Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A Fehérvár nyerte a magyar kupát egy szenzációs meccsen!! Nagyon felszívta magát a Vasas, és csak büntetőkkel tudott nyerni a Fehérvár. A rendes játékidőben 2-2 lett.

Óriási meccs volt!

Olyan jó és színvonalas, mint az DVSC elleni elődöntő.

Majdnem lemaradtunk a bl döntő elejéről, ha egy kicsit tovább rúgják a 11-eseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arsenal-Barca 1-2. Az utolsó tíz percben fordított a Barcelona. :)

Jó meccs volt ez is!

 

Arsenal jobb volt az első félidőben, még 10 emberrel is.

Kiállítás teljesen jogos, és az is az volt, hogy nem adta meg a gólt, hisz belesípolt, vagy kiállít, vagy továbbengedi és megadja a gólt, kettőt együtt nem lehet, mert duplán bünteti a csapatot.

 

Barca görcsös volt szinte az egész meccsen, annyira nem akartak kikapni, hogy rosszul játszottak.

De aztán Larsson megnyerte nekik a BL-t. Az utóbbi két évben a játékuk alapján megérdemelték. Arsenal se nyert volna érdemtelenül, de az inkább szenzáció, emberfeletti teljesítmény.

Volt nekik is egy jó évük.

Még mindig fogom a fejem, hogy Giuly és Pires nem lesz ott a vb-n. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a meccs nem a védelmen ment el, emlékezz csak Alex két óriási ziccerére. Francesco adta a lasztikat, de Barthez mindkétszer fogta.

Nem azt, mondtam, hogy az a meccs a védelmen ment el, épp fordítva, az az EB a védelemé volt, ha nincs a Cannavaro-Nesta kettős, tuti nincs az a szuper szereplés.

 

De Rossi, nagyon szimpi, szeretem a játékát, mindenesetre, Gattusso-t sem szabad elfelejteni, ha egyik fáradt játszhat a másik, rotációban tök jók lehetnek, egyik sem fárad el soha. Kemény meccsen akár mind a ketten is játszhatnak.

 

Eb döntő Alexé ez vitathatalan, Én úgy emlékszem azt a két ziccert Ambrosini adta neki, de az egyiket biztos (Az elsőt.). Kár érte. Ha a kedvencem két gólja hozza el az Euro 2000-et, óriási lett volna.

 

Peti, mi nagyon jól meg fogjuk érteni egymást! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BL döntő: Szerintem Európa legjobbja nyerte az Európa legjobbjának járó trófeát, úgyhogy igazság döntés született.

 

Kupadöntő: Ez az! A Fehérvár mindenképpen ütőképesebben fogja képviselni az országot az UEFÁ-ban (ami a jövőre nézve is fontos!), mint a Vasas, úgyhogy örülök, hogy így alakult. Márcsak az kell, hogy a Loki legyen az 1/2., az UTE előtt, vagy mögött.

 

Lokatelli: Ha jól számolom, a mai összefoglaló már a tiéd :rock:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 22 nap a VB-ig!

 

Japán - Horvátország

2006. június 18. vasárnap 15:00, Nürnberg

 

Érdekes csata!

Az előző vb házigazdájának nagyon hiányozhat hazai pálya.

Első forduló után akár 4 egy pontos gárda is lehet ebben a csoportban, de nem ez a legvalószínűbb. Talán az a legvalószínűbb, hogy déli szomszédaink kikapnak braziloktól, és Ausztrália is legyűri nehezen, de legyűri Japánt.

Ez nagyon élessé teszi a helyzetet, mert mindkét gárda borotva élen táncolna ez esetben.

Ha ki-ki meccs lesz, nagy meccs lesz, ha nem, akkor a meccs is gyengébb lehet, mert senki nem akar sietni sehová és inkább az utolsó csoportmeccsre hagyja a döntést.

Már találkoztak vb-n mindkettejüknek első vb szereplése volt. 1-0-ra nyert a horvát bronzcsapat. Szerintem meglepetés lenne, ha 2 forduló után Japánnak még esélye lenne a továbbjutásra. Ausztrália erősebbnek, sikerre kiéhezettebbnek tűnik.

Horvátoktól kiemelném védelmük egyik oszlopát, Igor Tudort. Nagyon magas, jól fejel elől, védőnek, és védekező középpályásnak is kiváló. Lippi Jokere volt a Juvéban. 2004-es EB-n gyengélkedett, de azóta elkerült a Juvétól és állandó játéklehetősége miatt feljavulhat.

Nico Kranjcar nagy kérdőjel. Ugyebár a Debrecen ellen nem lehetett észrevenni, pedig milyen világklasszisnak volt kikiáltva a szövetségi kapitány fia. Pedig neki kellett volna szabnia a Splitiek fazonját. Hát nem nagyon sikerült neki. Érdekes, míg a DVSC ellen nem mutatott semmit, a Brazilok elleni barátságos meccsen nagyon jól mozgott mitöbb ő szerezte az egyenlítő gólt.

Támadósorból, nem Prso-t emelném ki, őt már ismerjük. Klose csapattársa Klasnic vb-je lehet ez a mostani, lenne egy kisebb összegem rá, hogy akár gólkirály is lehet belőle, de lehet, hogy 4 év múlva lesz az igazi.

Tipp: 1: 25% X: 25% 2: 50%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozsik változtatott a keretén. Bárányos és Zováth. Mi jöhet még?

 

Nekem nem szimpi egyenlőre Bozsiknak a kerete.

Menjen már... Bárányos jól játszott a kuapdöntőn, ok. De ezért mindjárt berakni a keretbe? :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menjen már... Bárányos jól játszott a kuapdöntőn, ok. De ezért mindjárt berakni a keretbe? :rock:

Bárányos nem volt egy olyan rossz játékos fénykorában. Ami majd 10 éve volt.

De akkor sem kotort, ha megrúgta a 3-4 gólját a bajnokságban nem volt hajlandó még futni sem.

Fradiba mikor visszajött ugyanezt csinálta, ahogy megrúgta a 2-3 technikás gólját, hetekig, vagy szezon végéig észrevehetetlen. Kiégett öreg. Nem hozta ki magából a maximumot, mikor lehetett volna, rossz edzői voltak itthon. Külfönldön, már nem fognak könyörögni neki, ha nem kotor, nem teljesít, viszlát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 21 nap a VB-ig!

 

"F" csoport negyedik meccse:

 

Brazília ? Ausztrália

2006. jún. 18. München, 18:00

 

A címvédő második meccse semmivel sem lesz könnyebb az elsőnél, melyen a horvátokkal mérik össze erejüket majd. Nos, könnyebb valóban nem lesz, viszont teljesen más igen. Először az európai kultúrához, majd az óceánihoz kell alkalmazkodniuk a brazil játékosoknak. Előbbi pedig nyílván könnyebb lesz, lévén a keret nagy része az öreg kontinensen kergeti a labdát. Így aztán lehetséges, hogy meglepetés itt születik majd.

Véleményem szerint Ausztrália Japánt nem fogja tudni megverni, csak döntetlenre lesz képes ellene, így aztán itt legalább olyan eredményt kell elérnie, mint amilyet a horvátok értek el a címvédővel szemben, mert különben nem lesz esélyük a továbbjutásra. Egyébként véleményem szerint brazil győzelem fog születni a horvát meccsen, itt viszont csak egy ikszre lesznek képesek a sárgák: az ausztrálok meglepetést fognak okozni! Persze ez csak tipp, de szerintem van esély rá. Ahogy arra is, hogy a horvátok megüssék a bokájukat Japán ellen, és akkor már egyből az ausztrálok kerülnek pozícióba.

Ha valaki, hát Guus Hiddink egyébként, garancia lehet a továbbjutásra. A holland szakember remek taktikus, nagyon jó hatással van a közönségre és ösztönzőleg hat a fiúkra is ? ez jól látszott az Uruguay elleni pótselejtezőn is.

Persze a brazilok sem panaszkodhatnak. Van egy remek edzőjük (Carlos Alberto Pereira), van egy remek keretük, bár akár előfordulhat az is, ami Brazíliával sosem: csatárgondjaik lesznek a VB-n! Adriano mostanában gyengélkedik, Ronaldo sem a régi, Robinho még zöldfülű, Fred pedig keveset szerepelt a válogatottban, úgyhogy ha a felsorolt három sztár közül valakinek nem sikerül elkapnia a fonalat, komoly bajba kerülhetnek a sárgák.

Azonban vessünk egy pillantást az ausztrál keretre is!

Elsőként a hátsó alakzatot irányító, s a Middlesbrough-val Uefa-kupa ezüstérmet szerző Schwarzer kapusra hívnám fel a figyelmet, aki az ausztrál gárdát is ?gardírozhatja? majd. Szükség is lesz rá, mert olyan csapatokkal találkozik az együttes, akik nagyon-nagyon jól támadnak.

Másodikként egy liverpooli középpályás: Harry Kewell. Gólérzékeny, remek szélső, és labdabiztos is. Rendkívül technikás, viszont van egy nagy hátránya: könnyen megsérül. Hiddink bízik benne, hogy ezúttal nem fog kidőlni a sorból, és remekül fogja irányítani a támadó alakzatot.

Végül az ausztrálok csatár sztárjáról, a horvát ősökkel rendelkező Mark Vidukáról ejtsünk néhány szót, akitől mindenképpen gólt, gólokat várnak Ausztráliában, s aki igyekszik is megfelelni a kötelezettségeknek. A szintén Boro játékos Viduka nagyon jól tud helyezkedni, általában jókor van jó helyen, s ezzel mindig veszélyes a kapura. Meglátjuk, ezúttal meglesz-e a kellő szerencséje, hogy bekotorja a labdákat a hálóba.

És itt vannak persze a brazilok. Nehéz feladat kiemelni tőlük három játékost, én azért megpróbálom. Először is, a védelem sorában elhelyezkedő Cafúról essen pár szó. Remek játékos, igaz, már 37 éves, de még így is nagyon veszélyesen tud felfutni a Milánban a támadásokkal, úgyhogy szerintem mindenképpen megérdemli, hogy ott lehet a VB-n, és játszhat, igaz, a braziloknál kevésbé lesz támadó feladata.

Aztán van itt nekünk két középpályásunk: az egyik Kaká, aki ezúttal jobb szélsőként fog szerepet kapni a Vb-n, személyes véleményem szerint elég kifacsart poszt ez egy támadó-középpályásnak, de mi tévő legyen Pereira, ha így is olyan nevek szorulnak kispadra, mint Juninho vagy Edmilson?! Kaká mindazonáltal így is veszélyes lehet, és vélhetően lesz is, amire nagy szüksége lehet a braziloknak ? okokat lásd fentebb.

Na és persze az adu, a pakli ásza, Ronaldinho. Ez a játékos egyszerűen zseni. Nincs mit szépíteni, nincs mit kertelni, úgy zseniális, ahogy van. Egyszer valaki nagy bölcsen azt mondta, hogyha Ronaldinho gyenge formát mutat, még akkor is jobban teljesít a futballisták 99%-ánál, ami mindent elmond róla. Lát a pályán, hihetetlenül cselez, gólérzékeny, kreatív, egy szóval minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, amely egy focista előnyére válhat. Ezért emelkedhet ki ő az ?egyszerű? játékosok dimenziójából.

Egy kis összegzés ? és az egymás elleni mérleg, ez maradt a végére. Utóbbival kezdeném. Ötször találkozott a két csapat, ebből háromszor nyertek a brazilok, egy döntetlen és egy ausztrál győzelem mellett. Ez utóbbi a legfrissebb, 2001-ből származik, de már ez is elég rég volt ahhoz, hogy elfelejthessük. Annál is inkább, mert a brazilok kilenc lőtt és egy kapott gólja pontosabb mérleget mutat a fentinél.

Na a végén akkor összegezzünk! Véleményem szerint a brazilok itt egy pontra lesznek jók csupán, de így is négy pontjuk lesz, s könnyen előfordulhat, hogy ezzel is vezetni fogják a csoportot. Számításaim szerint Horvátország jön föl mögéjük három ponttal, míg Ausztráliának két pontja lesz, s Japán egy ponttal fog kullogni a csoport végén, ám továbbjutási esélyekkel bírnak majd még ők is. Ez csak tipp, könnyen felborulhat, s bízom benne, hogy fel is borul, mert kinek lenne jó, ha én megálmodnám előre az eseményeket??

 

Tipp: Brazília: 45% Döntetlen: 45% Ausztrália: 10%

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olcsóbb lett a rózsa, kikapott a dózsa! :rock:

 

Olyan gyenge volt mai is az ute, hogy nagyon megérdemelte végre ezt a vereséget. Úgy kapott ki, ahogy egy csomoszor mázlival nyert utolsó percben két gólt kapott.

 

Ráültek az 1-0-s vezetésükre, már azt hittem bunda, majd elaludtam, olyan gyenge meccs volt. Majd jött egy jó indítás Németh K.-nak Hullám fellöki!

Jogos 11-es és kiállítás. Kanta kihagyja de a kipattanót befejeli, de épp hogy beleért a Vlaszák.

Majd középkezdés után megkapja a második ságáját Vanczák. Szabadrúgást, korán végezte el az MTK, visszarendelte Bede. Megérte, beadás, fejes és gól! :clap:

 

Már nem olyan biztos, hogy az UTE lesz a bajnok, Győr hiába gyengélkedik egyszer képes megtáltosodni (utoljára a DVSC otthonában bejött ez a mondatom :lol: ) és a Fehérvár ellen sosem lehet biztosra menni.

DVSC-nek könnyebbnek ígérkezik a sorsolása. Legnehezebb holnap a Fradi, de ugyebár az utóbbi néhány évben a Fradinak kialakult egy Debreceni fóbiája, Hajdúságiak otthonában nem megy nekik.

Utána Kispesten kell helytállniuk és utolsó fordulóban, a Pápával játszanak, aki lehet, hogy addigra már kiesik, bár most vezet a Reac ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 20 nap a VB-ig!

 

Franciaország ? Dél-Korea

2006. június 18. vasárnap 21:00, Lipcse

 

Első forduló után itt két 3pontos csapat találkozhat. Korea szerintem le képes győzni Togo-t. Franciák nem tudták megverni Svájcot a selejtezőben, (0-0, 1-1) de én képesnek tartom, hogy egy vb-n legyőzzék szomszédjukat. Ha a selejtezőben gyengén megy a franciáknak akkor jól szokott menni a versenyen. De lehet, hogy Németországban is csak ikszre futja a svájciakkal szemben. Lehet, hogy Korea vezeti majd a csoportot egy forduló után?

Ha az első jön be, hogy 2 3pontos együttes méri össze erejét a volt NDK egyetlen bástyájában, Lipcsében, akkor ki-ki meccs a továbbjutásért, de aki kikap, még van esélye továbbjutni. Ha a franciák pontot vesztettek az első körben, életükért kell küzdeniük.

Szerintem a franciák erősebbek Koreánál, akkor ha pont hátrányban vannak, akkor csak még motiváltabbak nem sok esély adok az ázsiai csapatnak.

Itt akár Giuly és Pires bemutatása is szerepelhetne. De legnagyobb megdöbbenésemre a két francia BL-döntőst kihagyta :o Domenech kapitány. Érthetetlen számomra.

Akkor lássuk ki maradt: Henry világklasszis! Hosszabított az Arsenallal, ezzel számomra nagyot nőtt, hisz nem egyéni érdekeit helyezi előtérbe, hanem klubhűség dominál. Ez igazi sportemberi magatartás. Semmi nem garantálja, hogy jövőre jobban szerepelnek a bajnokságban (sőt nem lesz már Bergkamp  ), mint idén, és azt sem, hogy jövőre a BL-ben is hasonlót menetelnek. Gyors, kitűnően cselez, lát a pályán, adogathatja a gólpasszokat Trezeguet-nek.

Következő játékost nem becsülte meg a Real, azóta pedig a Madrid csillaga lefelé ível. Makalele, erős, labdaszerző, tud előre gondolkodni. Szervezi, mind a csapat védekezését és támadását is kordában tartja. Ha kevés gólt kapnak majd a franciák, (amire azért nagy sansz van), neki sokat lehet köszönni.

Ismét egy Chelsea légiós, aki távozni szeretne Angliából, de Németországot nem szeretné elhagyni Július 9-e előtt. Róla csak szuperlatívuszokban lehet beszélni!

Chelsea nem tartana ott ahol nélküle és Terry nélkül. Kemény, de nem szabálytalankodik sokat. Fénykorát élő Montero-ra emlékeztet. Míg hátul mindent eltakarít, elöl sem hasznavehetetlen, pontrúgásoknál különösen veszélyes, Fejesei meccseket döntenek el.(Még Marseille focista volt mikor az ő fejesével verte meg csapata a Manchestert a BL-ben a címvédőt. Nagyon jó MU-nak törte meg a több, mint egy éves európai veretlenségét.)

Korából 3-as kiemelni még nem lehetetlen küldetés.

Pak Dzsi Szung, a United jobbszélsője, nem alapember, de azért számtalan lehetőséget kapott a bajnokikon. Sokszor segített csapatán lendületes megindulásaival új színt vitt a meccsbe. Portugáliának lőtt csodagólja után felfelé ívelt a pályafutása, merre ível az a pályafutás a vb után?

Ahn Dzsung Hvan fejelte haza az olaszokat 4 éve. Ez az állásába került, de nem kellett sokáig parlagon hevernie. Kapkodtak utána jómagam nem tudtam hol van néhány héttel ez előttig. De az utolsó helyen kiesett Duisburg csatáraként szépen búcsúzott a Bundesligától, az utolsó 3 fordulóban gólt szerzett. Nem idegen neki a német légkör, ez hasznukra válhat.

Csa Du Ri, erős középpályás. Nagyon tud küzdeni, határozott. Távolról jól lő. Kitűnő középpályás, nagy erőssége lehet a koreai csapatnak, szerintem ő lesz a csapat agya.

Franciáknak hátsó alakzata rendben látszik. De támadásaikkal nem biztos, hogy elégedett lesz Chirac. 3 épkézláb támadó, Henry-Trezeguet-Zidane- hármasnak kell mindent megoldania elől. Középpálya tele van védekező mentalitású játékosokkal, ezért is hiányolom Pires-Giuly kettőst. Nélkülük eléggé leszűkült a taktikai variáció a támadásoknál. Fel fogni nem tudom ezt a döntést. Nem lehet ekkora terhet rakni a világsztár hármasra, nincs aki levegye róluk a terhet, aki besegít. Ha jutni akarnak valameddig ennek a 3 embernek elől szinte hiba nélkül végig csúcsformába kell játszani, ami már az EB-n sem ment. De játékerejük korea legyőzőséhez elég lesz, és ott lesznek a 16 között.

Tipp: 1: 55% X: 25% 2: 20%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az, kikapott az UTE, gyerünk LOKI!!! :o :o :)

 

Nézzük a VB előzetest, amit szokásodhoz híven remekül csináltál meg, Lokatelli! :)

 

Szerintem a csoportban ekkor Korea lesz az első, Franciaország a második, igaz, mindkettőnek 3 pontja lesz, csak Korea nagyobb arányban fogja megverni Togót, mint Fro. Svájcot (tippem: Korea - Togo: 2-0;Franciaország - Svájc: 2-1).

 

Két három pontos csapat. Én kizárnám a koreai győzelmet, szerintem itt vagy x lesz, vagy francia győzelem. Az biztos, hogyha a franciák Svájc ellen nyernek, akkor itt nagyon óvatosak lesznek.

 

Ami a játékosokat illeti: Henry valóban nagyon sportszerű magatartást tanusított most :)

Egy kérdés: az utolsó francia játékos William Gallas lenne? Mert ha jól látom, nem nevezted meg, persze lehet, félreolvastam :o

 

Koreához meg: bármily meglepő, Csa Du Ri nem lesz ott a VB-n.

 

Koreai keret:

 

Kapusok: Li Vun Dzse (Suwon Bluewings), Kim Jong De (Seongnam Ilwha) Kim Jung Kvang (Chunnam Dragons)

 

Védők: Li Jung Pjo (Tottenham Hotspur), Kim Dong Dzsin (FC Seoul), Cso Von Hi (Suwon Bluewings), Szong Csong Gug (Suwon Bluewings), Csoi Dzsin Csul (Chonbuk Motors), Kim Dzsin Kju (Jubilo Iwata), Kim Jung Csul (Seongnam Ilwha)

 

Középpályások: Park Dzsi Szung (Manchester United), Kim Do Hon (Seongnam Ilwha), Kim Szang Sik (Seongnam Ilwha), Kim Nam Il (Suwon Bluewings), Lee Eul Jong (Trabzonspor), Li Ho (Ulsan Tigers), Bek Dzsi Hon (FC Seoul)

 

Támadók: An Dzsung Hvan (MSV Duisburg), Cso Dzse Dzsin (Shimizu S-Pulse), Park Csu Jung (FC Seoul), Szeol Ki Hjon (Wolverhampton Wanderers), Li Csun Szu (Ulsan Tigers), Csung Kjung Ho (Gwangju Sangmu).

 

Ha jól látom, nem szerepel itt :P Pedig szerintem megérdemelné, na mindegy. Én még Lee Yung Po-t emeltem volna ki, remekül játszik a Tottenham védelemben.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 19 nap a VB-ig!

 

?G? csoport negyedik meccse:

 

Togo ? Svájc

2006. jún. 19, Dortmund 15:00

 

Vajon a VB pofozógépe lesz-e Togóból? Véleményem szerint ez itt a kérdés. Az első játéknapon Dél-Koreával szemben még akár győzhetnek is az afrikaiak, de az igazi erejük ezen és a franciák elleni meccsen fog megmutatkozni. Nem lesz egy egyszerű műsor. Nos, ha valakit érdekel a személyes véleményem, szerintem egy pontnál többet nem fog összehozni Togo, még akkor sem, ha olyan neves futballista van a csatársorában, mint Emmanuel Adebayor. Mert a gond pont ez, természetesen nem Adebayorral van baj, sokkal inkább azzal, hogy rajta kívül egyetlen egy ismert játékos sincs a keretben. Egy fecske pedig nem csinál nyarat, ezt mi magyarok, jól tudjuk.

Ezzel szemben Svájc komoly továbbjutási reményekkel él ebben a csoportban, s ha képesek lennének a franciák ellen egy döntetlenre, akkor gyakorlatilag már a zsebükben érezhetnék a továbbjutást. Mindössze csak gyakorlatilag, hiszen a kvartettbe mégiscsak olyan csapatok kerültek, mint Franciaország, Dél-Korea és Togo. Akárhogyan is, Togo ellen a svájciak egyértelmű győzelmet várnak, és ha ehhez hozzátesszük, hogy nemcsak ők, akkor viszonylag könnyedén rájöhetünk: kötelező győzelem vár a pirosakra. Ami pedig sosem könnyű. Egyébiránt az afrikaiak Dél-Korea elleni meccse valamelyest tisztázhatja az erőviszonyokat, ami pedig jól jöhet a taktika kidolgozásakor a svájciaknak.

Azonban az is előfordulhat, hogy Svájc és Togo egyaránt vereséget szenved az első körben, akkor viszont még nagyobb súlya lesz ennek a találkozónak ? mindkét együttes az életéért küzdene ekkor.

Most a játékosok bemutatása következne, csakhogy, amint már említettem, Togóból mindössze Adebayort lehetne kiemelni, így kárpótlásul álljon itt az afrikai kiscsapat kerete:

Kapusok: Kossi Agassa (FC Metz); Nimini Tchagnirou (Djoliba); Kodjovi Dodji Obilalé (Etoile Filante);

Védők: Jean Paul Yaovi Abalo (Apoel Nicosia); Eric Akoto (Admira Wacker); Richmond Forson (Jeanne d?Arc Poire); Karim Guede (Hamburger SV II.); Ludovic Assemoassa (Ciudad Murcia); Toure Assimiou (Bayer Leverkusen); Dare Nibombe (Mons-Bergen); Kuami Agboh (Beveren); Affo Cerlmont Erassa (AS Moulins);

Középpályások: Cherif Toure Mamam (Metz); Alaixys Romao (Louhans-Cuiseaux); Thomas Dossevi (Valenciennes); Yao Kaka Aziawonou (Young Boys); Junior Senaya (YF Juventus); Adekanmi Olufade (al-Szlijah);

Csatárok: Emmanuel Adebayor (Arsenal); Mohamed Kader Coubadja (Guingamp); Robert Malm (Brest); Massamasso Tchangai (Benevento); Moustapha Salifou (Stade Brestois);

Nos, ami Svájcot illeti, itt már nem vallhatunk kudarcot, tőlük azért könnyedén ki lehet emelni három játékost. Először is Raphael Wicky, a Hamburg középpályása kerüljön sorra, aki a svájci támadásokat is szervezheti, irányíthatja. Mivel Hakan Yakin nem kapott meghívót, így nagyban függhet a svájciak teljesítménye Wickytől, mivel a támadások felépítése gyakorlatilag teljesen ráhárul.

Viszont ahhoz, hogy stabilan lehessen építkezni elöl, hátul is meg kell lennie a megfelelő stabilitásnak ? erről Zuberbühler kapus tehet egyrészről, másrészről viszont a hátsó alakzatban kapott helyet az Arsenal ifjú védője, Philippe Senderos, aki rutinosabb társaival kiegészülve védelmi falat húzhat az ellenfelek csatárai elé. Senderos helyzete igazán a franciák ellen lesz érdekes, amikor is találkozik például Thierry Henryval?

A svájci gólokról többen is gondoskodhatnak, a legtöbbet azonban Alex Frei-től várják a pirosak. A Rennes csatára már az EB-n is helyet kapott a svájci alakulatban, s nem is játszott olyan rosszul, noha kiemelkedni sem nagyon emelkedett ki. Az biztos, most több kell, mint amennyit akkor mutatott.

Végezetül egy kis összegzés: szerintem ide Svájc egy pontosan érkezik, míg Togo az életéért fog küzdeni, tippem szerint ugyanis Korea ellen elbuknak. Ahogyan itt is elfognak, ergo Dortmundban búcsúzhatnak az afrikaiak a tornától.

 

Tipp: Togo: 10% Döntetlen: 20% Svájc: 70%

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés: az utolsó francia játékos William Gallas lenne? Mert ha jól látom, nem nevezted meg, persze lehet, félreolvastam

 

Koreához meg: bármily meglepő, Csa Du Ri nem lesz ott a VB-n.

Igen, Gallas az ! :lol:

Elfelejtettem leírni, pedig azt hittem vele kezdtem a sort, de csak gondolatban. A kezem, nem követte. Akár találós kérdésnek is bevezethetjük. :lol:

 

Csa Du Ri nincs a keretben?!

Én kerestem koreai keretet, de nem találtam, így arra hagyatkoztam, én kinek adnék nagyobb szerepet. Kit láttam az elmúlt 4 évben.

 

Továbbra sem értem a szöv kapokat. Ha nem sérült, miért nincs a keretben, hollandoknál szépen megedződött.

 

Li Jung Pjo valóban jó választás 3diknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennyi erővel mi is ott lehetnénk...

Szerintem Togo gólt sem fog rúgni a vb-n. Az a kérdés, mindenki szétveri-e vagy nem és lesz egy 0-0-uk.

 

Hát Afrikai Vagy ázsiai selejtező zónából még ki is tudnánk talán jutni. Csak Európából nem megy.

Megpróbálhatnánk egy átjelentkezést. Izrael, Ciprus, Törökország földrajzilab nem tartozik eu zónához. Ide hönyörögték magukat, arra hivatkozva, hogy a kultúrájuk ide köti őket. Mondjuk érdekes lenne egy Irán-Izrael vb selejtező. :lol:

De még az oroszok nagyobbik fele is ázsia, és akkor Grúzia is határeset, meg a legutóbbi átjelentkező Kazahsztán, még szóba sem került. Ausztrália is ázsiai selejtezőben fog szerepelni. Próbáljuk meg. Egy Afrikai nemzetek kupáját talán rendezhetünk, vagy ázsiai kontinens tornát. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ki indulna az Uefa-kupában, ha a fehérvár és a DVSC is megelőzné a dózsát, és az 3. ?

A kupadöntős, vagy a 3?

A vasas fog indulni, ha a Videoton olyan helyre ér be a végén, hogy alapból európai kupainduló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 18 nap a VB-ig!

 

Szaúd-Arábia ? Ukrajna

2006. június 19. hétfő 18:00, Hamburg

 

Elsőre ez az összecsapás sem tűnik olyan izgalmasnak, mint a tegnapi bemutatott párharc.

Vegyük sorra kihány ponttal hozhatott magával az előző fordulóból.

Spanyolország, nem szokta pazarul kezdeni a tornákat, folytatni se, a végjátékba, meg nem igen jutottak el? Előző vb-n ki tudja hány év után, de győzelemmel rajtoltak egy vb-n, szerintem erre idén is képesek. Ukrajnát képesek legyőzni. Az szaúdiaknak szerintem több esélyük van Tunézia ellen, mint az ukránoknak a spanyolok ellen.

Tehát ezen a meccsen valószínűsíthetően a csoport két hátrányban lévő csapata fog játszani. Szerintem a szaúdiak jók egy ikszre a nagyon szervezett Tunézia ellen, és Ukrajna kikap a spanyoloktól az első körben.

Nagy kérdés Ukrajna szereplését illetően, hogy Sevcsenko mikor fog felépülni. Kb 13 nap múlva áll majd edzésbe, kérdéses, mikor lesz 100%-os. Előnyt jelenthet, hogy időrendben az utolsó csoportban fognak pályára lépni, Sevcsenko felépüléséhez ez nagyban hozzájárulhat. Szerintem a spanyolok ellen még nem lesz csúcs formában, ezért (is) kapnak majd ki. A Kelet-európaiakat hajtani fogja, hogy nekik kell az eredmény.

A szaúdiak pedig úgy készülhetnek, ahogy eddig általában szoktak, amolyan ha elérünk valamit, az jó, ha nem az sem nagy tragédia. Olyan gyengén mint 4 éve aligha szerepelhetnek, hisz akkor már a vb alatt kapitányt váltottak.

Ukrajna ismertebb arcokból áll:

Sevcsenko bizonyos, hogy a kiemelendők közt a helye. Az is biztos, hogy nem szorul különösebb bemutatóra. Kérdéses még, hogy milyen fizikai állapotban lehet ott a vb-n, ez nagyban befolyásolhatja a csapata szereplését. Nemzeti csapata selejtezőbeli szereplése is nagyban hozzájárult az Aranylabdájához.

A válogatott gerincét persze az ukrán majdhogynem egyeduralkodó Dinamo Kijev adja. Ruszlan Rotan is a Dinamo csapatát szolgálja. Nagyon jó képességű támadó középpályás, a Bajnokok Ligájában is bemutatta már milyen jó képességű, habár idén a Thun ellen kiestek a selejtező második körébenben.

Kapusgondjaik nem lehetnek. Már évek óta nemzetközi színtéren is edződő Sovkovszkij megbízható kapus. Csapatuk ereje a csapatszellem és az egység.

Szaúd-Arábia a csapatát csak hazájukban szereplő játékosok alkotják.

Országuk legnagyobb klubja az Al-Hilal adja a gerincet, és az Al-Ahli a másik meghatározó csapat akinek a játékosait a vb-re delegálják.

Sami Al-Jaber a legismertebb játékosuk. Negyedik világbajnokságára készül. Rutinos, gólképes, ha valaki vezetheti a csapatát az ő.

4 éve egyetlen valamire való meccsük volt Kamerun elleni 1-0-s vereség. Jól játszottak helyzeteik voltak, de képtelenek voltak gól rúgni. Al-Temyat kitűnően hozta többször is helyzetbe Al-Jabert. Idén is ő lehet a csapat fazonszabásza.

4 évvel ezelőttihez képest feltűnt Al-Shalhoub, ő sok gólt rúgott s selejtezők folyamán, ha összejönne neki egy jó forma nagyon jó 3-ast alkothatnak a másik két kiemelt játékossal.

 

Mindent egybevetve, az Ukránok profizmusa, és az óriási fejlődésük mindenképp az ő sikerüket jósolja, akár még Sev nélkül is. Ukrajna kapaszkodni fog, és ha a Spanyolok botlanak, akár még elsők is lehetnek. Szaúdiaknak sem lehetetlen jó eredmény elérése, de azért az meglepetés lenne, vb rutin mellettük szól.

 

Tipp: 1: 25% X: 35% 2: 40%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vasas fog indulni, ha a Videoton olyan helyre ér be a végén, hogy alapból európai kupainduló.

Attól függ, milyen a kiírás, vagy mit dönt a szövetség (lásd Tottenham vs Arsenal).

Hisz ez forđítva is igaz. Mivel a Fehérvár Kupagyőztes jogán alapból kupaszereplő, egyet ugrik a kupahely a dózsának.

 

Ez tuti, vagy csak kilogikáztad, mert az én logikámnál iksz jött, ki, amit írtál az vissza is igaz.

 

Ha a szövetség dönt, akkor tuti, hogy levajazzák a dózsának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.