feltéve, ha nem lesz belőlük óriási hiánycikk, amiket nem akarnak antikváriumba beadni. :D Aztán marad a vatera, ahol lehet, hogy az eredeti ár 10-szereséért kínálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, úgy elég húzós lenne az ára. Bár azért a ritkaságok is fellelhetőek néha antikvárban, olyan nincs, hogy senki ne legyen, aki oda adja be inkább :) Pl. nincs nete, vagy kevesebb macera. A ritkaságokért szerintem az antikvárok is több zsét adnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam én is hasonló esetekről, de nem csodálom, hogy az X-szárnyúak ilyen drága, hiszen szerintem ritkább, mint a régi kiadású Utolsó parancs.

Off

Egyébként még Tolkien Elveszett mesék könyve 1-2 meg ennyire drágán, nagyon ritka darab (vagyis kettő), egyben meg aztán még többet is képesek adni érte gyűjtők. Én még jól jártam, hogy a kettőt egyben 6000-ért tudtam antikvárban elcsípni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igen a 90-es évek első felében még sokkal nagyobb példányszámban adták a könyveket. Az Aquila meg aztán sokkal kisebben adta. Szerencsére a Szukits most elég nagy számban adta ki ezeket. Mind a 4 új SW könyvük még piacon van. Bár már rohamosan fogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg azért is mert Micheal Reaves írta. Nem olvastam a Darth Maul regényt sajnos, de sokan a legjobb SW könyvek közé sorolják.

A Coruscant Nights trilógiát már ajánlottam a Szukits Kiadónak is. Jó sokszor. Legalább 50-szer. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem az X-szárnyúak 5. kötetét, a Lidérc osztagot. Kítűnő könyv. Az első a 90'-es évekből, amire 5-öst tudok adni. Úgy érzem Alston Kelt próbálta középpontba állítani, de azért a többiek is remekeltek. Alston fanyar humora nagyon jó. Az ewokos poénon nagyot nevettem. :evil: Még, hogy egy ewok, mint vadászpilóta. Jub-jub parancsnok. :D Szerencsére nem volt zavaró, hogy nem olvastam az első 4 kötetet. Ha valahol megtalálom a további részeit feltétlenül beszerzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.