Ugrás a kommentre

Chapter 2


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Chapter 2

 

1x02.jpg

 

Írta: Darrick Bachman és Bryan Andrews

Rendezte: Genndy Tartakovsky

 

Helyszín: Muunilinst

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Anakin Skywalker - Mat Lucas

Fordo - Andre Sogliuzzo

CT-43/002 - Andre Sogliuzzo

R4-P22

 

 

Az epizód

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább folytatódik az EPII -es feeling. :) Itt még az ARC -ok teljesen érzelem és személyiségmentesnek tűnnek. Akkoriban nekem is az volt a véleményem, hogy ők amolyan emberi gépek, nulla érzelemmel. Anakin és Obi beszélgetése megint ütős. A srác tovább hisztizik. :D A támadásban annyi LAATi vett részt, mint amennyit eddig összesen láttunk a TCW -ben. :D Bár nem tudjuk mi a terv, az ARC -ok leválása érdekesnek ígérkezik. Főleg, hogy leszedték őket (roger, roger :lol: ). Érdekes, hogy azt a zuhanást túlélték. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt azért már jobban kitűnik az ep3-as conceptek hiánya. Bár a szeparatista hajókra még rá lehet fogni hogy ezek muunilisti gyártások, és ezért nem tűnnek fel soha többé, de a geonózisi vadászokat már nehezebb kimagyarázni, mint ahogy azt is hogy az Acclamatorok Venator fedezet nélkül mennek. A számokkal is bajban vannak a készítők, az űrcsatában ez még nem gáz (bár ez a vadász szám inkább reális mint az Ahsoka által vezetett támadásban Ryloth felett), viszont az LAAT/i-k már erős túlzás. Érdekes az is hogy a város egyik részét csak kósza droidok védik és semmi légvédelmi üteg a város szélén... ok nem ott várták a támadást de akkor is, felelőtlenség az ilyen átcsoportosítás. Az ARCoknak meg el kellett volna hagyniuk a löveghajót amint elérték a városhatárt, sokkal nagyobb esélyük van gyalog, hogyha feltűnésmentesen akarják elérni a célt, így viszont magukra vonták az összes városban maradt droid figyelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én itt még úgy voltam vele, hogy ez az EPII -es folytatás, tehát nem vártam új járműveket. Akkor tervezték és gyártották le őket. :) A muunilisti űrhajók is az EPII -ben tűntek fel, a Geonosis felszínén. Ez az egyetlen alkalom, hogy az űrben is láthatjuk őket (asszem). A város védelme tényleg elég gáz így, mert féloldalas. Főleg ha hozzávesszük, hogy Durge a katonai parancsnok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bankár klán is érdekes, mert a háború későbbi szakaszában kissé más szerepük van.

Tulajdonképp itt még nyíltan csak a szeparatistákat támogatták, erre jöttek a köztársaságiak, felszabadították, és ezután már nem csak a CIS-t hanem a Köztársaságot is (legálisan) pénzelhették.

 

 

Igen, annyi V-19 Torrent vadász szállt ki ebből a pár rombolóból, mint amennyi össz a Köztársaságnak van :D

Mondjuk azért azt is hozzá kell tenni, hogy stratégiailag Muunilinst 1000-szer fontosabb mint egy Ryloth vagy egy Orto Plutonia, sőt még a imádott Naboo is elbújhat mellette (végülis Coruscantot leszámítva a TCW-s ostromok között talán Malastare meg Kamino bír megközelítő jelentőséggel), szóval a túlzás nem olyan drasztikus mint azt először gondolnánk

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig egy remek epizód, szerintem, mondhat bárki bármit a Clone Wars bugyutaságáról, egyszerűen nem lehet nem szeretni. :) Az ARC katonák zenei aláfestése nagyon jó, bár nem egy ilyen van ebben a sorozatban is, sajnálom, hogy ebből nem jelent meg egy album a sorozat zenéivel, ahogy sajnos az új sorozat esetén sem tették még meg. A csata szerintem remek, bár tény, hogy kicsit el vannak nagyolva a méretek. Egyszerűen rengetegen vannak, talán a Geonosisi Csata monumentális jellegét igyekeztek újra felidézni, csak egy kicsit talán túlzásba estek. Ennek ellenére rettenetesen hangulatos. Bár az IG Bankár Klán hajói és a geonosisi vadászgépek tényleg túságosan az EPII.-t idézik, de ezen valahogy nem akadtam fent, szerintem remek volt. (Mondjuk akárhányszor nézem, mindig eszembe jut, hogy na ezek most hogy kerültek oda? De végül is meglehet, hogy vettek "néhányat", mert tudomásom szerint a Bankár Klánnak nincsen saját vadászgépe.)

 

Tetszett maga a Muunilinst is, az egész koncepció annyira jó és ötletes. Eleve, hogy az egész város az ókori Róma alapján van mintázva, még az egésznek olyan színezetet adtak, mint az amerikai dollár. Kíváncsi vagyok, hogy ez az antik épületes dolog hogy fog működni a The Clone Wars ötödik évadjában az...

 

 

...Onderon...

 

 

...esetében. Jópofa volt a rakétavetős roham droid... Roger roger. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképp itt még nyíltan csak a szeparatistákat támogatták, erre jöttek a köztársaságiak, felszabadították, és ezután már nem csak a CIS-t hanem a Köztársaságot is (legálisan) pénzelhették.

Vagy ugyanazt csinálták, mint a Kereskedelmi Szövetség és a Techno Unió. Miszerint arra hivatkoztak, hogy a szeparatistákhoz egy renegát csoportjuk állt át és papíron elutasítanak mindenfajta támogatást. Gyakorlatilag pedig 100%-ban szimpatizálnak velük.

 

Bár az is érdekes, hogy a Destroy Malevolence-ben elméletileg San Hill már szabadon van. Bár tény, hogy Palpatine értesülése csak kacsa, Padmé mégis elhitte, tehát van valóságalapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ugyanazt csinálták, mint a Kereskedelmi Szövetség és a Techno Unió. Miszerint arra hivatkoztak, hogy a szeparatistákhoz egy renegát csoportjuk állt át és papíron elutasítanak mindenfajta támogatást. Gyakorlatilag pedig 100%-ban szimpatizálnak velük.

Hát igen hasonló a helyzet, de annyiban eltér, hogy a muunilinsti csata előtt a Bankár Klán hivatalosan a CIS-t támogatta, majd a csata után hitte azt a Szenátus hogy innen már csak az övék a Bankár Klán támogatása, majd a Clovis ügy után jött a pofára esés, és itt legalizálták hogy minkét oldalt pénzelhesse, mert ugye a Köztársaságnak is kellett a pénz, és mivel nem tudták megregulázni őket muszáj volt egy ilyen köztes megoldás.

Amíg Cato Neimoidia-t soha sem kellett felszabadítani, a Kereskedelmi Szövetség egészen a Clovis incidensig hivatalosan a Köztársaságot támogatta

 

Bár az is érdekes, hogy a Destroy Malevolence-ben elméletileg San Hill már szabadon van. Bár tény, hogy Palpatine értesülése csak kacsa, Padmé mégis elhitte, tehát van valóságalapja.

Miután egy sorozaton belül simán megtörténhet hogy valaki csak úgy említés nélkül meg tud szökni a galaxis legjobban őrzött börtönéből (TCW), én már nem is akadok fent azon, ha két külön sorozatot nem tudnak összehangolni e téren.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg Cato Neimoidia-t soha sem kellett felszabadítani, a Kereskedelmi Szövetség egészen a Clovis incidensig hivatalosan a Köztársaságot támogatta

Én úgy vettem észre, hogy a Clovis incidens után sem nagyon változott a helyzet, hiszen Lott Dod ugyanúgy jelen volt a Szenátusban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vettem észre, hogy a Clovis incidens után sem nagyon változott a helyzet, hiszen Lott Dod ugyanúgy jelen volt a Szenátusban.

Azelőtt a CIS-szel csak titkos szerződésekkel üzletelhetett(mint amilyen a Clovis ügy is volt), utána viszont már nyíltan is megtehették

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azelőtt a CIS-szel csak titkos szerződésekkel üzletelhetett(mint amilyen a Clovis ügy is volt), utána viszont már nyíltan is megtehették

Ezt miből gondolod? Az oké, hogy addig nem volt tisztázva Lott Dod hovatartozása, de a Szenátus szemében ők ugyanúgy tiszteletre méltó szenátorok voltak, akiket a Köztársasághoz köt a hűség. Ha nyíltan szimpatizáltak volna velük, akkor azonnal le is tartóztatták volna őket. Emlékszel Lott Dod hogy letagadta Papanoida ügyet, bár nem tisztázott, hol járunk az idővonalban, Ahsoka jellemét tekintve a Geonosison még a sorozat elején.

 

De szerintem itt ne OFF-oljunk tovább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem itt ne OFF-oljunk tovább. :)

Akkor egyenlőre itt folytatom Ody meg átrakja valahova, mert nekem fogalmam sincs, hogy ez hova illene

 

Ezt miből gondolod? Az oké, hogy addig nem volt tisztázva Lott Dod hovatartozása, de a Szenátus szemében ők ugyanúgy tiszteletre méltó szenátorok voltak, akiket a Köztársasághoz köt a hűség. Ha nyíltan szimpatizáltak volna velük, akkor azonnal le is tartóztatták volna őket. Emlékszel Lott Dod hogy letagadta Papanoida ügyet, bár nem tisztázott, hol járunk az idővonalban, Ahsoka jellemét tekintve a Geonosison még a sorozat elején.

Az ok hogy szenátorok is voltak, de első sorban ők a Kereskedelmi Szövetség vezetői, és mint kereskedők hivatalosan ők semlegesek. Most így hirtelen nem ugrik be a Papanoida ügy - az a része a TCW-nek számomra nem volt túl maradandó élmény - de ha jól emlékszem akkor hivatalosan ott nem támogatták a CIS-t, a blokád kialakítására is joguk volt, ezért is tagadta annyira az együttműködést. Viszont a támogatás (amit Gunray művelt) és az üzletelés (amit Lott Dod próbál elhitetni) nem ugyanaz. Ha jól emlékszem a Senate Spy-ban is csak üzletelésről van szó amely jogukat a 1647-es kereskedelmi egyezmény megerősíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképp itt még nyíltan csak a szeparatistákat támogatták, erre jöttek a köztársaságiak, felszabadították, és ezután már nem csak a CIS-t hanem a Köztársaságot is (legálisan) pénzelhették.

Ez tetszik, és el is fogadom. :)

 

Amúgy tetszik, hogy a két CW sorozatot összehozzátok. :D A bankár klán "pálfordulása" is teljesen érthető lesz így.

 

Lott Dod kimondja a szenátusi ülésen, hogy szimplán azért mert üzletelnek a szeparatistákkal, ők maguk még nem lesznek azok. Ráadásul Nute Gunray egy "extremist", szóval el is határolódik tőle. Persze a pacifisták mind tudják, hogy ez csak kamu és Lott Dod egy követ fúj a szepikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a fejezetben már megjelent a sorozatra jellemző helyenkénti túlzás. Ennyi LAAT/i-t még egy kritikusan kulcsfontosságú bolygó esetében is soknak érzek. Ezzel együtt a hangulat továbbra is rendben van.

 

A szinkron mindenképp pozitívum, főleg azok számára, akik magyarul is ismerik/szívesen nézik a filmeket. A főbb szereplők hangja egyezik a TCW-s és filmes hangokkal, ami az eredeti verzióban (mind CW, mind TCW) már nem minden esetben mondható el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.