Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Már csak 10 nap a VB-ig!

 

Hollandia - Argentína

2006. június 21. szerda 21:00, Frankfurt

 

Halálcsoport is a végjátékhoz ért. Egy biztos a 4 óriás közül kettő elhalálozik.

De vajon az óriások közül a legnagyobbak, ennek a párosításnak a résztvevői talpon maradnak-e 2, meccs után? Ki lesz favorit? Nehéz kérdés!

Argentína 4 éve elbukta a halálcsoportot, mondhatni megérdemelten. Hollandia négy éve tévén nézte az argentinok vergődését, most akár egymást segíthetik, illetve akadályozhatják. Az egyikük akár magával ránthatja a másikat, kérdés merre? Továbbjutó helyre, vagy a kiesés mélyére?

8 éve 2 szupercsapat találkozott a negyeddöntőben, 2-1-re nyertek a hollandok Bergkamp csodagóljával, és két kiállítás fokozta az izgalmakat.

Ezért is van Argentínának törleszteni valója, vb-n bizonyítani valója is, van, a múltkori fiaskó miatt. Persze a hollandoknak is bizonyítania kell, hogy 4 éve is itt lett volna a helyük.

Csupa bizonyítási kényszer, nem tudom, hogy ez céltudatossá, keménnyé teszi majd a csapatokat, vagy görcsössé, általában az utóbbi szokott bejönni, de reméljük ez olyan kivétel lesz ami erősíti ezt az íratlan szabályt.

Én személy szerint egy argentin továbbjutásnak örülnék, már eleget szenvedtek a múltkori esélyesnek kikiáltott bukásuk óta. Hollandiát gyengének érzem, túl sok esztelenül beválogatott fiatal (olyanok kihagyva akik végigjátszották a selejtezőt, pl Bouma), otthon hagyva a rutin, nem képeznek jó egyveleget. Ha csak fiatal van az is rossz, ha csak rutin az is. Nemzetközi szinten nem biztos, hogy elég lesz a fiatalos lendület.

Az nem tudom mennyire játszhat közre, hogy ők már tudják, hogy kivel játszanak, ha első, avagy második helyen jutnak tovább. Ilyen csoportban nem szokott számítani, csak utólag bosszankodnak, hogy ez vagy az jobb lett, volna, ha egy góllal több összejön. Innen csak tovább kell jutni. Néha persze közre szokott játszani, de ennek néhányszor pofára esés böjtje.

Ennek a parázs meccsnek Frankfurt ad otthont.

Waldstadion az Eintracht Franfurt otthona, idén épphogy két ponttal maradtak csak bennt a Bundesligában. Befogadóképessége: 48132 fő. 1925-ben épült, 2005-ben fejeződött be a felújítása. Már a második napon bemutatkozik a stadion az Anglia-Paraguay mérkőzéssel. 3 nappal később egy ?rangadó?, Dél-Korea-Togo. 17-én Portugália Iránnal csatázik, majd ez a meccs 21-én. A WaldStadion Július 1-én búcsúzik a vb-től egy negyeddöntővel.

Hollandia kerete:

Kapusok: Edwin van der Sar (Manchester United), Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (AZ Alkmaar).

Védők: Kew Jaliens (AZ Alkmaar), Jan Kromkamps (Liverpool), Andre Ooijer (PSV Eindhoven), John Heitinga (Ajax), Khalid Boulahrouz (Hamburg), Joris Mathijsen (AZ Alkmaar), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona), Tim de Cler (AZ Alkmaar).

Középpályások: Mark van Bommel (Barcelona), Philip Cocu (PSV Eindhoven), Denny Landzaat (AZ Alkmaar), Hedwiges Maduro (Ajax), Wesley Sneijder (Ajax), Rafael van der Vaart (Hamburg).

Csatárok: Dirk Kuyt (Feyenoord), Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Jan Vennegoor of Hesselink (PSV Eindhoven), Arjen Robben (Chelsea), Robin van Persie (Arsenal), Ryan Babel (Ajax).

Argentin 23-as:

Kapusok: Roberto Abbondanzieri (Boca Juniors), Leonardo Franco (Atletico Madrid), Oscar Ustari (Independiente).

Védők: Fabricio Coloccini (Deportivo La Coruna), Roberto Ayala (Valencia), Gabriel Heinze (Manchester United), Juan Pablo Sorin (Villarreal), Gabriel Milito (Zaragoza), Nicolas Burdisso (Internazionale), Leandro Cufre (Roma).

Középpályások: Lionel Scaloni (West Ham United), Esteban Cambiasso (Internazionale), Javier Mascherano (Corinthians), Luis Gonzalez (Porto), Pablo Aimar (Valencia), Juan Roman Riquelme (Villarreal), Maximiliano Rodriguez (Atletico Madrid).

Csatárok: Carlos Tevez (Corinthians), Hernan Crespo (Chelsea), Lionel Messi (Barcelona), Rodrigo Palacio (Boca Juniors), Javier Saviola (Sevilla), Julio Cruz (Internazionale).

 

Szerintem az argentin keret jobb elosztású, a rutinos tapasztaltak és fiatalok kiváló egyvelege. A hollandok kerete tapasztalatlan túl fiatal.

Az én tippem, hogy az egyik nagy elhulló a holland lehet. Argentína tovább megy, és a Szerbek, Elefántok csoportutolsók és a Hollandok lemaradnak a 2-dik helyről.

Tipp: 1: 20% X: 40% 2: 40%

Feladatot értettem.

Akkor most kétszer Te jössz!

Javaslom, ha elfogytak a bemutatni való stadionok, egy kicsit a kieséses szakasz ágait vegyük górcső alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játszhatnánk majd a VB előtt olyat, hogy minden játéknap előtt megtippeljük a soronkövetkező meccsek végeredményét is. Mit gondoltok?

Jó ötlet!

98-as vb-t végig tippeltem így 3 eredményt találtam el a 64 meccsből. Azóta sem találom azt a szupi NS mellékletet ami akkor volt, igaz, az ágrajz félre volt nyomva, de sebaj.

Többinél már nem volt energiám és elfelejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok elájulva a meccstől.

Szerintem nem is játszottunk különösen, jól, egy ilyen angol csapat ellen, aki annyira vigyáz magára, nem kockáztat semmit. Végig behúzott kézifékkel játszottak. Nem akart senki megsérülni, kihajtani magát, egy-egy elleni párharcokat nem vállaltak egyáltalán, csak üresbe passzokkal játszottak.

Az a minimum, hogy ha nem üldöznek legalább tartsák a labdát. Első 10 percben még nem volt behúzva a kézifék, akkor nem voltunk partiban, labdase volt nálunk, ha meccs nagy részében úgy játszanak sokat kaptunk volna.

De felmérték, hogy nem vagyunk ellenfél, visszavettek és 2 Beckham beadásnál koncentráltak, ennyi.

Már sokszor mondtam, hogy Dárdait nem szeretem, ezért megint megkapom a kövezést, amit most írok, de vállalom a véleményem. Véletlen volt, nem tudta, hová lőtte, takarta a védő a kapu nem nézett fel végig a labdát nézte, "belekanalazott" egyet a labdába, és bement.

Ettől függetlenül persze szép gól (Elvégre Figo óriási gólja az Euro2000-en harmincról szintén megpattant Adams combján , azért ment a pipába, különben középre, óriási gól volt az is.), és nagy de Dárdairól alkotott képemet nem befolyásolja. Mezőnyben ugyan olyan beszari volt mint szokott, semmit nem vállal, csak hátra passzol, előre nem játszik.

Egy ilyet megpróbált, most végleg bebetonozta magát, akárhogy játszik(ugyanez volt Bicskeinél, Azerbajdzsán ellen idegenben ő volt az első góllövő, pedig a portugálok ellen mit művelt).

 

Mindenesetre hogy dícsérjek valakit, Éger, Fehér, Halmosi nagyon tetszett, az én csapatomban is szerepelnének. Ez ki ez a Tóth balázs, itthon hol focizott, annyira nem ismerős, nem csoda, hosz gyenge.

Molnár majdnem összehozott egy gólt. Szabics, Huszti jók voltak, ők válogatott szintűek. Torghelle :) . Polonkai :) .

Gera fáradt enervált(pont mint Új-zéland ellen.), nagyon rossz volt, le volt lassulva, rosszul passzolt, ráfér a pihenés. Sajnos ezzel a játékával nem nőtt a kérőinek a száma. Ellenben Királyéval, Mit védett a 11-es előtti fejesnél, és a 11-esről nem is beszélve, bár borzalmasan volt rúgva, de az kapus szempontból mindegy, azt akkor is ki kell védeni, le kell reagálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dózsa pálya nov 30-ig be van tiltva.

Kíváncsi vagyok be lesz-e tartva.

Fradi pályán a Szentes verésből végül semmilyen büntetés nem volt, pedig azért járt volna. 6 pontot visszakapta a fradi, a pályabetiltást pedig szintén mérsékelték, olyannyira, hogy talán csak egy meccsre volt betiltva.

Szentes akármennyire ellenszeves számomra felháborító, hogy semmi nem volt abból az ügyből.

Ha végre kemények és következetesek lesznak a szövetségnél, még megérjük, hogy ezt a kistelekit ne utáljam annyira. De tanult a saját aljasságából, olyannyira lecsökkentette a Liga jogait, hogy már semmire sincs joga. Mint Szieben előtt. Tanult a saját példáján, őt nem fúrják meg onnan, az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfelejtettem a tegnapi meccshez, hogy a kommentálás, nagyon tré volt. Már kezdtem godolkodni, hogy hol nézzem a meccseket.

Urbán vélemányátől pedig a hányinger kerülgetett.

 

Tegnap Kolumbia-Lengyelország meccsen volt egy akkora gól, hogy az hihetetlen.

Kolumbiai kapus a saját kapujából rúgott, gólt. Kuscsak jól benézte, de akkoris óriási gól.

Már, láttam, hogy kapus gólt fejelt, gólpasszt adott, szabadrúgásgólt rúgott, vagy 11-est, de ilyet, hogy saját kapujától, földről, berúgta, soha nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a véleményed lokatelli. Nagyon negatív vagy. Persze ilyenkor mindig azt szokták felhozni, hogy bezzeg az ellenfél nem hajtott, kímélte magát. Ez f*szság! Ha kímélni akarja magát minek játszik barátságos meccseket? Jobban játszottunk mint várni lehetett. Ez tény.

 

Pl. ha a Fradi a Grasshoppers ellen kap egy gólt az első pár zürchi ziccerből, tuti nem ússza meg öt alatt. Így is lehet nézni a dolgokat, csak semmi értelme, ezért mondom, hogy meg kell látni a jót is. Egyébként a Molnár Balázs egy rakás szerencsétlenség, a Torghellével együtt. Elzavaranám őket a fenébe a csapattól. Torghelle mikor rúgott utoljára gólt?? A többiek elég jók voltak. Gera akkora hintába ültette Beckhamet, hogy szegény gyerek talán azóta is hintázik. Már csak ezért megérte megnézni a meccset, és amúgy is látszott rajta, hogy ha bár nincs formában, még így zseniális dolgokra lehet képes a labdával. Attól meg nem félek, hogy nem lesz kérője. Max. várnak egy évet. Jövőre ingyen vihetik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt ne felejtsük el hogy kikaptunk!

Méghozzá nem csak egy pici góllal.

Lemosott egy negyed gőzzel játszó angol csapat.

Ha ez tét meccs sokkal többet kapunk.

 

Igenis kímélték magukat.

Ilyenkor egyébként tök felesleges szerintem felkészülési meccseket játszania a vb résztvevőknek. Haszna nincs, rá kéne pihenni, egy kicsit a tét meccsekre, mind fizikálisan, mind mentálisan. Tök felesleges ilyen meccset játszani ellenünk, annyira féltették magukat, hogy én meg emlékszem például egy angol beszúszásra sem.

 

Na most eszembe jutott egy becsúszás, amit a Beckham csinált és sárgát is kapott érte, de több nem. Angoloknak már a vb-n járt a fejük.

Fradi tuti nem kapott volna 5-öt azon a meccsen. Anderlecht-től sem kapott, pedig az erősebb volt akkoriban a Grasshoppersnél. Lehet, hogy nem nyert, volna, lehet, hogy nem tudott volna egyenlíteni, de annak a csapatnak volt tartása.

 

Jót lássam meg? 3-1-es vereségben nem látok jót, nem tudták még a visszafogott angolokra sem rákényszeríteni az akaratukat még 2 percig sem. Hagytak minket passzolgatni, a saját térfelünkön és épphogy az ő térfelükön, de a támadó harmadba alig volt nálunk a labda.

Egy jó akciónk volt a meccsen, aminek a Huszti lövés lett a vége ennyi pozitívumot látok, meg Király néhány parádéját.

 

Szerintem nem mi játszottunk jobban a vártnál, hanem az angolok gyengébben a vártnál, és így is SIMÁN nyertek. Nem is gyengébben, hanem inkább visszafogottabban.

Még egy pozitívum eszembe jutott, az, az akció, aminek a végén Éger lőtt majd egy óriási gólt. Két akció, amiben megszorítottuk őket.

Angol B csapat ugyanilyen visszafogottan gyengén játszott a Fehéroroszok ellen, pedig ott voltak olyanokis, akik harcolhattak volna a vb kezdőbe kerülésért, de nem tették kikaptak 2-1-re.

Az jó eredmény a fehéroroszoktól, ha egy csapat így hagyja őket játszani, azt meg kell büntetni, én megverni. Elégedett lettem volna ha a mieink csak megszorítják őket mégis ez az A csapat, de nem tették.

 

Ebből nem lesz euro2008, még ebből a gyenge csoportból sem.

Akkor visszavonom, az angolok kíméltél magukat, ha ilyen sebességgel fognak játszani 11-én Paraguay ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most őszintén nem értem, hogy mit vártál?? Kezeljük már végre úgy a futballunkat, ahogy a helye megkívánja!! Igenis jó ez a 3-1 -es vereség, mert egy rakás szerencsétlenség a furballunk. Te még mindig úgy beszélsz mintha az angolok félgőzös játéka miatt, nekünk iskolázni kellett volna. Ébresztő!! Nekünk már azt is meg kell becsülni, hogy egyáltalán gólt rúgtunk. Igen, ennyire bénák vagyunk. Nem azon kell keseregni, hogy miért nem futottok szét a "a visszafogott" angolokat. Sajnos Te olyat várnál el a csapattól, és a futballunktól, ami nagyon nincs benne. Kicsit Hegyi Ivánra emlékeztet ez...az szokta mindig a világelithez mérni a produkciót, közben arról dumál egyfolytában, milyen gyengék vagyunk. Nímand. Mert kicsit koros, meg látott pár jó meccset, nehogy ő legyen már az okostojás. Tenne legalább valamit a futballért, de nem. Kívülről magyarázkodni sokkal könnyebb. De rühellem az ilyen okoskodó, megmondó embereket.

 

Kicsit elkalandoztam, de az a lényeg, ez egy jó eredmény. Ettől a mostani posványosban felnőtt emberkéktől igenis jó.

 

A fradi anno olyan mákkal jutott be a BL-be, ami 20 éveként ha egyszer van. Sajnos túl lett lihegve. Emlékszem az Üllői úti visszavágóra (Anderlechet), a végén sehol nem voltunk, mert a fiúk a seggükön vették a levegőt. Az Anderlechet sorra hagyta ki a ziccereket. Volt amikor Hajdút lötték fejbe öt méterről. És mi sem támasztja ezt alá jobban ,hogy egy évvel később egy szar Göteborg ellen nem sikerült a BL-be jutni. Volt tartása a csapatnak, ez való igaz, de akkor még fényévekkel könnyebb volt a BL-be jutni mint manapság. Azóta volt már pár olyan csapatunk ami megérdemlte volna. Dunaferr, DVSC... Ebből csak azt akarom kihozni, hogy szép volt a Fradi teljesítménye, de nem kell túldimenzionálni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen Ody pártján állok ebben a kérdésben.

 

Lehet, hogy az angolok nem pörögtek száz százalékon, de nem játszottunk rosszul, erre szerintem lehet alapozni! És nem az angolokhoz kell magunkat viszonyítani, ez egyértelmű.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem dimenzionálok túl semmit. Fradi akkori sikerét maximálisan a helyén kezelem. Göteborg, meg még az Anderlechnél is jobb, ha emlékszel a játékosokra kik alkották akkor azt a svéd csapatot, Olyan nevek voltak benne, mint Kennet Anderson, És a MUval BL győztes Blomqvist, az megint eggyel nagyobb kategória.

 

Én nem az angolokhoz hasonlítottam magunkat, hanem a Fehéroroszokhoz, akiktők néhány éve 5-2-re kikaptunk Debrecenben.

Ellenük lazsált egy picit az angol B csapat, megragadták a lehetőséget és győztek.

Ellenünk lazsálnak az angolok, nem 6-t kapunk, hanem csak 3-at.

Nekünk igenis ilyen csapatokkal kell felvenni a versenyt, nem megverni kell őket, hanem valami olyat nyújtani, ami nem szokványos. Hogy az ember kapja fel a fejét, hú ezek a magyarok tudnak valami. Csoportunkban nincs ilyen nagyágyú, de ha ki akarunk jutni, és kijutunk, akkor csak ilyen szintű csapatok lesznek, és ők könyörtelenül mindent kihasználnak, mi nekünk pedig Anglia leül törökülésbe a kapuja elé, azt mondják: Na gyertek hülye gyereke, mutassátok mit tudtok. Kiderült semmit, szépen hátradőlve lehozták a meccset.

Rengeteg játékos utolsó meccse a szezonban és nem láttam, azt, hogy megszakadnának, hogy a 88-dik percben egyszerre 3 magyar kap görcsöt, mert úgy kihajtja magát. Külföldön még egy-egy bajnokin is rengetegszer van olyan, aki meccs végén görcsöt kap, mert annyira akar.

Ilyet még egy válogatott meccsen sem láttam.

Igaza van a Puhlnak ebben a csapatban semmi szerethető nincs.

Egy vereségnek akkor sem fogok örülni, akkor se mondom rá, hogy jó, ha már matematikailag rég megnyertük a csoportot. Adja az ég, hogy egyszer megérjem.

Na jó talán akkor, ha lesz még egy olyan meccs, ami a 78-as Argentínok elleni meccs, ahol csak nekünk volt helyzetünk, csak egyet sem tudtak berúgni, akkor személy szerint azt a falábút szídnám. Csak könyörgöm érjük már egyszer meg, hogy 3 szor kikaphassunk egy eb-n, vagy vb-n és ne csak ilyen ajándék sajátrendezéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem dimenzionálok túl semmit. Fradi akkori sikerét maximálisan a helyén kezelem. Göteborg, meg még az Anderlechnél is jobb, ha emlékszel a játékosokra kik alkották akkor azt a svéd csapatot, Olyan nevek voltak benne, mint Kennet Anderson, És a MUval BL győztes Blomqvist, az megint eggyel nagyobb kategória.

 

Ugyan már! Én emlékszem az első meccs első húsz percére, ami kit Göteborgban volt. Rohadt gyenge svéd csapat! Az Anderlechtnél nagyságrendekkel. Persze Aranyos rúgatott egy gólt velük, onnatól kezdve szétestünk...

 

Én nem az angolokhoz hasonlítottam magunkat, hanem a Fehéroroszokhoz, akiktők néhány éve 5-2-re kikaptunk Debrecenben.

Ellenük lazsált egy picit az angol B csapat, megragadták a lehetőséget és győztek.

Ellenünk lazsálnak az angolok, nem 6-t kapunk, hanem csak 3-at.

 

De könyörgöm ne hasonkítsd már az angol B csapatot az angol A-hoz. Más dimenzió. A fehérruszkik meg tök jók! Jobbak mint mi. Megint azt érzem, hogy többet vársz mint kellene...

 

Nekünk igenis ilyen csapatokkal kell felvenni a versenyt, nem megverni kell őket, hanem valami olyat nyújtani, ami nem szokványos. Hogy az ember kapja fel a fejét, hú ezek a magyarok tudnak valami.

 

De nem tudunk! Csak Te még mindig vársz valamire, ami nem jön el.

 

nekünk pedig Anglia leül törökülésbe a kapuja elé, azt mondják: Na gyertek hülye gyereke, mutassátok mit tudtok. Kiderült semmit, szépen hátradőlve lehozták a meccset.

 

Ez nem így volt. Te jó ég! Ennyire elfogult vagy? Amit leírtál abból arra lehetne következtetni, hogy angolok nem csináltak semmit a pályán. Pfff...

 

Igaza van a Puhlnak

 

Puhl egy sz*rházi! Abból kaszált, hogy jó bíró volt anno, és azóta akkora az arca. MLSZ elnökségebn volt több évig, és mit tett?? azt a mit a többi nagyfejű. TÖMTE A ZSEBÉT! Ilyen ne magyarázzon! És most se azért szólogat be, mert valóban gyengék vagyunk, hanem azért, mert meg van sértve, hisz kirúgtrák az MLSZ-ből. Ez a baj. Meg kellene kérdezni tőle mit tett a magyar futball érdekében? Pl. a bírói kar, akit csak úgy hívtak már a végén, hogy Puhl maffia... Nekem nem kell elmondani milyen a magyar foci, mert pontosan tudom. Nem várok olyan játékot, amit ez a csapat nem tud. Kár az 1978-as Argentín VB-vel jönni. Az régen volt, más viszonyokkal. Jó hogy már nem Puskás Öcsiéket emlegeted. Fel kéne ébredni, hogy a magyar foci sz*r! És nem intelligens játékot várni egy angolok ellen idegenben azok után, hogy kétszer látták egymást a játékosok. Az EB-re se fogunk kijutni, mert nem vagyunk annyira jók. Akik bizakodnak, nem értem mire építik az optimizmusukat!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 9 nap a VB-ig!

 

?C? csoport hatodik mérkőzése:

 

Elefántcsontpart ? Szerbia

2006. jún. 21. München, 21:00

 

A ?C? jelű halálcsoport is lezárul ezzel (és a Hollandia ? Argentína) találkozóval, s azt hiszem, nem mondok hülyeséget, ha azt tippelem, hogy igencsak nyitottak lesznek még a dolgok az utolsó forduló előtt. Lássuk csak!

Ahogy még fentebb kifejtettem, én az utolsó kör végére egy 4 pontos Hollandiát, 3 pontos Argentínát ? Elefántcsontpartot és 1 pont Szerbiát várok, így aztán nem túlzás kijelenteni, hogy ez a találkozó sorsfordító lehet. Persze előfordulhat az is, hogy a csoport két favoritja simán leikszel egymással, de ebben nem bíznék, ugyanis Argentína könnyen bajba kerülhetne ez esetben? egy szó, mint száz, ki-ki meccs lesz ez, kérdés, hogy melyik csapat jön ki belőle jobban. Ha a játékstílust vesszük alapul (miért ne?) akkor egyébként komoly hasonlóságot fedezhetünk fel a gárdák között ? mindkettő fegyelmezett védekezésre, s az ebből vezetett kontrákra rendezkedik be, tehát a nyílt sisakos harc igazából egyiküknek sem fekszik, szóval nagy kérdés, melyikük jön ki majd belőle jobban. Talán az afrikaiak annyival előrébb tartanak, hogy van egy Drogbájuk, de ha vetünk egy pillantást a szerb keretre, láthatjuk, hogy ott is olyan csatárok foglalnak helyet, mint Kezman, Ljuboja vagy éppen Milosevic, akik korántsem kis csapatokban játszanak (Atletico Madrid, Stuttgart, Osasuna). Szóval nehéz ügy, de mégis, én inkább a szerbekre fogadnék, mert az európaiakra valahogy mindig jobban lehet számítani szorult helyzetben, mint az afrikaiakra. Szóval, ha döntenem kéne, Szerbia mellett tenném le a voksomat. Más kérdés, hogy ez nem rajtam múlik, tehát itt bármi megtörténhet.

Ami a stadiont illeti! Az Alianz Arénát tavaly ősszel adták át, a Bayern München és az 1860 München játssza ott otthoni találkozóit, előbbi körülbelül 66 ezer néző előtt. A mérkőzések listája:

Június 9.: Németország ? Costa Rica

Június 14.: Tunézia ? Szaúd-Arábia

Június 18.: Brazília ? Ausztrália

Június 21.: Elefántcsontpart ? Szerbia

Június 24.: Nyolcaddöntő, A csoport elsője ? B csoport másodikja

Július 5.: Második elődöntő

610525335.jpg

Keretek:

Elefántcsontpart:

Kapusok: Jean-Jacques Tizié (Espérance Tunis); Boubacar Barry Copa (KSK Beveren); Gérard Gnanhouan (Montpellier);

Védők: Cyril Domoraud (Créteil); Blaise Kouassi (Troyes); Abdoulaye Méité (Olympique Marseille); Etienne Arthur Boka (Strasbourg); Abib Kolo Touré (Arsenal); Emmanuel Eboué (Arsenal); Marc Zoro (Messina);

Középpályások: Didier Zokora (Saint-Etienne); Emerse Faé (Nantes); Kanga Gauthier Akalé (Auxerre); Romaric Ndri Koffi (Le Mans); Gnégnéri Yaya Touré (Olimpiakosz Pireusz); Gilles Yapi Yapo (Young Boys); Guy Roland Demel (Hamburger SV);

Csatárok: Bakari Koné (Nice); Didier Drogba (Chelsea); Arouna Koné (PSV Eindhoven); Bonaventure Kalou (Paris Saint-Germain); Abdoul Kader Keita (Lille); Aruna Dindane (Lens)

Szerbia:

Kapusok: Dragoszlav Jevrics (Anakaraspor); Oliver Kovacsevics (CSZKA Szófia); Vladimir Sztojkovics (FC Nantes)

Védők: Goran Gavrancsics (Dinamo Kijev); Ivica Dragutinovics (Sevilla); Mladen Krsztajics (Schalke 04); Nemanja Vidics (Manchester United); Milan Dudics (Crvena zvezda); Nenad Djordjevics (Partizan Beograd); Dusan Baszta (Crvena zvezda);

Középpályások: Dejan Stankovics (Internazionale;) Igor Duljaj (Sahtar Doneck); Predrag Djordjevics (Olimpiakosz Pireusz); Ognjen Koroman (Portsmouth); Albert Nadj (Partizan Beograd); Szasa Ilics (Galatasaray); Zvonimir Vukics (Partizan Beograd); Ivan Ergics (FC Basel)

Csatárok: Szavo Milosevics (Osasuna); Mateja Kezman (Atlético Madrid); Nikola Zsigics (Crvena zvezda); Danijel Ljuboja (VfB Stuttgart); Mirko Vucinics (Lecce)

 

Összességében: Egy nyílt sisakos, ki-ki meccset várok ettől a találkozótól, ahol tényleg leginkább a pillanatnyi forma és a szerencse fog dönteni, vagy a szerbek, vagy az afrikaiak kárára. Én szerb győzelemre tenném a voksomat, ha fogadnék, de azt hiszem ez a meccs most tényleg kiszámíthatatlan?

 

Tipp: Szerbia: 35% x: 35% Elefántcsontpart: 30%

 

Meccs tippek:

Argentína ? Elefántcsontpart: 1-2; Szerbia ? Hollandia: 0-0

Argentína ? Szerbia: 2-0; Hollandia ? Elefántcsontpart: 1-0

Hollandia ? Argentína: 2-2 Szerbia ? Elefántcsontpart: 2-1

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 8 nap a VB-ig!

 

?E? csoport ötödik mérkőzése:

Csehország ? Olaszország

2006. Június 22. Hamburg, 16:00

 

Egy újabb pikáns összecsapás? csehek, vagy olaszok? Miért kell ilyen nehéz kérdést feltenni, válaszolta egyik legjobb barátom, mikor neki szegeztem az alternatívát. Majd hosszú szünet után végül ezt mondta: csehek. Csehek, mert támadóbb játékot játszanak.

Persze egyből rávághatjuk, hogy ez nem igaz, mégis, focihoz kevésbé értőkbe még mindig ott lappang az információ: ha olaszok, akkor védekezés. Hiába Lippi, hiába az új játékrendszer, (1+2 csatár), az emberek többségének emlékezetében még mindig a kontrázó talján válogatott emlékképe él. A nagy kérdés az, hogy Toni, Gilardino, Del Piero, Iaquinta és Pippo Inzaghi le tudja-e ezt vetkőztetni a csizmáról. Könnyen lehet, hogy ezen fog múlni a továbbjutás.

De ne vészmadárkodjunk itt! Mind a két válogatottnak meg van az esélye a továbbjutásra, persze érdekes lesz nézni, melyikük él vele. A találkozó leginkább egyébként annak a Pavel Nedvednek lesz pikáns, aki az olasz Juventusban rúgja a labdát (nem is akárhogy?). Csak nehogy gólt rúgjon az azúroknak, mert a végén még őt is kirúgják, mint An Dzsuh Hwant a Perugiától?

Lényeg a lényeg, mint két csapat a három pontért hajt (ezen) a találkozón (is), de én bízom benne, hogy nem ez fogja eldönteni, melyikük lép tovább, mert egyiküktől se válnék meg szívesen. Remélem, nem is kell!

Tippem szerint az olaszok és a csehek ekkor egyaránt négy ponttal fognak állni, míg Ghána 2, USA 0 ponttal követi őket. És ha az amerikaiak meglepetést okoznának, akkor megvalósulhatna a vágyam, azaz, hogy mindkét nagy ágyú továbbjusson. Amennyiben valóban ebben a felállásban csapnának össze a gárdák, nagy esély mutatkozna a mindenkinek jó döntetlenre, éppen ezért, én e mellett török lándzsát.

Hamburg: a stadionba 51055 fő fér el, egyébként 1953-as építésű (2001-ben építették újra), s a német bronzérmes Hamburg arénája, éppen ezért jövőbe nagy reményekkel néznek erre felé. Mit ne mondjak, minden okuk megvan erre! Íme a mérkőzések listája:

Június 10.: Argentína ? Elefántcsontpart

Június 15.: Ecuador ? Costa Rica

Június 19.: Szaúd-Arábia ? Ukrajna

Június 22.: Csehország ? Olaszország

Június 30.: Negyeddöntő

3226788643.jpg

Jöjjenek a keretek!

Csehország:

Kapusok: Jaromir Blazek (Sparta Praha); Petr Cech (Chelsea); Antonin Kinsky (Szaturn Ramenszkoje)

Védők: Zdenek Grygera (Ajax Amsterdam); Marek Jankulovski (AC Milan); Martin Jiranek (Szpartak Moszkva); Radoslav Kovac (Szpartak Moszkva); Pavel Mares (Zenit); David Rozehnal (Paris Saint-Germain); Tomas Ujfalusi (Fiorentina);

Középpályások: Tomas Galasek (Ajax Amsterdam); David Jarolim (Hamburger SV); Pavel Nedved (Juventus); Jaroslav Plasil (AS Monaco); Karel Poborsky (Ceske Budejovice); Jan Polak (1. FC Nürnberg); Tomas Rosicky (Borussia Dortmund); Vladimir Smicer (Girondins Bordeaux)

Csatárok: Milan Baros (Aston Villa); Marek Heinz (Galatasaray); Jan Koller (Borussia Dortmund); Vratislav Lokvenc (Red Bull Salzburg); Jiri Stajner (Hannover 96)

Olaszország:

Kapusok: Gianluigi Buffon (Juventus); Angelo Peruzzi (Lazio); Marco Amelia (Livorno);

Védők: Cristian Zaccardo (Palermo); Alessandro Nesta (Milan); Fabio Cannavaro (Juventus);Gianluca Zambrotta (Juventus); Marco Materazzi (Internazionale); Fabio Grosso (Palermo); Massimo Oddo (Lazio); Andrea Barzagli (Palermo);

Középpályások: Andrea Pirlo (Milan); Gennaro Gattuso (Milan); Daniele De Rossi (Roma); Mauro Camoranesi (Juventus); Simone Perrotta (Roma); Simone Barone (Palermo);

Csatárok: Luca Toni (Fiorentina); Alessandro Del Piero (Juventus); Francesco Totti (Roma); Alberto Gilardino (Milan); Filippo Inzaghi (Milan); Vincenzo Iaquinta (Udinese)

Összegzés: Egy kemény, óvatos, de változatos találkozón döntetlent várok a két csapattól, amely mindkét csapat továbbjutását eredményezné. Nagyon remélem, hogy egyiküktől sem kell megválnunk.

Tipp: Csehország: 20% Döntetlen: 50% Olaszország: 30%

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A találkozó leginkább egyébként annak a Pavel Nedvednek lesz pikáns, aki az olasz Juventusban rúgja a labdát (nem is akárhogy?). Csak nehogy gólt rúgjon az azúroknak, mert a végén még őt is kirúgják, mint An Dzsuh Hwant a Perugiától?

Hát, ez a veszély azért nem áll fennt. A Juvénak vagy egy olyan perverziója, hogy magaköré gyűjti azokat, akik kiejtik Olaszországot, az aktuális foci EB-n.

Nedved 96-os EB-n tűnt fel, és győztes gólt rúgott Olaszország ellen.

Az az egy pont nagyon hiényzott aztán, hisz kiestek a csoportmeccsek után, bár, ha Zola berúgja a 11-est a németek ellen, akkor Olaszok mennek tovább, nem a csehek.

2000 EB-n Trezeguet aranygólt lőtt a döntőben olaszok ellen, pikánsá az tette, ezt, hogy a francia csatár az eb előtt aláírt a Juventushoz.

2004-ben Ibrahimovics 85. percben született egyenlítő gólja gyakorlatilag olasz kiesést jelentett, hisz olyan idióta volt a versenykiírás, hogy egymás elleni eredmények miatt egy északi 2-2-es döntetlennél, az olaszok azt csinálnak amit akarnak a bolgárok ellen. Így is lett. Persze az olaszok nem érdemeltek továbbjutást, borzalmas játékuk miatt, de sokkal jobb érzés mondjuk gólkülönbséggel kiesni (legalábbis szerintem, én, mint néző azt szeretem, ha minden gól után át kell számolni a tabellát, hogy most ki áll jobban, így vagyok most a bajnoksággal is, dózsának sokkal jobb a gólkülönbsége, de ha a DVSC tudna mondjuk egy óriási gólkülönbségjavító győzelmet aratni, akkor ők érdemelnék a bajnoki címet a dózsa győzelme ellenére.), abban a tudatban, ha mondjuk 4et még lőttünk volna akkor megvan, vagy előre így készülni, ha 8-0-ra nyerünk akkor biztos a továbbjutás. Ezen a vb-n is számíthatunk ilyen egymás elleni eredmények miatt kialakuló kavalkádokra.

Kis kitérő után vissza a témához. Eb után a Juve nagy erőket mozgatott Ibrahimovicsért, sikerült leigazolni.

Ebből a szempontból nem bánnám mondjuk, ha Donovan borsot törne az azzurik orra alá.

Nedved pályafutása végén jár, ha kizárják a Juvét, akkor visszavonul teljesen, az állása csak ilyen értelemben van veszélyben, remélem erre nem került majd sor.

 

Tippem szerint az olaszok és a csehek ekkor egyaránt négy ponttal fognak állni, míg Ghána egy, USA 0 ponttal követi őket.

Ez matematikailag lehetetlen. Ok a tipped szerint Usa-t mindketten megverik és egyikük döntetlent játszik Ghánával. De a másik honnan szerezte a negyedik pontját? Vagy csak elírás volt és két pontot akartál írni Ghána mellé.

Szerintem fordított lesz az állás, Ghánának nem lesz pontja és Usa fog lopkodni a nagyoktól, de ki tudja mennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kerek 20 éve volt a szovjetek elleni 6-os.

 

A nemzetközi sajtó Mezey nyakába varrta az egészet. Meg persze Lobanovszkij zsenialitását emeli ki.

Épp az előbb olvastam. Szomorú meccs volt...még ma is tisztán emlékszem. Akkorát csalódtam, mint még addig soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 1 hét a VB-ig!

7 nap = 169 óra és 48 perc

 

 

Ghána - USA

2006. június 22. csütörtök 16:00, Nürnberg

 

A második halálcsoportnak tartott kvartettben is nagyon nehéz előre megjósolni a továbbjutókat. Személy szerint én az Olasz, Cseh, Usa hármas akármilyen variációjú továbbjutását el tudom képzelni, akárki egy banánhéjon is elcsúszhat, és oda az álmoknak. Ghána továbbjutása, sőt, ha esélye lenne a továbbjutásra a torna ezen szakaszán meglepetés lenne nekem mindenképp.

Ennek a meccsnek is toronymagas esélyese az USA, négy éve Pazar focival meneteltek, azóta csak erősödött a keretük több rutint szereztek a fiatal sztárok, mint Donovan, aki 23 éves most! Ghána szerintem nulla ponttal zárja a csoportot és csak az Usa nagyok elleni eredményein múlik, hogy továbbjutnak-e. Nem érzek az afrikai csapatban elég érettséget, hogy nehézséget okozzanak ezeknek a sokat látott csapatoknak, nekik még tanulni kell a vb légkörét.

Usa már régóta tanul, 4 éve beértek, azóta csak továbbértek. Mégis idén nem szeretnék tőlük hasonló menetelést látni, mert az olaszok a kedvenceim és a cseheket is nagyon kedvelem, megérdemelne végre ez a generáció egy szép menetelést. Usa-nak négy éve egy nagyon szép menetelése volt és nekik négy év múlva is lehet esélyük, fiatal a csapatuk. Cseheké nagyon jó elegye a fiataloknak és idősebb tapasztalt futballistáknak, akik minden bizonnyal a profi focit nem húzzák még négy évig, minden bizonnyal a válogatottat még korábban befejezik. Olaszoknál is egy nagyon ígéretes generáció fejezi majd be Németországban, válogatott és az egész focijuk óriási elkerülhetetlen megújulás előtt áll.

Nürnberg, Frankenstadion.

1928-ban épült 2005-ben fejeződött be a felújítása. Befogadóképessége 41926 néző.

A hazai csapat nagyon jó szerepelt ebben a stadionban. Nürnberg 8. lett a Bundesligában, ez ugyan nemzetközi kupaszereplésre nem jogosít, de mindenképp dicséretes, hisz nem egy nem két nagy múltú és jelenű egyesületet előztek meg.

5 világbajnoki mérkőzést rendeznek itt. Mexikó-Irán 11-én, 15-én Anglia-Trinidad és Tobago, 18-án Japán-Horvátország, 22-én a most tárgyalt meccs és egy nyolcaddöntő 3 nappal később (D1-C2).

Ghána kerete:

Kapusok: Sammy Adjei (Moadan Sport Ashdod (izraeli)), Richard Kingston (Ankaraspor), George Owu (AsantiGold).

Védők: Eric Addo (PSV Eindhoven), Issah Ahmed (Randers (dán)), Shilla Alhassan Illiasu (Asante Kotoko), Samuel Osei Kuffour (AS Roma), John Mensah (Stade Rennes), Habib Mohammed (King Faisal Babes), John Painstil (Hapoel Tel Aviv), Emmanuel Pappoe (Hapoel Kfar Saba), Daniel Quaye (Hearts of Oak), Hans Sarpei (VfL Wolfsburg).

Középpályások: Otto Addo (FSV Mainz), Stephen Appiah (Fenerbahce), Derek Boateng (AIK Stockholm), Haminu Dramani (Red Star Belgrád), Michael Essien (Chelsea), Sulley Ali Muntari (Udinese).

Csatárok: Matthew Amoah (Borussia Dortmund), Asamoah Gyan (Modena), Razak Pimpong (FC Copenhagen), Alex Tachie-Mensah (St. Gallen).

USA kerete:

Kapusok: Marcus Hahnemann (Reading), Tim Howard (Manchester United), Kasey Keller (Borussia Mönchengladbach).

Védők: Carlos Bocanegra (Fulham), Steve Cherundolo (Hannover 96), Jimmy Conrad (Kansas City Wizards), Gregg Berhalter (Energie Cottbus), Chris Albright (Los Angeles Galaxy), Eddie Lewis (Leeds United), Oguchi Onyewu (Standard Liege), Eddie Pope (Real Salt Lake).

Középpályások: DaMarcus Beasley (PSV Eindhoven), Bobby Convey (Reading), Clint Dempsey (New England Revolution), Landon Donovan (Los Angeles Galaxy), Pablo Mastroeni (Colorado Rapids), John O'Brien (Chivas USA), Ben Olsen (D.C. United), Claudio Reyna (Manchester City).

Csatárok: Eddie Johnson (Kansas City Wizards), Brian McBride (Fulham), Brian Ching (Houston Dynamo), Josh Wolff (Kansas City Wizards).

 

Összességében egy élvezetes csata várható, mert valószínűleg nem lesz a olyan görcsös, mint egy hasonló meccs, mert korántsem biztos, hogy ezeknek a csapatoknak ekkor még a saját kezükben lesz a sorsuk. Vagy már eldőlt, hogy mehetnek haza, vagy csak kevés az esélyük a folytatásra. Usa-t esélyesebbnek érzem, már bemutatták, hogy tudnak focizni, azzal a játékkal, még a két nagyra is veszélyesek lehetnek, egy afrikai újoncra meg pláne.

Tipp: 1: 20% X: 30% 2: 50%

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 6 nap a VB-ig!

 

?F? csoport ötödik mérkőzése:

Japán ? Brazília

2006. június. 22. Dortmund, 21:00

 

Akinek kétségei voltak afelől, hogy az F csoport tartogathat meglepetéseket, az pár napja, a Németország ? Japán mérkőzésen igencsak meglepődhetett. A japánok Hamburgban játszó, s a nyáron Frankfurtba igazoló csatára, Naohiro Takahara kétszer is bevette Jens Lehmann kapuját, s a meccs nagy részét átalvó németek, csak nehezen tudták döntetlenre menteni a mérkőzést. Igaz, a házigazdák azóta már 3-0-ra megverték Kolumbiát, de a tény akkor is tény marad: Japánnal számolni kell!

Ahogy természetesen Brazíliával is, s itt nemcsak a csoportból való továbbjutásra gondolok. A dél-amerikaiak az elsőszámú esélyesei a tornának, s nem csupán azért, mert kezdő tizenegyükbe tudják Ronaldot, Adrianot, Roberto Carlost, Ronaldinhot ( s a sort még lehetne folytatni?), hanem azért is, mert Carlos Alberto Pereira képes ezeket a klasszisokat csapatba rendezni. Nincs olyan mániája, mint pl. négy éve az argentin trénernek: vagy Crespo vagy Batistuta, s ilyen formán egyszerre láthatjuk a pályán a fent említett négyest, s mellette még akár Kakát is.

Éppen ezért, személyes véleményem, hogy a brazilok ebben a csoportban domináns szerepet fognak betölteni, mondom ezt annak ellenére, hogy az ausztrálok elleni meccsükre döntetlent tippeltem.

Ugyanis én magam úgy vélem, a döntő ütközetek előtt a braziloknak négy, a horvátoknak három, az ausztráloknak kettő és a japánoknak egy pontjuk lesz, s ha ez a tippem bejönne, akkor mindegyik csapat továbbjutási reményekkel vághatna neki az utolsó mérkőzéseinek.

A tény ugyanakkor, hogy Japán döntetlent ért el a németek ellen, s hogy az ausztrál Harry Kewell ( a csapat egyik motorja) sérüléssel bajlódik, könnyen felboríthatja az általam valószínűsített eredményeket, s mindjárt másabb képet festhet a négyesről.

De visszatérve a párosításra! A brazilok keretében változás állt be, Edmilson sírva jelentette be, hogy a VB alatt sem tud meggyógyulni, így ő kikerült a keretből, helyére a Sao Pauloban futballozó Mineiro került. S ebben a látszólag szomorú momentumban rejlik a brazilok nagysága: akárki sérül meg, mindig van valaki olyan, aki gyakorlatilag minőségi csereként beugorhat a helyére. Fantasztikus!

A japánok esetében pedig látványos fejlődésről beszélhetünk, egyszerűen fantasztikus, ahogyan javul a futballjuk, igaz, a négy évvel ezelőtti VB-n mutatott teljesítményük csalóka, hiszen mégsem mindegy, hogy egy csapat hazai tornán szerepel-e, vagy sem; ezt maga Bozsik Péter is megerősítette.

Ami a stadiont illeti! Dortmundban rendezik a találkozót, a Westfalenstadionban, az FC Dortmund arénájában. A klubcsapat idei szereplését elnézve szebb napokat is megért már a város, de az itteniek bíznak benne, hogy együttesük hamarosan kilábal a gödörből, s ismét visszatér a német elitcsapatok közé. A stadion egyébként a harmadik ?legfiatalabb? létesítmény a gelsenkircheni AufSchalke, és a müncheni Alianz Aréna után, 1974-ben épült, s 2005-ben újították fel, így most 65982 fő csücsülhet majd a találkozókon.

Június 10.: Trinidad ? Svédország

Június 14.: Németország ? Lengyelország

Június 19.: Togo ? Svájc

Június 22.: Japán ? Brazília

Június 27.: F csoport első helyezett ? E második helyezett

Július. 4.: 1. elődöntő

4016948020.jpg

Következzenek a keretek!

Japán:

Kapusok: Kavagucsi Josikacu (Jubilo Iwata); Doj Joicsi (FC Tokyo); Narazaki Szejgo (Nagoya Grampus Eight);

Védők: Mijamoto Cunejaszu (Gamba Osaka); Alex (Urawa Reds); Nakazava Judzsi (Yokohama F-Marinos); Tanaka Makoto (Jubilo Iwata); Kadzsi Akira (Gamba Osaka); Cuboj Kejszuke Keisuke (Urawa Reds); Komano Juicsi (Sanfrecce Hiroshima);

Középpályások: Nakata Hidetosi (Bolton Wanderers); Nakamura Sunszuke (Celtic Glasgow); Ono Sindzsi (Urawa Reds); Inamoto Junicsi (West Bromwich Albion); Nakata Kodzsi (FC Basel); Fukunisi Takasi (Jubilo Iwata); Ogaszavara Micuo (Kashima Antlers); Endo Jasuito (Gamba Osaka)

Csatárok: Janagiszava Acusi (Kashima Antlers); Takahara Naohiro (Hamburger SV); Oguro Maszasi (Grenoble); Tamada Kejdzsi Keiji (Nagoya Grampus Eight); Maki Szejcsiro (JEF United Chiba);

Brazília:

Kapusok: Dida (Milan); Julio Cesar (Internazionale); Rogerio Ceni (Sao Paulo);

Védők: [/b]Cafú (Milan); Cicinho (Real Madrid); Lúcio (Bayern München); Juan (Bayer Leverkusen); Roberto Carlos (Real Madrid); Gilberto (Hertha); Cris (Lyon); Luisao (Benfica);

Középpályások: Mineiro (Sao Paulo) Juninho Pernambucano (Lyon); Emerson (Juventus); Zé Roberto (Bayern München); Gilberto Silva (Arsenal); Kaká (Milan); Ricardinho (Corinthians)

Csatárok: Ronaldo (Real Madrid); Robinho (Real Madrid); Ronaldinho (Barcelona); Adriano (Internazionale); Fred (Lyon);

Összességében: Nos, ezen a találkozón én egy kemény meccsen elért brazil győzelemre számítok, egyrészről azért, mert a braziloknak itt szükségük lesz a három pontra, másrészt azért, mert hatalmas különbség van a két gárda játékosállománya között. Japántól szerintem búcsút veszünk ezután a meccs után, míg a brazilok a végső küzdelemben is ott lehetnek.

 

Tipp: Japán: 15% Döntetlen: 15% Brazília: 70%

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.