Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nálam eddig a legjobb sci-fi, amit jelenleg nézek (hozzá teszem, jelenleg ezt az egy sci-fit nézem :P). De az biztos, hogy kellemeset csalódtam benne.

Remélem holnap felkerülnek az új részek, mert már nagyon várom. És ilyenkor ne baxon meg az idge, hogy nincs AXN Sci-fi itt.

Ráadásul a poén, hogy SGA már a tv-ben történt leadás után pár órával van. Ent meg még sehol, pedig már egy napja is megjelent (ezt a méltatlankodást figyelitek? :P). Jó, az SGA is remek sorozat, csak azt már láttam.

 

Szerk: éppen nézegetem az előző részek felkerülési idejét, és majdnem mindegyik hétfőre esett :D:P

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most ezt az egyetlen sci-fit nézem. :P De amúgy is van a Treknek egy kellemes, semmihez se hasonlítható íze. Én nem vagyok nagy fan, de mindig szórakoztatott.

 

A mostani Ent epizódok pedig messze a leglátványosabbak. Pl. a legutóbi részben is olyan jelent volt, hogy csak csettinteni tudtam. Imádom. De majd ha megnézed Dzséjt, akkor beszélünk róla. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Csillagkapu is majdnem olyan jó, az nem vitás.

Csak sajnos nincs olyan kidolgozott világa, mint a Star Treknek. Tehát minden fajnak saját hajó, saját nyelv, saját kultúra, saját technológia, saját történelem. Ott minden el lett nagyolva (arról nem is beszélve, mikor az idegenek kezében AK-47-esek vannak), mindenki angolul beszél (jó, a Trekben is, de ott legalább rá van ez fogva az univerzális fordítóra, az Enterprise-ban meg még nem is szólal meg mindenki angolul). A legtöbb kultúra meg a Földről származik, még az is, amelyik nem (lásd: Atlantis athosiak).

De ismétlem, a Star Trek után talán a Stargate a másik ilyen nagy volumenü sorozat és legalább olyan jó. Személy szerint mindkettőt imádom.

 

Kudar, akkor mégis elkezdted nézni a 10. évadot? Szerintem az egyik legjobb évad. Főleg a vége felé, bár ott volt két három rész, ami annyira nem jött be, de a java szvsz nagyon ott van a szeren. Hát még az uccsó rész uccsó 5 perce. "Indeed!"

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, akkor mégis elkezdted nézni a 10. évadot? Szerintem az egyik legjobb évad. Főleg a vége felé, bár ott volt két három rész, ami annyira nem jött be, de a java szvsz nagyon ott van a szeren. Hát még az uccsó rész uccsó 5 perce. "Indeed!"

El el. De attól félek, hogyha megnéztem a 10évadot, akkor nem lesz igazán mit nézni.

Se PB, se Deadwood, se BSG, még a Heroes-ra is várni kell.

Indult ez az új sori, Painkiller Jane, de elég gagyinak nézett ki a pilot. De még meglátjuk. Lehet hogy leszedem az Atlantist és azt is megnézem angolul.

Egyébként nekem eddig a 9évad jön be a legjobban. Nagyon jó volt az utolsó rész, utolsó pár perce. Meg ez az egész Artúros mondakör nagyon bejön. Jó végre kicsit eltávolodni az egyiptomi istenektől. De azért Baal /Baalok/ tényleg karavja még a sz*rt. :D Még be sem fejeztem az évadot, de már várom a két DVD filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG

 

 

Nah végre én is kivégeztem a BSG-t és fogom a fejem rendesen. Kegyetlen zagyvaság lett a sorozatból, főleg így, hogy tele lett logikai hibákkal. A történet nagyon ellaposodott és hát ez a fordulat a négy emberrel...hááááát....Elégé gyengus. Na meg Kara visszatérése. Most komolyan ez mán üti a Dallas Bobby féle fordulatát. A legutolsó két-három másodperc az viszont ott van, méghozzá amikor a Földet megmutatták. :D

Szerintem túlságosan elhúzták a sorozatot, sok a töltelékrész benne. Baltart meg azt hittem kivégzi valamelyik legénységi tag. Uh, de mocskos az az alak. :)

Tigh ezredest meg nagyon csípem még így is. :D Szerintem nem kell aggódnia, köze sem lesz a cylonokhoz, elvégre öreg ő ahhoz, hogy új fejlesztés legyen, vagy esetleg meg így termesztik a példányát. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bsg

Egyetértek. Tök zagyvaság lett a vége. Nem tudom mit akarnak majd kihozni a 4. évadból és hogyan magyarázzák meg ezeket a dolgokat. :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sg1 s10

Hát végeztem az utolsó résszel is. Nem éppen erre számítottam legutolsó résznek. De megnyugtat a tudat, hogy amit itt a végén kihagytak, azokat majd pótolják a filmekben. Dzséjt, mikorra várhatóak kb? Jó lesz igazi lezárást keríteni ennek a remek sorinak. A 10. évad második felével nem voltam annyira megelégedve. A 9. és a 10. első fele sokkal erőteljesebb volt. De azért az az "indeed"nagyon ott volt. ^^ várjuk a befejezést! Vesszem Baal és az Ori is. :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SG-1: a filmek ősz felé várhatók, de pontos dátum még nincsen. Amúgy a 10. évad második fele nekem sem jött be annyira, de ami igen, az nagyon ott volt.

 

Enterprise: na Ody, megnéztem a 15. részt, és most tiszta ideg vagyok, hogy még nincs fenn a 16.

Végre, elvarják ezt a szálat is, hogy miért redős a klingonok feje az Ent elején illetve az első filmben, és miért nem az a TOS-ban, és, hogy ezt miért nem verik nagy dobra a DS9-ban. Ezt a melléfogást én sem kürtölném széjjel. Az Enterprise is jól megjárta, Trip elment, aztán máris robbanás közeli helyzetbe került. A Columbia meg végre kifutott, bár nem tetszik a hídon az a négy villogó oszlop. Meg a külön álló, csövekre szerelt monitor is tök fölösleges. De mindegy, immár két NX járja az űrt.

S bár ebben a részben nem volt benne, szinte biztos vagyok benne, hogy Reed a DS9-ből ismert 31-es szekciónak dolgozik, legalábbis a faszi, akivel találkozott gyanúsan olyan ruhát hordott, mint Slone a DS9-ban. Nagyon várom a folytatást, remélem még a mai nap fenn lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma éjjel veszem fel a 17. részt. :)

 

Van egy nagyon jó jelenet a 16. részben, de majd akko beszélek róla, ha már láttad a részt.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Stargate 3. filmjével mi van? rég hallodtam a készítés felöl.

3. film? Mármint a Countinuum? De az csak TV film és amúgy is SG-1, és a második.

Stargate-nek, mármint a mozifilmnek egy folytatása sincs, nem hogy harmadik. Illetve, hivatalos folytatásnak vehetjük az SG-1 és Atlanatis sorozatokat.

 

Ody: hát ez tényleg röhej. Viszont talán annyiból jó, mármint nekem, hogy akkor éjjel digizi a hangot, aki csinálja a magyar verzsönt torrentre, délután összeféceli az angol verzsönnel, estére meg felrakja. Hát vagy rosszabbik este, a hétvégi ismétlést digizi, és akkor szopacs van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. film? Mármint a Countinuum? De az csak TV film és amúgy is SG-1, és a második.

Stargate-nek, mármint a mozifilmnek egy folytatása sincs, nem hogy harmadik. Illetve, hivatalos folytatásnak vehetjük az SG-1 és Atlanatis sorozatokat.

 

Ody: hát ez tényleg röhej. Viszont talán annyiból jó, mármint nekem, hogy akkor éjjel digizi a hangot, aki csinálja a magyar verzsönt torrentre, délután összeféceli az angol verzsönnel, estére meg felrakja. Hát vagy rosszabbik este, a hétvégi ismétlést digizi, és akkor szopacs van :D

Mért az ami készült Isten gyermekei címmel (aszem ez volt) az nem mozifilm??

Ha meg tv film akkor is film. :D:)

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mért az ami készült Isten gyermekei címmel (aszem ez volt) az nem mozifilm??

Hát az nem. Az az SG-1 sorozat első két része, amit a DVD-re egybe vágtak (de ezzel így járt a legtöbb évadkezdő/záró duplarész), de az csak egy epizód a sorozatból, a pilot.

Szóval a Countinuum csak a második SG-1 film lesz. Az első pedig a The Ark of Truth. Mindkettő ősszel készül el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az nem. Az az SG-1 sorozat első két része, amit a DVD-re egybe vágtak (de ezzel így járt a legtöbb évadkezdő/záró duplarész), de az csak egy epizód a sorozatból, a pilot.

Szóval a Countinuum csak a második SG-1 film lesz. Az első pedig a The Ark of Truth. Mindkettő ősszel készül el.

Váerjunk várjunk az első film az az alap Stargate volt Kurt Russel-el nem? akkro mért lenne az első a The Ark of Truth?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem figyelsz, azt írtam, "a Countinuum csak a második SG-1 film lesz. Az első pedig a The Ark of Truth.". Stargate filmből csak egy van, de az más lapra tartozik. Ott mások a szereplők, más az idegen, még a csillagkapu is más (még a működési elve is, mert sehol sincs tárcsázó), szóval alapjaiban más a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, megvolt a 4x16-os Enterprise is.

Leírva ez az egész nem tűnt jónak. Most, hogy láttam, szvsz baromi jól kidumálták magukat, hogy miért ez a különbség. Egyrészt így érthető, miért nem beszélnek róla a klingonok (először megfertőznek mohó célokért milliónyi klingont, aztán meg ki akarják írtani őket, ez aztán a becsület), másrészt az is helyreállt, miért ez a különbség az Enterise eleje és a TOS között.

Ráadásul ez a fekete ruhás csávó, aki Reednek dirigált, ez tuti hogy a 31-es szekció elődjeként működő banda tagja, szóval erre is volt előzmény, ami megint remek.

Ami pedig a remek jelenetet illeti, hát az egész rész eleje remek jelenetekből állt. Pláne, mikor elsuhan a kamera felé az Enterprise, utánna meg száguld a Columbia, és átszalad a kamera a burkolaton, az áramkörökön, a falakon, a műszereken és végül megáll Hernandes kapitány arcánál. De az sem volt semmi, ahogy Trip átment, meg ahogy a két NX tükörben repült.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ent

Nálam az volt a csúcs látványilag, amikor a két ent szinkronban repült, és Trip mászott át az Ent-re. Hatalmas feeling, ahogy a sub térben mászkál egy ember! Ezt ráadásul meg is említi, ami emeli a dolgok fényét. Az meg már a csúcs kategóriába tartozik, amikor átsuhan a képen a két hajó, és látjuk Tripet, ahogy mászik. SF tv-sorozatban ilyen jól megcsinált effekteket én még nem láttam.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a látványt nem aprózták el, az fix. Sőt, szerintem egy mozifilmben is simán megállnák a helyüket. Azért látszódik a különbség egy Trek és egy Stargate között. Míg előbbi csúcskategóriás költségvetésben, az utóbbi kisköltségvetésű.

Hát szó se róla, ilyen tényleg nem sok jelenet van. Sőt, amennyire emlékszem, ez az első eset, hogy egy ember kimászott a szubtérbe (a szinkronban de szutykosul hangzik a görbület szó, mégha ténylegesen is ez a jelentése a Warpnak, amit az angolban használnak). És még meg is jegyzi, hogy "Ilyennek sem láttam még a csillagokat." Azt hiszem, ezzel Trip bekerült a rekordok könyvében, mint a leggyorsabban mászó ember a világon :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen....de velük is lesz fejlemény. Orion nők kerülnek a képbe....engem is elbűvöltek. :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.