Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Utánaolvastam és valóban. :D Így viszont tényleg minden gond nélkül behozhatnák a karakterét a TCW-be. Lucas-t állítása szerint nem foglalkoztatja különösebben az EU, ennek ellenére szép számmal emel át ötleteket onnan, elég csak a mandalore-okra gondolni. Ezek után Garm Bel Iblis szenátor szerepeltetése nem hiszem, hogy túl nagy kihívás lenne.

Szerintem inkább Fiolini és az írók emelték át a mandalóriaiakat, meg a többit az EU-ból, Lucas csak jóváhagyta talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább Fiolini és az írók emelték át a mandalóriaiakat, meg a többit az EU-ból, Lucas csak jóváhagyta talán.

Nem talán, biztos. :)

Ha Lucas nem engedélyezi, kétlem, hogy bármi is lett volna a dologból. Ez persze hatalmas tisztelgés (lenne) az EU-művek előtt, ha nem lennének tele ellentmondásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem talán, biztos. :)

Ha Lucas nem engedélyezi, kétlem, hogy bármi is lett volna a dologból. Ez persze hatalmas tisztelgés (lenne) az EU-művek előtt, ha nem lennének tele ellentmondásokkal.

A mandalóriai dolgot kár volt átvariálni, a Karen Traviss verzió jobb volt.

De egyébként a holocronoknak, meg a többinek örültem, hogy a sorozatban is helyt kaptak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalóriai dolgot kár volt átvariálni, a Karen Traviss verzió jobb volt.

De egyébként a holocronoknak, meg a többinek örültem, hogy a sorozatban is helyt kaptak.

Mivel nem ismerem Karen Traviss verzióját, így nem tudok különbséget tenni. Nyilván nem 3 epizód kedvéért hozták be a TCW-be Filoniék a mandaloriaiakat és lesz még szó róluk. Talán némi háttérinfót is megtudhatunk majd, ami talán összepasszol Karen történetével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem ismerem Karen Traviss verzióját, így nem tudok különbséget tenni. Nyilván nem 3 epizód kedvéért hozták be a TCW-be Filoniék a mandaloriaiakat és lesz még szó róluk. Talán némi háttérinfót is megtudhatunk majd, ami talán összepasszol Karen történetével.

Nem valószínű, hogy össze fog passzolni sajnos. Legalábbis egyelőre nem. Leeland Chee-ék megígérték, hogy majd kimagyarázzák.

Viszont pont azért, mert lesz még szó a madalóriaiakról a TCW-ben, ezért nagy hibának tartom, hogy az amerikaiak erőltetik az Imperial Commando 2-őt. Meg kéne várni, hogy mi lesz a TCW végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket az infókat én is innen-onnan szedegetem össze. Jó lenne olvasni is őket, de ki van csukva, hogy a közeljövőben lesz magyarul. Fenébe, gyúrni kéne az angolra. Most, hogy olvasgattam a cikkeket angolul, végül is nem lenne reménytelen belekezdeni. Csak eleinte haladna lassan az ember.

Ott vannak pl. a Star Wars Junior sorozat kötetei, amik megjelentek magyarul én mégsem tudtam beszerezni, ebből kifolyólag nem is olvastam őket. Pedig nagy részben foglalkoznak Jacennel és Jainával, ha jól tudom ezek egyikében szerepel, a Jacen (Darth Caedus) és Jaina közti párbaj, amire kíváncsi lennék, még ha tudom is a végkimenetelét.

Ezek a könyvek már jobban eltérnek a Lucas-féle SW-től, mint akár Luceno vagy Zahn, mégis számomra érdekesek, mert kibővítik az SW-Univerzumot és szórakoztat. (és főként ez utóbbi egy regény feladata) :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott vannak pl. a Star Wars Junior sorozat kötetei, amik megjelentek magyarul én mégsem tudtam beszerezni, ebből kifolyólag nem is olvastam őket. Pedig nagy részben foglalkoznak Jacennel és Jainával, ha jól tudom ezek egyikében szerepel, a Jacen (Darth Caedus) és Jaina közti párbaj, amire kíváncsi lennék, még ha tudom is a végkimenetelét.

Ezek a könyvek már jobban eltérnek a Lucas-féle SW-től, mint akár Luceno vagy Zahn, mégis számomra érdekesek, mert kibővítik az SW-Univerzumot és szórakoztat. (és főként ez utóbbi egy regény feladata) :roll:

Egy kicsit összekeverted a könyveket.

A 6 kötetes Star Wars junior sorozat egy nagyon gagyi, kis gyerekeknek készült ifjúsági regénysorozat. Pár évvel játszódik a Jedi visszatér után Luke-ékkal és még pár új szereplővel.

Darth Vader kesztyűje (Star Wars Junior 1.) Paul és Hollace Davids King 1993

A Jedik elveszett városa (Star Wars Junior 2.) Paul és Hollace Davids King 1993

Zorba, a hutt visszavág (Star Wars Junior 3.) Paul és Hollace Davids King 1994

Küldetés Yoda hegyéről (Star Wars Junior 4.) Paul és Hollace Davids King 1994

A Birodalom királynője (Star Wars Junior 5.) Paul és Hollace Davids King 1994

A sötét oldal prófétái (Star Wars Junior 6.) Paul és Hollace Davids King 1994

Star Wars Junior (Star Wars Junior 1-6.) Paul és Hollace Davids King 1996

Elég gagyi széria, az EU egyik nagy szégyenfoltja. Szerintem ki kéne dobni a sztoriját a kukába.

 

Van egy másik 6 kötetes széria, az úgynevezett Ifjú Jedi-lovagok sorozat. (Pontosabban 14 kötetes, de magyarul csak az első 6 jelent meg.) Ezt Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta írta. Ebben szerepel Jacen, Jaina, és Anakin. Luke Jedi-akadémiáján tanulnak. Méf fiatal tizenéves Jedik. Ez is egy ifjúsági sorozat, de állítólag nem olyan borzadályos, mint a Junior. Ez kb 20 évvel játszódik az EP6 után.

Az erő örökösei (Ifjú Jedi-lovagok 1.) (első kiadás) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

Az erő örökösei (Ifjú Jedi-lovagok 1.) (második kiadás) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

Árnyakadémia (Ifjú Jedi-lovagok 2.) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

Az elhagyottak (Ifjú Jedi-lovagok 3.) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

Fénykardok (Ifjú Jedi-lovagok 4.) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

A legsötétebb lovag (Ifjú Jedi-lovagok 5.) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

Ostrom alatt (Ifjú Jedi-lovagok 6.) Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta Lap-Ics 1997

 

A Jacen (Darth Caedus) és Jaina közötti konfliktusról, valamint egyéb esményekről, már egy normális felnőtt regény ciklus foglalkozik, a Legacy of the Force.

Betrayal by Aaron Allston?May 30, 2006

Bloodlines by Karen Traviss?August 29, 2006

Tempest by Troy Denning?November 28, 2006

Exile by Aaron Allston?February 27, 2007

Sacrifice by Karen Traviss?May 29, 2007

Inferno by Troy Denning?August 28, 2007

Fury by Aaron Allston?November 27, 2007

Revelation by Karen Traviss?February 26, 2008

Invincible by Troy Denning?May 13, 2008

Ez kilenc kötetes és nem jelent meg még magyarul. 40 évvel játszódik az EP4 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ezt benéztem. :roll:

A lentebbi Ifjú Jedi lovagok sorozatra gondoltam. A Star Wars Junior tényleg nem nagy szám, legalábbis a leírásai alapján, de úgy vagyok vele, hogy ami nem érdekel, az részemről nem tagja az EU-nak. Többek között a hamis Han Solo-trilógia, vagy az egyéb selejtes kamu regények is ebbe a kategóriába tartoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy másik 6 kötetes széria, az úgynevezett Ifjú Jedi-lovagok sorozat.

Szerencsére a 90-es évek végén olvastam mind a hatot, de mivel több, mint egy évtizede volt, már sok mindenre nem emlékszem belőlük. Csak kettő van meg itthon.

Egész olvasható sztorik voltak, vannak rosszabb EU-könyvek is ezeknél. A kölkök kalandjainak mindenesetre nagyjából megfeleltek. Ha jól emlékszem, a Szökevények után itt térnek vissza a hapanok az SW univerzumba, lévén, hogy Tenel Ka csatlakozik a Jedi tanoncokhoz a Yavinon :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közeledik vészesn a The Old Republic és úgy tűnik Amerikában beturbósítanak az Ősi Idős könyveknél, legnagyobb örömömre.

2010. december 28-án jelenik meg Amerikában keményfedelesben a következő The Old Republic regény egy neves fantsy író tollából, Paul S. Kemptől. A regény címe Deceived lesz.

A regény Darth Malgus-ról fog szólni, arról a Sith Nagyúrraól, akit a TOR cinenmatic trailerjében is láthattunk, amint egy csapat Sith élén megtámadja és romba dönti a Jedi Templomot.

Már a borító is elkészült, és meg kell mondjam ez még jobban néz ki, mint a Fatal Alliance-é.

swtor_deceived_sm.jpg

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

sziasztok

 

kiolvastam a kirajzást,és lenne 1-2 kérdésem többek között az h akkor a szíbot mester meg a többi jedéj meghalt a kirajzáson meg a trassh és a jinzer lovag?

 

mert ezek nem derültek ki:(de lehet h aki több könyvet olvasott van róluk vmi infó

 

előre is köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok

 

kiolvastam a kirajzást,és lenne 1-2 kérdésem többek között az h akkor a szíbot mester meg a többi jedéj meghalt a kirajzáson meg a trassh és a jinzer lovag?

 

mert ezek nem derültek ki:(de lehet h aki több könyvet olvasott van róluk vmi infó

 

előre is köszi

 

Emlékezetem szerint, C'baoth még a Kirajzás zuhanása előtt meghalt, Lorana pedig a becsapódáskor, mivel a hajó azon részén tartózkodott, amely hatalmas erővel a sziklába fúródott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kiolvastam a kirajzást,és lenne 1-2 kérdésem többek között az h akkor a szíbot mester meg a többi jedéj meghalt a kirajzáson meg a trassh és a jinzer lovag?

Meghaltak. A Kirajzáshoz kapcsolódik Zahn másik regénye, A túlélők keresése, amiben jó pár évtizeddel később felfedezik a Kirajzást ott, ahol lezuhant, és Luke Skywalker Marad Jade-del elmennek az ÚK képviseletében, hogy felnyissák a hajót. Abból tudhatjuk, hogy ők meghaltak a becsapódáskor. No meg persze kik élték túl, hiszen a könyv címe A túlélők keresése, vagyis vannak, akik ott élnek még mindig a hajóban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint sikerült az Alexandrásoknak jól felhúzniuk.

 

Hírt kaptam, hogy valaki megkérdezte az Alexandrát a Szukits Warhammer könyveinek ügyében. Az Alexandrásoktól megtudta, hogy már az Embervadász és az Elfvadász is le van fordítva, idén biztos megjelenik mindkettő. Elvileg már az Elfvadász is mejelent volna már.

Valaki másnak a Dean R. Koontz-os Frankenstein 3. részének ügyében sikerült ugyanígy az Alexandrát megkérdeznie, innen lehet tudni, hogy idén nem jön ki a Dead or Alive, még a jogdíjakat se vásárolták fel.

 

Erre én is megkérdeztem az Alexandrát a Star Wars-ról. Háromszor is. Mindig kb ugyanazt válaszolták. Legutóbb ezt:

"Tisztelt Érdeklődő!

 

Sajnos arról nincs információnk, hogy a Szukits Kiadó az idén milyen könyveket ad ki újonnan vagy akár újra. Jelenleg nincs előrendelhető tétel ami a kiadótól a közeljövőben megjelenik."

 

Ha a Warhammerről és a Koontz-ról tudtak, akkor ezek a gyökerek miért küldenek ilyen kamu üzenetet??!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megrendelnem egy helyről a Darth Mault 2000 Ft-ért.

Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi lehet majd esetleg a szállítási költség? Először csináltam ilyet.

Maul bá' nem hiszem hogy túl nehéz lenne és ha postán érkezik majd, akkor kb. egy ezres lesz a szállítás. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megrendelnem egy helyről a Darth Mault 2000 Ft-ért.

Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi lehet majd esetleg a szállítási költség? Először csináltam ilyet.

Gratula :) Ha hivatalos helyről, akkor elvileg kellett volna közölniük előre a postaköltséget, ha meg magánszemélytől, akkor max. 1000 Ft, de én inkább pár száz forintra tippelnék. Egyszer küldtem postán pár éve kb. akkora könyvet, mint a Maul, nekem 300 Ft körüli költség rémlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre sikerült hivatalos választ kapnom Szukitsék Star Wars ügyeiről.

A helyzet a következő: a Szukits Kiadó jó ideje folyamatos tárgyalásban áll a jogcím tulajdonosával. Több könyvre kér szerződést. Ezek azok a könyvek, amiket régebben terveztek, tehát nem mondtak le még egyikről sem. A külföldi ügynök valamiért húzza az időt, nem köt szerződést. Hogy miért nem, az nem lehet tudni. Havi rendszerességgel kap egy egy levelet, de folyton a következő hónapra tolja át. A Szukits mindenképpen folytatni akarja a SW könyvek kiadását, ez csak a jogcímtulajdonoson múlik. Mihelyt igent mon már beindul a gépezet. A kiadó, a fordítók és a lektorok ugrásra készen állnak.

A kiadó pénzügyi helyzete stabil szerencsére, a válság miatti óvatosságból ad ki kevesebb könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.