Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Már nincs sok hátra az évből :D Aminek egy jó részét amúgy is a Mikulás-karácsony-Szilveszter hármas viszi :D

 

:D

Napokban megveszem a mikuláscsomikat, de lehet, csak pár tábla jó minőségü csoki lesz. Tejtábla mikulások nálam a kukában végzik.

Karácson: Be kell szerezzek némi fahéjat, narancsot, egyéb illatozó fűszereket, megvenni a karácsonyi ebédnek valót, és legvégén majd a fát. :P De kíváncsi vagyok, mit fog szólni a kisfiam. Most nagyon tudok megint készülni erre az ünnepre is, hiszen egy gyereknek készül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan eljön a december.Imádom az egész hónapot.Jó nagy buli az egész, nagyon szeretem a városi karácsonyi hangulatot, a forralt borozást még a bevásárlóközpontokat is.Szeretek nézelődni ajándék után, az utolsó munkahelyi hét(de főleg az utolsó nap), meg szenzációs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonlóan vagyok én is, már beterveztük barátnőmmel a karácsonyi kirakodó vásáron a csavargást, no meg lesz Avatar-nézés is pont az ünnep előtt, így aztán lesz bőven a pesti karácsonyi hangulatból. Nekem főleg a kivilágított város tetszik ilyenkor :D Remélem, decemberben lesz egy kis hó is :D De csak amennyi kell, ha már tél van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan eljön a december.Imádom az egész hónapot.Jó nagy buli az egész, nagyon szeretem a városi karácsonyi hangulatot, a forralt borozást még a bevásárlóközpontokat is.Szeretek nézelődni ajándék után, az utolsó munkahelyi hét(de főleg az utolsó nap), meg szenzációs.

 

Jó olvasni, hogy sokan így várják! :D Annyira sekélyes lett néhol ez az ünnep, én meg igyexem megadni a módját! Nem nagy ajándékkal, hanem a jó hangulattal.

Ahogy írtad, forraltbor - én imádom még a puncsot, és a sült gesztenyét is nézelődés közben!. - A társasjátékklubal idén nem vesszük, hanem csináljuk az ajándékokat. Ez is jó móka lesz! :D

Remek még a nézelődés is ilyenkor, mikor ellepik a kirakodóvásárok a várost. Mindig megnézem a füstölőket, meg a kézműves cuccokat. Gyertyát és különleges szappant veszek :P És gránátalmát. Azt minden évben csak karácsonykor teszek az asztalra :P Nah, szóval kezdődik a készülődés, mindenk9inek teljen boldogan ez az időszak! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? A karácsony meg a vásárkás tök jó :D 2 nap mikor be lehet járni a várost, listát lehet készíteni hol mi az occsó és a lista kielemzése után oda visszamenni és ott megvenni :D

 

Valamint a Mikulásnak vannak szép hostess krampuszai ilyenkor a nagy Plazákba akiken lehet a szemet is pihentetni és gyönyörködni a szép magyar domborzati viszonyokban :P

Hát ha még pluszban csókot... akarom mondani csokit is adnak, na az a jó dolog :P

 

A 2 ünnep közti haveri ökörködés pedig mindent visz :D

Én szeretem a Decembert, szép nyugodt hónap amikor mindenki happy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfff, karácsony :P

 

Durva hetek kezdődnek megint. Westendben már hurráhangulat volt.

Hurrádeutálom :D

 

Hát tudod, szerintem hozzáállás kérdése. Ha te úgy állsz neki, hogy jajjdeszar, meg fúúj, akkor észre sem veszed, hogy azért vannak még emberkék, akik igenis adnak rá, hogy az ünnep szép legyen, hangulatos.

Én évekig édességboltban dolgoztam, és karácsonykor meg voltak némelyek őrülve. De én akkor is élveztem a z illatokat, meg a csomagolást! :(konyakmeggyből szőlőfürt, mikuláscsomagok ezerrel, és hogy nem csináltam két egyforma csomagolást a desszertekre! :D

Tessék szépen naftalinba tenni az emberundort, és elnézni egy kedves ismerőssel vásárba nézelődni. Nem az emberekre figyelni, hanem illatokra, érzésekre:) Ne mondd, hogy gyerekkorodból nem rémlik a forró gesztenye, a fahéj és a karácsonyfa illata! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó olvasni, hogy sokan így várják! :D Annyira sekélyes lett néhol ez az ünnep, én meg igyexem megadni a módját! Nem nagy ajándékkal, hanem a jó hangulattal.

Ahogy írtad, forraltbor - én imádom még a puncsot, és a sült gesztenyét is nézelődés közben!.

Szerencsére vannak ilyenek, és nem csak női egyedek, hanem srácok is :P Idén maradéktalanul kihasználom a lehetőségeket, szerencsére társaságom lesz hozzá :P Mászkálások, jó hangulat, nézelődés, forralt bor, de semmi nagy vásárlási láz, az nem kell.

Azt az egyet fogom sajnálni, hogy valószínűleg a Szenteste nem lesz olyan, mint tavaly (évtizede a tavalyi volt a legjobb), mert tavaly jött öcsém barátnője is, és marha jó volt a hangulat. Azóta szakítottak, mi lányok viszont megtartottuk, és sajna szegény egyedül lesz majd aznap este, mivel a szülei nem élnek, és a többi családtag messze van, meg amúgy sem az unokatesókkal ül az ember ilyenkor össze. De szerintem másnap vagy utána meglepjük majd, és mehet a "buli" ezerrel nála :P

 

A 2 ünnep közti haveri ökörködés pedig mindent visz :D

Én szeretem a Decembert, szép nyugodt hónap amikor mindenki happy

Jó minél több embertől ilyet olvasni :D Szerintem mi se fogunk végig a szobában begubózni :D

 

Hát tudod, szerintem hozzáállás kérdése. Ha te úgy állsz neki, hogy jajjdeszar, meg fúúj, akkor észre sem veszed, hogy azért vannak még emberkék, akik igenis adnak rá, hogy az ünnep szép legyen, hangulatos.

Bizony, ezzel maximálisan egyetértek. Nekünk volt gyerekkorunkban, régen több nagyon rossz karácsonyunk is, de a kedvem nem vette el, főleg azóta jó, hogy magam is megszabhatom már, mi és hogyan legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tudod, szerintem hozzáállás kérdése. Ha te úgy állsz neki, hogy jajjdeszar, meg fúúj, akkor észre sem veszed, hogy azért vannak még emberkék, akik igenis adnak rá, hogy az ünnep szép legyen, hangulatos.

Én évekig édességboltban dolgoztam, és karácsonykor meg voltak némelyek őrülve. De én akkor is élveztem a z illatokat, meg a csomagolást! :(konyakmeggyből szőlőfürt, mikuláscsomagok ezerrel, és hogy nem csináltam két egyforma csomagolást a desszertekre! :D

Tessék szépen naftalinba tenni az emberundort, és elnézni egy kedves ismerőssel vásárba nézelődni. Nem az emberekre figyelni, hanem illatokra, érzésekre:) Ne mondd, hogy gyerekkorodból nem rémlik a forró gesztenye, a fahéj és a karácsonyfa illata! :D

Hja, az a drága gyerekkor. Szenteste előtti T minusz másfél percig "le rohadth*lyéztek" és magasról tettek rám/ránk húgommal egyetemben, aztán mosolyogni kellett kötelezően mert ugye ajándékosztás meg cupp-cupp.

Brrrrrrrr...............

Nekem ez örökké egy álszent ünnepnek fog hatni.

Szerencsére már én is magam szabhatom meg, hogy mit is csinálok ekkor :D Azóta a legjobb, hogy nincs különöskép rákészülés az egészre. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hja, az a drága gyerekkor. Szenteste előtti T minusz másfél percig "le rohadth*lyéztek" és magasról tettek rám/ránk húgommal egyetemben, aztán mosolyogni kellett kötelezően mert ugye ajándékosztás meg cupp-cupp.

Brrrrrrrr...............

Nekem ez örökké egy álszent ünnepnek fog hatni.

Szerencsére már én is magam szabhatom meg, hogy mit is csinálok ekkor :D Azóta a legjobb, hogy nincs különöskép rákészülés az egészre. :P

 

Az, hogy van aki álszentül ünnepel, az nem azt jelenti, hogy mindenki. Rákészülés... Az a legjobb:) Hál istennek, neten rengeteg cuccos fent van, kismillió recept - én imádok kísérletezni - csomagolás és kézműves ötletek. És hidd el, albérlet mellett én is az olcsóbb megoldásokat lesem. Cukrozott narancshéjat akarok idén csinálni, azt mindig szerettem. És tojáslikőrt:)

Nálunk sem volt mindig öröm az ünnep, egy szilveszterkor feljött anyám hulla részegen, és nem értette, miért nem örülünk neki. Húgom, 13 évesen rúgta ki, közölte vele, ha karácsonykor egy képeslapot nem tudott küldeni, most is hagyjon békén. Mindez negyed egykor. Értem én azt, hogy az emlékeid rosszak. Ez viszont ne határozza meg a TE ünneped! Van sok barátod, akik nem álszentségből kívánnak boldog karácsonyt, és nem várnak ajándékot. :D :D :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engemet nem izgat, hogy más hogy ünnepel; ő is szubjektív véleményt mond, én is. Attól, hogy másnak ezek frenetikus hetek, nekem messze nem volt/lesz az :D Se fordítva.

Szeretetet meg amúgysem két hétben kell ünnepelni, illetve tobzódni benne, hanem 52-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engemet nem izgat, hogy más hogy ünnepel; ő is szubjektív véleményt mond, én is. Attól, hogy másnak ezek frenetikus hetek, nekem messze nem volt/lesz az :D Se fordítva.

Szeretetet meg amúgysem két hétben kell ünnepelni, illetve tobzódni benne, hanem 52-ben :D

 

Hihhetetlenül negatív vagy! :D Drága, akkor minden ünnep mehetne a kukába :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. :D Illetve egész évben ünnepelni kéne. :D

 

Hát, pedig nem véletlen, hogy kialakultak az ünnepek. Erőt és lelkesedést adnak az amúgy néhol uncsi mindennapokban. Persze a hétköznapokat is lehet vidáman megélni, de én spec szeretek az ilyenekre készülni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh. Karácsony. De nagyon fura. Amikor kijöttünk az utolsó vizsgáról, egyik évf társam legelső reakciója az volt, hogy végre lehet megint karácsonyunk. És igaza van, hiányzott. Volt úgy, hogy dec 22-én még vizsgáztam. Karácsony előtt persze érdemes vizsgázni mert nagyobb eséllyel oszt a tanerő is jó jegyet, de az ára.... hát igen. Akkor volt az, hogy a maradék két napban kiolvastam a Szennyből az angyalt, aztán kiporszívóztam és leküldtem apámat a karácsonyfadíszekért. Ennyi volt a nagy készülődés. Ajándékvétel meg október-november táján. Úgyhogy örülök, hogy most legalább karácsonyom lesz :D

 

 

"Újabban" ami nagyon megvisel, az a megvett ajándék. Addig OK hogy adunk tippeket egymásnak hogy mi kéne, esetleg még azt is megsúgni hogy melyik bolt melyik polcán láttam, de azért annak már nem szokásom örülni, ha nekem kell megvennem. Múlt hétvégén anyci úgy vett nekem ajándékot, hogy megkérte az Igazit hogy vigyen haza autóval, ejtsük útba a Mammut2 -t, válasszam ki amelyik rollert kinéztem, be a csomagtartóba, aztán majd ők rendezik egymás közt.... Én vegyem le a polcról? Legyek ott Igazi mellett a pénztárnál, amikor kifizeti? Na ez valahogy azóta sem megy le a torkomon.

 

 

Viszont, ha már ünnep: egy jórészt amcsi fórumon tavaly nagyon szépen sikerült a Hálaadás. Mindenki számot vetett azzal, hogy mi jó történt vele az elmúlt évben, és szívből örültünk neki. Sajnos nincs mögötte akkora biznisz hogy beterjedjen Magyarországra, pedig sokkal több értelme van, mint a kereskedelmi ünnepeknek, amik viszont jöttek/jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, Krande, te nem tudod nálunk milyen a Karácsony :D

Engem beküldenek Pöstre, mert én úgyis ingyen utazgatok meg diják vagyok etlrt kapok kedvezményeket mindenhol. Így leírják nekem mit akarnak és hogy ők mit akarnak a másiknak venni és uccú nekem. Megyek be Pöstre egész családnak vásárolni :D

 

Ezek után szerintem felüdülés lenne, ha csak magamnak kellene vásárolni Karácsonykor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ha már ünnep: egy jórészt amcsi fórumon tavaly nagyon szépen sikerült a Hálaadás. Mindenki számot vetett azzal, hogy mi jó történt vele az elmúlt évben, és szívből örültünk neki. Sajnos nincs mögötte akkora biznisz hogy beterjedjen Magyarországra, pedig sokkal több értelme van, mint a kereskedelmi ünnepeknek, amik viszont jöttek/jönnek.

 

De a hálaadás tényleg amerikai ünnep. A mai Egyesült Államok területén az első hálaadást a hagyományok szerint 1621-ben ünnepelték a Mayflower fedélzetén az előző évben Plymouth-hoz érkező, az Újvilágba az európai vallásüldözések elől menekült telepesek, akiknek mintegy fele a hideg, az éhezés és az idegen, mostoha környezet áldozata lett az első télen. A telepeseket a vampanoag indián törzs segítette ezekben a nehéz időkben, megtanítva nekik többek közt a helyi halászatot és vadászatot, a kukoricatermesztést, a juharszirup kinyerésének titkát. A történet szerint az őszi bőséges termés után az életben maradt 51 telepes vezetője, William Bradford nagy ünnepséget rendezett, ahová az indiánokat is meghívták.

 

Tehát hiába szép, és nagyon hangulatos - én egy amerikai családdal itthon ültem, mert meghívtak, és tényleg jó volt - de ezt nem kell ide behozni. Illetve a fentebb leírtak miatt nem is lehet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hálaadás majmolása kb olyan mint a Valentin napié. Érdekes, az amcsiknak eszükbe se jut a mi névnapunkat oda átültetni.

Valentín nap nem amerikai, bárhogy is sujkolják :D

 

 

 

Ünnep kialakulása

A Valentin-nap története beleillik az átlagos ünnepek sorába: gyökerei egészen az ókorig nyúlnak, viszont mai formája a 19.-20. században alakult ki. Az ókori múlt dacára a középkorban igen kevés írásos emlék árulkodik az ünnep jelenlétéről, elsősorban Angliában és Franciaországban volt divatos a hagyomány. A kor követelményének megfelelően a szerelmesek saját készítésű versekkel köszöntötték egymást, majd később, az újkor hajnalán egyedi kivitelezésű, kézműves üdvözlőkártyákat ajándékoztak szerelmük jeléül.

 

 

Ugyan Magyarországon csak a 90-es évek elején vált népszerűvé e nap megünneplése, az angolok ezt már 1446 óta teszik. Náluk az 1700-as években divatossá váltak a Valentin-verseskötetek, a 19. században pedig már üdvözlőkártyákat is küldtek egymásnak az emberek. Nem meglepő tehát, hogy február 14-én szerte a világon ma is sok szerelmes megünnepli a szerelmesek napját.

 

DE elterjedése tényleg amerikához kötődik, mert ott a 19század közepén kezdődött az olcsó üdvözlőkártyák készítése, így lett a képeslapküldés olcsó, amit mindenki megengedhetett magának. Érdekes, hogy később azt vetik az ünnep szemére, hogy ez is ok a pénzköltésre. Fenét! Egy képeslap ma sem valami veszett drága dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.