Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Az ősemberes, már inkább revü szám volt, ilyet versenyen nem csinálnak, nekem ezért tetszett. De mástól nem láttam olyat, ami tiltva lett volna, vagy szokatlan, vagy látványos lett volna.

A műsorvezető szerint olyan emeléseket/forgásokat is csináltak, melyeket a versenyen nem lehet. Munkatársam mondta, hogy a bolgár pártól azért vontak le egy pontot a kűrben, mert a nőnek a csípője feljebb volt az egyik emelésnél, mint a férfi válla, és ilyet versenyen nem lehet csinálni. Gálán lehet. De ezt csak más mondta.

 

Nem láttam végig a záróünnepséget, már 10 előtt mentem aludni. Ma az Eurosporton (ha jól emlékszem) lesz összefoglaló, azt megnézem végig.

Amit láttam, az tetszett :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem azért, de mi is tudnánk pazar nyitó ünnepséget csinálni! Mi arról vagyunk híresek, hogy minden megkapott világ eseményt profin viszünk végig. Nem kell kishitűnek lenni.

Én nem láttam magunktól még sok világesemény megrendezését. Az atlétikai eb-re emlékszem 98-ból, annak borzalmas volt a záróünnepsége.

Az olaszoknak egy fillérjébe sem került a nyitó és záróünnepség, mindenki önkéntes volt, még a technika és ami pénzbe kerül is ingyen kapták. Ilyen nálunk nem fordulhatna elő és ha fizetnénk érte se lenne ilyen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhunyt Bene Ferenc, életének hatvankettedik évében. Isten nyugosztalja :):roll:

 

 

Donát.

Szegény Bene.

Már régebben hallottam, hogy kórházban van, ősszel vitték be.

Pedig nagyon aktív életet élt mostanában a Stanrdfoci válogatott szöv kapitánya volt, és tavalyelőtt azt hiszem Brazíliában szerepeltek, nem emlékszem milyen sikerrel, de mentek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már régóta figyelem az olaszokat, de ilyen offenzív olasz csapatot még nem láttam.

Hát most is bebizonyosodott a szememben, hogy Lippi egy taktikai zseni. Nála nagyobb, jobb edző, nincs. Ugyanis az olasz válogatott tegnap 3 :P csatárral játszott(Del Piero, Toni, Gilardino). Olaszoknak mindig isteni játékosaik voltak, de sosem játszottak igazán szórakoztatóan, szemkápraztóan, szerintem azért, mert hiányzott az a jó taktika, ami az olaszok szokásosan jó védekezését átlendítené támadásba anélkül, hogy az alapjátékuk változna és nagyon kinyílnának. Lippivel ez a tegnapi olasz csapat, olyan attraktív volt, mint még talán soha.

Azt se feletsük el mindezt Totti nélkül, sőt még Zambrotta is hiányzott, aki szerintem a világ legjobb balszélsője és tulajdonképpen hátvédet játszik évek óta és milyen jól.

Ezt az olaszokkal szimpatizálók nem bánják, mármint, hogy Totti nélkül is ilyen jók. Szerintem Totti nem fog szerepelni a vb-n, úgyhogy ez mindenképpen jóhír.

 

Németeket nem értem, mert nincs rossz csapatuk, de mégis mintha pályán sem lettek volna. Védelmük nem volt, szerintem ez lehet Klinsmann legnagyobb gondja, bár csatárfronton sincs olyan sokból válogatni Klose majd fejelget. Podolski meg nagyon el volt tűnve, neki még sokat kéne fejlődnie.

Szerintem aki a németekből igazán hiányzik, az Klinsmann. Hogy érthetőbb legyek, egy olyan játékos, mint Klinsmann, nem tudásra, hanem fanatikusságra. Németek sosem a játéktudásuk miatt voltak kiemelkedőek, hanem az egyéniségeik fanatizmusa miatt.

Az az egy ember képes volt egy egész csapatot úgy fanatizálni, hogy legyőzhetetlenek lesznek. Ilyen volt Fritz Walter, Gerd Müller, Beckenbauer, Breitner, Völler, Matthaus és Klinsmann. Ilyen most nincs Ballack akármennyire vezéregyinég a pályán, ez a fanatizálás nincs igazán benne, vagy pedig kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban én is biztos vagyok, hogy mikor eredmény kell ők azt elérik. Abban nagyon jók, pláne, hogy hazai környezet doppingolja majd őket, lehet, hogy nincs új lelki vezére a csapatnak, a közönség, majd pótolja.

Szerintem legalább 8-ig jutnak, aztán attól függ kit kapnak.

De az olaszokat előbbre várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a németeket mindig tüzelte valaki belülről, sőt biztos, de én nem ezt emelném ki amikor a németekről szólok, hanem sokkal inkább az egységességet. A németek mindigis egy precíz gépezethez hasonlítottak, amely legjobb esetben hibátlanul dolgozik, rosszabb esetben nyikorog, csikorog, szétesik. Most sajnos utóbbi időszakát éli a válogatott, de bízom benne, hogy Klinsmann valamit tesz a VB-ig.

 

Olaszok: Igen, a Nemzeti Sport is írta, hogy Lippi 4-3-3-as formációra vált vissza (visszavált, mert anno VB-t is ilyen formációban nyertek az olaszok, ha jól emlékszem) és milyen jól! Szerintem is Lippi az egyik legjobb edző manapság. De szerintem Capelló is jó.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben teljesen egyetértünk, hogy a németek azzal tűntek ki, hogy a csapat szellemük töretlen volt mindig. De csapatszellemet egy vagy két vezéregyéniségnek kell fűtenie, anélkül nem megy, most ez a fűtő hiányzik.

Előző vb-n Ballack és Kahn volt ez a vezér, de KAhn-t valamiért nem szereti Klinsmann, nem értem miért, mert Lehmann szerintem nagyon gyenge kapus, rengetegszer hibázik döntő módon. Kahn megbízható, de szerintem ha neki veszélybe kerülne a poziviója csak Hildebrandt veszélyeztethetné. Én már őt védetném.

 

Amit a sport ír ne hidd el, csupa dilettáns írja azt a lapot. Mindig mikor veszek megbánom, mert kár a papírért. Azt a válogatottat nem lehet beskatujázni, egy 4-3-3-ba.

 

Capellot eddig én is bírtam, nagyon nagy szaktekintély, nagyon érti a dolgát. De amit Del Pieroval művel az botrány, az egész Juvét a maga arcára formálja, ezt nagyon nem csípem. Ibrahimovicot erőlteti, de az egy ideje köszönő viszonyban sincs a labdával. Hihetetlen formán kívül játszik az utóbbi időben, bezzeg nekünk gólt rúgott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát neten még talán elmegy, mert gyakorlatilag nincs más.

De szerintem hiba onnan készülni szerintem próbálj saját anyagokból. Tavalyelőtt az olimpia alatt pl egy olyan rovatban amiben ilyen érdekesebb sztorikat szoktak írni írtak egy sztorit naggyából vázolom:

 

1936 Berlini (náci) olimpia. Egy Zsidó nőt nem engedtek indulni német színekben, erre ő kidiszidált és Amerikai színben olimpiai bajnok lett női magasugrásban.

A gond csak az, hogy akkor Csák Ibolya lett az olimpiai bajnok. :)

 

Másnak korrigáltak olyan címmel, hogy Csák Ibolya az igazi bajnok. De az előző sztorit mai napig nem hozták helyre. Azóta keresgéltem, hogy az a nő milyen sportágban versenyzett, vagy valami, de semmit nem írtak, még e-mailt is írtam, de nem válaszoltak. Sajnos már nem emlékszem, annak a nőnek a nevére, de jóideig keresgéltem az igazi sztorit sikertelenül.

 

Ez egy dúrvább volt, de kisebb hibákkal tömve van, egyszerűen mintha olyanok írnák akiknek köze sincs az adott sportághoz. Téli olimpia alatt is írtak egy pár érdekes dolgot, elfelejtettek egy-két világbajnokot, kérdezték mit keres a mezőnyben, nem baj...

 

Sport 98-ban nagyon jó volt, de a 90-es évek elején valami überkirály volt, mostanában dobtam ki a padlásról egy régi 93-as köteget, valahogy ott marad, és sajna olvashatatlanná penészedett a nagyrésze, de amit ki tudtam olvasni nagyon jó volt. De van még a régi népsport érából is néhány, azok sincsenek egy szinten a maiakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tele van hibával, de szerintem a focirészleg megbízható. Meg nem nagyon van választék, és egyébként meg szeretem a cikkeiket. De én ált. csak a foci meg a forma1 rovatokra fókuszálok. És előbbiben elég alaposnak tűnnek. Bár mondjuk a kezdő 11-ek sokszor mások, de arról sztem nem tehetnek.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lakat T. Károly meg Zombori idejében nagyon jó volt a sport. Egyébként már évek óta nem olvasom...

Pontosan, velük sem kellett mindig egyet érteni, de nagyon sportos volt akkoriban a lap. Öröm volt olvasgatni, mindig az volt benne, amit az ember elvárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Foci csak azért viszonylag megbízható, mert nem eléggé informatív.

Ha mélyebbre mennének a dolgokban máris előkerülnének a hiányosságaik.

 

Az egész koncepciójukat gyűlölöm, meghalt ez a szegény Bene, és akkor nem címlapot kap, hanem csak felül a sarokban egy kis margót.

 

Hogy valami dícsérőt mondjak, Egyedül a Misúrt bírom(meg is vettem a nagy olasz Futballkönyvét, hihetelen jó), mert az nagyon érti a dolgát. Ja és aki a Forma1-et szerkeszti, azt egyik haverom ismeri és meglepő módon nő. Szóval azzal sincs probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok nagyon jók, mindig megveszem őket. Aréna 2000 kiadó minden kiadványa isteni. Nagyon sokat járok a kiadójukba a portás már névszerint köszön. :)

Csomó kedvezményt adnak, ha ott veszem meg, karácsonykor 50%os engedményük volt minden kiadványukra 12ezerért vásároltam, vagyis dupla annyi lett volna a boltban.

 

Ja és Sztár Sport előfizető vagyok, az még egy nagyon igényes újság. 4 éve szoktam rá, akkor még a sporttal együtt vettem, majd a sportról leszoktam, mert egész héten a sztárt olvastam, míg a sportot csak megszokásból vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az arénát én is imádom, és anno én is Sztár Sportoztam, de ezek miatt szoktam le róla:

 

a) a heti újságok sztem sportban nem olyan jók, nem elég napra készek

b) nekem kevés volt a statisztika benne (pl. a négy nagy ligából voltak az eredmények, meg a tabella aztán jól van, meg egy dupla lap, nekem ennél több kell)

c) a poszteres újságok nem a kedvenceim

d) nem szeretem az ilyen interjús dolgokat. Amikor egy sztárral interjúznak.

 

De mondom, anno minden héten megvettem, de nekem az NS sokkal többet nyújt nála.

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody... nem olvastam el a topic elejét, ezért lehet hülyén fog hangzani, de... focizol? vagy fociztál? vagy ilyesmi? :)

 

Donát.

Régebben fociztam, NBIII ifi. Ceglédi Kossuth Honvéd. :) Akkor az még valóban a harmadik vonal volt. Utána inkább kispályán futballoztam, a helyi Fortuna-Ökm csapatában. Az ÖKM szex ujság szponzorálta a csapatot (ami akkoriban nagy szó volt), és bejártuk az egész országot tornákra járva. Arra büszke vagyok, hogy ebben a csapatban néha együt játszhattam Keresztúri Bandival (aki szintén ceglédi), és Vancsa Mikivel. Régi szép idők voltak...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen nagy ceremónia, néha továbbtart a készülődés mint az állóképességem. :)

Jó ötlet egy közös foci, egyszer meg is valósulhat akár. :)

 

Sztár sport sokat javult, már nem csak azokkal foglalkozik, amikkel régebben.

Én azt szeretem, hogy ha elolvasom a cikkeket beugranak a hétvégi meccsek amiket néztem, akár évekkel későbbis, mintha magamnak írnék emlékeztetőt.

Egyidőben kivágtam a sportból ezeket a forduló összefoglalókat, már csak a Sztársportokat rakom el.

Szerintem nézz bele egybe mostanába, ha régebben láttad, nagy lesz a minőségi ugrás.

(2002-es vb alatt nem vetted, nekem az alatt kettő hiányzik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.