Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az ismert galaxison túl vannak a yuuzhan vongok. Ez egy hódító faj, amely lerohanta a galaxis nagy részét, jó pár évvel a Thrawn-trilógia után. Sajnos, Magyarországon még ebből a korszakból egy regény sem jelent meg. Meg aztán, lehet, hogy a készülő VII. epizód felülírja az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet elolvasom majd a kirajzást is.

Emlékszem mikor a birodalom örököseiben ott tartottam,hogy a kirajzásról volt szó ,még rá is googliztam erre ,hogy ez mi volt.Aztán láttam,hogy egy komplett könyv szól róla. Egyébként érdekes ez a témakör,hogy mi van az ismert galaxison kívül, de amúgy tényleg mik vannak még ott? több expedíció nem indult? 4000év alatt csak egyszer voltak erre kiváncsiak :D?

A Kirajzásban pont az a vicces, hogy ott még a saját galaxisuk felderítetlen területeire mennek, bár nem értem miért nem lehetett előbb felfedezni és csak aztán telepeseket küldeni, az meg már kissé röhejes, hogy ott egy bazinagy birodalom (a chiss-eké), aztán csak páran tudnak a létezéséről. Oké, kellett egy ilyen hely, de nekem ez akkoris sántít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nevezik Ismeretlen Régióknak, és azért maradt ennyire feltérképezetlen, mert egy kereskedelmi út sem érinti a területét, ami tele van fekete lyukakkal és egyéb instabilitási tényezőkkel. :) Persze logikus, hogy ez a terület azért kellett, hogy az írók időről-időre elő hozzanak egy új ellenséget, akik sem a Köztársasághoz, sem a Birodalomhoz nem tartoznak. :D Ezért ez a régió a lakhelye a chisseknek, a ssi-ruuviknak, killikeknek vagy a Kéz Birodalmának.

 

szerk: sőt, a rakaták ősterületei, így a Lehon is ide tartozik.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint már több ezer éve találtak oda útvonalakat ;)

Igen, de aztán a Rakata Birodalom bukása után elfelejtődtek. Másképp hogy maradhatott volna homályban a bolygójuk kiléte?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted nekünk érdemes ajánló levelet írni? Mármint, hogy én is küldenek listát. Hmm? :hmm:

 

Szerintem baj nem lehet belőle. Nyugodtan lehet írni.

szukits.info@gmail.com

 

Szerintem fölösleges, nagyon nincs más azonkívül, amit Revan ajánlani fog, legalábbis szerintem. :) az NJO-LOTF-FOTJ kiesik, ahogy az X-szárnyúak is. :) A standalone-regényeket meg mind felsoroltuk itt. :)

 

Hosszú sorozatokat most csak azért nem ajánlottam, mert ez egy kritérium volt. Mindenféleképpen elkerülnék a hosszú sorozatokat. Ehhez alkalmazkodva csak egy részes történeteket és rövid sorozatokat ajánlottam. Ha azt írták volna, hogy beleugranak valamelyik hosszú szériába, akkor elsőként az X-szárnyúakat, második javaslatként a Legacy of the Force-t, harmadikként az NJO első felét javasoltam volna. 17 címet kellett volna csak ajánlanom most, de 27 címet szedtem össze. Ügyeltem rá, hogy minden korszakból legyen valami, és megpróbáltam mindenkinek kedvezni, ahogy csak lehetett.

És még 10 további potenciális címet is összeszedtem, melyekről még alaig tudunk valamit, de érdemes lenne őket kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a karakterek, jól szövi a szálakat, szóval nekem, pár hülyeségétől eltekintve, tetszik.

Kb. nekem is ezért tetszenek annyira ezek a könyvek. Lehet, hogy nem elég SW-osak, de remek kalandregények, jó a hangulatuk, és ez kárpótol néhány marhaságért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem baj nem lehet belőle. Nyugodtan lehet írni.

szukits.info@gmail.com

 

 

 

Hosszú sorozatokat most csak azért nem ajánlottam, mert ez egy kritérium volt. Mindenféleképpen elkerülnék a hosszú sorozatokat. Ehhez alkalmazkodva csak egy részes történeteket és rövid sorozatokat ajánlottam. Ha azt írták volna, hogy beleugranak valamelyik hosszú szériába, akkor elsőként az X-szárnyúakat, második javaslatként a Legacy of the Force-t, harmadikként az NJO első felét javasoltam volna. 17 címet kellett volna csak ajánlanom most, de 27 címet szedtem össze. Ügyeltem rá, hogy minden korszakból legyen valami, és megpróbáltam mindenkinek kedvezni, ahogy csak lehetett.

És még 10 további potenciális címet is összeszedtem, melyekről még alaig tudunk valamit, de érdemes lenne őket kiadni.

 

Még ezekhez annyit hozzá szólnék,hogy bármilyen könyvet is adnak ki, igazán ki adhatnák kemény fedelesbe is (legalább a siker várományos címeket) a puha mellett, biztos lenne rá igény azért vannak szerintem páran akik azt a kis pluszt ráfizetnének ,hogy olyan minőségű legyen mint pl. a képregényük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért valószínűleg +1000 forintot jelentene, és a SW könyvek a licence miatt így sem olcsók. Plusz ha már az eddigiek is csak puhafedelű alakban jelentek meg, hülyén nézne ki a polcon egy másfajta kiszerelés. :) Bár talán az lenne a legjobb, ha mindkét verzióban kiadnák, és akkor az olvasó eldönthetné, melyiket preferálja.

 

Mindjárt a Halálcsillag végére érek. Az biztos, hogy túl sok izgalomra nem kell számítani (zillo, szerintem neked nem is fog tetszeni :D), de a párbeszédek szerintem zseniálisak. Na meg, érdekes a birodalmiak és a Halálcsillag lakói szemszögéből újra átélni az Alderaan elpusztítását. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon jó kép: Bail és Leia Organa együtt... utoljára. A háttérben a Tantive IV Antilles kapitánnyal és a két droiddal.

 

GoodbyeAlderaan-SWGS6.jpg

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért valószínűleg +1000 forintot jelentene, és a SW könyvek a licence miatt így sem olcsók. Plusz ha már az eddigiek is csak puhafedelű alakban jelentek meg, hülyén nézne ki a polcon egy másfajta kiszerelés. :) Bár talán az lenne a legjobb, ha mindkét verzióban kiadnák, és akkor az olvasó eldönthetné, melyiket preferálja.

 

Mindjárt a Halálcsillag végére érek. Az biztos, hogy túl sok izgalomra nem kell számítani (zillo, szerintem neked nem is fog tetszeni :D), de a párbeszédek szerintem zseniálisak. Na meg, érdekes a birodalmiak és a Halálcsillag lakói szemszögéből újra átélni az Alderaan elpusztítását. :)

 

Jaja, így gondoltam én is.Adják ki puhába meg kemény borítósba is.

 

Én abba a Halálcsillagos könyvben arra vagyok kiváncsi ,hogy mit csinálnak ott mikor nem dolgoznak a hétköznapjaikra ,elmennek úszni a 2.szinten :D ?

Meg az ilyen belső viszályokra a tábornokok,kapitányok stb.. között.

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek mind benne vannak a könyvben, majd meglátod, ha tervezed elolvasni. :)

 

Kis adalék Motti admirális nevéhez. Az írópáros eredetileg a Zi keresztnevet szánta neki, de Lucas keresztül húzta a számításaikat. Épp Conan O'Brien műsorában volt vendég, amikor a közönség egyik tagjától kérdést kapott az admirális teljes nevét illetően. Lucas, a műsorvezető nevét elferdítve, rögtön rávágta, hogy Conan Antonio Motti. :D És mivel az ő szava szintén G-canon, akárcsak a filmek, így ez lett a hivatalos. A műsor vezetői csodálkoztak is azon, hogy milyen gyorsan reagált a Wookieepedia. :lol: Ezt be is linkelem, mert vicces a szerkesztő indoklása a szócikk nevének megváltoztatására. :D

 

Hasonló eset jutott eszembe, amikor a híres amerikai humorista Jon Stewart arról faggatta Lucast, hogy honnan származik Obi-Wan. Az öreg George mester most sem teketóriázott sokat: a Stewjon-ról, amely szintén egy rögtönzés lehetett, tekintve a humorista nevéhez való hasonlóságot. :D Lucas, vajon, néha felelőtlenül bánik azzal az univerzummal, amit ő teremtett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ezekhez annyit hozzá szólnék,hogy bármilyen könyvet is adnak ki, igazán ki adhatnák kemény fedelesbe is (legalább a siker várományos címeket) a puha mellett, biztos lenne rá igény azért vannak szerintem páran akik azt a kis pluszt ráfizetnének ,hogy olyan minőségű legyen mint pl. a képregényük.

Nem hiszem, hogy ezt meglépnék, ez nagyon megvariálná a nyomdaköltséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves - Steve Perry: Halálcsillag

 

 

Végére értem a könyvnek. :) Aki kemény akciókra vágyik, az csalódni fog, a regény inkább a párbeszédekre épít, amelyek viszont remekül sikerültek. :) Nagyszerű volt pl. a tűzvezérlő tiszt szemszögéből újra átélni az Alderaan pusztítását. Jó ötletnek tartom, hogy több filmes háttérszerpelő is nevet és történetet kapott, így pl. ez a tiszt is, akinek mozdulata rendesen beleivódott az emlékezetembe anno, amikor 7-8 évesen először néztem az EP4-et.

 

Az elején kicsit nehéz nem elveszíteni a fonalat a sok szereplő miatt, éppen ezért talán elfért volna a könyv elején egy felsorolás, ahogy azt az amerikai verzióban teszik. Mindenesetre én felírtam a neveket a papírra. :) A szereplők különböző foglalkozásainak (építész, kantin-tulajdonos, börtönőr, orvos, könyvtáros, TIE vadászpilóta, szökött fegyenc) köszönhetően a Halálcsillag fedélzetén zajló élet összes szegmensébe bepillantást nyerhetünk. Amit én nagyszerű dolognak tartok. Jó hogy több filmes esemény csak érintőlegesen került bele, hiszen egy egyszerű kocsmáros honnan tudhatná pl. részletesen azt, hogy mi történt a börtönrészlegben, ahol Hanék megszöktetik Leiát. :) Az űrállomás akkora, hogy szinte mindenki elveszik benne, így semmi biztosat nem lehet tudni.

 

Az írópáros megpróbálta összeegyeztetni az EU-t és az EP2-t és ez szerintem sikerült is. Bevel Lemelisket ugyanúgy megemlítik, mint Poggle nagyherceget, amikor a Halálcsillag eredete szóba kerül. Nagyon jó volt látni végre a Tarkin-Daala kapcsolatot. Motti önelégült, beképzelt karakterét remekül sikerült érzékeltetni az íróknak. Talán néha a filmes jelenetek nem sikerültek olyan jóra, mint vártam, azaz semmi pluszt nem nyújtottak számomra. A Motti-Tagge konfrontációt pl. jobban is kifejthették volna. Talán az is hiba volt, hogy Darth Vader is központi szereplő lett (mármint az ő szemszögéből is íródtak fejezetek). Ő némileg, szerintem, kilógott a sorból, a misztikusság szempontjából szerencsésebb lett volna, ha ezt nem lépik meg az írók.

 

 

Mindent összevetve én jól szórakoztam, nagy százalékban azt kaptam, amit vártam. :) Érétkelésem: 5/5. Jöhet a Revan meg a Yoda :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesnek tartom és ez már az előző Thrawn könyvnél is feltűnt, és most is ,hogy utalnak a "clone"-klón háborúra. Ezt már 91be kitalálták ? Hogy na a birodalom létrejötte előtt volt egy klón háború. Csak mert ugye filmekbe nincs erre utalás,tehát akkor ezt a klón háború dolgot Zahn találta ki, és az ötletét felhasználták az előzményekhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Callista–trilógia: Sötétkard

 

 

Kedves Kevin J. Anderson! Jelentem, nem vagyok amnéziás! Nem kellene minden fejezetben a korábbi SW művek eseményeit elismételni, folyton emlékeztetni rá, ki kicsoda és mi tett eddig. Mert borzasztóan zavar az olvasásban. Pláne úgy, hogy az előző hónapokban olvastam az Ön korábbi műveit, meg e könyv közvetlen előzményét… Mondjuk az is igaz, hogy ha a sok ismétlést kivennénk az írásból, a fele eltűnne.

 

Gyermeteg stílus, néhány hajmeresztő esemény és rengeteg ismétlés. Ami egyrészt önfényezésnek, másrészt seggnyalásnak tűnik. A sztori önmagában nem lenne rossz, legalábbis annak néhány szála. Daala és Palleon közös munkája, flottaegyesítése kimondottan jó húzás, a könyv legjobb fejezetei, azonban a többi szál jócskán hagy némi kivetnivalót maga után. A Han/Leia féle társaság szerepe ócska önismétlés, ráadásul egysíkú karakterekkel, a Luke loves Castilla számomra nehezen befogadható, Durga és a Sötétkard meg egy újabb rókabőr. Minden könyvben előkerül egy szuperfegyver, vagy mi??? Lemelisk sorozatos halála bárgyúan nevetséges, Madine szerepe - karakterének SW-ban betöltött szerepéhez képest - meg egyszerűen megalázó. A Yavin4 újabb űrcsatája kissé összecsapott, azzal meg nem is igazán foglakozom, hogy már megint honnan a francból került elő egy újabb szuper csillagromboló…

 

A karakterek a megszokottak, sőt olyan az egész, mint egy olvasztótégely: mindenki itt van, aki volt már SW könyvben. Néhányan meghalnak, néhányan még SW léptékkel is hihetetlen dolgokat hajtanak végre (a 17 romboló Erővel áthelyezése egy másik naprendszerbe pl. ilyen)… Ráadásul Callista nem ismeri Yodát, amit nehéz elképzelni, ha egy másik könyvben meg harcolt a Klónháborúban… Na mindegy, ez nem e könyv hibája.

 

Valamelyikőtök azt írta korábban, hogy az Endor utáni EU jó része szemét… Háát, ha ez így elsőre erős is, de az biztos, hogy ez az egész Jedi-Akadémiás, Callistás vonal elég gyengus.

 

Azért folytatom.

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Jedi Akadémia-trilógia szerintem nem olyan rossz, mégha részről-részre rosszabb. De az első kötet, az Új Rend az egyik kedvenc Endor utáni könyvem. Szerencsére Kevin J. Anderson abbahagyta már az írást az SW univerzumban, az ő stílusa inkább a képregényeknek fekszik. Abban viszont nagyot alkotott, gyakorlatilag ő rakta le az ősi időszak alapjait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Jedi Akadémia-trilógia szerintem nem olyan rossz, mégha részről-részre rosszabb. De az első kötet, az Új Rend az egyik kedvenc Endor utáni könyvem. Szerencsére Kevin J. Anderson abbahagyta már az írást az SW univerzumban, az ő stílusa inkább a képregényeknek fekszik. Abban viszont nagyot alkotott, gyakorlatilag ő rakta le az ősi időszak alapjait.

 

Oké, igaz, az elsők még jók, bár azok is tele vannak emékeztetőkkel - főleg a filmekre és a Thrawn-trilógiára.

 

Csak ott még az új karakterek átlendítenek ezen. :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én először is gratulálok az első 3-nak. Másodszor érdekelne melyik novellák lettek a 4. és 5. helyezettek és, hogy ki lett az 5 legjobb fordító, mivel arra is szavaztunk, ha jól emlékszem. Amúgy az én szavazataim nagyjából hasonlók lettek. Azonkívül várom, hogy felkerüljenek az azóta lefordított novellák és a javított verziók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micheal Reaves és Steve Perry: Halálcsillag.

Zseniális lett. Elejétől a végéig nagyon jó a könyv. Valami hihetetlen szereplő kavalkádot kapunk. Az eleje rendkívül jól fel lett építve, mindenkit nagyon jól bemutatnak. A könyv második felére sokkal jobban felpörögnek az események. Lehet izgulni is, hogy ki marad életben és ki nem (persze most a regény elsődleges főszereplőire gondolok és nem a filmes szereplőkre) Az események nagyon jól össze vannak kötve az eddigi filmekkel és egyéb művekkel. Az Expanded Universe egyik gyöngyszeme.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.