Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Most sikerült utánanáznem. Úgy tűnik pár évvel a Jedi-akadémia trilógia után visszavonult az államfői poszttól, Leiának adva át azt. A Thrawn keze alatt tényleg nyugdíjban van. Az egészségi állapota nagyon megromlott. Egy évvel a Vongok Háborúja előtt hunyt el.

És el is neveztek róla egy cirkálót.

Amikor haldoklott Furgan nagykövet mérgétől a Jedi Akadémia trilógiában, akkor nagyon sajnáltam. Annyira nem akartam, hogy meghaljon. De hát egyszer mindenkinek eljön az ideje.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most esett le, hogy hibás a Crosscurrent borítója. A Nagy Hiperűr háború idején még nem léteztek fénykardok. Vagyis léteztek, de ezek még prototípusok voltak, és csak a Jedik használták. Még elemtáskája is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dec. 8-tól lehet majd kint kapni a Bane Trilógia 3. kötetét.

Remélhetőleg a Szukits jövőre már méltóztatik kiadni az első részt.

 

Valamint 2010 Február 23-án meg a TCW regények 4. része jön Karen Millertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, a Darth Bane trilógia, úgy várom, mint a messiást. :D

Ha a Szukits pénzügyi helyzete rendbejött, és jogi dolgok sem állnak az útben, minden esély megvan rá. Általában a trilógiákat a 3. rész megjelenése után egybe felvásárolják. Pl: a Stirling-féle Terminator trilógia, a Warcraftos Az Ősök háborúja trilógia, a Dawn of War Warhammer40000 trilógia, stb.. Így olcsóbb.

A TCW 4 kötetének magyar megjelenése jelen állás szerint borítékolható, talán már jövőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert megőrült. Túlságosan is engedett a sötét erők csábításának.

De ez már ide elég off.

Miért ne lehetne egy pár olyan Jedi, akik azt hiszik, hogy az a helyes, ha ők mondják meg ki mit csináljon? Biztos vagyok benne, hogy voltak ilyenek, akik az Erő útmutatásait félreértelmezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem A múlt kísértetét.

 

Spoiler:

Sokkal jobban tetszett most, mint 10 évvel ezelőtt mikor először olvastam. Szóval a Camas miatt volt annyira begyulladva Fey'lia. De most, hogy nyílvánosságra került nagy baj lett belőle. Még akár darabokra is téphet az Új Köztársaságot. Az ál-Thrawn elég érdekes. Tierce majdnem olyan taktikai zseni, mint Thrawn volt. Disra pedig olyan ármánykodó politikus. Kíváncsi vagyok mi történt Marával azon a bolygón. Annak meg különösen örülök, hogy Cardas fel fog bukkani a következő részben. Pellaeon nagy jó admirálissá vált. Vajon a békéből lesz valami?

 

Összességében véve egy 4-est megérdemel. Most már jöhet A jövő látomása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C'baoth a higgadtságát vesztette el. Már nem a világos oldalt járta.

Egy szó mint száz, a jedik nem mindenhatóak. A mesterek eltévelyedhetnek, viszont akár egy Rend nélkül maradt lovag le is győzheti a gonoszt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert megőrült. Túlságosan is engedett a sötét erők csábításának.

Tudtommal ő nem emiatt őrült meg, hanem azért, mert túlságosan felgyorsították a kitenyésztését a klónozás során. Volt is erről szó az Utolsó Parancsban, hogy ha nem vágják el a klónokat az Erőtől az Ysalamirikkel, és ha ennyire felgyorsítják a fejlődésüket, akkor az a mentális leépüléshez vezet. Legalábbis én mindig ezzel magyaráztam C'baoth őrültségét, hogy talán túl gyorsan tenyésztették ki annak idején a Spaarti hengerekkel, és ő egy kísérleti alany volt, amivel tesztelték a fentieket, mivel hogy még elég kezdők voltak a klónozás terén, nem úgy mint a Kamino-iak.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Kirajzásban történtekre gondoltam :)

Hát... Ott viszont C'baoth nem volt bomlott elméjű. Egész egyszerűen öntelt volt, és arrogáns. Nem véletlenül lett a sötét oldal áldozata. Egyébként, mióta elolvastam a Kirajzást, azóta mindig C'baoth jut eszembe Yoda EPII.-es mondata alatt, miszerint már az öreg, és tapasztaltabb Jedik is önteltek.

Egyébként nem tudja valaki, hogy melyik könyvben jön össze végül Luke és Mara?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Luke ez megengedhette magának. Ha apjának is megengedték volna, nem lett volna Vader :)

Jó, de Luke esetében teljesen más a helyzet. És, mellesleg Luke nem igazán ismerte a régi Jedi Kódexet... Szóval ilyen részleteket, hogy egy Jedinek lehet-e felesége, ilyeneket végképp nem tudott, ahogy ezt a Túlélők Keresésében említik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal ő nem emiatt őrült meg, hanem azért, mert túlságosan felgyorsították a kitenyésztését a klónozás során. Volt is erről szó az Utolsó Parancsban, hogy ha nem vágják el a klónokat az Erőtől az Ysalamirikkel, és ha ennyire felgyorsítják a fejlődésüket, akkor az a mentális leépüléshez vezet. Legalábbis én mindig ezzel magyaráztam C'baoth őrültségét, hogy talán túl gyorsan tenyésztették ki annak idején a Spaarti hengerekkel, és ő egy kísérleti alany volt, amivel tesztelték a fentieket, mivel hogy még elég kezdők voltak a klónozás terén, nem úgy mint a Kamino-iak.

Én azt hittem a spaarti technológia a kaminói továbbfejlesztett verziója. Hisz sokkal gyorsabban- néhány hét alatt- sikerült a klónokat kifejleszteni. Ebből a szempontból fejlettebb. Viszont nincs elég idő a 100%-os kifejlődéshez, így a klónok életideje rövidebb és hamarabb labilisabbá válhatnak. Ebből a szempontból elmaradottabb, mint a kaminói. Persze a kaminóiak nem Jedik klónozásával foglalkoztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... Ott viszont C'baoth nem volt bomlott elméjű. Egész egyszerűen öntelt volt, és arrogáns. Nem véletlenül lett a sötét oldal áldozata. Egyébként, mióta elolvastam a Kirajzást, azóta mindig C'baoth jut eszembe Yoda EPII.-es mondata alatt, miszerint már az öreg, és tapasztaltabb Jedik is önteltek.

Egyébként nem tudja valaki, hogy melyik könyvben jön össze végül Luke és Mara?

Úgy tudom A jövő látomása végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem a spaarti technológia a kaminói továbbfejlesztett verziója. Hisz sokkal gyorsabban- néhány hét alatt- sikerült a klónokat kifejleszteni. Ebből a szempontból fejlettebb. Viszont nincs elég idő a 100%-os kifejlődéshez, így a klónok életideje rövidebb és hamarabb labilisabbá válhatnak. Ebből a szempontból elmaradottabb, mint a kaminói. Persze a kaminóiak nem Jedik klónozásával foglalkoztak.

Képesek kifejleszteni őket néhány hét alatt, csak akkor elmebetegeket gyártanának. Ezért volt szükség az Ysalamirikre, mert az Erő a kulcs mindebben, és Erő híján hamarabb kifejlődnek károsodás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képesek kifejleszteni őket néhány hét alatt, csak akkor elmebetegeket gyártanának. Ezért volt szükség az Ysalamirikre, mert az Erő a kulcs mindebben, és Erő híján hamarabb kifejlődnek károsodás nélkül.

Ja igen, tényleg. Most már emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem A múlt kísértetét.

 

Összességében véve egy 4-est megérdemel. Most már jöhet A jövő látomása.

 

Szerintem hamar elolvasod, kíváncsi leszek a véleményedre :) Ha jól tudom, Car'das itt bukkant fel először, én persze hamar megkedveltem a karakterét, majd meglátod, mi történt vele az elmúlt évtizedekben :P Pellaeon tényleg jó admirális, és ami fontosabb, jó és tisztességes vezető lett, végül is mostanra ő lett a kedvenc EU birodalmi karakterem :D Majd meglátod, miből mi lesz, fordulatokban nem lesz hiány, azt garantálom :D Én azért csípem picit jobban a második könyvet, mivel minden kedvenc karakterem itt van egy rakáson, és szeretem őket egy könyvben olvasni: Karrde, Car'das, Booster Terrik a csempészvonalon, és ott van Bel Iblis meg a Zsiványok is mellékszálon (az X-wing könyvek Zsiványai) :P

 

Hát... Ott viszont C'baoth nem volt bomlott elméjű. Egész egyszerűen öntelt volt, és arrogáns. Nem véletlenül lett a sötét oldal áldozata.

Egyébként nem tudja valaki, hogy melyik könyvben jön össze végül Luke és Mara?

Igen, én is ezt gondolom. A bomlott elme már a klónozás miatt a klón hibája volt, de az eredeti nem volt még őrült.

Mint ahogy lentebb elhangzott, A jövő látomásában jönnek össze, bár nem lehet éppen túl nagy összejövésnek nevezni, ahol a lánykérés minden mást megelőz :D Még az első csókot is :D Bocsi, de ez nem túl nagy spoiler :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy lentebb elhangzott, A jövő látomásában jönnek össze, bár nem lehet éppen túl nagy összejövésnek nevezni, ahol a lánykérés minden mást megelőz :) Még az első csókot is :P Bocsi, de ez nem túl nagy spoiler :D

Azt hittem, hogy ennél azért egy fokkal romantikusabb... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az Uralkodó pici korától jelen volt az életében (végül is taníttatta, stb.Mara első emléke az életében, hogy Palpi magával viszi, vagyis nagyon kicsi lehetett, mikor hozzá került), így gondolom, amit meg tudott már 15 évesen tenni, azt már megtette ekkor is. Mara szerintem kb. egy idős az ikrekkel (most ha nem baj, nem nézek pontosan utána :) ), így aztán ehhez kellenek kötni a vele történteket.

Remélem az Allegiance című könyvből választ kapunk erre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek Pellaeon karakterére a No Prisonersben. Vajon volt olyan jó köztársasági tiszt, mint birodalmi?

Hidd el, az. Csak itt még nem annyira tapasztalt, mint a Thrawn trilógiában, mert itt még elég fiatal. (Lásd: Star Wars: Republc #64. - Bloodlines) Ozzel admirálisra is kíváncsi leszek a TCW-s képregényben...

Egyébként C'baoth nevét hogyan kell kiejteni? :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.