Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ha a szövetség dönt, akkor tuti, hogy levajazzák a dózsának.

Csak akkor lenne változás, ha a Vidi megnyerné a bajnokságot. Akkor indulna a BL-ben, míg szerintem a vasas mehetne az UEFA-ba. Eddig legalábbis mindig úgy volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: Szerintem tuti összedrótozzák Shevcsenkot ---> ez fix. Egyébként én egy ikszre fogadnék az ukránok esetében a spanyolok ellen, míg ezen a találkozón ukrán győzelem tűnik esélyesnek, de ha döntetlen lenne, azon sem lepődnék meg.

 

Mo.: Hát sajnos én úgy vélem, hogy a Vasas mehetne az Uefa kupában. A helyzet pikantériája, hogy nagyon szeretem a Vasast, de rühelleném, ha egy ilyen harmat gyenge csapat jutna ki az európai porondra...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Arsenal vinné Királyt. ;)

Én ilyenre már fel sem kapom a fejem. Mikor a Herthából el akart jönni akkor is mondták, hogy évek óta figyeli az Arsenal és az MU is. Azt mind a kettő más kapust igazolt. Lehmann és Howard, majd Van Der Sart.

 

Meglepődnék, ha Gábor jövőre egyes mezben védene az ágyúsoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor lenne változás, ha a Vidi megnyerné a bajnokságot. Akkor indulna a BL-ben, míg szerintem a vasas mehetne az UEFA-ba. Eddig legalábbis mindig úgy volt.

Én úgy tapasztaltam, (külföldet véve példának, ahol ugye több kupahelyet risztelnek), hogy mindig az erősebb helyezése jogán indul a kupában.

Vidinek a Kupa győzelme erősebb, mint a NBI 2.hely.

Tehát akkor a 3. helyezet.

Csak akkor indulhatna a Vasas, ha a Vidi a bajnok, de mintha most te is ezt mondtad volna. Minden más esetben, ha második a Vidi, akkor a 3 helyezett a kupainduló...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 17 nap a VB-ig!

 

A ?H? csoport negyedik meccse:

 

Spanyolország ? Tunézia

2006. jún. 19. Stuttgart, 21:00

 

A spanyolok azok után, hogy a csoport második ?esélyesével?, az ukránokkal összemérték az erejüket, rögtön egy másik ?favoritot? ?fogadnak?, egészen pontosan az afrikai Tunéziát. A spanyolok nem éppen nagy tornakezdők, ezért könnyen előfordulhat, hogy most is megbotolnak majd az ukránok ellen. Viszont ha így történik, akkor most mindenképpen nyerniük kell, különben ismét búcsút inthetnek a VB álmoknak.

Tunézia pedig az első körben kötelező győzelem előtt áll, kérdéses, hogy megtudja-e szerezni Szaúd-Arábia ellen a három pontot. Ha komolyan gondolják a továbbjutást, akkor muszáj lesz nekik, ahogy itt sem ártana elcsípniük egy pontot. Már csak azért sem, mert könnyedén előfordulhat, hogy az ukránoknak sikerül az iksz a hispánok ellen, és akkor lépéselőnybe kerülhetnek Tunéziával szemben.

A spanyolok játékos kerete ezúttal is nagyon erős, legfrissebb hír velük kapcsolatban, hogy három csatárral fogják rohamozni az ellenfelek kapuit. Villa, Raúl és Torres tehát egyszerre fognak helyet kapni a kezdőben, így viszont nem lesz csatárcseréje Luis Aragones kapitánynak, ami egy esetleges sérülés esetén komoly gondot jelenthet majd neki.

Tunézia kerete hagy kívánnivalót maga után, de ne kételkedjünk: mindent meg fognak tenni a sikerért. Tőlük az alábbi játékosokat emelném ki:

Az Ajax játékos Trabelszit, aki bár honosított tunéziai, mégis csapata egyik alapembere lehet. Hogy miért? Nos azért, mert remek védő, s ezáltal stabillá teheti az afrikaiak hátsó alakzatát. Emellett szervezőkészségére is támaszkodhat, így tőle akár még támadások is indulhatnak.

Aki segíthet neki még a védekezésben: Kerim Haggi, a Strasbourg védője, aki Trabelszivel közösen megalkothatja a szaúd-arábok és az ukránok ellen az élő ?betonfalat?. Ám a spanyolok ellen első ránézésre kevesek lesznek, majd meglátjuk.

Harmadik emberem: Ziad Dzsaziri, a Troyes csatára. Sokáig ő volt a legismertebb név a tunéziaiaknál, s valóban nem rossz játékos, ám sérülése esetén könnyen bajba kerülhetnek az afrikaiak, lévén mellette mindösszesen egyetlen egy csatár van, Francileudo dos Santos, és ha két ékkel játszanak a tunéziaiak, akkor nem igen marad cseréjük?

A spanyolok sem bővelkednek csatárokban, de így is elhoztak három klasszist, köztük Raúlt, aki, bár sokat volt sérült az elmúlt idényben, mégis csak Raúl, s alaposan besegíthet a válogatottnak abban, hogy végre megvalósítsák álmaikat. A futballista egyedül azt sajnálhatja, hogy barátja, a szintén gólérzékeny, de rossz idényt záró Morientes, alias a Mór, nem került be a csapatba ? vele kapcsolatban szimpátiatüntetéseket is rendeztek a spanyolok.

Persze nemcsak a csatársorban vannak sztárok: a középpályán egy rendkívül tehetséges ifjú titán, bizonyos Cesc Fabregas adogathatja a labdákat, s rugdoshatja a gólokat az ellenfeleknek. Persze Fabregasnak koránt sincs bérelt helye a csapatban, elvégre olyan vetélytársai akadnak a középpályán, mint Xavi vagy David Albelda.

A beton biztos spanyol védelmet Carlos Puyol jelenléte fogja garantálni! A barcelonaiaknál stabil ?falat? húzó bekk ezúttal a válogatottban is bizonyíthatja átjátszhatatlanságát, de a védelem szervezése is az ő feladata lesz. Kíváncsi vagyok, hogy boldogul majd vele.

Összességében: szerintem a csoportban az első forduló után Tunézia áll majd az élen, Spanyolország és Ukrajna 1-1, míg Szaúd-Arábia 0 ponttal követi. Ezt követően a második körben változni fognak a dolgok: én spanyol és ukrán győzelmet jósolnék, ami viszont azt jelentené, hogy rendkívül kiéleződne a helyzet a harmadik körre. Állunk elébe!

 

Tipp: Spanyolország: 65% X: 25% Tunézia: 10%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokkal több esély adnék Tunéziának ezen a meccsen.

Végig néztem az Afrikai nemzetek kupáját, pont ezért, hogy legyen fogalmam Afrikáról.

A hazaigyőztes Egyiptom és Kamerun után Tunézia volt a legütőképesebb, a legfantázia dúsabb. Ugyebár az első kettő nincs a vb-n.

Elefántcsontpartnak van eredménye, de focizni nem nagyon tudnak(bár lehet, hogy az agyontaktikázott védekező stílusú játékukkal van keresni valójuk abban a csoportban a sok nyílt sisakos csapat ellen. De nem hiszem.). Abban a csoportban nincs esélyük. Szerintem a legerőssebb Afrikai csapat játszik majd a spanyolokkal.

Kevés a csatáruk ez igaz, de nekik nem is kell annyit támadni, pláne a spanyolok ellen. Dos Santos marha jól rúgdossa a gólokat(mellesleg ő is honosított, de brazil).

Spanyolok nem visznek csatárt, semmi taktikai variációs lehetőség, pláne ha alapjátékuk az, hogy mind a 3 a pályán van.

Nem tudnak majd váltani, ha mégse menne olyan simán a góllövés. Ha hátrányba kerülnek végük van. És a nem várt sérülésekről, és eltiltásokról, kiállításról, még nem ejtettünk szót.

Én magam tudnék még 5 csatárt aki vihetnének.

De persze, lehet, hogy a spanyolok védekezni fognak, mert a védelmük kitűnő.

Annyira nem vagyok biztos a spanyolok sikerében, Nigéria ellen megjárták 98-ban.

Ép tippem: 1: 40% X: 30% 2: 30%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozsik Peti szűkített kerete holnapra:

 

Kapusok: Király Gábor, Végh Zoltán;

Védők: Vanczák Vilmos, Pető Zoltán, Lőw Zsolt, Sebők Vilmos, Fehér Csaba;

Középpályások: Vadócz Krisztián, Bárányos Zsolt, Polonkai Attila, Molnár Balázs, Tóth Balázs, Dárdai Pál;

Csatárok: Rajczi Péter, Torghelle Sándor, Gera Zoltán, Huszti Szabolcs, Szabics Imre

 

Pető, Sebők, Bárányos, Polonkai, Tóth B????? Szerinem még most mondjon le, amíg nem késő.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekelnek az előttünk álló felkészülési meccsek napra pontosan, azok kedvéért:

 

Május 24. Norvégia ? Paraguay; USA ? Marokkó

Május 25. Ecuador ? Kolumbia; Svédország ? Finnország.

Május 26. Törökország ? Ghána; Szaúd-Arábia ? Csehország; Dél-Korea ? Bosznia

Május 27. Németország ? Luxemburg; Dánia ? Paraguay; Hollandia ? Kamerun;

Trinidad ?Wales; Svájc ? Elefántcsontpart; Szerbia ? Uruguay; Franciaország ? Mexikó; Portugália ? Zöld foki sziget; USA ? Venezuela; Spanyolország ? Oroszország;

Május 28. Ukrajna ? Costa Rica; Macedónia ? Ecuador; Horvátország ? Irán;

Május 29. Jamaica ? Ghána; USA ? Lettország;

Május 30. Németország ? Japán; Csehország ? Costa Rica; Lengyelország ? Kolumbia; Anglia ? Magyarország; Argentína ? Angola; Chile ? Elefántcsontpart; Tunézia ? Bulgária;

Május 31. Paraguay ? Grúzia; Szlovénia ? Trinidad; Irán ? Bosznia; Svájc ? Olaszország; Franciaország ? Dánia; Szaúd-Arábia ? Törökország;

Június 1. Hollandia ? Mexikó; Norvégia ? Dél-Korea;

Június 2. Németország ? Kolumbia; Svédország ? Chile; Angola ? Törökország; Olaszország ? Ukrajna; Liechtenstein ? Togo;

Június 3. Lengyelország ? Horvátország; Anglia ? Jamaica; Csehország ? Trinidad; Luxemburg ? Portugália; Svájc ? Kína; Spanyolország ? Egyiptom;

Június 4. Szlovénia ? Elefántcsontpart; Hollandia ? Ausztrália; Brazília ? Új-Zéland; Japán ? Málta;

Június 5. Ukrajna ? Libanon;

Június 6. Dél-Korea ? Ghána;

Június 7. Spanyolország ? Horvátország; Ausztrália ? Liechtenstein; Franciaország ? Kína;

Június 8. Luxemburg ? Ukrajna;

 

Ahol mindkét csapat VB részt vevő, ott pirossal kiemeltem a találkozót. Jó böngészgetést :) Minden előttünk álló napon lesz találkozó, és ez jó :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pető, Sebők, Bárányos, Polonkai, Tóth B????? Szerinem még most mondjon le, amíg nem késő.

Nálam még Molnár Balázs és a Dárdai (amit a mai sportba nyilatkozott, csak erősítette az ellenszenvemet)is ide tartozik, egyébként egyetértek.

Szerintem is teljesen rossza a válogatási szisztémája. Most lehet mondani, hogy hagyjuk dolhozni, de ilyen emberekkel hiába hagyjuk úgysem lesz semmi eredmény, leszerepeltek már mind.

Pedig, milyen könnyű csoportbanm vagyunk.

 

Csak néhány nevet írok aki én hiányolok: Halmosi, Horváth András, Éger, Márkus (én kipróbálnám, Sowunmit is csak fél évvel a csúcsformája után próbálta ki Bicskei, nem is volt olyan bomba jó, mégis gólt rúgott Azerbajdzsán elllen), Hajdú Norbert, Cvitkovics.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép gyűjtés Donát, gratulálok! :)

 

Legnagyobb rangadó: Portugália - Zöld foki szigetek :)

Hol a francba találták ezt az országot?

Honnan tudták, hogy van ott foci? Valami régi gyarmatuk volt?

 

Szakmailag nem tudom mi értelme, az önbizalomszerzés és a góllövésbe belejövésen kívül. Utóbbi nem mindig szokott bejönni, olyan elrúgják a puskaporukat dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bozsiknak a jövő casapatát kellene építeie, nem ilyen alkoholistákkal kavarnia mint Sebők. Most hogy az olaszok leírták magukat, szinte biztos, hogy nálunk lesz az EB. szal' inkább arra kellene gondolni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 16 nap a VB-ig!

Ecuador - Németország

2006. június 20. kedd 16:00, Berlin.

 

A vb ezen szakaszában túl leszünk a felén. Bizony a 64-ből 32 meccs már le van játszva. Ez még egy óriási különbséget jelent az eddigiekhez képest, innentől kezdve minden játéknapon lesz legalább egy kieső. Komolyra fordulnak a dolgok.

Németek senkitől nem ijednek meg, pláne nem otthon. Eddigi tapasztalatok alapján az egész Amerikai kontinensről, csak az Argentin és Brazil csapattól kell tartaniuk.

Az elmúlt vb-ken rendszeresen találkoztak Amerikai kontinensről érkezőkkel és rendre túljutottak rajtuk. USA az előző két vb-n megverték, Mexikót 98-ban a nyolcaddöntőben, Paraguay-t 4 éve a nyolcaddöntőben verték meg.

Szerintem Ecuador nem okozhat gondot, ha még tétje is lesz a németeknek, akkor még biztosabbnak látszik a dolog, ha Ecuadornak ezen a meccsen kell kiharcolnia a 16 közé jutást, akkor már csomagolhatnak akár a meccs előtt.

Szerintem a németek 7 ponttal csoportelsőként jutnak tovább, csak a nyitó meccsen vesztenek pontot. Ecuador szerintem kiesik 4 vagy 2 pont körül fog gyűjteni, azért nem hiszem, hogy pontatlanok lennének a végén.

Mivel már az esélylatolgatás egyre inkább átmegy feltételezések halmozásában, bevezetjük a Stadionok bemutatását, hogy a terjedelmet tartani tudjuk és néha elhangozzék néhány konkrétum.

Berlini Olimpiai Stadion.

Hertha BSC otthona. Befogadóképessége: 77,176néző.

1936-os Olimpiai játékok helyszíne, Adolf Hitler is ebben az arénában tekintette meg az Olimpiát, és itt ?Schwine?-oznta le Jesse Owens, aki 4 aranyat szerzett és sorra győzte le a náci árjákat, a führer nagy bosszúságára.

32 évvel ezelőtti NSZK-beli világbajnokságon is rendeztek benne mérkőzéseket. Chile akkor mindhárom csoportmérkőzését itt játszotta. NDK, NSZK és Ausztrália ellen.

Már elmondottakból kikövetkeztethető, hogy 1936-ban épült a stadion(illetve ekkorra fejezték be), 2004-ben fejezték be a felújítását.

Idén nyáron 6 mérkőzést is rendeznek benne, 4 csoport meccset (Brazília ? Horvátország, Svédország ? Paraguay, most tárgyal mérkőzés, és a Ukrajna - Tunézia), egy negyeddöntőt (ha a németek csoportelsők és eljutnak eddig ismét itt játszhatnak), és a Döntőt.

Mindenki szeretné a német fővárosban befejezni a vb-t.

Én személy szerint sajnálom, hogy kihagyták a csodálatos Brémai stadiont, esetleg Hannovert fel lehetett volna áldozni érte, de ez még mindig jobb, mint ami 4 éve volt 20 stadion, van ahol csak két meccset rendeztek, és már egyik arénára sem emlékszik az ember.

Ejtsünk szót még a csapatok kereteiről:

Németek 23-as vb-kerete:

Kapusok: Jens Lehmann (Arsenal), Oliver Kahn (Bayern München), Timo Hildebrand (VfB Stuttgart).

Védők: Arne Friedrich (Hertha BSC), Robert Huth (Chelsea), Marcell Jansen (Borussia Mönchengladbach), Philipp Lahm (Bayern München), Per Mertesacker (Hannover 96), Christoph Metzelder (Borussia Dortmund), Jens Nowotny (Bayer Leverkusen).

Középpályások: Michael Ballack (Bayern München, mostmár Chelsea), Tim Borowski (Werder Bremen), Torsten Frings (Werder Bremen), Sebastian Kehl (Borussia Dortmund), Bernd Schneider (Bayer Leverkusen), Bastian Schweinsteiger (Bayern München), Thomas Hitzlsperger (VfB Stuttgart).

Csatárok: Gerald Asamoah (Schalke 04), Miroslav Klose (Werder Bremen), Oliver Neuville (Borussia Möenchengladbach), Lukas Podolski (1. FC Köln), Mike Hanke (VfL Wolfsburg), David Odonkor (Borussia Dortmund).

Kapusokat már sokszor véleményeztem, Nálam ha csak kettőből lehetne választani, akkor Kahn. Lehmann mindig képes olyan őrültségekre, meggondolatlanságokra. Bl döntőn ugyan nem döntött rosszul, dekiállították, és ha nem is közvetlen emiatt, de befolyásolta a vereségüket. Védelemből nálam hiányzik egy rutinos öreg róka. Négy éve Linke parádézott, most Wörns lehetett volna az. Klinsmannak ez a válogatási elve lehet, megbosszulja magát, de ha nem tud vele dolgozni, jobb, hogy nem nevezte.

Középpályás sor nagyon erős. Támadók is jók, bár Odonkor és Hanke kettős közül egyiket én lecserélném még a szar formában lévő Kurányira is. Ha Klose formában lesz, akkor nem lesznek csatárgondjaik.

Ecuador VB-kerete:

Kapusok: Edwin Villafuerte (Deportivo Quito), Cristian Mora (LDU), Damian Lanza (Aucas).

Védők: Ivan Hurtado (El-Arabi (Katar)), Giovanny Espinoza (LDU), Ulises de la Cruz (Aston Villa), Paul Ambrossi (LDU), Neicer Reasco (LDU), Jorge Guagua (El Nacional), Jose Luis Perlaza (Olmedo).

Középpályások: Marlon Ayovi (Deportivo Quito), Edwin Tenorio (Barcelona (Ecuador)), Edison Mendez (LDU), Patricio Urrutia (LDU), Cristian Lara (El Nacional), Segundo Castillo (El Nacional), Luis Antonio Valencia (Recreativo Huelva), Luis Fernando Saritama (Deportivo Quito).

Csatárok: Cristian Benitez (El Nacional), Felix Borja (El Nacional), Carlos Tenorio (El-Szadd (Katar)), Agustin Delgado (LDU), Ivan Kaviedes (Argentinos Juniors).

 

Ecuador keretét kevésbé tudom kritizálni, hisz nem ismerem az ecuadori bajnokságot.

Mindenesetre Ulises De La Cruz nagyon megnehezítheti, az ellenük támadók dolgát, és még a támadásokban is részt vesz.

Szerintem viszonylag könnyedén nyernek a hazaiak, és Ecuadortól ismét búcsúzunk a csoportmeccsek után.

Tipp: 1: 60% X: 25% 2: 15%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szinte biztos, hogy nálunk lesz az EB.

Ebben azért nem lennék olyan magabiztos sőt.

2004-es eb pályázat nekem megvan (apám ismeri Schmidt Pál akkori titkárnőjét, és kidobták, és elhozta nekem az érdekes cuccokat az olimpiai bizottságból), az sokkal jobb volt, bár a mostani pályázati anyag nincs meg, szerintem az akkoris erősebb.

 

Uefa sosem vesz zsákba macskát, mindig oda viszi, ahol kész stadionok vannak. 2004-es csak ezért nem adták oda (meg nem volt válogatottunk sem), Osztrákok bemutattak befejezték az építkezéseket és Svájccal egyből megkapták.

Nálunk azóta sem épült semmi, pedig lett volna idő befejezni, és horvátoknál is csak a Spliti stadion EB szintű.

Az is ellenünk szól, hogy nem akarnak egy régióba egymás után két eb-t, igaz azért nem egy régió, de mégis az osztrákok szomszédai vagyunk. Lehet, hogy inkább vinnék keletebbre, ahol ugyanúgy nincs infrastruktúra, nincsenek stadionok, de Ukrajna nagy ütemben fejlődik, Focira rengeteg pénzük van Shaktar edző központja, új Stadionok már épülnek.

 

Szerintem ez még nincs lefutva. Lehet, hogy jól allunk szavazatilag, de az utolsó pillanatba is meggondolhatják magukat a szavazók. Ráadásul, ha most példát statuálva megtisztítják az olasz focit, még jól is kijöhetnek belőle. Itthon a Szentes megveréséből semmi büntetése nem származott a fradinak, újpesten bírót vertek, halsztották a fegyelmit, csak jövőhéten.

Az olaszoknál, csak a bajnokság botrányos, stadionjaik vannak szurkolóiknak nincsenek nagyobb botrányaik, mint a milyenknek, és a horvátoknak, akik lepucolták Máltát.

 

Ez még egy nagy verseny lehet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyáltalán nem biztos. Találgatsz. Gyárfás garancia a számomra.

Találgatok, ezt megis mondtam, nincs meg a mostani pályázat, nem láttam. Csak a látványterveket tudom összehasonlítani, ez a 2004es pályázat látványterve jobbak, legalábbis nekem jobban bejönnek, de a pályázatnak nem nekem kell tetszenie, hanem az Uefa döntőbizottságának ezt szögezzük le.

Pl Debreceni Nagyerdei stadion 2004-es EB terve óriási, majd előkeresem, ha érdekel valakit. Mostani Népstadion terv, pedig nagyon ronda. Legalábbis én nem szívesen járnék oda.

 

Gyárfás valóban érti is a dolgát. Meg is mondta, hogy nem érti, mivel jutottak el eddig, mi volt az eddigi anyag. :D

Valamilyen szinten gatyába rázta tuti.

Talán az olasz botrány most egyenlítette ki azt a hátrányt, amit a téli olimpia példás rendezésével szereztek az olaszok, nálam még mindig nagyon szoros.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a válogatott játékától nem jártam örömtáncot.

Persze debütálás, de Új-Zéland ellen azért többet kell egy akár milyen magyar csapatnak nyújtania.

Nem tudom ki látta a Sport2-n a meccset és a beszélgetés, de én teljes mértékben a Puhl-al értek egyet.

 

Rájöttem, hogy a Lőwöt is utálom, de nem azért mert rossz, hanem azért mert gyenge.

Mármint fizikálisan, mindig röhögtem rajta, hogy egy cingár legény, mindenki ellöki. Azt hittem a németeknél magára szed egy kis izmot, legalább 10-15 kiló izom kéne a testére, hogy erőteljes balhátvéd legyen. Lehet, hogy ilyen a testalkata, és akármennyit gyúr nem lesz izmosabb.

Legalább gyorsabb lett, de lehet, hogy csak Új-zéland ellen látszik. Spanyolok elleni meccsünkön kinnt voltam. P szektorban ültem, pont arra a kapura kaptuk a gól, Valaki 5 méteren 3-at vert Lőwre beadás, Tamudo befejeli gól. Azóta enyhén szólva rühellem.

Miriuta egyenlített, hazafelé üvöltöztük, hogy Miriuta Laci, a legnagyobb magyar!

Sebők, Pető borzalmas volt. Pető kevésbé, de jónak semmiképp sem mondanám.

A Vili hozta magát amit vártunk. Integet, hogy les, de nem fut a labdáért, még jó, hogy elakad a támadás, mert tőle azt csinálnak amit akarnak.

Molnár B talán megdöntötte a meccsen labdába érések negatív rekordját, de talán jobb is így. Dárdai annál többet ért labdához, de kár volt, mert ismét azt csinálta, mint régen, volt labda, nincs labda. MAjd nem gólt kaptunk miatta, a jó labdaszerzése miatt.

Huszti jó volt, még jó, hogy elrúgta a szerencsétlen Dárdai elől a labdát, különben soha nem rúgunk gólt.

Gera hozta magát, bár nem csúcs formában, enervált volt, de tőle mit várjunk egy ilyen hosszú szezon után, amit felépüléssel töltött szinte végig.

Szabicsot régen láttam, kicsit meghízott. Jópár kilót felszedett, (biztos a sérülés miatt) azokat a kilókat odaadhatná Lőwnek. De Szabicsnál nem csak izom plussz-t láttam, arca is kikerekedett, de feladatát teljesítette, azt azért megjegyezném, hogy a súlytöblettől darabosabb lett a mozgása.

Szerintem a legjobb Fehér Csaba volt!

Mindig megjátszható, nem szórta el a labdákat, jól futott üresbe. Emberhez passzolt tutira ment. Gólpassza is remek volt. Második gólunk az nagyon szép volt, én majdhogynem csak azt a 3 embert tartanám meg, aki összehozta azt a gólt.

Jobboldali középpályása nem igazán volt a válogatottnak, már jó ideje, mindig erre a hiányposztra betettek valakit. Általában Fehért (Persze Bodnárral is próbálkoztak, de szerintem ő csak egy leszegett fejű bunkó), akinek nem idegen a poszt, a sok felfutást szinte bárki ellen meg tudja csinálni, ő pont egy olyan játékos aki amit tud akárki ellen megtudja csinálni.

11-est nem értem miért a drága Vili rúgta, Múlt héten a Tatabánya elleni edző meccsen Szabics berúgta, biztos nem hobbiból.

 

Nem értem egy ilyen Új-Zéland szintű válogatott ellen miért nem lehet egy vagy két újoncot avatni. Fiatalokat, csak vén leszerepelt kóklereket erőltetett. Ilyen meccsen bátran lehet próbálkozni, hisz, ha nem jön be a fiatal rá lehet, mondani, hogy fiatal, és majd jobb lesz. A vén csataló ha nem jön be mit mond? Ja izgult, görcsös.

Én például bátran bedobtam volna egy félidőre mondjuk az elsőre a Németh Krisztiánt. Miért ne? Régen divat volt az ügyeseket korán beválogatni. Albert is 17 évesen volt először válogatott. Pelé 17 évesen világbajnok. Most persze lehet mondani, hogy a srác nem az, de így hogy lesz olyan? Ha rúgott volna egy gólt, vagy csak szimplán a neve mellé van írva egy válogatottság, már többet adna érte pl az Ajax, márha el akarna menni.

 

Utóbbi kapitányok közül Bozsik a leggyávább. Bicskei jól kezdte, nagyon következetesen építette a csapatát. Csank csapatból nagyon keveset hagyott, talán ez nem a legjobb ötlet, mert 20 éve ők jutottak legmesszebb a selejtezőn, még akkor is ha a pótselejtezőn kapott 12 gól nem hangzik jól.

Berci beleszeretett azokba akik vitték a csapatát, Horváth Feri, Sebők, Mátyus mikor szarok voltak nem ismerte el, azt mondta jók voltunk... Nem akart vagy nem mert válatani bátran próbálgatni (pl Sowunmit mikor minden fordulóban gólt rúgott tavasszal, csak ősszel tette be, két vereségnél, de 3. meccsén így is gólt rúgott az azerieknek nulla önbizalommal).

Gelei sem kezdte rosszul Moldovának négyest rúgtunk látványos játékkal, de ott voltak olyan játékosok akik szolgáltatták a látványt. pl Lisztes.

Azerintem akkor nagy hiba volt visszavonulni hagyni Illés Bélát, ha meggyőzik, talán a rutinja kisegít a Letteknél, és valahogy elverekedjük magunkat legalább az EB pótselejtezőig, vagy az EB-re.

Lotharral se indult rosszul a dolog. Azon a humbug tornán majdnem megvertük a románokat, csak Tököli sem tud 11-est rúgni. Mindegy.

Csak azt akarom ezzel, hogy eddig talán jobban kezdtünk Kapitányainkkal.

Válogatási elvről még annyit, hogy bár nem szerettem Geleit, de azt legalább betartotta, hogy olyanokat válogat, akik rendszeresen játszanak. Ezt még Lothar is betartotta, igaz, ő már azt megajándékozta aki egy egyeneset belerúgott a hétvégén a labdába. Bicskeit ez nem érdekelte, csak az, hogy a neve mögé legyen írva zárójelbe az újságban, hogy Porto, Mainz vagy Beitar Jeruzsálem. Azt hitte ettől megijeg az ellenfél.

Ezt az utóbbi stílust én utáltam, és sajnos most megint ilyesmi következik.

 

Angoloktól szerintem 4-et kapunk, és meg sem fognak izzadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nálunk nincs Sport2. :D Mit mondott Puhl?

Nagyjából vázoltam, csak nem írtam, mellé, hogy ezt mondta Puhl is.

Hogy egy magyar csapatnak többet kell nyújtania egy egyszerű győzelemnél.

Horváth Ferenc volt a kommentátor, és minden áron követelte a második sárgáját két szerencsétlen zélandinak, én meg azt mondom, ezeket a fiúkat nehogy már csak így tudjuk megverni, két kiállítással.

De vissza Puhl-hoz.ű

Elég rendesen összevesztek Nyilasival azon, hogy a nézők SMS-inek 90 %-a negatív. Nyilasi számomra érthetetlen módon védte Boszikot, hogy válogatási elvében nem szól bele és nem bírálja. Pedig ő az utánpótlás guru, azt igazán megjegyezhetné, hogy egy fiatal sincs. Meg azt mondta a Nyilasi, hogy a nézők csak személyi kérdésekkel foglalkoznak, ahelyett, hogy örülnének a győzelemnek. Volt konkrétan egy olyan kérdés, Amit az Ágai beolvasott, ebbe nem volt személyi dolog: kb úgy szólt, hogy a védelem 30, 31, 32 és 33 éves. Hol lesznek ezek akkor ha adná az ég kijutnánk a 2008-as EB-re? Erre mondta a Nyilasi, hogy miért út közben nem lehet cserélni?

Erre Mondom én:

1: szerintem egy egész védelmet nem lehet, egy-egy embert esetleg, de mondjuk egyszerre 2őt, vagy 4-et kizárt, hogy az jó is legyen.

2: Bozsik azt mondta, hogy nem fog sok ember kipróbálni, neki ez a 30-35 fő a bő kerete azt slussz.

 

Puhl azt mondta (szívemből szólva), hogy azért sok a negatív vélemény, mert ezt a csapaton nincs mit szeretni (Azt nem tette hozzá, hogy azért, mert nagyrészük már kiégett leszerepelt, ismerjük mire képes.).

Ha nincs küzdés, lelkesedés, alázat akkor szevasz, ezek nem látszott.

Azt is mondta a Sanyi, hogy a foci egy szórakoztató árúcikk, nem azért vannak 600-an egy Honvéd meccsen mert nem tudnak focizni, hanem azért, mert nincs mit szeretni a csapaton. Ebben maximálisan egyetértek. Fradi pálya mindig tele volt, lehet szar vagy jóü a csapat, bajnokesélyes, vagy kiesőjelölt. Azért mert imádta mindenki a fradit (ezeket úgy mondom mint kiábrándult Fradi drukker, aki arra vár, hogy újra lázba hozzák). Most nincs mit szeretni a csapaton, fokozatosan idegenítették el az embereket, Kezdték, hogy egyre nagyobb teret kaptak a 2-es szektorosok, vandálok, ez hagyján, mert az ember nem közéjük ül nem keresi a bajt. Játékosokat ellilázták, vadidegen aranyosokat kezdtek el hozni, meg Tóth mihály, tele légiósokkal, ezekkel nem lehet azonosulni.

Na mindegy befejezem, ezt a vonalat, ezzel nem váltom meg a fradi problémáit.

 

Mondjuk az is szégyen szerintem, hogy a kupadöntőn több volt a Fehérvári szurkoló. Mikor pesten van a döntő, hol vannak a nagy Vasas drukkerek , az ősvasasok(Mészőly ), nekik csak néhány metró megálló, míg a fehérváriaknak elég nagy túra. Kicsit ciki ez, hogy egy pesti csapat érdekelt a kupadöntőn, és a vidékiek leverik őket létszámban.

 

Csak,hogy a Puhlos gondolatot befejezzem nem szerethető ez a csapat, meg úgy alapjába véve a magyar focinak nincs olyan ártatlan bája, amitől szeretné az embert, mert a focit szeretik az emberek ez tuti.

 

Alázatról jut eszembe, hogy Néztem az ATV-n este a sporthíreket, és beszélt a "kedvencem" Dárdai, kezdek rájönni, hogy miért nem szeretem. Illetve tudom miért, de mostmár meg tudom fogalmazni.

Azt mondta: "Szerintem nagyon jól védekeztünk, Gábor védett két óriásit, így mondhatom, hogy masszív a védelmünk. Én 100%-san teljesítettem a feladatomat jól szátszottam."

Nem szó szerinti, de nagyon nem tetszik.

Elég kishitű, ha szerinte jó a védelmünk, Ez Új-zéland volt, hogy volt két helyzetük már az szégyen, de jó ezt még betudjuk a debütálásnak.

De a második mondat amin megint felvitte bennem a pumpát.

Majd én eldöntöm, hogy játszott, vagy a Bozsik, de ő ne adja oda magának az aranylabdát. De akár Meri néni is megmondhatja, mindenki akinek véleménye van és látta a meccset.

Hogy lehet, valaki ennyire elszállva magától? Hogy ő milyen szupi kis focista. Semmi alázat, ő megmondja a konkrétat. Ebbe a kis pécsi buta gyerekbe semmi szerénység nem szorult, a jó sportoló mindig kritikus magával, és jobb akar lenni, ő meg elájul attól, hogy nem kaptak gól egy ilyen csapattól.

Meg azt mondta a keddi sportban, hogy ne Liechtenstein legyen a mérce. Miért meg tudta verni, mikor ott volt? hát nem! És ő pláne ne dumáljon nekem mércéről, mikor a grúzia utáni vereségkor azt mondta túl magasra teszik a szurkolók a mércét.

Az sem érdekel, hogy a gyerekének nem tudta 2 évig megmagyarázni, hogy a papa miért nem válogatott...

Az már mondjuk betett nekem, mikor a meccs elején megláttam, hogy Ő a csapatkapitány. :D

 

Én csalódtam a Bozsikban, csak azért, mert klubedzőként szimpatikus volt, jól összehozta a csapatait az adott anyagból, úgy látszik, ha nem adott az anyag, hanem végtelen akkor ez már nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meglátjuk, jövő héten Anglia az ellenfél. Egyébként ezt a Zéland meccset nem láttam.

 

Egyébként abban lehet valami, hogy ezen a csapaton nem sok szerethető van. Engem régóta nem érdekelt ennyire válogatott mint most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne temessük a válogatottat addig, amíg nincs miért. Nem játszottunk jól, ez tény, de ez volt a debütáló meccsünk, tét nélkül. Vannak a válogatottban kétes elemek, és vannak olyanok, akik bekerülhetnének, de mivel egyelőre eredményekkel nincs alátámasztva, hogy gyenge ez a csapat így, ezért én azt mondom, várjunk még egy kicsit, hagyunk időt Bozsik Petinek, hogy dolgozzon. Aztán ha nem jönnek az eredmények, akkor háborogjunk.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.