Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi! Érdekes a 11-es rész, ami inkább illik elsőnek, mint tizenegyediknek...

Igen, kicsit itt sem stimmel a sorrend (pl. az Object on space nálam az utolsó rész). Otthonról du megnézem pontosan, de az tuti, hogy a Serenityvel kezdődik, ami egy dupla rész, ezért is van kettőnek feltüntetve (holott az egy film). A Serenity a pilot film, és utána van 13 rész. Lásd BSG első szezon, ugyanaz a tematika (csak itt egy pilot van, nem kettő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Érdekes a 11-es rész, ami inkább illik elsőnek, mint tizenegyediknek...

Jaj... ezek szerint neked úgy írták meg a sorozatot, ahogy anno az amcsiknál leadták a TV-ben, és ez az egyik tényező, amiért megbukott a sorozat. A 11. rész valóban az 1. rész, csak a FOX önhatalmulag összekeverte a részeket és kaotikusan adta le. Imigyen sokaknak nem tetszett (remélem te nem leszel emiatt ebben a cipőben).

Itt megtalálhatod a rendes sorrendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére a dupla részt néztem meg elsőnek. Egyébként ekkora hülyéseget én még nem láttam, hogy a nézőknek is totózniuk kell egy sorozat sorrendjét illetően. :peace:

 

Egyébként nagy kapcsolódások nincsenek a részek között, így nem okoz különösebb gondot, de azért mégis zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ez a FOX stúdió... és ha még csak a részek sorrendjét kellett volna totózni, de a kezdési időpontok is részről részre változtak, sőt, az uccsó 3 részt 2002 helyett csak egy évvel később, 2003-ban adták le a nézők nyomására.

Valóban nincs nagy kapcsolat, csak kisebb dolgokban, pl az ellopott marhacsorda, a lézerpisztollyal való totózás, szóval tényleg csak hajszálnyi visszautalások, viszont az azért kellemetlen, hogy a karaktereket bemutató és a világot felvezető rész a sori végén van. Remélem majd írsz egy rövid véleményt róla, ha a végére értél.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az elkészült részeket. Valóban különleges műről van szó, látszik, hogy Whedon igyekezett valami újat kitalálni. A hangulata végig igen laza, és sok poén is ízesíti. :peace: Sokszor nevettem a poénokon, amik nem működnének, ha a karakterek nem lennének ennyire jók. Reynolds és Jayne a legjobb. :D

 

Szóval valami egyedit hoztak össze, bár néhol inkább a zvolt az ember érzése, hogy valami westernt néz, nem is sci-fit. :D Tetszett a kitalált világ, nagyon realisztikus, semmi hókusz pókusz. Simán eltudom képzelni a jövő koloniáit a bemutatott módon. Megnézve a sorozatot mégjobban megdöbbent az a vélemény, hogy ez bármiben is hasonlítana a SW-hez. Hihetetlen távol áll egymástól a kettő.

 

Ami negaítvumként felróható, hogy nem halad sehova a történet. Fejezetek egy csempész gárda életéből, de ennyi?.... Az biztos, hogy ebből a sorozatból nem lehetne 4-5 évadot csinálni. Egy idő után unalmassá válna. Jó lenne ha folytatnák, de valamivel nagyobb ambícióval. Ezek ellenére kellemesen csalódtam a sorozatban, és valóban benne van az első háromban, már ami a sci-fiket illeti.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett :peace: Természetes, hogy Mal a legjobb karakter :D:P

Én is rengeteget nevettem rajta, valamikor jó hangosan is, olyan jók a poénok :D

A westernes beütés először furcsa volt, de aztán szerencsére megszoktam.

Egyébként a Vészhelyzet is csak fejezetek egy kórház életéből, mégis működik, szóval működhetne ez is túl nagy cél nélkül, több résszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit még ehez hozzátennék, hogy a Serenity-vel vagyis a nagyfilmmel azért lezárul egy fontos szál, tehát van ugymond továbblépése a történetnek. Bőven benne van szerintem jópár évad ebben a sztoriban még ettől függetlenül. Rengeteg az un. olyan mellékszereplő (Badget, Niska stb) akikkel még lehetne kezdeni valamit:-)) Nameg ott van még Mrs. Reynolds is:D

Szóval szerintem igenis folytassák! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetes, hogy Mal a legjobb karakter :D:P

Mal és Jayne tudták a legjobb poénokat összehozni. :D A legjobb az volt, amikor a ribikhez mentek segítséget nyújtani. Jayne nem akart menni, de amint megtudta kikről van szó, első szóra ugrott. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézve a sorozatot mégjobban megdöbbent az a vélemény, hogy ez bármiben is hasonlítana a SW-hez. Hihetetlen távol áll egymástól a kettő.

Hányszor, de hányszor mondtam én ezt el.

 

Örülök, hogy tetszett. Akkor most már nem leszek megszólva, ha felhozom? :D :D

 

Ami azt illeti, Weddon úgy tervezte, hogy az első évad a karakterek megismertetéséről fog szólni, és - bár közben már elkezdődött volna - utánna alakult volna ki a fő cselekményvonal. Az egyik ugye, ahogy üldözi a Szövetség a Tam testvéreket (a kékkesztyűs csodafigurák, akik eltűntek - bár a képregényben az ő történetük lezáródott), Booknak és rejtélyes múltjának is lett volna még szerepe, stb. Csak sajnos nem volt rá lehetőség :peace:

Ilyen röviden viszont pont jó így. Csak élnek a nagyvilágba.

 

Rengeteg az un. olyan mellékszereplő

Szvsz Badget meghalt. Mikor a Serenityben a névtelen ügynök lemészárolta Bookékat, és mutatják a többi rejtekhelyet, ott mutatják azt a bolygót is, ahol Badget volt, és nekem úgy tűnik, pont az ő "lakását" lehet látni. Viszont Niska simán megérne még pár részt, kiráz a hideg attól az ürgétől. Mrs. Reynolds pedig jöhet, ezerrel :P

 

Mal és Jayne tudták a legjobb poénokat összehozni.

Nekem a kedvencem mikor Mal megtalálja Rivert. Az a reakció: Haaaaaa

Ők a legjobbak, ez biztos. Állat, mikor Mal megfűzi Jayne-t, hogy csatlakozzon hozzájuk. Vagy mikor bámulják Jayne szobrát :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett. Akkor most már nem leszek megszólva, ha felhozom? :P:D

 

Nem leszel megszólva. :D Én mindig őszintén megmondom, ha végülis tetszett valami amit előtte fikáztam. Ebből nem csinálok elvi kérdést. Így voltam a GYU-val is, és most ezzel.

 

Állat, mikor Mal megfűzi Jayne-t, hogy csatlakozzon hozzájuk. Vagy mikor bámulják Jayne szobrát :P

 

Vagy amikor Jayne lebénulva lő, és megdícséri Mall, hogy milyen jól ellőtte a lábát. Mire Jayne : "a fejére céloztam". :P

 

Egyébként ha csajokról beszélünk, akkor a gépész kiscsaj a mindenem!! :peace: Bár nrkrm mostanában elég sok színésznő kezd a mindenem lenni. Lehet, hogy meghülyülök? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha csajokról beszélünk, akkor a gépész kiscsaj a mindenem!! :peace: Bár nrkrm mostanában elég sok színésznő kezd a mindenem lenni. Lehet, hogy meghülyülök? :P

Szerintem is Kaywinnit Lee "Kaylee" Frye (csak hogy egyszer leírjam ezt a lehetetlen nevet :D) a legjobb csaj a soriban. Aztán Inara. Zoe-t meg meghagyom Washnak :D

Ráadásul a Kaylee-t alakító Jewel Staite jövőre 13-15 epizód erejéig megjelenik a másik kedvenc sorimban, a Stargate Atlantisban :P

Bár nem először szerepel benne, de kicsit felismerhetetlen:

250px-Atlantis273.jpg

 

És hál istennek, másik kedvencem is elég gyakori szereplő kedvenc sorimban, Inara, azaz Morena Baccarin a SG-1-ben, talán még szebb, mint a Firefly-ban:

SG10-07-0006.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A társnő... Megértük azt is, hogy egy örömlány választ magának, és nem fordítva. :peace:

Ez nekem nagyon tetszett :D Legalább az ember egy csomó jó pasival kavarhat, és még ez normálisnak is számít nála :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.