Ugrás a kommentre

E.K Johnston: Queen's Shadow


Iqvi

A könyv értékelése  

9 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • Csalódás
      0
    • Gyenge
      0
    • Közepes
    • Kiváló


Ajánlott hozzászólás

On 6/13/2020 at 12:49 PM , Pildi said:

Claudia Gray is nő, mégsem lett ilyen a Leia, Princess of Alderaan. ;)

 

On 6/13/2020 at 12:53 PM , reaper said:

Engem se zavartak ezek a leírások, Padménál, amúgy is hangsúlyosak a kidolgozott külsőségek. 

 

Én ezt úgy fogom fel, hogy van egy ilyen hercegnős regény is a Star Wars világában, amelynek szerintem szerves része az udvarhölgyek, valamint Padmé öltözködési stílusa is. 

A Leia-regény meg szerintem kicsit más típusú attól függetlenül, hogy az is hercegnős regény. Én olvastam mind a kettőt, és a Leia-regény sokkal inkább kalandregényes hangulatú, míg A királynő árnyéka inkább az, amely ízig-vérig hercegnős.

On 6/13/2020 at 1:40 PM , Darth Cupsy said:

Ez olyan, mint ha az Alphabet Squadronban - amelynek legalább olyan szerves részei a hajók, mint itt a ruhaköltemények - minden egyes hajó le lenne írva a technikai felépítést is részletesen kivesézve, ez ugyanúgy zavarna, mint a a ruhák leírása ebben a műben.

Az is belefér szvsz. :P Mint ahogy például az is, hogy egy klónos könyvben részletes leírást kapnánk a klónkatonák páncélzatáról meg fegyverzetéről. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább csak az elején volt nekem túl tömény ez a részletes leírás. Ott tényleg azt éreztem, mintha szándékosan ez lenne a cselekmény középpontjában és minden más csak körítés. Miután Padmé elfoglalja helyét a Szenátusban, az arányok már jóval kiegyenlítettebbek. A politikai rész szerintem elég színvonalas, a testület ügymenetét és a szenátorok egymás közötti kavarását a könyv jól bemutatja. Alapvetően ez a regény nekem bejött, a canon-ban ennél már születtek rosszabbak is, valahol a középmezőnyben foglal helyet nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Nute Gunray said:

Alapvetően ez a regény nekem bejött, a canon-ban ennél már születtek rosszabbak is, valahol a középmezőnyben foglal helyet nálam.

Én eddig csak hat Kánon-könyvet olvastam - A királynő árnyéka, A csempész futása, ep. 6 regényváltozat (a béna ifjúsági), Mester és tanítványa, Új hajnal, Leia-regény -, és meg merem kockáztatni, hogy ez tetszett a legjobban. Ehhez mondjuk hozzátartozik az is, hogy kedveltem mindig is Padmét, a Naboo-t meg a Baljós árnyakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.