Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Jönnék egy trailer elemzéssel (amit tegnap a főtopikban említettem is), végigmegyek nem csak a hivatalos, de a Celebration exkuzív előzetesen is, valamint egy-két olyan infót is belefogok csempészni az elemzésbe, ami pl. egy Lego szettből jött ki, vagy a korábbi leak-ekből adódik.

Megpróbálom amúgy az elemzéssel együtt a sorozat történetét is megtippelni. Na nézzük:

 

Nem fogok végigmenni jelenetről-jelenetre az egészen, hanem inkább kiragadok egy-egy szekvenciát, ami szerintem összekapcsolódik majd ilyen, vagy olyan módon.


 

Spoiler

1. Az első ilyen maga a Lothal lesz. Már maga az, hogy élőszereplős formában láthatjuk majd a bolygót, igazán lehengerlő. De úgy érzem, hogy a történet kezdetén fontos "szereplő" lesz, főképp Sabine karakterét illetően. 

Az előzetesben elég sokszor látjuk a bolygót. Új Köztársasági hajók érkezését figyelhetjük meg, véleményem szerint a két egymást követő snitt a sorozat két pontján játszódik. Amikor a hosszú hajú Sabine Wrent látjuk, az szerintem az első részben fog megtörténni, de amikor a hajókat a kamera felé látjuk érkezni, háttérben pedig a torony, az szerintem a Rebels epilógusát filmesíti meg. Persze az is lehet, hogy végülis ez a két jelenet egymás folytatásai és a másodikat újrahasználják majd később.

Viszont nem gondolnám, hogy így csatlakozunk be Sabine történetébe. Az exkluzív előzetesben látható egy jelenet, ahol Sabine egy speederen utazik és egy E-szárnyú gép alatt siklik át. Az a feltételezésem, hogy ily módon fogjuk újra megismerni az ifjú mandalórit. Ezra eltűnésével ő vált Lothal védelmezőjévé, szóval eltudom képzelni, hogy valamilyen kalamajkát próbál meg megoldani Sabine. Ezek után ismerjük meg az életkörülményeit, már ami a toronyt illeti. Ezra régi üzenetét játssza le, a páncélját már nem hordja, a haja is kinőtt. Ekkor jön viszont Ahsoka, akivel annyi év után újra találkozik (it's been a while). Ahsoka minden bizonnyal a sorozat elején nem éppen jó híreket közöl a lánnyal. Natasha Liu Bordizzo azt nyilatkozta a Celebrationön, hogy a sorozatban Sabine újra megtalálja a reményt majd, de közben mindenki meg fog küzdeni a démonaival. Úgy gondolom, hogy ennyi év eltelte után Sabine kezdi elveszíteni a reményt, hogy valaha is viszontlátja Ezrát (és ezzel teljessé válna újra a Szellem legénysége).

Pont ide kapcsolódik az exkluzív előzetes azon része, amikor Shin-el harcol, méghozzá Ezra fénykardját használva. Elsőként is, egy mandalóriról beszélünk, a sötétkarddal is megtanult bánni, egy fénykard se lehet számára nehéz, volt ideje bőven gyakorolni. Ugyanakkor nem hiszem, hogy Shin ellen győzedelmeskedik majd a lány, szerintem el fog bukni. Hogy miért látogatja meg Sabine-t Baylan "tanítványa"? Ez egy jó kérdés, lehet hogy Ezra otthonából akar valamit elhozni? Vagy Ahsoka után kutakodik és így botlik bele Sabine-ba?

 

Ami még Lothalhoz kapcsolódik, az Huyang jelenléte és az, ahol Sabine térdelését látjuk Ezra tornyában. Előbbi egy érdekes szereplő, akit utoljára a TCW ifjonc történetében láthattunk. Most viszont úgy néz ki, hogy Ahsokával utazik? :hmm: És vajon mi ügyben? A kis Jacen esetleg? :D Vagy Ezra kardjával történt valami, amit Sabine szeretne megvizsgálni?

Sabine térdepelésére pedig az a tippem, hogy húz egy Kanan 2.0-át, ez alatt azt értem, hogy lefogja ő is vágni a haját és visszaveszi magára a páncélt. Azt gondolom, hogy a jelenet előtt kap majd Ahsokától egy infót, amely újra feléleszti benne a reményt, így megszabadul hosszú hajától, felveszi a páncélját és újra láthatjuk a Rebels epilógusában történő jelenetet majd.

 

2. A hely, ahol Ahsoka harcol egy inqvizítorral. Mindenképpen valami hajóépítő/temető lehet, Miért mennek oda Ahsokáék? Itt jövök én az elméletemmel, egy kis leak és egy kis lego szett kavarásából. Nos az augusztus/szeptember körül megjelenő Szellem lego készlet egyik karaktere egy mon calamari lesz, méghozzá Quarrie, a Rebelsből. Neki köszönhetjük a B-szárnyút. Rajta kívül még Jacen Syndulla is jönni fog, szóval esélyes, hogy a gyereket is látjuk a sorozatban? No de Quarrie. Ő ugye egy építész. A leak-ek szerint pedig Morgan egy hajót akar építeni, amivel eljuthat Thrawnhoz. Nos, lehet csak én kötöm össze a kettőt, de én most azt mondom, Quarrie ezen a helyen található, az Új Köztársaság szolgálatában áll. Ahsoka Hera és Chopper társaságában érkezik meg - a tavalyi Celebration előzetesben volt egy olyan jelenet, amelyben Hera és Ahsoka egy terembe érnek, aminek a szemközti ablaka teljesen megegyezik azzal, amit a fő előzetesben Ahsoka a végén a kardjával átvág.

Ez az inqvizítor is egy érdekes figura, minden bizonnyal Morgan szolgálatában áll - Baylan és Shin is az ő oldalán vannak - kiléte azonban eddig még ismeretlen. Férfi testalkata van, de lehet ez csak szemfényvesztés. :D

Miközben Ahsoka megküzd ezzel az új inqvivel, addig Hera és Chopper a Phantommal Quarrie kiszabadítására sietnek. Amikor Ahsoka kiugrik az ablakon, a háttérben vizet látok és ugyanez megfigyelhető akkor, amikor az előzetes korábbi szakaszában Choppert látjuk. Ott is a háttérben vízt látok.

 

3. Az Új Köztársasági hajók. Ez elképzelhető, hogy két különböző pontban történik, de lehet közvetlen egymás után. Ugye az előzetesben, ahol látjuk Mon Mothmát, Hera is feltűnik. Itt valószínűleg az fog lejátszódni, hogy Ahsoka a Köztársaság segítségét kéri. Érzi, hogy valami nagy van készülőben, de ezt senki mást nem érdekli - természetesen Herát kivéve. Maga Rosario is azt mondta, hogy Ahsoka érzékeli valami nagy közeledését, de mindenki más nem. Mon szerintem hozni fogja itt saját magát és nem kockáztat.

Viszont Baylan és Shin akcióba lendül. Nem biztos, hogy ugyanaz a hajó lesz a célpontja a két ellenségnek, mint amin Ahsoka és Hera van, de lehet hogy miután elmennek onnan Ahsokáék, Baylan és segítője akcióba lendül.

 

4. Baylan "helye"? Az előzetesben Baylan egy erdőben prédikál (This is a new beginning. For some war. For others power.) és egy érdekes dolgot vettem észre. Egyrészt, ebben az erdőben később Ahsoka is felbukkan. Pont akkor látjuk ezt a piros levelű erdőséget, amikor Ahsoka a "Heir to the empire" szöveget nyomatja. Később, Baylan és Ahsoka párbajánál is láthatóak a vörös fák a háttérben. A tippem az, hogy Baylan a Világok Közti Világba szeretne bekerülni, ezért láthatjuk azt az "Erőburkot"(?) a két karakter körül. Persze az is lehet, hogy Thrawn helyéhez lehet ennek az egésznek köze. :D

 

5. Ahsoka "templomi" látogatása. Valamiféle ősrégi helyhez igyekszik Ahsoka az előzetes elején. Később már hasonló droidokkal harcol a lány, mint amik voltak Morgannál. Lehet egyezés? Vagy a templomot ilyen droidok őrzik? :hmm:

 

Még 1-2 jelenetre kitérnék:

Thrawnt ugyanazon a hajón látjuk, mint később Morgant. Valószínűleg sikerül Morgannak eljutnia a főadmirálishoz. Úgy sejtem, hogy Thrawn csak az évad második felében fog felbukkanni, a leak-ek legalábbis ezt írják és minden bizonnyal nagyrészt igazuk is lehet. (Baylan, Shin és Mon Mothma hármasa is köztudott volt már hónapok óta)

Shin egy vadászgépben ül és Ahsokáék hajójára vadászik. Sejtésem szerint Morgan adja ki a parancsot neki, hogy gátolja meg Ahsokáék nyomozását.

 

Ennyit tudtam kihámozni az előzetesből. Próbáltam kontextusba helyezni őket. Nem akartam sokat meríteni a leakekből, 1-2 dolgot tettem bele, ami úgy érzem, hogy a teória/elemzés miatt fontos lehet. Nagyon várós a sorozat, alig várom az augusztust (remélem akkor is jön :D)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 04. 09. - 15:30, csoli1138 írta:

Én ismerek egy családot, akik, meg pont a Rebels-t újrázzák időnként.

 

Én rengeteg embert ismerek, akiknek a Rebels az abszolút kedvenc SW-produktuma. És meg tudom érteni őket. Tényleg baromijó. Nálam nem előzi a TCW-t, de ott van a nyomában.

 

Az Ahsoka számomra a legjobban várt SW-tartalom a bejelentése és az Ahsokás Mando-epizód óta (na jó, a Boba Fettet és a Kenobit is vártam közel annyira). Ez lehet az a sorozat, ami összeköt mindent, de nem csak egy-egy cameo, utalás szintjén, hanem narratívan is. PT, TCW, OT, Rebels, Mandoverse. A Kenobi számomra ebben részben és tkp. egészben kudarcot vallott (de ez csak az én véleményem). Baromijó(k) az előzetes(ek) bakker! A poszter, a logo, Rosario, Mikkelsen, minden a helyén van. És persze Filoni. A Star Wars új csúcspontja, katartikus pontja lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.