Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Közben most olvasom, hogy Totti miatt tegnap játszottak egy edző meccset. Ő is játszott, valami sokadosztályú római kiscsapat ellen.

Az olasz kupadöntőn, már játszani fog. Ez egy kisebb orvosi csoda szerintem. De az a kérdés, hogy fog játszani, és milyen lesz a fizikai állapota.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még 41 nap a VB-ig!

A vb 8-dik meccse:

Angola - Portugália

2006. június 11. vasárnap 21:00, Köln

 

D csoport valószínűleg a Portugál, Mexikó rivalizálásról fog szólni. Irán és Angola csak a becsületükért és a 3-dik helyért küzdhet.

Angoláról olyan sokat nem is tudok írni. Láttam őket az Afrika nemzetek kupáján borzalmasak voltak. Egy csoportban voltak Togo-val a másik vb résztvevővel. Hát nem nagyon tudom eldönteni melyikük a gyengébb, egymás ellen 3-2-re voltak képesek Angola javára, úgyhogy ők elvileg erősebbek. De borzalmasak voltak még így is, egymás ellen jót játszottak, de ennyi. Nem várok sokat tőlük, óriási javulás kell, hogy valaki dongát megnehezítsék.

Portugália nagyon csalódott, ugyebár az aranygeneráció nem volt képes szinte semmire, csak két EB menetelésre, 96-ban a 8 között, 2000-ben a 4 között búcsúztak emlékezetesen. A 2004-es hazai eb is csalódás, hisz a döntőben kikaptak hazai pályán, ez már nem az aranygenerációé, mert alig fedezhető fel egy-két játékos a hajdani Junior világbajnokokból.

Viszont a 2002-es vb még az utolsó szalmaszáluk volt.

Nagyon rosszul kezdtek. Amerika ellen nem voltak teljesen felspannolva, az USA könnyedén lefocizta őket. Nagyon szép játékkal. Végére azért szorossá tették, de vereségért nem adnak pontot(2-3). Lengyelek ellen nem követtek hasonló hibát, a vb egyetlen esős meccsén (pedig hogy féltek a monszuntól, ezért kezdték olyan korán azt a vb-t) 4-0-ra elpáholták és hazaküldték a lengyeleket, Pauleta parádézott.

Az utolsó meccsre hagyták a döntést, de az a házigazda ellen volt. Dél-Koreát, meg úgy becsalták az elődöntőbe, hogy a fociszeretőnek rossz volt nézni. Koreaiaknak persze öröm.

Ezen a meccsen nem csaltak akkorát, mint az olaszok, vagy a spanyolok ellen. Csak egy picit, épp annyit, hogy a sztárokban felmenjen a pumpa és kiprovokáljanak a bírók egy jogos kiállítást. Joao Pinto volt aki ebbe ?belement?. Szétestek a portugálok, és az azóta a MU-ban focizó Pak gyönyörű góllal kiejtette Portugáliát.

De a Portugálok nem adták, folytatták a munkát, utánpótlásuk van, csak már nem hívják aranygenerációnak. Szerződtettek egy világbajnok kapitány-t Scolarit, aki tudatos csapaépítésbe kezdett. Honosította honfitársát Deco-t, akkortájt nagyon kiemelkedően játszott Porto-ban, mióta a Barcában van nem nyújt olyan kiemelkedőt, de Ronaldinho, Guily és a többi kiváló játékos társaságában nem is lehet, kicsit visszaesett, amolyan zongora cipelővé, de csak Barcelona szinten. Ch. Ronaldo egyre rutinosabb, nyugodtabb. Többi csapatrészükön sincs nagyobb hiányosság.

Veretlenül simán jutottak tovább a selejtezőcsoportból. 7 pontos előnyük volt a Szlovákok előtt. Oroszokat és a minket elverő EB-t járt letteken kívül könnyűnek mondható csapatok voltak még a csoportban(Észto., Lux.) , bár relatív mi a könnyű, nekünk Liechtessteinbe is beletört a bicskánk, mondjuk idegenbe a portugálok sem nyertek (2-2).

Könnyed esti portugál gála:

Tipp: 1: 15% X:15% 2:70%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval Angola - Portugália. Hát igen, az afrikaiak nagyon nem tűnnek erősnek, de ki tudja? A VB-n sosincs előre lefutott meccs, bár ha lenne, akkor valóban ez lehetne az. Togo egyébként annyival jár előrébb, hogy van egy Adebayoruk, de semmi több. A portugáloknak pedig valóban illene nyerniük már végre valamit. Deco, Figo, Cristiano Ronaldo, Pauleta, Nuno Gomes, Jorge Andrade, Paulo Ferreira, Maniche, Queresma, Nuno Valente, Ricardo Carvallho, mind-mind olyan játékos, akik sokra képesek, kérdés, képesek lesznek kihozni azt, amit tudnak. Az én tippem:

 

Angola: 10% Döntetlen: 10% Portugália: 80%

 

Szép összefoglaló volt, Lokatelli.

 

És egy politikai szál: Az iráni államfőt egyelőre nem akarják beengedni a VB-re, mivel nem ismeri el a Holocaustot, és Izrael függetlenségét :yeah: . Szerintem nem kéne a politikát összekeverni a sporttal! :peace:

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló volt, Lokatelli.

 

És egy politikai szál: Az iráni államfőt egyelőre nem akarják beengedni a VB-re, mivel nem ismeri el a Holocaustot, és Izrael függetlenségét :lol: . Szerintem nem kéne a politikát összekeverni a sporttal! :peace:

 

Donát.

Köszi!

Adebayor borzalmas volt az afrika kupán, de meglehet azért, mert nem volt kitőlt labdát kapni.

 

Ezt én is hallottam. De szerintem ez nem politika, Holocaust és Izrael függetlensége tény. Ezen nincs mit elismerni.

Németeknél nagyon odafigyelnek és a helyén kezelik a Holocaustot, szerintem midenütt így kéne.

Én azt hallottam, hogy az urándúsítás (majdnem azt írtam irándúsítás :yeah: ) miatt nem akarják beengedni, de valamelyik miniszter, szerint nem jó ötlet. Mondjuk szerintem se jó ötlet, de nehogy azt higgye már irán azt csinálthat amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 40 nap a VB-ig!

 

„E” csoport első meccse:

 

Olaszország – Ghána

2006. jún. 12. 21:00*

 

Ahogy az E csoport küzdelmei megkezdődnek, rögtön részesei lehetünk egy újabb parádés csoportbeosztásnak, amely minden bizonnyal bővelkedni fog izgalmakban, fordulatokban és remélhetőleg gólokban. Az Olaszország, Ghána, Csehország, USA által alkotott kvartett legalább annyira „veszélyes”, mint a már említett Elefántcsontpart, Argentína, Hollandia, Szerbia csoport.

Noha a kvartett rangadóját (Csehország – Olaszország) nem ma rendezik, azért ez a játéknap is felettébb érdekes lesz. Hogy miért is? Adott egy sötét ló, egy zsákbamacska Afrikából, illetve adott egy szeszélyes európai csapat, mely igencsak rapszodikus teljesítményt nyújt a nagy világversenyeken. Hogy melyik kerül ki a csatából győztesen? Sokan egyből rávágnák, hogy az olaszok, de ez korántsem biztos. Egyrészről, mert ezúttal is kötelező győzelemről van szó, amit behúzni sosem könnyű, másrészről pedig, mert az afrikaiak okozhatnak meglepetést. Az viszont biztos, hogy ha az olaszok itt pontot, pontokat hullajtanak, nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek. Csakúgy, mint négy éve.

Négy éve a taljánok Ecuadorral, Horvátországgal és Mexikóval kerültek egy csoportba, és ahogy azt előre sejteni lehetett, egyáltalán nem volt sétagalopp a továbbjutás. Adva volt egy remek mexikói válogatott, egy mindenre elszánt Horvátország és egy pontra hajtó Ecuador, nem egy könnyű kvartett. Azért jól indult a VB dél-európai országnak, 2-0-ás győzelmet arattak dél-amerikai ellenfelükkel szemben, és ezzel előnyös pozícióból várhatták a folytatást. Csakhogy ezután jött a feketeleves! Merthogy a horvátoktól kikaptak, s így erősen az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy ki is megy tovább. Az olaszok csak döntetlent játszottak Mexikóval, azonban Ecuador megmentette őket: legyőzték déli szomszédainkat, és ezzel egyenes utat biztosítottak a kékeknek a kiütéses szakasz felé.

Nem tudni, ezúttal lesz-e csapat, mely felvállalja az olaszok segítését, de gyanítom, ők sem szeretnék másokra bízni továbbjutásuk kérdését. Szóval érdekes párharcokra lesz kilátás.

Vessünk pár pillantást a kvalifikációs statisztikákra is!

Ghána az egyik legegyértelműbb továbbjutó volt az afrikaiak közül, simán az élen végzett Kongó és Dél-Afrika előtt. Tíz meccséből 6-ot megnyert, 3-on döntetlent ért el, s csupán egyetlen egy vereséget számlált, Burkina Fasótól kapott ki 1-0-ra, de ellenfelük simán mögöttük végzett, így ez nem jelentett a későbbiekben problémát.

Az olaszok sem szenvedtek igazán a selejtezőkön, igaz, a Szlovénia, Skócia, Fehéroroszország, Moldova, Norvégia ötös nem a világ legjobb csapatait tömöríti, ám azért így is okozhattak volna gondot a taljánoknak. De nem okoztak, az olaszok tíz meccsükből 7-et nyertek, 2-n ikszeltek, s csupán egyszer kaptak ki, Szlovénia ellen. Láthatjuk tehát, hogy mindkét csapat simán jutott be a VB-32-es döntőjébe.

Ezek után irányítsuk figyelmünket az edzőmérkőzésekre, hiszen ezek alapján képet kaphatunk a csapatok jelenlegi pozíciójáról.

Az olaszok a németekkel vívtak meg első ízben, 4-1-es kiütés lett a vége, simán túlléptek tehát ellenfelükön. Az együttesre egyébként még két meccs vár, Svájc és Ukrajna ellen.

A másik oldalon Ghána eggyel több meccset szervezett be magának, az első találkozót ők is lejátszották, 1-0-ra kikaptak Mexikótól, igaz, idegenben. Ezen kívül vár még rájuk egy törökök elleni, egy Jamaica elleni, illetőleg egy Dél-Korea elleni összecsapás, melyekkel ráhangolódhatnak a világversenyre

A két csapatnak ez lesz az első egymás elleni meccse.

A bevezető elején Ghánát sötét lóként aposztrofáltam, mégis előfordulhat, hogy csupán csak a továbbjutástól tudnak majd megfosztani egy-két csapatot, ők maguk nem lesznek képesek a kiütéses szakaszba kvalifikálni magukat. Idővel elválik, az viszont biztos, hogy a két továbbjutó helyre a cseheket, az amerikaiakat és az olaszokat várják leginkább. Az viszont igaz, hogy az afrikaiakat sem szabad lebecsülni.

 

Tipp: Olaszország: 60% Döntetlen: 20% Ghána: 20%

 

*: Bár az Ausztrália – Japán és a Csehország USA mérkőzés időben megelőzi ezt a találkozót, a csoportok meccseinek sorrendje miatt ezt vettem előbbre.

 

Lokatelli: Most úgy haladjunk tovább, hogy következzen az E csoport második meccse, majd az F csoport elsője, aztán a másodikja, stb, ne kronológiai sorrendben, mert aszerint már most az F csoport második meccsével, az Ausztrália - Japán mérkőzéssel kellett volna foglalkoznom. Köszi!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paulo Ferreira. Ráadásul 3-0-nál! De azt mondják nem volt olyan dúrva, csak szerencsétlen mozdulat, ámbátor én nem láttam :):D

 

 

Donát.

Így igaz!

Nem volt dúrva amiben megsérült. Ellenben Rooney-nak nem sokkal előtte volt egy ámokfutásos becsúszása, rá valakinek a sípcsontjára. Az megúszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olaszország-Ghána

 

Ez szerintem a második halálcsoport.

Kicsvel gyengébb talán az erőviszony, mint a C jelű csoportban. Mert ott két óriás mellett (ARG, NED), egy kevéssel gyengébb (SCG) és egy kontinens talán legjobbja (CIV), akiről nem tudjuk mire képes.

Képlet annyiban változik, hogy itt, egy óriás van, két körülbelül egyenrangú és egy szintén nem tudjuk mire képes ellenük, lévén, hogy afrikai.

 

Nehéz helyzetben vagyok, mert 3 kedvencemet sikerült egy csoportba sorsolni, egy biztos kiesik. Olaszok a numero uno. Cseh focit imádom, az usa, meg hihetetlen könnyed szép szimpi focit játszik.

Afrikai nemzetek kupáját pont abból a célból néztem, hogy magamnak feltérképezzem az afrikaiakat.

Ghánában is csalódnom kellett. Egy ilyen csapat, aki egy majdhogynem világszínvonalú védőt tud a soraiban Koffur(de mindenképp jó helyeken edződött játékos Bayern sok német bajnoki cím, és Bl ezüst, és arany, most Roma-val menetel), és egy szívós technikás, jó irányító képességű játékos, aki szintén az olaszoknál edződött Appiah (Parma, Juve, most Fener). Szóval többet vártam, nem sokra jutottak, de nem elsősorban az eredmény számít, hanem a mutatott játék. Kevés elképzelés, lézengés, szervezetlenség. Lehet, hogy Afrikában ez egymás ellen elmegy, ki lehet jutni ilyen játékkal egy vb-re, de ez európaiak ellen, akiknél a szervezettség mindenek felett áll, nem lesz elég, még bravúros pontszerzésre sem.

 

Az olaszok a kedvenceim, úgyhogy nem tagadom le, velük sokszor elfogult leszek.

Kezdem először is a legsúlyosabb vádammal. Az olaszokat ki akarták csalni az előző vb-n.

4 szabályos gólt vettek el tőlük! Szerintem ki akarták ejteni őket, azért, hogy Kórea ne velük játszon a nyolcaddöntőben. Ez végül mégis összejött így többet kellett csalni. Sikerült nekik.

Azt elismerem, hogy az olaszok ellustulták azt a vb-t ha vezettek, nem nagyon törték magukat. De mikor baj volt megrázták magukat. Horvátok ellen Inzaghi lőtt szabályos gólt, de 0-0-nál Vieri szabályos gólt fejelt, igaz néhány percel később egy hasonló gólt megadtak. Mexikó ellen óriási nyomást gyakoroltak, mikor a kés a nyakukon volt, lőttek egy lesgólt, nem adták meg, de az legalább valóban les volt. Cannavarót besárgázták jogtalanul nem játszhatott a nyolcaddöntőben. Nyolcaddöntőben jogtalan 11-es kóreának Buffon kivédi. Másik oldalon Vieri ellen 23-szor nagyobb szabélytalanságot nem fújnak be, igaz Vieri úgy is gólt fejelt.

Ezután szintén nem erőltették az olaszok a támadást, ezt aláirom. Megértem, hogy sokan emiatt nem kedvelik őket, de azt tegyük, hozzá, hogy ez elsősorban Trapattoni szar taktikái miatt voltak. Az egész selejtező sorozatban más foci játszottak, az olaszok, tudjuk jól milyet, hisz egy csoportban voltunk velük. Del Piero volt a selejtezőben a házigólkirály 7 góllal, erre fel a vb-n kegyesn kap 85 (ez most hasraütött szám) percet összesen?!

Szóval az a kudarc elsősorban Trappé, mert még a bírói csalásokat is el kellett volna bírnia az olaszoknak, annyival jobb volt, mit a horvát, vagy a kóreai csapat, de ahhoz nem csak 2szer 10 percet kell focizni, hanem, legalább 60-at, a többit, meg le lehet alibizni, hamár 2 3 gól az előny. Kóreai egyenlítés után ismát jött a megrázás. Középkezdésből majdnem továbbjutó gól. Hosszabbításban offenzív játék, amikor nem fúj lest, akkor Gattuso elrontja, amikor fúj, persze jogtalanul Tommassi berúgja. Ott volt az aranygól. Aztán Totti jogtalan kiállítása, hisz szabályos becsúszó szerelésnél is el lehet esni, Totti nem színészkedett. Ezt Székely úr is elismerte, talán azóta nem is lengetett sehol. Egy pillanatnyi kihagyás, kórea nyer nincsenek 11-esek.

Mindegy, ami elmúlt elmúlt, nekem ez rossz emlék marad amíg élek, de a spanyolok is tudnának mesélni, hisz ők még nem is lustultak, mint az olaszok.

 

Szóval, végre nincs Trap, akinek az eb kudarc is a nyakába varrható, legalábbis én odavarrom. Van Lippi, aki igazi nagy koponya, egy cserével, vagy átszervezéssel több taktikát présel egy csapatba, mint akárki. Rengeteg játékosnak ez az utolsó esélye, hogy nyerjen valamit a válogatottal. Del Piero, Cannavaro, Nesta biztosan nem húzza még egy vb-ig. De Totti is tett egy olyan nyilatkozatot, hogy a vb után többet nem lép pályára az olasz válogatottnak. Ki tudja komolyan gondolta-e?

Mindesetre úgy tűnik fel fog épülni.

Az olaszok kitűnő játékos állománnyal rendelkeznek. Csak a 6 csatár keret helyre van 10 jelentkező. Gil, Pippo, Alex, Totti, Cassano, Toni, Iaquinta, Vieri, Montella, Miccoli. Belőlük 4 biztosnak látszik(vastagon szedettek). Maradék két helyért megy a harc. Rengetg érv van, én a rutint helyezném előtérbe, Inzaghi, és Vieri lenne a két pótcsatár. Cassano csak a csapat morált bomlasztja, ahogy Portugáliában tette, ráadásul Realben sem játszik, se jól, se sehogy. Inzaghi remek formában van ma is gólt lőtt, csereként is veszélyes, bevethető Del Pieroval sokat játszottak együtt Lippi keze alatt is, úgyhogy ez mellette szól. Vieri mellett is a tapasztalat szól és az eddigi 9 világbajnoki gól.

Érdekes az olaszoknál ilyen létszámú támadó szekcióról beszélni, mert lehet, hogy kivisznek 6-ot és játszik majd 1. De most másképp látszik.

Lippi úgy tűnik egy jól bevált Juve taktikát próbál átültetni a válogatottra.

4-3-1-2 -es felállás a Juve 2002-2003-as alaptaktikája, amit nagyon jól lehet variálni az eredmény alakulásától függően. Emlékezhetünk, hogy a Juve elég ereményes volt ezzel a taktikával, Bajnoki cím és BL döntő.

Alaphelyzetben ez Buffon-Zaccardo, Nesta, Cannavaro, Zambrotta-Camoranesi, Gattuso, Pirlo-Totti-Del Piero, Toni

Legalábbis remélem. Érdekes összehasonlítani a 2003-as Juvéval: Buffon-Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta-Camoranesi,Tacchinardi, Davids-Nedved-Del Piero, Trezeguet. Nem kell hozzá nagy tehetség hogy észrevegyük, hogy 4 helyen egyezik. Ráadásul rengeteg szerepkör majdhogynem egyezik.

Érdekes még megjegyezni, hogy Totti nem sokat játszott Lippi alatt a válogatottban. Sérült volt, vagy sérülésre hivatkozott, vagy a Roma megkérte a kapitányt, hogy ne vigye el, mert pihenésre van szüksége. Ezt a kapitány teljesítette, azt hiszem 2 selejtezőn játszott és még legalább 2 barátságos meccsen, ez két év alatt nem sok. Tehát ki lehet jelenteni, hogy a válogatott nem Totti függő. Tehát, akkor sem lett volna nagykatasztrófa, ha nem drótozzák össze. Persze vele több az esély, akármilyen formába lendül őt el kell vinni, mint egy szent tehenet :) csak a neve miatt. Talán még sérülten is ott a helye a nevezési lapon, mert így kaphat érmet ha ott végeznek és egy Totti még ha segíteni nem képes akkor is megérdemli. Elvégre Ronaldo is 94-es világbajnok habár egy percet sem játszott a vb-n.

Az olaszok felkészülési meccsei is figyelemre métó, ha nagy múltú és jelenű csapattal játszottak szinte mindig nyertek. Németeket 2szeri is megverték, 1-0 , és a nemrégi 4-1. Spanyolokkal 1-1, Hollandok ellen 0-1-ről 2-1re fordítva.

A németek elleni 4-1 és a hollandok elleni 2-1 alkalmával, már az említett taktikát alkalmazta a csapat. Azt is hozzátenném, hogy mindkettőt Totti nélkül. De akkor ki volt az irányító? Hát Del Piero! Senki nem tudta rávenni Alexet, se Zoff (ő nem is nagyon akarta), se Trap, hogy játszon ékek mögötti irányítót. Lippinek sikerült, nem hiába jó a viszonyuk. Nem is játszott rosszul a poszton, de azért neki az az igazi, ha ő az ék és mögötte van egy irányító mondjuk Totti. Egymás cseréinek tartani őket badarság, más a stílusuk, Tottinak fekszik ez a kitalált szerepkör.

Del Piero-ért imádkozom, hogy mostmár meg ne sérüljön, neki egy pici húzódás sem fér bele, neki a sérülés után hosszú a formába lendülési szakasz, mostmár nem férne bele ilyen.

 

Azért irigylem az ilyen gondokat, hogy ki kezdjen Gil, Toni, Totti? Totti, Pippo, Vieri? Del Piero, Toni, Gil? vagy Totti, Del Piero, Toni? Én utóbbira voksolnék, Toni és Gil cserélgetésével, kinek megy majd jobban a vb-n a góllövés.

Olaszország nagy sikerre vágyik 82 óta olasz szinten rengeteg idő telt el.

Ha mondjuk csak 90 től nézzük, hisz azért 86-ban a megvédés, majdnem a lehetetlen küldetés kategóriájába tartozott. Maradona megállíthatatlan volt.

90-ben hazai pályán, 3dik hely 11-esekkel elbukott elődöntő.

94 11-esekkel elbukott döntő.

98 11-esekkel elbukott negyeddöntő.

2002-ről eleget jártattam a szám.

Ha az Eb-ket nézzük:

96 csoportot sem élték túl pedig a támadóik meghódították Angliát: Zola, Casiraghi, Vialli mind angliai szeződést kapott a kontinenstorna után.

2000: Egy óriási menetelés, hihetetlen szervezett csapat, iszonyatos összetartás, összhang. Maximális csapategység. Csak egy baj volt, nem volt elég lelki erő. Csak egyszer volt hátrányban a csapat, a döntőben az aranygól után. Sosem kellett padlóról felállni.

2004:Trap elhibázott válogatási szisztémája. Miért nem vitte Gilardino-t?????? Gólkirály volt 4 gólt rúgott az utolsó fordulóban néhány héttel az eb előtt. Rossz taktika. Cassano bomlasztó tényezősége, nem nyugodott játszani akart, szétverte a csapatmorál, erre még egy Totti köpködési botrány. (Apropó köpködés Eto'o nemrégiben szembeköpött egy Bilbao védőt, és semmit sem kapott utólag sem, pedig, még a bíró is látta és le is szídta. Totti 3 meccs egy EB-n, Mihajlovics 9 nemzetközi kupameccset kapott Mutu leköpéséért. Tottijét ráadásul senki nem vette észre, még maga a leköpött sem, csak egy dán kamera, amit jól felfújtak, hogy aki nem látta az is lássa.)

 

Szóval az olaszoknak végre nyugira van szükségük. Most remélem minden adott. Szokták modnaki, hogy ők a végére lendülnek bele, csak addig éljék túl. Az ellenfeleikkel mondhatni nehézségi sorrendben játszanak, végén a papíron legerősebbel. Addigra illene belelendülni.

 

Remélem magabiztos olasz győzelem lesz. Százalékokban nem tudnék objektív lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így igaz!

Nem volt dúrva amiben megsérült. Ellenben Rooney-nak nem sokkal előtte volt egy ámokfutásos becsúszása, rá valakinek a sípcsontjára. Az megúszta.

A poén az, hogy John Terry volt az elszenvedője annak a becsúszásnak, aki pedig ugyebár szintén az angol válogatott oszlopos tagja... :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: Ghána - Kifelejtetted Essient! PEdig ő is kivételes labdarúgó képeségekkel megáldott tehetség, szóval ő lendíthet a csapaton.

 

Olaszország: Az biztos ,hogy Vieri nem lesz ott a VB-n, mert sérült (már egy jó ideje), szóval őt kihúzhatod a névsorból. Inzaghi lesz még szerintem ott, meg Totti, Del Piero, Toni, Di Vaio, Gilardino, Inzaghi. Így lesz meg a hat.

 

Egyébként szerintem is egyértelmű, hogy elcsalták az olaszok meccseit. Rossz volt nézni. Azóta utálom Dél-Koreát, bár van pár tehetséges játékosuk (Park, apropó, miért írja, és mondja mindenki PAK-nak, amikor PARK???? P-A-R-K. Park, mint park. :) , Lee Yung Po, Kim Nam Il, An Chug Kvan, vagy hogy kell írni :D )

 

Remélem azért idén megbuknak. Guus inkább Ausztáliával produkáljon valamit! A játékos állomány ott is jó: Bresciano, Viduka, Emerton, Schwarzer, Kewell, Cahill...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poén az, hogy John Terry volt az elszenvedője annak a becsúszásnak, aki pedig ugyebár szintén az angol válogatott oszlopos tagja... :)

 

 

Donát.

Érdekes, hogy az angolok legyilkolják egymást a vb előtt.

Ilyenkor már kicsit mindenki vigyáz magára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Essient valóban kifelejtettem, de azért mert nem tett rám nagy benyomást az afrika kupán. Chelsea-ben nagyon hasznos.

 

Az a kóreai az régen Pak volt, csak, hogy Európában ki tudják mondani a nevét, tudják valamihez kötni betoldott egy betűt, és Park lett belőle. Én meg lusta vagyok így amit lehet lehagyok, Paknál pedig ilyenkor a születési nevét kapjuk.

Valóban Kórea szimpi volt a csoportmeccseken, becsületesen fociztak, szinte már szépen, akiket leírtál nekem is felkeltették a figyelmem, de ami sok az sok.

An Dzsung Hvan-nal jól kitolt a Perugia, azóta nem is tudom hol van, de nekem azért nem szakad meg a szívem. :)

 

Vieri megsérült nem is tudtam. Még ott tartok, hogy Monaco-ba igazolt a télen, és azóta rúgdosott néhány gólt. Na mindegy kár érte.

Di Vaio se rosszabb, vagy Miccoli, de ők nincsenek annyira az én szemem előtt. Di Vaio ugye még Valenciában van? Nem nagyon "termel", ami azt illeti, de én bírom őt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Pakos dolgot nem is tudtam, bocsesz, hogy így belekötöttem :)

 

Tudomásom szerint Di Vaio a Valenciában van. Miccoli meg a Benficában, ugye?

 

Essien ott volt egyáltalán az Afrika kupán?

 

 

Donát.

Igen Miccoli Benficás, de Juve kölcsönként van ott.

 

Nem biztos, hogy Essien ott volt, talán ezért nem rémlik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még 39 nap a VB-ig!

 

Egyesült Államok - Csehország

2006. június 12. hétfő 18:00, Gelsenkirchen

 

Ha jól értettem abban maradtunk, hogy ma ez a meccs jön.

USA 90 óta minden vb-n ott volt. 94-es hazai vb-n óriási folyamat indult el. Újra elindult az MLS, régen volt bajnokságuk de inkább kiöregedett világsztárok mentek sok pénzért levezetni. Beckenbauer és Pelé biztos hogy szerepelt ilyen módon az USA-ban, de újraindulás után Sztoicskov is játszott Chicago-ban. Amerikában ilyen ügyekben az a jellemző, hogy a pénz nem számít. Hát bizony nem sajnálják a pénzt, sőt ők a női labdarúgást is támogatják, olyannyira, hogy ők a legjobbak, 96 óta olimpiai szám is lett. Hát persze, hogy Atlantában. :)

94-ben továbbjutottak a csoportból, a későbbi világbajnok állta útjukat, és Leonardo könyöke is. 98-ban a vártnál sokkal gyengébben szerepeltek, ha lenne értelme az összesített táblázatnak, akkor a legutolsók lettek 32-dikek. 2002 már valóságos siker sztori, mondhatni az amerikai álom. Valami szuper focival rukkoltak elő. Portugáliát meglépték, olyannyi hogy aznap már nem is tértek magukhoz (3-2). Aztán a házigazda ellen egy kicsit alábbadták, 1-1-es döntetlen lett. Megköszönhetik, hogy a házigazda legyőzte Portugáliát, mert így az addig Csipkerózsika álmukat alvó lengyelektől elszenvedett 3-1-es vereség is belefért.

Nyolcaddöntőben szomszédjukkal Mexikóval találkoztak. Ott folytatták, ahol Portugália ellen abbahagyták. 2-0-ra győztek. Németek már túl nagy falat volt, Kahn-nak senki nem tudott gólt rúgni.

Donovan, Reyna, McBride óriási játékosok. Donovan azóta kedvencem, és csodálkozom, hogy-hogy nem igazolta le egy jó európai csapat (én minden manageres játékban megvettem :) ), Leverkusenben egy szezont eltöltött, de tétmeccset nem játszott, azóta ódzkodik német földtől, tudtommal német ajánlata volt, de nem fogadta el.

Selejtezőt magabiztosan megnyerték Mexikó előtt.

Csehország vb fóbiájának vége. Mióta már nincs Csehszlovákia először jutottak ki vb-re. Eb-ken ott vannak, nem csak ott vannak meghatározók az Európai fociban. Ez a meccs nagyon fontos mindkettejüknek, mert eldöntheti ki mehet tovább a két csapat közül. Sajnálom, hogy összekerültek, mert mind a két stílust kedvelem.

Csehek múltja 96-ig nyúlik vissza, akkor ismerte meg őket a világ, azóta senki nem csodálkozik, ha valamilyen külföldi csapatban cseh játékos szerepel. Döntőt játszottak az eb-n, sőt vezettek is. Berger, Smicer, Nedved, Poborsky és Kuka mind-mind akkor tűntek fel.

Euro2000-re elsőként jutottak ki. 10 selejtező csoportmeccsükből 10-et nyertek, 100%-os teljesítménnyel jutottak ki. Kontinensviadalon már nem ment ilyen fényesen. Mintha Koller 10 centivel magasabb kapura gyakorolta volna a fejelést. 3 Kapufát jelet. Persze Nagyon erős csoportban voltak, de nem lett volna lehetetlen továbbjutni. Holland házigazdától egy jogtalan 11-essel kaptak ki a 90. percben , úgy, hogy előtte végig ők voltak a jobbak. Azóta nem tartom jó bírónak Collinát, mert ő fújta be a 11-est. Hogy miért mondom ilyen egyértelműen, hogy nem volt jogos? De Boer felfelé esett el, óriásit homorítva, mellette senki nem volt. Franciák ellen is volt esélyük nyerni, habár egy figyelmetlenségből a franciák az első percben vezetést szereztek. Nedved egy ziccert rúgott bele Barthezbe. Visszakapták a 11-est, de az övék jogos volt, Poborsky berúgta. Kitámadtak döntetlennél, és franciák egy gyors támadással, Djorkaeff lövéssel megnyerték a meccset. Dánok ellen már mindegy volt, mindkét csapat kiesett. Smicer letöltötte 2 meccses eltiltását, és egy duplával megvédgte a csapat becsületét.

2002-es VB selejtezőről már esett szó a hollandok révén. Egy csoportban voltak velük és a portugálokkal második helyen végeztek, és elbukták a pótselejtezőt. Idegenbeli 0-0 után Otthon gólt kaptak és nem voltak képesek fordítani.

Euro 2004 legnagyobb esélyesei voltak. Esélyeshez méltóan is játszottak. 100%-kosak voltak a csoportmeccsek után, persze a legerősebb csoportból, és minden meccset hátrányból felállva nyertek meg! Negyeddöntőben a dánokat egy sima 3-0-val küldték haza. Majd a görögök ellen sem kezdtek rosszul, de Nedved egy szögletnél idiótán vetődött a labda elé, megsérült. Nincs szerencséje az elődöntőkkel, 2003-ban a Real Madrid ellen sárgát kapott egy felesleges becsúszásért a meccs végén, és eltiltása miatt nem játszhatott a döntőn.

Görögök ezüstgólja, szinte egyenértékű volt egy aranygóllal, hisz az első hosszabbítás félidejének legvégén esett.

Csalódás után Nedved lemondta a válogatottságot. Rosicky is sokat volt sérült, de még ezen nagy nehézségek ellenére is kiharcolták a pótselejtezős helyet abban a nem könnyű társaságban(NED, ROM, FIN). Pótselejtezőn jövőbeli csoportellenfelünket a norvégokat kétszer 1-0-al lelépték. Erre a párharcra, tavaly ősszel visszacsábították Pavel Nedvedet.

De nem biztos, hogy ennek ellenére ott lesz a vb-n. Olyat is olvastam, hogy a vb előtt visszavonul teljesen, már a klubcsapatában sem fog játszani jövőre. (Jajj ne)

Ha Nedved nem lenne mégsem kell a cseheket temetni, mert Rosicky jó formában van, Koller felépült. Nem sok változás van az eb-n menetelő gárdához képest. Bár Baros gólszegénysége az Aston Villa-ban nem jó jel.

Mindent egybevetve szerintem azért, ez a cseh generáció nagyon odateszi magát, hisz sokuknak talán már eb-je sem lesz.

Én is inkább a Csehek továbbjutásának fogok szorítani, habár négy éve nagyon megkedveltem az USA-t, de pont ezért nem nekik drukkolok majd, hisz őket négy éve láttuk menetelni, hasonlót szeretnék idén a csehektől.

Tipp: 1:30% X:30% 2: 40%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még 38 nap a VB-ig!

 

„F” csoport első mérkőzése

 

Brazília – Horvátország

2006. jún. 13. 21:00

 

Na, kérném tisztelettel! Egy újabb rangadó, úgy látszik ezeken a napokon is ki fog jutni nekünk a jóból. Az egyik oldalon Brazília, ha a játékerejére vagyunk kíváncsiak, már akkor derenghet valami, amikor felsorolom az „R” betűs négyesüket: Ronaldinho, Ronaldo, Robinho és Roberto Carlos. Szép kis négyes, nem igaz? És ha még hozzávesszük, mondjuk Kakát, esetleg Juninhot, netalántán Cafút vagy Lúciót, akkor könnyen rájöhetünk, hogy a braziloknak minden szinten világverő csapatuk van.

Persze a horvátokat sem kell félteni, sőt! Tudor, Prso, Nico Krancjar, Klasnic, Srna, Robert és Nico Kovac, hogy csak a legjobbakat említsük. Azt hiszem, nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy a fent említett játékosok közül jó néhány más világverő válogatottaknál is kezdő lenne.

Egyébiránt a két csapat magasan a két legnagyobb esélyese az F csoportnak, lévén mellettük még a japán – ausztrál duó pályázik a továbblépésre, előbbi mellett szervezett csapatépítése, utóbbi mellett pedig Guus Hiddink szól, aki az előző két VB-n a csapataival rendre bejutott az elődöntőbe, és ezt az ausztrálok sem bánnák, ha már így hosszú évek után kivezette a szakvezető az óceániaiakat a tornára. De térjünk vissza a mostani meccsünkre, azon belül is a két csapat egymás elleni meccsére. Merthogy volt ilyen, igaz csak egy, az viszont kevesebb, mint egy éve! Valóban, amikor mi az argentinokkal parádéztunk, azzal egy időben a brazilok a horvátokkal meccseltek, és meglepetésre 1-1-et értek el. Gyanítom, ezzel az eredménnyel a dél-európai csapat most is megelégedne. Hiszen ez az egy pont akár a továbbjutásukat is jelenthetné, ha már négy éve nem sikerült.

Akkor ugyanis a horvátok az igen erős Olaszország, Mexikó duót, és a „futottak még” kategóriájába sorolt Ecuadort kapták, s a kiesésük oka gyakorlatilag a kategorizálás volt. Mert hogy ugyan Mexikótól kikaptak, 0-1, de az olaszokat megverték 2-1-re, ám óriási meglepetésre lecsúsztak a továbbjutásról, mert a lebecsült Ecuador 1-0-ra megverte őket.

A brazilok ezzel szemben minden fronton hengereltek, igaz, nehezen indult be a szekér a törökök ellen. Az 1-0-ról emlékezetesen megfordított (Rivaldo az aznapi teljesítményével „nyert felvételt” a Nemzeti Színházba) mérkőzést végül 2-1-re nyerték a brazilok, és onnantól kezdve nem volt megállás. Az akkori „nagy négyes” mindegyik tagja betalált a kínaiak ellen (R. Carlos, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho), így gyakorlatilag 4-0-ra kiütötték ellenfelüket, majd ezt követően egy ötös következett Costa Rica ellen, igaz, ezúttal kettőt kaptak is.

Ezután a belgák jöttek, őket is elintézték, igaz nem könnyen, 2-0 lett a végeredmény, ám a továbbjutás csupán csak a 87. percben dőlt el, ekkor lőtte be Ronaldo a mindent eldöntő gólt. A belgák után egy emlékezetes meccsen az angolok következtek, itt ezúttal is fordítottak a latin-amerikaiak, köztük Ronaldinho fantasztikus góljával. A döntő előtt ismét a törökök jöttek, és a brazilok most is megszenvedtek, mindössze 1-0-ra nyertek. A menetelést végül a németek ellen fejezték be, Ronaldo két góljával győztek 2-0-ra, s hódították el a trófeát.

Hiába azonban a győzelem, a szabályok módosítását a brazilok „szívták meg”, ugyanis a 2002-es VB után lépett életbe, hogy a címvédő nem kvalifikálja magát automatikusan a következő VB-re, így aztán a latin-amerikaiaknak újra át kellett rágniuk magukat zónájuk csapatain, ami persze nem jelentett gondot számukra, a csoport élén végeztek, 9 győzelemmel, 7 döntetlennel és 2 vereséggel, ez utóbbiakat Ecuadortól és Argentínától szenvedték el.

A horvátoknak a svédek, a máltaiak, a bolgárok, az izlandiak és mi jutottunk, sajnos azonban megállítani sem mi, sem mások nem voltak képesek, így a horvátok veretlenül (!) lettek a csoport elsők, úgy, hogy a végén még az ellenünk játszott mérkőzésüket is leadhatták ikszre.

A csapatok felkészüléséről is essen néhány szó! A brazilok csak két meccset fixáltak le, az oroszok ellen egy 1-0-át játszottak, az Új-Zéland elleni meccsük pedig még hátravan.

A horvátok már hatalmas tettként megverték az argentinokat 3-2-re, de még két mérkőzés hátra van számukra a VB-ig, az egyiket az osztrákok, a másikat a lengyelek ellen vívják majd.

Az összefoglaló végére még jegyezzük meg, hogy bár a brazilokat mindenki a legnagyobb esélyesként kezeli, azért ne feledjük! A franciák négy éve kikaptak az esélytelen Szenegáltól címvédőként, szóval bármi megtörténhet. A brazilok remélik, hogy ez számukra a győzelmet jelenti.

 

Brazília: 45% Döntetlen: 25% Horvátország: 30%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brazília, Brazília.

Ők is érdekesek, sőt. Látványos, olykor egyénieskedő játékuk sokak kedvence.

Minden VB-n ott voltak.

Én annyit fűznék hozzájuk, hogy 98-ban kedvenceim voltak. Olaszok után a második kedvenceim. Nagyon szimpik voltak. Dunga, Sampaio, Aldair, Denilson, Rivaldo, Bebeto. Imádtam őket. Ronaldot- is imádom, de azt a Ronaldot a sérülés hullám utánival nem lehet összehasonlítani, teljesen máshogy játszik. Nagyon sajnáltam, hogy 4 éve nem vitték Romário-t, és Scolari, inkább az "európai" brazilokra épített, azokra, akik iparosan teljesítik a dolgukat, és amúgy nem egy cselgépek. Ez a szemlélet még mindig tart. Az ilyen Emerson féle brazilokat nem szeretem. Adriano sem a kedvencem, mikor még Parmában volt nagyon ígéretesnek tűnt. De visszement az Interbe, nagyképű lett, és mást sem tud (ez azért erős túlzás), csak 30 méterről rábombázza. Inkább úgy fogalmaznék, hogy kevésbé játszik olyan tipusú csatárjátékot ami a fogamra való. pl ezt, hogy leveszem kicselezem a védőt, és beteszem a kapus mellett. Parmában ilyen volt, Interben hátravontabb.

Robinho nekem egy nagy kérdőjel csodagyerekként reklámozták, és nekem még semmit nem mutatott ebből, Realban néha észre se lehet venni. Szerintem Rivaldo 36 évesen most is jobb nála, ő egy régi kedvencem(színészkedése ellenére), sajnálom, hogy már "nyúgdíjazták" a nemzetközi focitól.

2002-ben Braziloknak is segítettek a bírók, Belgiumnak egy szabályos gólját nem adták meg, 0-1-es félideji állásnál talán más lett volna. (hú emlékszem azután a meccs után mentem nézni, egy ep2-t moziban :) )

Horvátok is eddig minden vb-n ott voltak, persze mióta létezik Horvátoszág :) , jó ez így nem igaz, de jól hangzik. Mivel 98-as vb selejtezőin indultak először, akkor vehetjük, úgy, hogy eddigi összes vb selejtejtezőjüket sikerrel vették.

98-ban 3. hely. 2002-ban egy öreg horvát csapat, csak egy meglepetés eredményre volt képes, most többre lehetnek képesek.

Nico Kranjcar nagyon érdekes. DVSC ellen fel sem tűnt, hogy a pályán van. Brazilok ellen meg villogot, RTL a magyar argentín után, leadta azt is, nem voltak rosszak a horvátok, de a brazilokon látszott, hogy csak egy barátságos meccs tempójában fociztak, nem vették kellőképpen komolyan.

Érdekes, lehet, még az, is, hogy ebből a csoportból továbbjutók az olazok csoportjának továbbjutóival játszanak. Vagyis egy olasz, vagy Brazil botlás, összehozhet, olasz-brazil nyolcaddöntőt. vagy az olaszoknak visszavágó is lehet a 2002-es olasz- horvát vagy olaszország visszavághat akár hiddinknek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még 37 nap a VB-ig!

 

Ausztrália - Japán

2006. június 12. hétfő 15:00, Kaiserslautern

 

Ausztrália 1974 után második világbajnokságára készülhet. Micsoda véletlen ismét Németországba utazhatnak, kibővítve a keleti országrésszel. Biztos nem szeretnének a 3. részvételükre a következő német rendezésig várni. Növekszik az esélyük, hogy ezt teljesítsék. Nem sikerült lobbizniuk, hogy óceániai csoport kapjon egy állandó vb helyet (ezt ugye azért, kell mert mindig kellett pótselejtezőt játszaniuk a dél-amerikai ötödikkel, rendre mindig el is bukták), valljuk be, ez nem is lenne jogos, hisz Ausztrálián kívül nincs más aki szóba jöhetne. De ausztrálok átkérették magukat az ázsiai selejtezőre, szóval a következő vb-re már ázsiai helyen kvalifikálhatják magukat. Ez szerintem jó megoldás, persze Ázsia nem biztos, hogy örül neki, hogy egy helyet elvihet egy külsős. Azért azt lássuk be, hogy Ázsia több, mint fele Oroszország, aki ugyebár Európában indul, de a kazahok is mostanában csatlakoztak az európai selejtező zónához.

Ausztrália búcsúzóul az óceániai selejtező-zónától legyőzte a nagy mumus dél-amerikai ötödiket, jelen esetben Uruguay-t. Nagy csata volt. Montevideo-ban 1-0-ra győztek az uruk, Schalke védő fejes góljával, Sydney-ben ausszik győztek ugyanilyen arányban, majd a 11-sek nekik hoztak szerencsét.

Hiddink Milutinovics nyomdokaiba kezd lépni. Bora Milutinovics 5 vb-n volt 5 különböző csapattal, ?86 Mexikó, ?90 Costa Rica, ?94 USA, ?98 Nigéria, ?02 Kína. Az utolsó kivételével, minden vb-n továbbjutott a csoportból, külön érdekesség, hogy egyszer sem hazája válogatottját vezette ki. Hiddink sajátjaival kezdett, és negyedikek lettek, elbukott elődöntő 11-es párbaja után nem tudta felrázni játékosait, akik nem érezték eléggé fontosnak a bronzot, a jókedvű friss horvátoktól kikaptak.

2002-ben Hiddink csapata Dél-Kórea volt, csalássorozattal az elődöntőbe jutottak, ott már nem csaltak nekik simán kikaptak kétszer is. 3-dik helyért kicsit szarosabb volt.

Ausztrália esélyes továbbjutni a csoportból, nagyon jó játékosokkal rendelkezik, akik európai csapatokban keresik a kenyerüket. Jó pár éve mi is játszottunk velük az Üllői úton elvertek minket 3-0-ra. Meccs arról is emlékezetes, hogy akkor volt a tiszai katasztrófa, és döglött halakat dobáltak be, mert az a román vállalat aki a ciánt "beengedte" ausztrál kézben volt?

Japán 3. vb részvételére készül. 98-ban kikaptak mindenkitől (Horvátoktól és argentínoktól 1-0-ra Jamaikától 2-1-re). 2002-ben hazai pályán sokkal jobban játszottak, de őket nem nyomták a bírók. Belgium ellen 2-2, Oroszok ellen 1-0-s győzelem, Tunézia ellen 2-0. Csoportelsőség, majd törökök ellen kizuhantak, 1-0-s vereség után.

Kapitányuk a brazil zseni Zico. Ez hasznos lehet a brazilok ellen.

Mi is játszottunk még Lotharral ellenük 3-2-re győztünk, bár a legjobbjaik nem voltak itt, mint például Nakata és Inamoto.

Japánok nagyon sokat fejlődtek 98 és 2002 között, ha ugyan ilyen ütemben fejlődtek az elmúlt 4 évben (amit azért kétlek), akkor akár komoly esélyeik is lehetnének. Mindenesetre továbbjutási esélyeik nem olyan csekélyek. Kicsit gyengébbnek érzem őket, mint az ausztrálokat, vagy a horvátokat.

Tipp: 1: 35% X: 40% 2: 25%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora meccs volt ez a magyar kupa elődöntő!!!!!

Fehérvár jutott a döntőbe 2-3-as összesítéssel.

Bejött amit akartam, hogy a bajnokságban a DVSC előz, a kupában meg döntőbe jut a Fehérvár.

Mindenki jól jár, igaz a dvsc így lehet nem nyer semmit, illetve a magyar foci mindenképp. Mindkét csapat indulhat a nemzetközi kupában, persze ehhez még nyernie kell a Vidi-nek. Persze a legjobb az lenne, ha a Debrecen a BL-ben indulhatna.

Ja és Bede talán életében nem vezetett még le jól meccset. Ma ő is remekelt.

 

U17: Én azt sajnálom, hogy nem adja a meccseket valamelyik magyar tv. Mikor az angolok itt voltak 2 közvetítőkocsival jöttek a olimpiai csapat meccsére. Ahogy néztem a műsort az Eurosport a magyar csapatnak csak egy meccsét adja, a spanyolok ellenit. Az lesz a harmadik meccs.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.