Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Jó lenne nekem a Ferrarin kívül látni, mert hogy arra még nem került sor nálam :peace:

Nekem még rémlik, mintha látnám a Benettonban száguldani :yeah:

 

Tegnap a vonaton pont egy olyan kocsiban utaztam, ahol Fradi szurkolók ültek. Hát mit ne mondjak, elég zajosak voltak a meccs után. Vajon miért kell a szurkolóknak fanatikusnak lenniük? :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont az utcsó fél órát nem láttam :peace: ... De jó lett volna, ha kikap az Újpest. Feljöhetett volna a Loki meg a Fehérvár. És az MTK-is...

 

Donát.

Nagyon gyenge ez a Dózsa. Egyszerűen szánalmas, hogy ők vezetik a bajnokságot, holott a DVSC és még a Videoton is sokkal jobb csapat. Saskőy bírósportárs meg.... Szerintam az a lényeg, hogy bizony ez az UTE még a BL selejtező első körét se éli túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GYerekek! Jó hírem van. Úgy tűnik, átállunk digi-tv-re, ami fele annyi, mint a UPC direct, és ezért két egységet is tudunk venni, tehát függetleníthetjük egymástól a lenti - fönti tv-t, azaz tudok majd nézni meccseket. Reményeim szerint. És még sportklubb is van! Azaz a VB sem gond. Csak apát kell megfőznöm, hogy legyen két beltériegység, és két előfizetés. Ráadásul még Sport1-2 is van rajta, s mindez havi 2700. Elképesztő :)

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dózsa megint érdekesen szerepelt. Bár én már annyit szídtam a bírókat, szerintem, most nem fújt a dózsának.

6 perc hosszabítás kellett, én is annyit tettem volna rá Leandro, illetve alibiből a 6 cserére 3 percet szoktak, pedig régebben mindig azt hallgathattuk, hogy a csere a játék része, mint a bedobás vagy a szöglet, vagy a szabadrúgást, ergo nem lehet beszámítani(maximum, ha nagyon pofátlanul húzza valaki az időt, de akkor se húzza mind a 6 lecserélt). De változnak az idők.

Fradi megint kiengedett a végén, mint az ETO ellen. ennyire üresen hagyni azt a ritkaronda kovácsot nem lehet.

Amit meg a 11-es előtt műveltek az nevetséges volt, a kezezést pedig be kellett vállalni, hátha kimarad a 11-es.

Ezután hibázott szerintem a bíró, eddig nem vettem észre kirívó hibát. Mert itt annyi huza-vona volt, hogy még 2 percet legalább rá kellett volna húzni és Tőzsért kiállítani ütésért. Nem tudom mit csinált a kovács, aki tudja miért lett kiállítva mondja el. Nem sajnálom, én annyira utálom a kovácsot, hogy már a ronda pofája miatt kiállítanám, hogy ne kelljen nézni a fejét.

 

Egyébként mondtam már, hogy a fradi kapusa Kemenes évfolyamtársam volt a gimibe. Nem tartom olyan jó kapusnak, sőt, mozgása elég rendezetlen. De ezzel még nem is lenne baj, de én fociztam ellene nem is egyszer és kézilabdakapura jópár gólt rúgtam neki. Nem vagyok egy nagy spíler, éppen ezért ez egy kicsit kínosnak tartom, hogy aki nagy kapuhoz van szokva ennyi gólt kapjon kézikapura.

 

Lenne egy körkérdésem, ha éppen nincs téma. Mit szóltok a videóbíróhoz?

Szerintetek kell?

Én már régóta szeretném ha lenne. Fifa folyton azzal érvel, hogy a foci egyenlőségét venné el, mert hogy oldanák meg mondjuk a magyar megyei bajnokságban. De könyörgöm ez hülyeség. A foci alapból egyenlőtlen, hisz a BL EB VB sokkal nagyobb a presztizs és a pénz. meg mondjuk a nagy bajnokságokban is.

Szerintem ahol megvan az anyagi és a feltételbeli lehetőség, ott lehetne engedni. Ki kéne próbálni egy ifiEB-n, hogy melyik lenne a legjobb megvalósítás.

Nekem sok ötletem volt már. Fent felsorolt nagy sorozatokat, úgyis rengeteg kamerával veszik fel, úgyhogy nem lenne nagy gong egy monitort és egy rendszert adni a bíróknak.

 

Szerintem az alkalmazása, úgy lenne ésszerű, ha teszem azt beint a partjelző, de ettől függetlenül végigmegy az akció, ha nem gól, akkor mehet tovább a játék, ha gól mennek videózni.

Itt több alternatíva van:

Bíró kimegy a 4dik bíróhoz, megnézik, megvitatják, hogy használható-e a visszajátszás, vagy nem magyarul, egyértelműen perdöntő, akkor döntenek, ha nem akkor egyértelmű, akkor nem érvényes a gól.

De mostmár a bírók fülében a BLben látni ilyenkommunikációs eszközt, ebbe is simán beleszólhatna az ellenőr, hogy les volt ne add meg. Ezzel még kevesebb lenne a várakozási idő, és az ellenőrt lehetne szídni, aki már az akció vége előtt nézhetné a visszajátszást, egy neki fenntartott monitoron.

Előző VB-n bátran még a kivetítőkön is mentek a visszajátszások(majd leállították a sok csalás miatt), akkor azt mondtam, miért nem használják akkor a kivetítőt ilyen célra. Lemegy az akció, a bíró karba teszi a kezét és megvárja a nagykivetítőt, Ez a legextrémebb megvalósítás, de én ezt is el tudnám képzelni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videóbíró nem rossz ötlet, de csak a legvitatottabb esetekben kellene használni. Sajnos ha leülnek videózni, nagyon megakadna a játék menete, ami nem tenne jót a meccsnek.

NHL-ben nagyon jól működik.

Öt percnél többet szerintem nem állna a játék, mondjuk szerintem rá is fér, hogy ebbe a nagy rohanós mai fociban néha pihenjenek.(pl a mai meccsen is, hihetetlen sokat futottak, alig kaptak levegőt folyt róluk a víz, de nem is volt mit videózni.) Ennyit pedig simán áll egy kiállítás utáni reklamációs herce-hurcában. Persze nem kell minden meccsen videózgatni. Ahol nincs gond vagy vitatott helyzet, vagy 0-0- ott eleve nem kell.

Szerintem nem kerülne elő olyan sokszor a videózás, ha bevezetnék.

 

Hallott arról valaki, hogy a vb-n aranygól lesz vagy nem?

Kitalálták ezt az ezüstgól, de nem jött be, az eb után egyből törölték.

Én jobban szerettem a rendes hasszabbítást. Milyen meccsekkel lennénk szegényebbek, ha aranygól lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a videó mellett vagyok, de csakis a válogatott tornákon. Vb-n, Eb-n.

 

Adott mondjuk egy les. A partjelző továbbot int, a bíró is, gól. A partjelző szól az ellenőrnek, hogy nézzék vissza - még akkor, amikor az akció fut - így ha gól, a bíró csak szól, és egy perc múlva jön a válasz - max kettő - hogy igen, vagy nem.

Azért csak a válogatott tornákon, mert így megmaradna az egyenlőség, hiszen a VB, EB, külön faktor.

 

Én úgy tudom, sem arany, sem ezüst, sem bronz (ezutóbbi nem létezik persze :D ) gól nem lesz, végig megy a 2X15 perc.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még a BL-ben is bevezetném a videót. :D

 

De elsősorban nem tiltanám meg, hogy bevezessék. Rábíznám a szövetségekre, hogy a bajnokságukban bevezetik-e. Nálunk ugyebár esélytelen, egy tv-s bajnokit, is max 5 kamerával közvetítenek. Ha meg csak összefoglalót csinálnak belőle, akkor csak egy kamera van, jobb esetben 3.

 

De a nagy bajnokságokban: angol, olasz, német, francia, spanyol, holland.

Ott rengeteg kamerával közvetítik a bajnokikat is, technikailag feltételek adottak, hogy legalább az első osztályban bevezessék, de ezekközül jópár országban a másodosztályban is simán be lehetne ilyesmit vezetni.

 

Hála az égnek, végre elfelejtik ezeket a nemesfém gólokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most minden gyanús leshelyzetnél elkezdenek videózni? Ez nagyon gáz lenne...

Lesgyanús gól azért nagyságrendileg nem sok van.

Szerintem egy VB-n 3-5 alkalomnál többet nem nagyon kéne használni.

 

Teniszben egyébként ennek a szezonnak az elejétől vezették be a számítógépes visszanézését az out-nak.

Eddig is mindig megmutatták azt a CGrajzocskát, hogy kinnt, volt, e avagy sem, de idéntől elfogadott, hogy visszenézik és a bíró az alapján ítél.

Persze a római parton nem hiszem, hogy lesz. :D Pobnt így kéne fociban is, ahol nagy pénz (BL), vagy dicsőség, presztizs (EB,VB)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van Donát. Egyenlő feltételek kellenek. De, ha a selejtezőben sehol sincs videó, az igazságos. A főtáblán, már egységes a közvetítés, megvan szabva a kamerák helye és száma. Ott már lehetne, hisz már egyenlőek a feltételek.

 

Na ahogy ezt írom, itt egy Henry lesgól. És video nélkül is jól ítéltek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉN a meccset nem tudom nézni, de olvastam :D

 

NS online közvetítés:

 

"A legtöbb időt az Arsenal térfelén Lehmann kapuson kívül eddig egy betévedt mókus töltötte."

 

 

"A pályára szabadult mókus miatt áll a játék, miután a Villareal kicsit feljavulva többször is átkeveredett az állatka térfélre. Az okos jószág végül kiszaladt a pályáról."

 

 

:D :D :D :D :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis lakópark lesz ez a Highbury, már be is költözött az első lakó. :(

 

Én egyik elődöntőtől sem ájultam el, bár a Barca gólja mesteri volt, és Ronaldinho-ra meg nincsenek szavak. Ronaldinho már olyan szinten jár, hogy csak azt említi meg az ember, ha nem így játszik.

 

Nekem valamiért a Villareal tűnik titkos döntősnek. Nagyon összeszedetten és taktikusan játszanak, csak annyit, ami kell. Ha van lehetőségük élnek vele.

Valamiért én azt mondom, ők tudnak otthon fordítani. De Tacchinardi nagyon hiányozni fog. Ő fogja össze a középpályát, nagyon okos fegyelmezett a játéka.

Capellonak nem kellett, itt pedig ki tudják belőle, hozni a benne rejlő lehetőségeket.

Már a Juvéban is kedveltem, nagyon jó labdákat adott, hosszú indításai is rendre jók, és olyan lövése van, hogy 30ról is életveszély. Csak azt nem tudom felfogni ilyen játékosokkal miért fordul elő, hogy meccsek telnek el, hogy lövéssel nem próbálkozik? Nem csak rá igaz.

Szóval Tacchinardi, szerintem jobb, mint Emerson.

 

Ezt mondom, úgy, hogy inkább Barca-Arsenal döntőt szeretnék. Házidöntőből volt elég az elmúlt években. Bár ha a tendenciát nézzük, akár előfordulhat idén is. (2000, 2003)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tételezem fel, hogy mindenki tudja, de tény, 48 nap van még hátra a VB-ig, és jé, pont ugyanennyi mérkőzésnek a párosítását ismerjük. Ezért én úgy gondoltam, hogy minden nap bemutatnék egy-egy párosítást (lehet, hogy Lokatelli is csatlakozik, még nem tudom), ezáltal ismertetnélek meg benneteket az előttünk álló derbikkel. Hogy pontosan mire is gondolok?

 

Íme:

 

A XVIII. Labdarúgó VB.

 

Németország

 

Az "A" csoport első meccse:

 

Németország - Costa Rica

 

2006. jún. 9. 18:00

 

Akár merről nézzük, a világbajnokság nyitómérkőzése, legyen az bármilyen két csapat találkozása is, mindig az egyik legnézettebb meccsek közé tartozik. Így volt ez két éve az Eb-n a portugál-görög összecsapáskor (mely, valljuk be, az Európa bajnokság előtt finoman szólva sem számított „rangadónak”), vagy akár négy éve Dél-Koreában, Szöulban, a Franciaország-Szenegál összecsapáskor, melyet talán előre mindenki elkönyvelt magában egy világraszóló egyesnek ( a tippmixen Szenegál győzelmére 8-szoros pénzt fizettek!), aztán mindenki a földre huppant, amikor Papa Diop bevette Fabian Barthez hálóját, és ezzel megszerezte első világbajnoki meccsén az első világbajnoki győzelmét, nem mellékesen a címvédő ellen.

Ennek tükrében talán illik megfontolni, hogy mit hozhat az előttünk álló nyitómeccs, mielőtt bárkire is letennénk a voksunkat. Bár első ránézésre ez a mérkőzés is fix egyesnek tűnik (akárcsak a fent említett két nyitótalálkozó, s tegyük hozzá, mindkettő kettes lett), nem árt, ha egy kicsit közelebbről is szemügyre vesszük a két csapatot.

A németek több szempontból is nehéz helyzetben vannak. A mondás szerint végy egy jó kapust, végy egy jó edzőt, és már nyugodt szívvel kezdhetsz építkezni. A németek a mondás első felénél leakadtak, hiszen elméletben két jó kapusuk van, de gyakorlatban mindkettő enyhén szólva is rapszodikus teljesítményt nyújt (gondoljunk csak Lehmann potyáira tavaly, vagy Kahn idei botlásaira), s bizony egyiküknek sem segített a tény, hogy nincs biztos helyük a csapatban. Végy egy jó edzőt, ugyebár… Nem tudom, hogy Jürgen Klinsmann jó edző-e, de az biztos, hogy a Nationalelf vezetői nagyot hibáztak, amikor nem egy olyan szakembert választottak, aki mögé az egész nép felsorakozik. Mert Klinsmann nem éppen egy ilyen szakember. Ettől függetlenül érhet el sikereket a válogatottal, de az is biztos, hogy amikor a német válogatott kifut a gyepszőnyegre, olyan teher lesz a játékosok vállán, hogy finoman szólva is megfontolandó, bemerjük-e húzni az egyes rubrikát a totóban. Annyi biztos, hogy ha a németek nem nyerik meg az első meccsüket, katasztrofális helyzet alakulhat ki a germánoknál.

Costa Ricában azért más a helyzet. Nem feltétlen az esélytelenek nyugalmával kell pályára lépniük, de tény, hogy sokkal kisebb teher nyugszik az ő vállukon, mint a németekén. Más kérdés, hogy amikor a müncheni Alianz aréna gyepszőnyegére lépnek, és meghallják a 70-80-ezer német drukker füttyét, vajon mennyire fognak megremegni. Mert ez az, amire egyáltalán nem lehet felkészülni.

Mint tudjuk, a németek automatikus részvételi jogot szereztek a Vb-re, nem úgy a Costa ricaiak, akiknek jó néhány előselejtezőn, és selejtezőn kellett végigrágniuk magukat, mire a nemzetközi torna döntőjébe kerültek. A csoportjukban harmadik helyen végző közép-amerikaiak (Mexikó és az Egyesült Államok előzte meg őket) négy éve is sikeresen kvalifikálták magukat, akkor Brazíliával, Kínával és Törökországgal kerültek egy csoportba, és egyáltalán nem szerepeltek rosszul. Kínát megverték, ahogy kell (2-0), a VB meglepetéscsapatával, Törökországgal x-eltek (1-1), ám továbbjutásuk útjába a brazilok álltak, akik 5-2-re elütötték (nem meglepő módon) az amerikai csapatot. Így végül a négy pont kevésnek bizonyult a továbbjutáshoz, bár gyanítom, a VB előtt mindenki aláírta volna a „4 pontról szóló szerződést” az országban. Hozzáteszem, mindösszesen a gólkülönbségüknek köszönhetően estek ki ( a törökök 3-0-ra verték Kínát, és csak 2-1-re kaptak ki a braziloktól.)

Valljuk be, a mostani sorsolás nagyobb eséllyel kecsegtet Costa Rica számára. A német, lengyel, ecuadori, Costa ricai kvartett mindegyik fél számára lehetőséget biztosít a továbbjutásra, kérdés, hogy melyikük tud élni vele.

Eddig csak a Costa ricai szereplésről esett szó, úgyhogy most tekintsünk vissza kicsit a németek távol-keleti fellépésére is. A germánok négy éve Szaúd-Arábiával, Írországgal és Kamerunnal voltak egy csoportban, közülük az elsőt 8-0-ra, az utolsót 2-0-ra páholták el, az írekkel pedig így elég volt az x-is, hogy csoportelsőként jussanak tovább. A nyolc közé jutásért Paraguay-t minimális előnnyel ütötték el, 1-0, (Neville a 88. percben lőtte tovább a csapatot!), majd az Egyesült Államok ellen is egy 1-0 következett – immár a negyeddöntőben –, csak úgy, mint Dél Korea ellen az elődöntőben. Erre mondják, egyenes út a döntőbe, ámbátor láthatjuk, igazán nehéz ellenfeleket nemigen kaptak négy éve. A brazilokig. Akik aztán annak rendje, és módja szerint 2-0-ra elpáholták a germánokat, akiknek így be kellett érniük az ezüstéremmel.

Térjünk vissza a jelenbe, vagyis inkább a közelmúltba. A két csapat felkészülési mérkőzései ugyanis finoman szólva is hagynak kívánni valót maguk után, gondolok itt az olaszoktól elszenvedett 4-1-es német vesszőfutásra, vagy éppen a Costa ricaiak iráni kiruccanására, melynek vége egy gól-gazdag 3-2-es vereség lett amerikai szempontból.

Igaz, a németek bizonyították, hogy fekszik nekik a Concacaf zóna játékmódja, Amerikában 4-1-re elpáholták az USA-t, ezzel is kiengesztelve szurkolóikat. Mindazonáltal a német pesszimisták állítják, amíg a védelmet a „Lahm, Mertesacker, Metzelder, Friedrich kvartett alkotja, addig nem sok esély mutatkozik a sikerre.

A másik oldalon inkább a csatársort bírálják, ám könnyen lehet, hogy ott is a védelem okoz majd gondokat. Ha a Kuranyi-Klose-Podolski trió beindul, szinte biztosan.

Végezetül a két csapat egymás elleni mérkőzéseire kellene vetnünk egy pillantást, ám akármilyen hihetetlenül hangzik, a két csapat még nem találkozott egymással…

 

Tipp: Németország: 55% Döntetlen: 25 % Costa Rica: 20%

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.